Stresten Yemek...

E

EU3

Ziyaretçi
arkadaşlar stresten yemek yiyeniniz var mı. kortizol hormonunu arttıran bi etken bu da ve kilo alımına sebep oluyor. canı sıkılınca aklına gelince azcık acıkmış da olsa bişeyler atıştırma ihtiyacı..

var ben varım bişeye üzülüp sıkılınca yemek yiyemem ama

evde yanlızsam ve sıkılıyosam hep bişeyler yerken buluyorum kendimi ve bu bana acayip kilo aldırıyoo napıcam bilmiyorum

bi psikiyatra falan mı gitsek bunun için, zayıflamalarda davranış terapisi şart diyorlar ya :KK43: gerçi alışkanlık haline getirdikten sonra mesela canım sıkılıp evde yalnız kalınca da yemem umarım :KK43:

şu hayatta zayıflayamamın tek nedeni aşırı yemem değil,geceleri yaptığım atıştırmalardır..akşam saat 8 e kadar inanılmaz düzenli bir şekilde yemeklerimi yerim ara öğünlerimi yaparım,sporumu yaparım..ama 8 den sonra içime canavar kaçıyo resmenn sürekli elim abur cuburda..çıldıracam artık,psiko-manyak oldum bu yüzden ya..yıllardır çare bulamadım bu sorunuma..psikolojik destek işe yarar mı bilmiyorum.ama bunun için bile prof yardım almam gerekiyorsa eyvahlar olsun yani bana.iradenin kırıntısından eser yok..

arkadaşlar canınız sıkıldıgında kendinizi yemek yerine oyalanacak şeyler bulun mesela kafanızı başka şeylere verin yada el işiyle uğraşın mesela kış geliyo şiş alın elinize:hulya:ben böle yapmaya çalışıyorum işe yarıyo gibi..ama bide bişey farkettimki kendimi ne zaman bu akşam az yiycem diye şartlandırsam muhakkak çok yerimnaniknanik

arkadaşlar canınız sıkıldıgında kendinizi yemek yerine oyalanacak şeyler bulun mesela kafanızı başka şeylere verin yada el işiyle uğraşın mesela kış geliyo şiş alın elinize:hulya:ben böle yapmaya çalışıyorum işe yarıyo gibi..ama bide bişey farkettimki kendimi ne zaman bu akşam az yiycem diye şartlandırsam muhakkak çok yerimnaniknanik

çok haklısın arkadaşım.kendimizi şartlandırmamak birazda akışına bırakmak lazım.ben de ne zman günlük yeme programı yapsam,listede yazdıklarım dışında ne varsa yiyorum ve sonuç hüsran oluyo:çok üzgünüm: o yüzden hiçbir listeye falan bağlı kalmadan yada bugün şunu yicem öle yapıcam böle yapıcam demeden beslenmeye çalışıyorum bir kaç gündür.gece yatmadan da gün içinde ne yediysem ajandama yazıyorum..çok etkili bir yöntem.tavsiye ederim.

akşam geç vakit yemek insana çok yarıyo aman dikkatmafoldumben..bide ben eğer gece karnım acıkıp da bişeyler atıştırdıgımda artık her gece karnım o saatte acıkmış oluyo bakıyorum gene aynı saatte buzdolabının önündeyimlaelaelaelaelae

Aç olmasamda eğer sinirlenmişsem, canım sıkılmışsa vs. hemen yemeğe saldırıyorum ne olursa aklımdan yemek çıkmaz oluyor.Özelliklede ekmek çok yiyorum koparıp koparıp ekmek sepetinden aşırıyorum tok evin aç kedisi gibi birde annemlerden gizli yiyorum laf etmesinler diye ama bu bende çocukluğumdan beri var annem yataktan ekmek kırıntıları toplardı şaşırırdı da bunlar nerden giriyo yatağın içine diye :eek: Şimdi ilaç kullanıyorum da iştahım hiç kalmadı aklıma yemek fln gelmiyor hiç keşke hep böyle olsam da verdiğim kiloları korusam geri almasam bu kaçıncı sil baştan çünkü benim için en zoru kiloyu geri almamak.Bunu da bi halletsem büyük dertten kurtulmuş olucam

Stresten yemek yemek miii...:uhm:
nasıl yapıyorsunuz şunu bana da anlatın çok sevaba girersiniz..mafoldumben
ben ne stresten ne de mutluluktan yemek yiyemiyorum dolayısıyla sıskalık derecesinde zayıfımm..:sinifsinif:

kızlar bende 8den sonra zorlanıyordum halbuki 10da uyuyorum yani 2 saat sabretcem epi topu şimdi şöyle yapıyorum severek yaptığım gün içi aktivitelerimi bu 2 saatte yapıyorum bunlarda benim için 1 saat kitap okumak ve piano çalışmak..sizde oyalanacak bişeyler bulursanız bir de ERKEN UYUYUP ERKEN UYANMAYA alışırsanız bu durum çözülüyor tecrübeyle sabit boshayallersmile

neeee sizin iştahınızmı açılıyor :1ninca:
ben tam tersiyim, stresli olunca yemekten kesilirim hemen akannehir

Ben stresliyken ölüm orucuna girerim sanki iştahım kapanır bi hayle kilo veririm
ama ne zaman ders çalışsam iştahım açılıyor.. önüme dünyayı serseler yerim..

sanırım bunlar psikolojik bir durum ...

bende stresliyken devamlı bişeyler yiyorum ve bu yüzden kilo alıyorum malasef.

X