Kadir Tuğcu... Süper Doktor

Ya valla kadır tugcuyu bende gec kesfettım ama kızımın cıkan ıdrar tahlıl sonuclarını kac doktora gıttıysem ayıklayamadı ona yazdım ve karamsar halımı bır anda yokettı ole bı anlatmıskı herseyı kızımın ıyı olduguna once kendım ınandım ve dedıgı gıbıde oluo yenıden tahlıl yaptık ve nerdeyse bısı yok kendı drumuzla mama konusunda fıkırlerı uuyuo bızım doktor ıcınde ne oldugunu bılsen o mamayı vermessın ddı mamanın ozude sut acıkcası bende sut denıcem artık bız olmusmuyus sutle buyuduk hepımız

slm
ben bu dr u duymadım ama ınek sutu konusunu okuyunca ılgımı cektı. oğlum cok severk yıyordu muhallebıyı dr yasakladı ınek sutunu. bu dr verebılırsınız mı dıyor ?

bu doktor direk inek sütü verin diyor canım 4. aydan sonra sulandırmadan verebilirsin
ben veriyorum 15 günü geçti hiçbişeyi yok allaha şükür

Ya valla kadır tugcuyu bende gec kesfettım ama kızımın cıkan ıdrar tahlıl sonuclarını kac doktora gıttıysem ayıklayamadı ona yazdım ve karamsar halımı bır anda yokettı ole bı anlatmıskı herseyı kızımın ıyı olduguna once kendım ınandım ve dedıgı gıbıde oluo yenıden tahlıl yaptık ve nerdeyse bısı yok kendı drumuzla mama konusunda fıkırlerı uuyuo bızım doktor ıcınde ne oldugunu bılsen o mamayı vermessın ddı mamanın ozude sut acıkcası bende sut denıcem artık bız olmusmuyus sutle buyuduk hepımız

bencede dene çiğdem belki sütü sever çok içer içine kaşık maması cicibebe katar verirsin

kadir tuğcuyu bende uzun süredir takip ediyorum netten
çok değerli bir doktor bencede
bizde 6 aydan beri inek sütü kullanıyoruz
maşallah gayet sağlıklıyız

dırek derken muhallebı yapıyodum oğlum cokta sevıyodu sutle. kesınce suyla yaptım agzına surmedı. sız sutu nasıl verıyorsunuz?

sütü ılıtıp biberona koyup veriyorum içine pekmez cicibebe yada kaşık maması katarak
muhallbisini de sütle yapıyorum yoğurdunuda kahvaltısınıda bizim doktor bütün bu saydıklarımı mamayla
yap diyor ama ben sütle yapıyorum

keçi sütünüde sordum kadir tuğcuya göya anne sütüne yakınmışya
inek sütünden hiç bir üstünlüğü yok dedi

canım ben muhallebi yapmıyorum
bebe bisküvisi filANDA koymuyorum
biraz tombik bizimki o yüzden çok kilo almasın diye
sade veriyorum
ilk zamanlar kahvaltısında kullanıyordum
6 - 9 ay arası sütün içine peynir pekmez ceviz tereyağı
bebe ekmeği katıp veriyordum
ama artık kahvaltıları tek tek yiyoruz domates, peynir,tereyağı, bal vs
üstünede sütünü içiyor

zaen dokorlara kalsa banyoyu da mamyla yapırın diyecekler ben de inek süünü 1aydır veriyorum no problem

hangi sütü kullanıcaz arkadaşlar.pastörize sütler içinde iyi şeyler söylenmiyor,ee açık sütleride kaynatınca ölüyormuş vitaminler.ayy ne yapıcamı şaşırdım ben.mamada vermek istemiyorum artık,siz hangi sütü kullanıyosunuz?

hangi sütü kullanıcaz arkadaşlar.pastörize sütler içinde iyi şeyler söylenmiyor,ee açık sütleride kaynatınca ölüyormuş vitaminler.ayy ne yapıcamı şaşırdım ben.mamada vermek istemiyorum artık,siz hangi sütü kullanıyosunuz?

ben direkt süt içirmiyorum ama yoğurt ve muhalebi de kay ın keçi sütünü kullanıyorum...

canım ben pınarın ilk adım bebek sütünü kullandım 6-12 ay arası
şimdi 1 yaşına girdi
pınarın çocuk sütüne geçtim

balıda 1 yaşından sonra başladım

canım ben pınarın ilk adım bebek sütünü kullandım 6-12 ay arası
şimdi 1 yaşına girdi
pınarın çocuk sütüne geçtim

balıda 1 yaşından sonra başladım

neden normal süt kullanmıyorsunuz ben normal kutu sütü kullanıyorum
ilk başta bende pınarın sütlerini kullanmayı düşündüm ama sanki mamadan pekte farklı değil tadlarıda değişik 6. aydan itibaren yazdığına göre mama gibi onlarında içeriğiyle oynanıyor diye düşünüyorum

bu doktor herhalde güçlü olan yaşasın zayıf ölsün felsefesine inanıyor.

nerden bu kanıya vardınız anlamış değilim...
roportajını yada forum sayfasını okumuş olsaydınız bu yazdığınızın mantıksız olduğunu anlayacaktınız.

doktor bey gıda konusunda herşeyi verin diyor.tıpkı biizm eskiden büyüdüğümüz gibi.
ama onun dışında zararlı olan antibiyotikler öksürük şurupları gereksiz yre kullanıldığında zararlı olan demir damlalarını para tuzağı olan mamaları kullanmamanızı öneriyor.

ben yaklaşık 1.5 yıldır takip ediyorum kadir beyin yazdıklarını.onu tanıyana kadsar berra her hasta olduğunda hemen doktora koşardım.hele bebekken ve kış çocuğuydu iki haftada bir diyebilirim ama dediğim gibi kadir beyi takibe başladığımdan beri doktoru sadece genel kontrollerde ve aşı zamanlarında görüyorum çok şükür.ateşlendiğinde bile korkmuyrum artık...hastalığı azaldı.yemesi ve kilosuda normale döndü onun sayesinde.artık evhamlı bir anne değilim.allah ondan razı olsun...

X