Sayfa: 1/4 123 ... SonSon
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Düz saçlara hafif dalga vermek

1. Konu Sahibi : sophronie #1
    Giriş tarihi
    Aug 2009

Düz saçlara hafif dalga vermek

maşam olmadığı için saçlarımı dalgalı yapmak için çeşitli yöntemler deniyorum. bigudi çok zaman alıyor ve hoşuma gitmiyor. gazeteye sarma işi de aynı şekilde fazla zaman alıyor ve sonuç hüsran.. düzleştiriciyle dalga yapmayı da sanırım ben beceremedim..

benim denediğim yöntem daha basit. saçınızı yıkadıktan sonra, havlu yardımıyla saçınızın nemini alın. saçınızı dalgaların boyutunu nasıl istiyorsanız o şekilde tutam tutam ayırıp örün. (ince ince tutamları örmeyin, öyle perma gibi oluyor. ben baya bi kalın tutamları ördüm. saçımda toplam 6 tane örgü oldu) ördükten sonra, saç kurutma makinesini sıcak ayarda birazcık tutun. 2-3 saat örgülü saçlarla bekleyin..

2-3 saat sonra saçı açın ve dalgaların kalıcılığını sağlamak için jöle, sprey vs. ürünlerden birini kullanın.

normalde saçım kolay şekil almaz ama bu çok doğal durdu :))) denemekten bi şey çıkmaz.

2. Konu Sahibi : sophronie #2
    teşekkür ederim, deniycem. a.s.

3. Konu Sahibi : sophronie #3
    ya benimde saçlarım dümdüz bildim bileli böyleyim çok sıkıldım bask nele yapılabilir arkadaslar

4. Konu Sahibi : sophronie #4
    Giriş tarihi
    Aug 2009
    bugün tekrar yaptım. normalde saçlarım dümdüz pırasa gibi olduğu için hemen dikkat çekti.

maşa gibi keskin bukleler vermiyor. doğal dalgalı oluyor saçlarınız.

5. Konu Sahibi : sophronie #5
    teşekkürler... Arkadaşlar yalnız benim şöyle bir problemim var. Saçlarım düz, kısa, katlı, boynumun bitiş kısmına kadar geliyor ki katlı olduğundan önler daha kısa gösteriyor. Hafif bir dalga istiyorum evde uygulayacabileceğim bir şey var mı? Yoksa çok bakımsız duruyor, her zaman da dışa fön çekip gitmek istemiyorum. Bir fikriniz var mı?

6. Konu Sahibi : sophronie #6
    bunu ben de denemiştim ama sadece bikaç saat sonra eski haline döndü
    demekki neymiş inatçı insanın saçı da inatçı olurmuş :D

7. Konu Sahibi : sophronie #7
    Giriş tarihi
    Sep 2008
    benim saçlarımda düz denedim amma hiiç hoşma gitmedi.Ya da ben beceremedim

8. Konu Sahibi : sophronie #8
    ben hafif nemliyken saçlarımı sünger bigudiyle sarıp gece öyle yatıyorum sabah çok hoş dalga dalga oluyor. saçlarım dümdüz olmasına ragmen bütün gün dayanıyor ve çok doğal duruyor =)

9. Konu Sahibi : sophronie #9
    benim saçlarımda dümdüzdür resimde görüldüğü gibi ayrıca tam bellerimde olduğu için şekil almasıda zor olur..bende şöyle bişi denedim çokda güzel duruyo...bi kaç kez bugidi denemiştim hüsranla bitmişti sonuç bigün kardeşim sosislerden almış saçlarımı nemliyken tam kurumaya yakın sardı gece yatmadan bi fön tuttum yattım sabahta açmadan bi fön tuttum açtım sonuç harikaydı jölede şekillendiricide sürmedim vede 2 3 günde gitti artık canım ne zaman isterse yapıyorum dalgalı saçlarımı herkeze olmaz bilemem benim saçlarım ince telli belki ondan tutar ama denemekte fayda var...kaydirigubbakcemile2

10. Konu Sahibi : sophronie #10
    bi fikirde benden gelsin..
    bende süz saçlıyım ve kıvırcık saça bayılırım..
    ama düz saçlarımdan çokta memnunum tabi..:kedi:
    saç yıkandıktan sonra hafif nemliyken köpük sürüp arkasından fön makinasının şekillerindirici başlığını takıp (her fönde olan başlık mutlaka vardır) kurutuyosun. o başlık saça değiyor yukarı yukarı yapıyoruz. inşallah anlaşılmıştır. mükemmel dalga oluyor.a.s.

Sayfa: 1/4 123 ... SonSon