Küçük gözleri büyük göstermek için hileler va rmı??

emilia

Emina
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
900
3
Evet arkadaslar bu konuda bilgi ve fikirlerinizi istiyorum,Nasıl büyük gösteriyorsunuz küçük gözleri..

Kendime uyguladığım yöntemi söyleyeyim.
Eyeliner süreceksen, göz kapağına ince şekilde sür..
Alta sürme, alt kısma göz kalemi kullan ama göz çizgisinin dışına, yani kalemi içine sürme derim ben CADIARZU

bende mesela gozlerım mavı koyu parlement gb bir kalemım var avondan aldım cok memnun kaldım hem gozumun ustune cok inceonu sürüyorum altınada aynı ince sekılde kirpiklerıme dogru sürüyorum dikkati o yöne cektıgı için daha buyuk gozüküyorr aklında bulunsunn şakkıdı

maybeline beyaz far aldım canım. gözümün üstüne kitpiklerimden başlayıp sonuna kadar sürüyoru daha sonra da kirpik kıvırıcı ile kıvırıp rimel sürüyorum sonra da fün makinesiyle kurutuyorum

canm alta gözünün içine siyah kalem sürdügünde gözleri küçük gösteriyo kirpik dibine sür kalemini bide üstüne eyeliner sürdünmü tamamdırnaniknanik

ben kendı yontemımı yazayım cok da ıyı oluyor gozlerın ne guzel dıyolar yanı halbukı cok kucuktur gozlerınızın ustune cok acık renk far acık mavı suruyorum ben sonra lıkıt gıbı ıncecık sıyah goz kalemı suruyorum gozlerımın ıcıne degıl altınada mavı kalem cekıyorum goz altlarıma da az bısey goz altı kapatıcısı tenınıze gore olacak bırde rımel bu kadar eger kaslarınızlada ılgılenmek ıstrersenız bıraz goz kalemı surun usutunu elınızle bıraz sılın yedırın yanı kasınızın tam altına goz altı kapatıcısı surun ıyıce belırgın gozler ve kaslar sormak ıstedıngız bısey olursa yazarım cok kısı var arkadaslarımdan yapıyolar bu sekıl ve resımlerde de 10 numara cıkıyorsunuz )))

mavı far mavı kalem olayını yesılın tonları pembenın tonları olarak da degısıtrebılırsınız tabı

gozun icine beyaz kalem cekiyoruz goz altina tam pinardan degil yuvarlagin baslangicindan kalem cekiyoruz buyuk goz icin de renkli kalemi goz icine cekiyoruz

Kendime uyguladığım yöntemi söyleyeyim.
Eyeliner süreceksen, göz kapağına ince şekilde sür..
Alta sürme, alt kısma göz kalemi kullan ama göz çizgisinin dışına, yani kalemi içine sürme derim ben CADIARZU
eğer gözleriniz küçükse göz kalemi sürmek gözlerinizi dahada küçük gösterir koyu renkler dahada yoğunlaştırır mesela göz çevresine uygulanacak olan açık renk bir kapatıcı veye eyeliner gözleri olduğundan daha büyük gösterir.tabiki birde rimel...

arkadaslar bende buyuk goz hastasıyım ve uyguladıgım yontemı soyleyeyım cok basıt gozlerımın uzerıne ınce sıyah kalem cekıyrm ıcıne deıl ama alta hıc kalem surmuyrm ve ıkı kat rımel suruyrm hem dogal hem buyuk oluyr gozlerım eger acık tenlıysenız ve gozlerınıze yansıma yapmak ıstersenız alta cok az beyaz far surun ıste bu kadarr:)

gözün alt içine beyaz kalem hafif dışına doğruda kullanmak isdediğimiz renkde kalemi çekin farlanda sabitleyin daha iri görünüm oluyor en azından resimlere bakınca bu şekilde yapılan makyajımla daha iri gözlere sahip olduğumu anladım

beyaz kalem ve far gözü olduğundan büyük ve canlı gösderir

Ben de bir tuyo vereyim. Kalemi gozlerinizin sonuna kadar surmeyin. Goz pinari tarafindan degil, şakak tarafindan bahsediyorum. Gozlerinizin sonuna yakin bir yerde bitirin kalemi, en sona kadar gitmeyin. Gozun kosesi acik kalsin. Boylece gozler tam bir cercevede sınırlı kalmiyor, daha iri gorunuyor. Bende bu yontem ise yaradi.

Bn genellikle kirpijlerimi cok boyuyorum cok uzun.ve dolgun gozuktukleri.icin.gozlerde ayni sekilde buyuk durup goze carpiyo.. :)

bende mesela gozlerım mavı koyu parlement gb bir kalemım var avondan aldım cok memnun kaldım hem gozumun ustune cok inceonu sürüyorum altınada aynı ince sekılde kirpiklerıme dogru sürüyorum dikkati o yöne cektıgı için daha buyuk gozüküyorr aklında bulunsunn şakkıdı

canım bi resmini ekleyebilir misin merak ettim de :KK16:

X