Bebek Beslenmesi Uykuya dalma konusu...

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

cicek11

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2008
188
1
ARKADAŞLAR Bİ ÇARE LÜTFEN....
BEBEĞİM GAZI OLSA DA OLMASA DA (Kendisi kolik de))EMMEDEN UYKUYA GEÇEMİYOR.ASLINDA MEMEDE İYİCE YORULUP AYAĞIMA ALIP SALLAMAM GEREKİYOR BAŞKA TÜRLÜ UYUMUYOR.1 AY DAHA BEBEĞİME BAKACAĞIM AMA SONRA İŞE BAŞLAMAM GEREK,BAKAN KİŞİ NASIL UYUTACAK OĞLUMU:KK43:(
başka metotları çok denedim.kendi kendine uyuması gibi bişey zaten sözkonusu değil...
sabah 6dan akşam 5e kadar uyumadan mı duraca ben işe başlayınca?
Aynı sorunu yaşayan var mı,bi akıl verin nolu...okula başlayana kadar alıştırmaya çalışayım...

ahhh bebeğim sen böyle topikler açınca hep dua ediyorum yaaa aylardır uğraşıyorsun allahım sana kolaylık versin canımm

benim kızda gazlı zamandan kalma hep memede uyuyor her gece 5-6 kere kalkıyo walla.bende nasıl alıştıracam bir türlü bilemiyorum bunu halleden birileri varsa lütfen yardımcı olsun önerileri bekliyorummmmm

canım bak.biz düzenimizi çok güzel oturttuk maşallah.
o da;akşam 8 gibi banyosunu yaptır düzenli.sonra emzir.sonrada yatır.onu göğsüne al sıcaklığını hissetsin sıkıştır.poposunu ovala..
bu şekilde 1 haftaya oturur dğzeni

benim oğlumda emmeden uyumuyo mutlaka memede uyuyo bi çaresi varsa bende alayım:)

benim kızımda ilk 3 ay boyunca emerek uyuyordu
ssütüm yok denecek kadar az oldugu halde emerek uyuyordu ve emzik almıyordu
3 aydan snra sadece uykusu geldiği zamanlarda emziği aldı
şimdi 4 aylk babası genellikle anakucagında yada beşiğinde sallayarak uyutuyor
ama ben kendi kendine uyumayı ögrenmesi taraftarıyım bazen uzun saatler uyumuyor ama
yorulunca kendiliğinden uyuyor ya da emzikle uyuyor
emziğe alışabilse çok iyi olur canım yoksa çok zorlanırsın

emziği alsın diye çok uğraştım hala da deniyorum ama olmuyoooooooooor..4 aylık oldu memeden ayağa,ayaktan sallanan portatif beşiğine şeklinde bir uyuma sistemi geliştirdi kendisi...beşik olmasa ayakta sallanacak.yani gece gündüz biri onu sallayacak.durduğunun 1o.dakikası ağlayarak uyanıyor.kafayı yicem.gece gündüz bebeğimi sallamaktan ayağa bile kalkamaz oldum bırakın ev işi yapmayı.dalınca öyle kalsa saatlerce sallamaya razıyım ama uykuya devam etmiyor.kendi kendine uyumasıysa benim için sadece MUCıZE diyebileceğim bişey...öğretmenim ve sırf bu nedenle göreve başlayamıyorum:KK43:(
Biri bana sonradan düzeleceğini söylesin yaaa,hayat hep böyle mi geçecek????
sallamadan uyutmaya alıştırın diyorlar da,çığlık çığlığa ağlıyo uykusu gelince emmek ve sallanmak istiyo ne yapayım.zır zır ağlatyım mı çocuğu??

bnde de aynısı var canım ayagmdan ınmıo yıkıo ortalığı tam dalmaıyo dalsa uykusunuda alcak almıoooo.bu yuzden tum gun uyuyo..uykusz kalınca yıkıo otalığı bende vazgcrmek ıstıom dıom aglasın alışr ama dayanamıom ya .çok aglıo tıkanıoo.benmkıde kolıkti şimdi gecti şükür ama uyku derdımız var gecede yanımda yatıo yatagna koydum mu drekt acıo gözunu yaaa uymuo bıdee uykusu gelıo bu sefer yıne baslıo aglamayaaa :mymeka:

ya benımkı 5.5 buçuk ayllık oldu hala memede uyuyo.ben emzırırken o mayışıyo tam dalacakken yada daldımı uyunmasın dıe yanından gıtmaden yalancısını sokuyorum agzına oh masallah uyuo.bırde ben oglumu yan yatırırım kendımde yan yatarım oyle emer uyur.hıç yerınden kaynastırmam.takı ıyıce derın uykulara dalasıya kadar o zaman alıyorum yatagına.senınde bu sıkıntıların gececek hepımız az cok yasadıkçbı süreç bunlar sen moralını yuksek tut.senın enerjın onada gecıyo unutma.neyse allah sabır versın dıorum.guzel gunlerde büyüt..

aynı sorunları yaşamış ve emme problemi yüzünden göğüs uçları 3 ay boyunca yara olarak gezmiş biri olarak tavsiyem bebeğinin uykusu geldiğini anladığın an kucağına al.onunla konuş şarkılar söyle dikkatini çekecek şeyler yap evin içinde biraz dolaştır böylece biraz daha uyanık kalmasını sağla.tekrar oyundan sıkılıp uyku için ağladığında memeden ayırıp yerine koyduğunda uyanmaması için bebeğini al kendi yatağına uzan bebeğin emerken sırtını ve poposunu sıvazla.eğer yeterince yorulmuşsa memeden kendi isteğiyle ayrılıp uyumaya devam edecektir.bırak alışana kadar bir müddet senin yatağında uyusun.ayrıca iyice yorulup uykusu gelen bebekte aşırı derecede emme refleksi oluyor bebeğinin o anını yakalayıp emziğede alıştırabilirsin.kolay gelsin canım.umarım kendi kendine uyuduğu günler gelirde sende aynı sorunu yaşayanlara yardımcı olursun unutma imkansız değil.bir gün mutlaka olacaktır.

Aynı modelden bende de var. Gün boyu uyumuyor neredeyse. Sabah 10 dan gece 12 ye kadar tuvalete bile gitmeme izin vermiyor, yanımda kimse olmasa kılımı kıpırdatamayacağım o derece. Emziğe alıştırdık, alıştırmasa idik daha mı iyiydi bilemedim. 2 aylık kızım. Emziği ağzına alıyor, uyku moduna geçiyor. Gözler kapanıyor, ya bilerek ya bilmeyerek emziği ağzından düşürdüğü anda gözler fal taşı gibi açılıyor, yine emziği aranıyor sonrasında. Vermeyince ağlıyor. Akşama kadar böyleyiz. Akşam da uyuyamadığı için bağırmaya ağlamaya başlıyor ayağına basılmış gibi, emziği de almıyor ağlamaktan. Susturmak ne mümkün! Ben baş edemeyince gecenin bir yarısı annemi çağırıyorum. Ya yorulduğundan ya annemi istediğinden o geldikten sonra 1-2 saat içinde uykuya dalabiliyor. :KK43:

Aynı modelden bende de var. Gün boyu uyumuyor neredeyse. Sabah 10 dan gece 12 ye kadar tuvalete bile gitmeme izin vermiyor, yanımda kimse olmasa kılımı kıpırdatamayacağım o derece. Emziğe alıştırdık, alıştırmasa idik daha mı iyiydi bilemedim. 2 aylık kızım. Emziği ağzına alıyor, uyku moduna geçiyor. Gözler kapanıyor, ya bilerek ya bilmeyerek emziği ağzından düşürdüğü anda gözler fal taşı gibi açılıyor, yine emziği aranıyor sonrasında. Vermeyince ağlıyor. Akşama kadar böyleyiz. Akşam da uyuyamadığı için bağırmaya ağlamaya başlıyor ayağına basılmış gibi, emziği de almıyor ağlamaktan. Susturmak ne mümkün! Ben baş edemeyince gecenin bir yarısı annemi çağırıyorum. Ya yorulduğundan ya annemi istediğinden o geldikten sonra 1-2 saat içinde uykuya dalabiliyor. :KK43:
Şu an ne durumdasınız nasıl atlattınız

Şu an ne durumdasınız nasıl atlattınız
Şimdi 4 yaşında kızım. Emziği bıraktı haliyle :KK48: O dönem için konuşacak olursak 4- 5 aylıkken emziği tutmaya başladı, düşürmediğinden daha kolay uykuya dalmaya başlamıştı. Gece sık uyanırdı ama sonra o da düzene girdi.

X