Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Kalbi sa tarafta olanlar..Bilgi?

..irem..

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2009
31
0
kalbi sağ tarafta olanların ne gibi saglık sorunları yaşadıgını bilen var mı?bnm kalbim sağda ve sol taraftaki organlarımda sağda,sağdakilerde solda tabi..ama pek fazla bilgi yok bu konuda bnm tek bildigim çabuk yorulma,koşamamak,çocuk sahibi olamamak..sizin bildikleriniz var mı?

Son düzenleme:
canim benim,gecen bu konuda belgesel izlemistim,,,
ALLAH yardimcin olsun,acil sifalarini versin sana mubarek gunler yuzsuyu hurmetine,,,

mutlu saglikli bayramlar dilerim canimopuyorumnanaktan

seninde bayamın kutlu olsun elis :1hug:
peki belgeselde anlatılanları yazabilirmisin?belki bilmedigim bişe vardır

canim sagol,,,ALLAH razi olsun,,
kizin kalbi sag tarafta oldugu icin ve kullandigi ilaclar yuzunden sag taraftaki kalbininde durumu pek iyi degildi,,ve kiza sol tarafa kalp nakli yapildi,sag taraftaki tamamen durduruldu,,,

tabi kiz bikac ameliyat gecirmis ve suan durumu gittikce dhada guzellesiyomnus,eskiden kosamadigini hatta yuruken bile yoruldugunu fakat simdi eskisinden daha iyi oldugunu soylemisti,,,,,

bide bunu kopyaladim sana,,,
Doğuştan kalbi sağ tarafta olan Zaman Güneş adlı şahıs 18 yıldır böyle yaşadı.

Denizli`de, kalbi sağ tarafta olan, doğuştan sol ve sağ karıncığı yer değiştiren Zaman Güneş, 18 yaşında yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

Doğuştan kalp hastası olan ancak bugüne kadar tedavi edilemeyen Zaman Güneş, Pamukkale Üniversitesi(PAÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi`nde yapılan başarılı bir ameliyatla sağlığına kavuştu.

Doç. Dr. Gökhan Önem, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Saçar, Dr. Fahri Adalı, Dr. Okan Coşkun`dan oluşan cerrahi ekip ve Anestezi Uzmanı Doç. Dr. Ercan Gürses tarafından gerçekleştirilen ameliyatla hastanın kalbine müdahale yapılırken, bir kapakçığı protez kapakla değiştirildi ve bir kapakçığı onarıldı.

Operasyonu gerçekleştiren doktorlardan Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Gökhan Önem, insan kalbinde üstte iki kulakçık ve altta iki karıncık olmak üzere dört oda bulunduğunu hatırlatarak, "Hastamızın sol ve sağ karıncığı doğuştan yer değiştirmişti. Aynı zamanda hastanın kalbi sağ tarafta bulunuyordu. Bunun yanı sıra kalpten çıkan damarlar yer değiştirmişti ve karıncıklar arasında tamamen kapalı olması gereken duvarın yaklaşık 5 santimetrelik kısmı yoktu. ıki kapakçıkta da fonksiyon bozukluğu bulunuyordu. Tıpta oldukça nadir görülen ve düzeltilmiş transpozisyon, ventriküler septal defekt, dekstrakardi adı verilen doğumsal kalp hastalığı bulunan hastamızın doğumdan beri şikayetleri olmasına rağmen başvurduğu merkezlerde tedavi edilememiş. Nefes darlığı şikayetiyle bize başvuran hastamızın ameliyatını başarıyla gerçekleştirdik." dedi. Karmaşık doğumsal kalp hastalıklarının ameliyatları için yurt dışında da eğitim aldıklarını da belirten Doç. Dr. Gökhan Önem, "Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi`nde karmaşık doğumsal kalp hastalıkları dahil tüm kalp ve damar ameliyatları yapılmaktadır." ifadelerini kullandı.

her zaman saglikli olmani dilerim canimopuyorumnanaktan

bnde araştırdım..buna tıpta dextrokardi deniliyormuş ve milyonda 1 görünen radikal bi olaymış..gögüs agrısına sebep olabiliyormuş..normal bi insandan fark yaratmıyormuş..sadece kalbin ve organların yeri degişikmiş korkulcak bi durum yokmuş :KK70:

irem canim hic korkam korkulcak bir durum degil canim.
gecenlerde de bir bebek dogmustu ve bütün organlari farkli yerdeydi sagda olmasi gereken solda soldakilerde sagda hic bir problem yaratmaz.
benim teyzemin kaynatasi vardi.adam 80 yasina kadar yasadi ve onun kalbide sagdaydi.kim demis coocuk sahibi olamaz falan diye kaple ne alaka onu anlamadim.
insallah saglikli bir ömür gecirirsin cifter cifter beben olur insallah:)hayirli bayramlar bu arada.

kalbi sağ tarafta olanların ne gibi saglık sorunları yaşadıgını bilen var mı?bnm kalbim sağda ve sol taraftaki organlarımda sağda,sağdakilerde solda tabi..ama pek fazla bilgi yok bu konuda bnm tek bildigim çabuk yorulma,koşamamak,çocuk sahibi olamamak..sizin bildikleriniz var mı?

canım benim değil ama görümcemin kalbi sağ tarafta.görümcem 3 doğum yaptı her hamileliğinde dr a gitti.ama kimse ona kalbinin sağda olduğunu söylemedi..gecen yıl safra kesesi ameliyatı olacağı zaman yapılan araştırmalarda öğrendi böyle olduğunu..görümcemin herhangi bir problemi yok..bildiklerim bu kadar....sanada iyi ve sağlıklı günler dilerim...

irem canim hic korkam korkulcak bir durum degil canim.
gecenlerde de bir bebek dogmustu ve bütün organlari farkli yerdeydi sagda olmasi gereken solda soldakilerde sagda hic bir problem yaratmaz.
benim teyzemin kaynatasi vardi.adam 80 yasina kadar yasadi ve onun kalbide sagdaydi.kim demis coocuk sahibi olamaz falan diye kaple ne alaka onu anlamadim.
insallah saglikli bir ömür gecirirsin cifter cifter beben olur insallah:)hayirli bayramlar bu arada.

onu bende anlamadım ama tvde izlemiştim kadının organları ters tarafta oldugu için normal yolla çocuk sahibi olamamış,tüp bebekle yıllar sonra çocuk sahibi olmuş.doktorda organlarınız degişik yerdeyse normal yolla çocuk sahibi olmanız %10demişti.gerçi bnm için erken daha 17 yaşındayım önümde uzun seneler var ama ilerde çok üzülebilirim bu durumdan dolayı..

canım benim değil ama görümcemin kalbi sağ tarafta.görümcem 3 doğum yaptı her hamileliğinde dr a gitti.ama kimse ona kalbinin sağda olduğunu söylemedi..gecen yıl safra kesesi ameliyatı olacağı zaman yapılan araştırmalarda öğrendi böyle olduğunu..görümcemin herhangi bir problemi yok..bildiklerim bu kadar....sanada iyi ve sağlıklı günler dilerim...

bundan 10-12sene öncesine kadar bu kalbin ve organların ters tarafta olması tıpta fazla bilinmedik bi olaydı..hatta bnmkinde hasta olmuştum çok küçüktüm annem doktora götürdügünde doktor anneme kızınınız kalbi yok ama yaşıyor demiş kaydirigubbakcemile3 annem şok olmuş düşünsenize durumunu,kalbi olmadan nasıl yaşar insan :uhm: sonra kalbimin ters tarafta oldugu belirlenmiş canlı yayına çıkartmak istemişler kaydirigubbakcemile3

merhaba kızlar...
konuya uzun zamandır yazan olmamış ama araştırma yaparken denk geldim,yazmak istedim...

ben 2 defa hamilelik geçirdim normal yolla oldu ama 2'side düşükle sonuçlandı malesef... yani normal yolla hamile kalınamaz diye bişey yok bence... ayrıca bir kaç doktorada danıştım,organların terste olmasının hiç bi sorun yaratmayacağını söylüyorlar...

ama işte yinede aklımda soru işareti??? :44: inşallah öyle bir şeyin gerçeklik payı yoktur...
birde şu haberi okuyun derim...

Mucize hamilelik mucize doğum - Yaşam Haberleri - Radikal

Merhaba yazalı baya olmuşsunuz ama belki görürsünüz ve cevaplarsınız.2 gün önce 1 yaşındaki kızımızın kalbinin sağda olduğunu öğrendik.Çocuk kardiyolojisine gidip diğer organlar ve kalbin çalışma durumuna bakılacak.Siz herhangi bir sorun yaşadığınız mı?İnşallah yaşamamışsınızdır.Duyduğumdan beri çok kötüyüm.Tabi herşey Rabbimden ama işte

Merhaba bizde dün 2 buçuk yaşındaki oğlumun kalbinin sağda olduğunu öğrendik siz gittiniz mi Dr a

Merhaba.17 ocakta İstanbul’a gidiyoruz randevu aldık o zaman için.Ben öğrendiğim günden beri baya araştırma yaptım.Bu şekilde sorunsuz yaşayan bir çok kişi varmış farklı yaşlarda.Hatta 2012 yılında bir gazete de kalbi sağda olan bir oğlan çocuğunun haberi yapılmış.Annesini buldum instadan.Baya konuştuk ama muayene olmadan yine de içimi rahatlatamıyorum.Siz nasıl öğrendiniz?

Ateşlendi Dr a götürdük ciğer filmi istedi öyle öğrendik 14 Ocakta bizimde randevumuz merakediyoruz ne diyecekler diye içim rahat değil bende araştırdım böyle yaşayanlar varmış ama Dr damarlarıda ters mi Bi bakılması lazım filan dedi yani terslikler çıkabilir gibi hissettim konuşmasından

Siz nerede yaşıyorsunuz?
Biz sivastayız,bize de öyle dedi doktor damarlar ters mi bakılması lazım dedi ama bir sorun olsaydı şimdiye kadar bir sıkıntı yaşardık diye düşünüyoruz çok şükür 1 yaşına kadar sorunsuz geldik öyle avutuyoruz kendimizi.Güzel düşünelim güzel olsun inşallah.Siz neredesiniz?

Biz Kırklareli de yaşıyoruz. Bizde öyle düşünüyoruz bi sıkıntımız olmadı sağlıklı gözüküyor oğlum inşallah iyi şeyler söyler Dr yarın. Sizede inşallah iyidir çocuklarımız

X