Sivilceli Ciltler Eritretin kullananlar?

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
daha doğrusu 2 gun oldu baslayalı kızarık yanaklarım:18:

banada öyle olmuştu ama kızarıklığın sebebi çok fazla sürmemizmiş ve çok fazla sürünce soyuyor çok o yzden damlacık gibi alıp sivilcenin üstüne yaydırcakmışsın bi güzel bide sadece gece sürülmeli bende tahriş ettm kzıarıklık için roza diye bi krem verid onunla geçti sivilce falnda kalmadı arkadaşlar gerçekten çok iyi geldi bana kullanışı öğrenincede ne soyma ne kzıarıklık kaldı

Son düzenleme:
kesin bir sonuç olark söyleyecek olan yok mu iyi mi bu krem gerçekten bir de miktarı nohut tanesi kadar filan diye bir şey söz konusu mu belli bir sürme miktarı var mı yani bana da doktor bunu yazdı bugün ama bn umutlu değilim sanki iyi gelmicek sanıyorum :KK5:En Büyük TÜRKİYE

ben şimdi sürdüm yüzüm çok gergin ya nden böyle ki bide jel sürünce hemen kuruyo size de böyle oldu mu:KK5:

Kızlar ben de bu jeli mart ayında başlayıp iki ay kadar kullandım. Doktor ayrıca azitro 250 mg lık antibiyotik vermişti haftada 3 gün de ondan içiyodum . Çok düzenli kullandım bir gün bile aksatmadım kremi. Geceleri yatmadan önce sürüyodum, ne kadar sürmek gerektiğini sormuşsunuz, bütün yüzüme çeneme her yerine sürüyodum sivilceli yerlere daha çok sürüyodum anında kuruyo zaten.Yani bir tüp 30 gr mı ne oluyordu yanlış hatırlamıyorsam ben onu 15 - 20 günde bitiriyodum. 2 ay sonunda sivilce falan kalmadı çok güzel oldu izler için de contratubex diye bir kreme başlattı doktor ama çok kaşıntı yapıyodu kullanamadım.. Ama gelin görün ki noldu 1,5 ay sonra sivilceler yeniden çıkmaya başladı 3 tane falandı hemen doktora gittim yeniden eritretin ve azitroya başlattı, 3 hafta daha kullandım deli gibi arttı sivilceler üstelik sıcaklardan mıdır nedir suratımı fena yaktı acıyodu ve kıpkırmızıydı, tekrar gittim doktora ve sonuç 2 haftadır roaccutane kullanıyorum.Neden oldu bilmiyorum ama sivilcelerim vücudumda hiç çıkmayan yerlerden çıkmaya başladı kafamdan kulaklarımdan yüzüm zaten aldı başını gitti genital bölgemden.. Off off çok kötüyüm kızlar saçımı toplayamıyorum bile yüzüm görünmesin diye.Bence en kökten çözüm çok yan etkisi olsa da roaccutane :kk77: keşke doktor hiç eritretin falan vermeseydi direk roaccutane başlasaydı şimdiye bitmiş olcaktı. Kardeşimin suratı benimkinden beterdi 16 yaşında, 6 aydır roaccutane kullandı şimdi hiçbişeyi kalmadı, benimki onunkinden kat kat iyiydi ama hala uğraşıyorum :84: her ay resimlerimi çekiyorum tedavi bittiğinde buraya eklicem Allah hepimize sabır versin :KK43:

Bu arada bence eritretin jel az bir sivilce probleminiz varsa etkili olabilir, ilk 1- 1,5 ay etki etmiyor ondan sonra etki etmeye başlıyor, benim yüzümü öyle güzel yapmıştı ki normalde fondoten pudrasız dışarı çıkmayan ben artık hiç kullanmamaya başlamıştım.Gece sürüyorsunuz kuruyo zaten hemen gerginlik veriyor, sabah da doktorun tavsiye ettiği bi ürünle ( la roche posay temizleme jeli ) yıkıyodum çok kuruma yapıyodu ihtiyaç duyuyorsam yine la roche posay ürünüyle nemlendiriyodum.Bu arada doktora sordum dove sabun da kullanabilirsin dedi en ekonomik çözüm de bu galiba..Zatens ivilceye döktüğüm para 350 tl yi geçti.. bıktım artık kızlar cidden bıktım ..:KK47:

bana doktor ewt akşam sürmemi söyledi bunu yapmadan önce de nilera okyanuslu sabunla yıkıyorum ama sabah için bi şiy söylemedi sabah sabun bile yok yani bide bnm kırmızı sivilce izlerim var onlara da iyi geliyo mu bugün 3. günüm ama bi soyulma ayok dediğim gibi sürdüğümde kuruluk var gerginlik :KK15:

Son düzenleyen: Moderatör:
bana doktor ewt akşam sürmemi söyledi bunu yapmadan önce de nilera okyanuslu sabunla yıkıyorum ama sabah için bi şiy söylemedi sabah sabun bile yok yani bide bnm kırmızı sivilce izlerim var onlara da iyi geliyo mu bugün 3. günüm ama bi soyulma ayok dediğim gibi sürdüğümde kuruluk var gerginlik :KK15:

canım sabah hiç bişekilde yıkamıyor musun? yıkamadan nasıl durabliyosun, krem zaten sabaha kadar cildinde kuruyo, sabah da soyuk soyuk oluyo, benim sabah kalktığımda ilk iş yüzümü temizleyici jelle yıkamak oluyodu.Ama dediğin gibi ciltte fazla bi soyulma olmuyo sadece gerginlik kuruluk oluyo bazen de kızarıklık.. izleri hepten geçiriyo diyemem sivilcelerden kurtulunca tekrar kontrole git zaten iz kremi falan vercektir doktor... geçmiyo diye pes etme en az 1,5 ay düzenli kullan, inşallah kurtulursun canım:KK50:

normal su ile yıkıyorum ama bazen dayanamayıp yine nilera sabunumla yıkıyorum doktor ole yazmış bana o yüzden öle yapıyodum ama ewt saçma biraz ewt bnde kullanıcam 1.5 ay bakalım inş iyi olur ben okullar başlayınca ne olacak onu düşünüyorum bu kırmızı sivilce izlerimle mi gitcem pudra da süremem herhalde bn bi şey duydum imex fondoten gibimiş demi kapatıcı özelliği varmış onu kullamayı çok isterdim ama tabi doktora sormadan olur mu bilmem ..:KK43:

walla harika bi ilaç diyebilirim hç sivilce çıkmayan suratımı kendi salklıklarımla mahvettim anlım sivilce doldu enson bu kremi kullandım sivilcelerim geçti bende bıraktım ama şimdi kırmızı lekelrm kaldı hafif bu ilaç onada iyi geliyomuş keşke kullansaydım ki yeniden başlıcam onlarada iyi gelir inşallah ama sivilceler için birebirr sabredin 1 ay içinde geçirir :)

kızlar merhaba. eritretin krem çok derin olmayan sivilceler ve yine çok derin olmayan sivilce cukurları ve izleri için etkili olan bir ilaçtır. içinde etken madde eritromisin ve tretonindir ve adını da bu iki maddenin birleşiminden alır. krem saydam renktedir ve jel şeklindedir. kızlar bu kremi gece temizlenmiş cildinize kullanmanız gerekir. kremi kullandıgınız ilk 1 hafta yuzunuzdeki sivilceler çoğalır ama korkmayın bu çoğu sivilce kreminde olduğu gibi bir tedavi belirtisidir. aksi halde yalnızca gorununen sıvılcelerı yok eden bir ilaç kullanımı bırakıldıktan sonra sivilceler tekrar cıkmaya baslar. eritretin ölü ve hasarlı deriyi soyan bir krem oldugu için deriyi kurutur ve içindeki eritromisin maddesinden dolayı keskin bir kokusu vardır. eğer doktorunuz herhangi bir kullanım önermediyse kremi su sekilde kullanın kızlar: gece yatmadan önce temizlediğiniz, en azından suyla yıkadıgınız cilde sadece sivilcelerin üzerine kremi sürün. sabah da yıkayarak cıkarın. zaten doktor recetesyle aldıysanız yannda nemlendirici yada jel tarzı bir krem daha yazılmıstır. güzellikle kalın

bana bunu doktor verdi ama yanında bir nemlendirici yada başka bi jel flan vermedi ama yanaklarım kuru tabi:KK5:

ben 1 senedir eritredin kullanıyorum...benim deri altında aknelerim var dışarı çıkamıyorlar ...her akşam kullanıyordum taki mayıs ayı gelene kadar doktorum ekime kadar bırakmamı istedi çünkü yazın güneş ışınlarına daha fazla maruz kaldığımız için yazın bu tarz kremler kullanılmazmış...iyimi geldi kötüm geldi bilmiyorum ama görenler cildimin çok güzeldiğini söyledi...bide güzel bir şey anlatayımm... en son doktora gittiğimde cilt bakım ürünlerinden neleri önerebileceğini sordum..bana eritredinin en mükemmel cilt bakım ürünü olduğunu normal zamanda bile eritredin+nemlendirici ve güneş koruyucu kullandıktan sonra başka bişey kullanmama gerek kalmadığını söyledi. bir sürü para verene kadar eritredin en ucuz cilt bakım ürünü olarak kullanılabiliyormuş...

aa bunu doktor ağustosta verdi ama :44: ama son söylediklerine sevindim cidden:KK66: sn nemlendirici ne kullanıyodun :KK3:

arkadaşlar ben de 3-4 yıldır sivilcelerimden yakınıyordum. İlk yıllar çok umursamadım ama sivilcelerim hep alın bölgemde art arda çıkmaya devam ediyordu. Zamanla geçseler bile izleri kalıyordu ve aynı yerden tekrar çıkıyorlardı. Böylece alnım sivilce izleri ve hala çıkmaya devam eden sivilcelerle kaplandı. Tabi tek tük de çenemde ve yanaklarımda da vardı.16 yaşında da bu görüntü pek hoş olmuyor doğrusu. Ben de her gün fondöten, çeşitli kapatıcılar kullanmaya başladım. Onlar iyice yağlandırıyor daha çok çıkarıyordu ama yine de kapatmaktan vazgeçemiyordum. Sonra öneriler üzerine aksil aldım(arkadaşım da agopa gitmiş aksili önermiş doktor 250 tl karşılığında) kesinlikle denemeyin derim hiç bir işe yaramıyor düzenli kullanımda bile. Neler denemedim ki aksil, differin, doğal yöntemler ,sarımsak, sirke, gülsuyu ,yüz temizleme jelleri.. Hiçbiri bir işe yaramadı. Ama şunu söyleyebilirim ki loreal pure zone kullandığım en iyi yüz temizleme jeliydi. kesinlikle sivilcelerimi azalttığını hissettim, mentollü etkisi de ferahlık veriyordu. Zoretanin, roaccutane gibi ilaçları kullanmak istedim ama çok sivilcem olmasına rağmen yan etkileri yüzünden kullanamadım. Dermatoloğa da gitmek istedim , giden arkadaşlarımdan biliyorum çoğu para tuzağı.. En sonunda eczaneye gittim ve bana hangi ilacı verebileceğini sordum , oda eritretini tavsiye etti. Sanırım 10 ağustos gibi başladım fiyatı yaklaşık 20 lira ve 2 ayda ancak bir kutu bitirebiliyorsunuz. İlk başta tam bir hüsran yaşadım , sadece alnımda sivilce değil var derken her yerim kaplandı hiç çıkmadığı kadar sivilce çıktı. Ama hani korkunç derecede de değil biraz daha fazla diyelim.. Okul açılmadan başlamam iyi olmuş, bir ay bu böyle sürüp gitti çünkü umudumu yitirir gibi oldum ama devam ettim. Sabah da akşam da kullanıyorum ,akşam onunla uyuyordum. Çok fazla kuruluk yaparsa da bepanten sürüyordum. Çok fazla çıkan sivilcelerim sönmeye başladı ve şu an çok az çıkıyor; iltahaplı çıkarsa da hemen üstüne sürüyorum söndürüyor. İkinci ayımı doldurdum sayılır ama daha devam etmeyi düşünüyorum. Tek önerim sabredin ve bırakmayın; ilk başta kötüye gitmesi de ASLA moralinizi bozmasın.

ben tekrar doktora gittim işte bir iki hafta önce bide bu sefer eritretin yanında aksil 5 verdi ama benim kuru olan yüzüm artık daha da kuru ve hafif ince kabuklanıyı bi gün eritretin bi gün aksil sürüyorum yanında bide ben istedim die bi kapatıcı renkli güneş kremi verdi bioderma nın ama 50 lira die almadım ama istiyorum da annemler güneş yok artık filan dyo ama sonuçta hem açık renkli ya kapatacak sizce ısrar edeyim mi:nazar:

benim az sayıda sivilcem ve lekelerim vardı ama rahatsız edıcıydı doktora gittim ve bana bu ilacı verdi. güzel bir ilaç oldugunu ve her zaman bulundurmam gerektiğini söyledi. 2 gündür kullanıyorum. kızarıklık yapmadı bende, sadece sürdüümde hemen emiyo cilt ve sabahta pul pul oluyo dökülüyo. gerginlikte yapıyor. 2 günde ya da 1 hafta da sonuç almak cok zor tabiki de. 1 tüp bitireyım etkisini göremezsem doktora tekrar gidicem. doktor herkesin cilt tipine göre veriyor ilacı kızlar lütfen doktor kontrolü olmadan kullanmayın, ufak hatalar cildimizi mahvedebilir :)

doktor bana bu ilacı hem ufak tefek sivilcelerim için ama asıl çil ve sivilce lekelerimin geçmesi için verdi. ama benim burda okuduğum herkes sivilce için kullanmış. bu ilaç benim cildimide kuruttu ve ince ince soymaya başladı sivilcelerim ve lekelerim daha belirgin ve kızarık olmaya başladı daha 3 haftadır kullanıyorum. 11 şubatta doktora gidicem acaba o zamana kadar devam etmelimiyim ? leke tedavisi için mi yoksa sivilceler için mi anlayamadım kafam karıştı?

X