kızlar çoooook kaşınıyorum. yardım lütfen!

esraseyhan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2008
471
0
sanırım burda en çok yakınan benim:)nese kızlar ben çok kaşınıyorum. üstelik sadece göbeğim değil kollarım bacaklarım.... napacağımı şaşırdım..

selam canım ,bende 9 aylık hamileyim doğumuma 1 hafta kaldı..
9 ay boyunca ne bulantı,çatlak,baş dönmesi hiçbişey yaşamadım ne güzel diyor seviniyordum..
ay allahım 1 haftadır göbeğimde bir kaşıntı hissettim doktorum normal dedi..
3 gündür de senin dediğin gibi kollarım bacaklarım inanılmaz bir şekilde tüm vücudum kaşınıyor ne yapacağımı şaşırdım,kaşıdığım yerlerde de küçük küçük kızarıklık kabartı oluştu doktoruma söyledim normal dedi..hamilelik her bayanda farklı tepkilere yol açabilir,kaşıntıda çoğu kişide olabiliyor dedi..
bana bi losyon verdi adı ;ovadril losyon
yoğurt gibi kireç gibi bembeyaz bir krem kaşınan yere sürünce rahtlatıyor,kaşınmıyor ama bir süre sonra gene kaşıntı oluyor,
inanılmaz bişeymiş yaaa nasıl bir rahatsızlık anlatamam ancak yaşayan bilir canım
geceleri kalkıp oturuyorum neremi ellesem kaşınıyor dayanamıyorum çoğu zaman kaşınan yerlere buz torbası koyup rahatlamaya çalışıyorum
sana tavsiyem birde,ben gün içerisinde sürekli çok ılık hatta soğuğa yakın suda sürekli duş alıyorum onunda faydası oluyor,
geçmiş olsun canım sana ..
offf bir doğursaydım yoksa kaşıntıdan ölecem

rica ederim canım yardımcı olabildiysem sevinirim..
hamilelikten dolayı olması biraz sevindirici aslında doktorunla görüş san uygun bir krem vs verebilir
yoksa uyuz olacaz kaşıntıdan :)
sağlıklı gebelikler dilerim

hamilelige alerjisi gibi bir sey gecmis olsun:)).benim eltimde 8 aylik hamile oda ayni kasinma sikayetleri var ilk hamileliginde de aynisi olmustu.
vuducun bir tur tepkisi, herkesin bunyesi farkli..

kızlar kasımamaya calısın yoksa çatlaklara dönüsüyormus.Bende hamileyim doktorum söyledi.Aman dikkat.

sanırım burda en çok yakınan benim:)nese kızlar ben çok kaşınıyorum. üstelik sadece göbeğim değil kollarım bacaklarım.... napacağımı şaşırdım..

Canım benim görümcemde de aynı şey oldu. Sakın ihmal etme çünkü karaciğer enzimlerinden kaynaklı olabilir. Kolestas adı verilen şey. Görümcem kortizon falan kullanmak zorunda kaldı. Çok şükür değerleri düştü. Ama kesinlikle ihmal etme. Umarım kolestas değildir canım ama uyarmak istedim. Doktorun da aklına gelmeyebiliyor. Çünkü nadir görülen bir durum. Allah korusun erken doğuma falan yol açabiliyormuş. Sen ilk fırsatta bir kan testi yaptır derim. Yoksa da için rahat eder...

kızlar kasımamaya calısın yoksa çatlaklara dönüsüyormus.Bende hamileyim doktorum söyledi.Aman dikkat.

canım önce öyle düşünüyorsun aman dikkat edeyim çatlak olmasın diyorsun ama bir noktadan sonra çatlak umrunda bile olmuyor inanki deliryorsun kaşımak için..
bunu ancak yaşayan anlar inanki çok zor bi durum yaa
dört gözle doğumu bekliyorum ben 4 günüm kaldı..
allah herkese sağlıklı gebelikler versin

kızlar allah hepimizin kuzularını sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin. Anne
olmak ne kadar zormuş.

Canım geçenlerde TV de duymuştum. Bu kaşıntıların sebebi vücuttan atılamayan tuzlarmış..
Derinin üzerinde toplanıyomuş.bunun için de kaşıntı yapıyomuş. Özellikle geceleri çok belirginleşirmiş şikayetler.
Çözümü tuzu azaltmak ve ılık duş almakmış.Bi de doktoruna söylersen ona uygun ilaç verebiliyomuş.
Umarım bi faydam dokunmuştur. Geçmiş olsun.

evet bende ilk gebeligimde cok asiri kasinmistim,her yerimi kasinmaktan kan icinde birakiyordum ama yine devam ediyordum,ayyyy cok kötu dusunmek bile istemiyorum,ikinci gebeligimmde de cok korkdum ama sukurki ,hic kasintim olmadi her gebelik degisik.

sanırım çatlak oluşuyor krem sür ya da baby yağı canım

Gece "deprem oldu" diye uyanıyorum, bir bakıyorum yanımda biri kaşınıyor

Hamile karımın yeni sorunu, akşam vakti başlayıp gecenin geç vakitlerine kadar süren bir kaşınma maratonu!

Karım kaşınıyor. Yok, öyle mecazi olarak değil. Bildiğiniz, hart hurt şeklinde... Artık bu bizim günlük programımızın bir parçası haline geldi. Akşam saatlerinde, televizyonun karşısındaki kanepeye kuruluyor. Günün şanslı restoranı neresiyse oradan getirilen yemekleri yedikten sonra bir fasıl ne kadar da çok gazı olduğundan şikayet ediyor. Haklı, gerçekten de diyaframı ile boğazı arasında yerleşen bu uçucu kütleden kurtulmak, Begüm'ün hamileliğinin ilk aylarından beri en büyük maceralarından biri.
Sonra beni ikna çalışmaları başlıyor: Neymiş efendim, artık çocuğu oradan çıkarma vakti gelmiş... Elimize alıp oynamaya başlasak fena mı olurmuş... Zaten bebek de çıkmak istiyormuş vs. Ben de elbette tüm sabrımla dinliyorum. Önce anlayışlı koca olarak sevimli bir yüz ifadesiyle "Hiç olur mu öyle şey. Bak, doktor ne dedi, vaktinden önce alınırsa özellikle erkek çocuklarda solunum yollarında sorun çıkarmış. Öyle bir şey olursa ne kadar çok üzülürüz, hem çocuğa bunun hesabını nasıl veririz?" diye tatlı tatlı anlatmaya çalışıyorum.
Ama ben de insan evladıyım, üstelik dikkati çabuk dağılan cinsten bir insan evladı. Bir süre sonra yüzümü televizyona daha sık döndürmeye ve zihnimde "Fener'in hazırlık maçları ne zaman başlıyor?" sorusunu daha sık dolaştırmaya başlıyorum.

Kendinden geçercesine tırmalamak!
Bir süre sonra Begüm'ün önce ayaklarında bir hareket göze çarpıyor. Bir ayağının parmaklarıyla diğer ayağını kaşımaya koyuluyor. Ardından ayak değiştiriliyor. Orada, gözümün ucuyla görüyorum ki, iki bacağın dizden aşağısı mütemadiyen oynuyor.
Bu durumun tüm vücuda yayılması fazla zaman almıyor. Kollar, karın vs. derken iki-üç dakika içinde Begüm gözlerini kısmış, üst dişleriyle alt dudağını ısırır bir halde, kendinden geçercesine her yerini kaşıyor. "Yoruldum artık kaşınmaktan", "Şurası kızardı, burası kabardı" sızlanmaları eşliğinde. Ben de sorumluluk sahibi biri olarak karıma yardım ediyorum, ayaklarını kolonyayla ovuyorum. Bir yandan da bunu bana kimi öğrettiğini hatırlamaya çalışıyorum.
Bunun bir de gece versiyonu var. Gecenin üçünde yatak sallanınca uyanıyorum: "Eyvah, deprem!" İtiraf zamanı: Hamileliğin başından beri en büyük korkum "Ya ben uzaktayken, mesela işteyken deprem olursa bu ikisi ne yapar?" Gazete ile ev arasında yaklaşık 40 km. var. Haydi diyelim ki Boğaziçi veya Fatih Sultan Mehmet köprüleri yıkılmadı, ayakta kaldı. Viyadüklerin gitmesine kesin gözüyle bakılıyor. Eve nasıl varacağım? Onlardan nasıl haber alacağım?
Felaket senaryolarını şimdilik unutalım ve neden gece uyandığımı anlatayım: Begüm yine ayaklarını kaşıya kaşıya yatağı salladığı için. "Uykum kaçtı, zaten hava da sıcak" diye ağladı ağlayacak. Bir yandan tırnaklarıyla derisini yüzecek diye korkuyorum, öylesine bir ihtirasla kaşımak... Ben o yarı kapalı gözlerimle meseleye Doğu öğretilerini hatırlatan bir yaklaşım getiriyorum: "Zihninde önceliği uyumaya değil kaşımaya verdiğin için tekrar dalamıyorsun." Ve sonuna kadar hak ettiğim cevabı alıyorum: "İlke zırvalama, dön ve uyu."
Doktor bu durumun, vücuttaki östrojenin artmasından olduğunu söylüyor. Kaşınmanın akşamları ortaya çıkmasını da normal buluyor. Anlatayım. Vücutta kortizon sabahları daha fazla olurmuş. Bu nedenle kendimizi daha dinç ve enerjik hissedermişiz. Kortizon gün içinde azaldıkça koruyucu etkisi de azaldığından örneğin ateşli hastalıklar bu saatlerde daha sık ortaya çıkarmış.
"İnşallah doğumdan sonra biter" dedi doktor. Kaşınma nedeniyle vücudunda kabartılar oluşan bir hastasından söz etti. Aynı duruma düşerse, son çare olarak, kortizonlu bir ilaç verebileceğini ama Begüm'ün bu duruma çok uzak olduğunu söyledi.
Hamile kalmadan önce bir ağrı kesiciyi rica minnet alan biricik karım, ilaçtan en uzak kalması gereken dönemde tutturdu kortizonlu ilaç diye.
"İşte şimdi kaşınıyorsun" dedim. Mecazi olarak!

Milliyet gazetesinden alinti..!

anlıyorum seni
bu kasıntı baska kasıntı
çatlak la alakası yok
insanın kendini kanarcasına kaşıması cok kötü
her yerimi yırtasım geliyor bazen
doktorum safra yollunu tıkamış bebek dedi (tam net hatırmalıyorum ama buna benzer bir sebep)
bazılarında oluyormuş
daha şiddetlenebiliyormuş
şiddetlendiğinde hastaneye gel iğne yaparız dedi

ben de burda okumuştum, kaşınmamaya çalışın çok çatlak oluyor diye, önceleri suyla kremle kolonyayla ovup kaşımamaya çalışıyordum ama artık öyle bir hal aldı ki, yırtılsın çatlasın kanasın umursamıyorum, sadece kaşıyorum..önceden sadece göbeğimdi şimdi bütün vücudum

bı arkadasım da cok kasınıyodu kanadı heryerım dıyodu cok kotuydu karacıger testlerı hersey ıyı cıktı cıldıyecıuı geceklıkten dedı ve pona eczanede ozel bı solusyon hazırlattı ..........surdu bıkac gun sımdı cok rahatım dıyo bence cıldıyecıye gıt canım

bende artık dogurmayı ve bu kaşıntıdan kurtulmayı istiyorum gebelikte son günlerim nerdeyse 2 aydır kaşınıyorum ve giderek arttı dr m lısyon hap verdi ama ie yaramadı allerji diyor karacigerlerim iyi çok şükür ama vucüdüm her yeri yara oldusenağlama kollarım bacaklarım karnım felaket gündüz biraz daha iyi ama gece uykudn uyandırıp yırtarcasına kaşınmak istiyor kaşımamak die bişet söz konusu bile degil senağlama ailecek üzülüyolar artık halime nasıl kabarıyor can yakıyor artık ben kolanyayla yıkıyorum resmen oraları yakıyor biraz ama rahatlatıyor arkasından da nemlendirici krem sürüyorum o şekilde rahatlıyorum bu çözümü buldum yoksa dayanılmazzz:1no2:

aynı dertten ben de muzdaribim ellerim ayaklarım kaşımaktan yanıyor, nereye sürteceğimi şaşırdım artık... Allahım sabır versin, bebişim de doğmuyor bir türlü....

selam kızlar gebeliğimin son haftalarında bendede olmuştu geçmiş sayfalarda yazmıştım..
sezeryanla doğum yaptım .. hep aklımda acaba kaşıntım devam edecekmi vardı..
ama doğumdan çıktığım anda bir baktımki kaşıntım felan yok olmuş..
darısı sizlere artık ..sağlıklı doğumlar dilerim..

X