Saç Kesim Şekilleri Dz salara hafif dalga vermek

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
bende yaptim bunu baya ise yaradi fotolarinida koyarim :) dümdüzdü saclarim cok hos bi dalga oldu..
ve bugunde sacimi ince coraba sardim ama pisman oldum cok kotu oldum yahu eski ingiliz filmlerindeki kadinlar gibi.. iyiki duz sacliym dedim kivircik saci cok severim ama bakimi falan cok zor valla:/ ben uyanip cikiyorm normalde simdi bu halde hayalet gibiyim :KK43:

Gerçekten sosis bigudiler çok işe yarıyo. Saç nemliyken sarınca sonuç iyi oluyo tavsiye ederim. Onun dışında örme işini de yapıyorum ben ama sanki sosisle daha bi düzgün duruyo. :)

benımde saçlar düz hiç havalı durmuyor kahkul falan önce yapışıyor :KK43: maşam olduğu halde kullanmıyorum o zamanda düğüne gidiyormuş gibi hissediyorum doğal duran dalgaları beğeniyorum örerek bende denedim güzel oluyor evet ama bihterinkini çok beğenirdim mesela ah bizede bağlasınlar böle kuaför her an düzelticek saçımızı

akmemnuakimemnuakmemnua.jpg

Ayyy çok güzel bir yöntem bence...deneyeceğim hemde yarın :) ...bakalım beyfendi nne tepki vercek...Çok teşekkürler :)

arkadaşlar benim saçım kısa ve düz. bende dalga vermek için düzleştirici maşa kullanıyorum ve okadar doğal duruoki. ve yapmak 5 dk sürüo. yaptıktan sonra jöleyle kabartıorum. sanki doğal saçımmış gibi duruo. tavsiye ederim. kuaförüm göstermişti bana da :) :KK1:

benim de saçlarım düz ve çok sönük şekil versem bile en fazla 2 saat dayanıyo.maşayla yapmayı beceremiyorum bigudiyle yaptığım da benim hoşuma gitmiyo örüyorum ben de çok güzel oluyo ama hemen düzleşiyo yine saçlarım biraz daha kabarık duruyo sadece ama gerçekten çok doğal duruyo saçında şekil duranlara tavsiye ederim.

darılma canım ama bu bana daha uğraşlı geldi.
nemliyken sarıp kurutup bi de bikaç saat beklemek gerekiyor bigudide ise nemli olmasına gerek yok ama onda da bekletiyorsun ve dalgalar daha belirgin oluyor. benim saçlarım çok düz ama böyle yapılı gibi görünmeyen cinste dalga olcak şeyler yapınca insanlar o halini saçımın gerçek hali düz halini ise fönlü hali sanıyorlar o yüzden böyle tepkiyle karşılaşınca sinir oluyorum o kadar uğraşıp da normal halinden daha kötü görünecek bişey yaptığım için
yoksa saçı kabaranlar için fln çok güzel bir yöntem önermişsin hem kurutma işi de daha kolay olur:KK39:

Son düzenleme:
maşam olmadığı için saçlarımı dalgalı yapmak için çeşitli yöntemler deniyorum. bigudi çok zaman alıyor ve hoşuma gitmiyor. gazeteye sarma işi de aynı şekilde fazla zaman alıyor ve sonuç hüsran.. düzleştiriciyle dalga yapmayı da sanırım ben beceremedim..

benim denediğim yöntem daha basit. saçınızı yıkadıktan sonra, havlu yardımıyla saçınızın nemini alın. saçınızı dalgaların boyutunu nasıl istiyorsanız o şekilde tutam tutam ayırıp örün. (ince ince tutamları örmeyin, öyle perma gibi oluyor. ben baya bi kalın tutamları ördüm. saçımda toplam 6 tane örgü oldu) ördükten sonra, saç kurutma makinesini sıcak ayarda birazcık tutun. 2-3 saat örgülü saçlarla bekleyin..

2-3 saat sonra saçı açın ve dalgaların kalıcılığını sağlamak için jöle, sprey vs. ürünlerden birini kullanın.

normalde saçım kolay şekil almaz ama bu çok doğal durdu :))) denemekten bi şey çıkmaz.

deneyelim bakalım nasıl olcak.gerçi ben umutsuzm maşayla bile yapsam 1 2 saatn fazla dayanmıyor :)

eğer saç düzleştiriciniz var kalın ve doğan dalgalar yaparsanız ine telli saçlarda da çok güzel duruyo. deneyin kızlar :)

ısıtmalık bigudiler var genelde en fazla bir saat tutuyor. soğuyuncaca çıkar biraz tabi ucuna jöle sürüyorum. böyle deniz dalgası gibi oluyor büyük büyük ve düzenli.bittiğinde de sabitleyici güzel bir spray sıkıyorum bitti aslında düz saç avantaj çok.

Benim saçlarımda dümdüz maşa ve düzleştiricim var ama ben düzleştiriyorum.Farklı bir dalga istiyorsanız saçınızı 6 ya ayırın ve örün gerçekten yatın kalkın dalga oluyor :) saçınız yanmadan en doğal çözüm bu.. :)

bende gazete kagıtlsarıyla yapıyordum çok vakit alıyordu.. bu aksam ormeliyi denıcem bakalım nasıl olucak snuc :KK31:

Bunu bir dergi de okumuştum önceden denemiştim hatta sonuç gerçekten dalgalı fakat katı yapıyor saçları oyüzden sonra maşa yapmaya başladım
boş bi sprey şişesinin içine su ve tuz koyucaksın miktar hatırlamıyorum malesef
sonra saçına sıkıp ellerinle karıştırıyosun saçı

bunu da bir deneyelim kızlarrr :KK1:

geçen gün bu konuyu okuduktan sonra bende saçlarımı örüp yattım ve gerçekten çok güzel dalgalı oldu.ve bugun erkek arkadasım sana dalgalı saç çok yakışıyor diyerek doğum günü hediyesi maşa almış çok mutlu oldumm:) bu konuyu açana çok teşekkür ederim:)

X