Temizlik ipucları verelim mi?

kızlar nohutu ve kuru fasulyeyi aldığımda tüm paketi akşamdan ıslatıyorum ertesi gün iyice yıkayıp süzgeçte kurutup bir yemeklik olacak şekilde poşetleyip atıyorum dondurucuya pişireceğim zaman zaten düdüklüde pişiriyorum haşlamaya falan gerek kalmıyor yani tadında da hiç değişiklik olmuyor tavsiye ederim
patlıcanı da karnıyarıklık kızartıyorum ya da musakkalık soğutup poşetleyip atıyorum
biber kızartıp kimisine domateste kızartıp karıştırıyorum kimisini sade atıyorum dondurucuya sadeleri yoğurtlu yapıyorum domateslileri kahvaltılık sanki yeni kızartmış gibi oluyor çok da pratik
birde dolmalık biberleri yapacağım zaman çok alıyorum içini de çok yapıyorum kalanını doldurarak dondurucuya harika oluyor
sarma da sarıp atıyorum yaprak-lahana ayrı ayrıhiç koku ya da tad değişmesi olmuyor

birde nane maydanoz dereotu
yapraklarını tek tek koparıp hepsinden birer poşet koyuyorum donduğunda şöyle bir poşeti avuçlarımla eziyorum yemeklerde ve özellikle cacıkta süper oluyor
ha birde yazın salatalık doğrayıp doğrayıp atıyorum kışa cacıklık yoğurdunu yapıp içine bi poşet salatalık açıyorum koyuyorum birde o yeşilliklerden sofrayı kurana kadar eriyor harika oluyor

süpersin :lepi: benimkilerdede koku yada tat değişmesi olmuyor hepsi nefis bi şekilde duruyor. dondurucunun içinde ağzı sıkı sıkı kapatılmamış et kıyma falan varsa dolabı koku sarıyor. ben hepsini iyice kapatıyorum hiç koku gelmiyor.

kızlaar son geldiğimde burda temizlik ipuçları konuşuluyodu nohuta kurufasulyeye nerden geldinizzzdelikafaduldensırnaşık şey:sm_cool:

süpersiniz ya hemen okumadığım sayfaları okicam bu topikten sonra hemen temizliğe başlıyorum ya iuçlarınız da çok güzell:lepi::hulya:

kızlar şu koku olayını hiç anlamadım.derindondurucuya ne atsan taze çıkarırsın,kışın şu koku olan dolapların bir sorunu var bence.biraz koku olması normal tabii taze sebze degiller amaa yanmicek kadar koku olması normal degil,kızlar bakllava,börek,içliköfte,urok,kadayıf herşey girer şu dolaba işin sırrı agzını kapatıcan o.bene ekmegimi evde yaparım mesela,kmegimi daha sıcakken dolaba atarım,çıktıgın da taptaze gibi olur.koku çıkan dolapların tamirciden geçmesi lazım kızlar sorun sizde degill...

kızlar bide ne dicektim belkide yazmışımdır aklıma gelmiyor ben renkli çamaşırlarımı organik bir deterjanla yıkıyom,ceviz gibi bişey çok güzel sizde kullanan varsa yazın

nurdannurdan;9562813]kızlaar son geldiğimde burda temizlik ipuçları konuşuluyodu nohuta kurufasulyeye nerden geldinizzzdelikafaduldensırnaşık şey:sm_cool:

süpersiniz ya hemen okumadığım sayfaları okicam bu topikten sonra hemen temizliğe başlıyorum ya iuçlarınız da çok güzell:lepi::hulya:

bende katııyorum canım temizlikten nereye gelmişiz ama çok faydalı teşşekkürler arkadaşlar..
ben barbunyayı dondurucuya koyarken kırmızı biberi ortadan kesip koyuyorum.çok harika oluyor.eger dondurucuda yeriniz varsa kırmızı biberleri bütün olarakda saklayabilirsiniz kışın yemeklerin içine atın harika oluyor..

elma sırkesıne yatoracaksın canım sonra tekrar yıkayınca pırıl pırıl oluyor

sahi mi?...delikafadulden çok sağol canım ya...her yolu denedim inan ki...daha bu sabah bulaşık makinesinden bardakları görünce içim acıdı...çöpe atmak istedim...fakat buna para mı dayanır ...yarın deneyip sonuçları unutmazsam yazarım canım....çok sağol ....opuyorumnanaktana.s.

kızlaar son geldiğimde burda temizlik ipuçları konuşuluyodu nohuta kurufasulyeye nerden geldinizzzdelikafaduldensırnaşık şey:sm_cool:

nohuta ,fasulye ye benım yuzumden geldı ,:kedi:

fazla ekmegım var dondurucuya atsam olur mu dedım teee nohuta geldı konu delikafadulden

Canım nohutu sadece suda ıslayıp mı pişiriyosun? Ön haşlama yapmıyor musun?
Pİşiyor mu o zaman ?

evet canım ben normalde de sadece geceden ıslatıp pişiriyorum nohutu da fasulyeyi de
nohut en fazla 40 dk kuru fasulye 30 dk da pişiyor
hem öyle gaz falan derler ya hani midem rahatsız olduğu halde hiç de dokunmuyor şükür ki

süpersin :lepi: benimkilerdede koku yada tat değişmesi olmuyor hepsi nefis bi şekilde duruyor. dondurucunun içinde ağzı sıkı sıkı kapatılmamış et kıyma falan varsa dolabı koku sarıyor. ben hepsini iyice kapatıyorum hiç koku gelmiyor.

evet hem havalarını iyi almak gerekiyor hem de sıkıca kapatmak

kızlar bide ne dicektim belkide yazmışımdır aklıma gelmiyor ben renkli çamaşırlarımı organik bir deterjanla yıkıyom,ceviz gibi bişey çok güzel sizde kullanan varsa yazın

nasıl bi deterjan canım nerden alıyorsun bir de yazarsan sevinirim

ben kızımın çamaşırları için hacı şakirin sabun tozunu kullanıyordum
onu alırken baktım dalan ın roxy diye bir sabun tozu var hemde 2 600 fiyatı aldım deneyeyim diye
kızlar inanılmaz güzel yıkıyor hemde yumuşacık yapıyor paket küçük ama zaten sabun tozu olduğu için az koymak gerekiyor baya gitti bana normal çamaşırlarımda da kullanmaya başladım beyazlarda harika sonuç aldım:)

ben petra nın temizlik bezlerini kullanıyorum birde kızlar biraz diğerlerine göre pahalı ama harikalar yaaaaa cam silmek toz almak o kadar kolay kiiii
tavsiye ederimmzemuszemus

Balkonumdaki kuş kakalarından bıktımmmmm delikafadulden delikafadulden

kışt de anacım kıştttttttttdelikafadulden

kızlaaar benim sorunuma da çare bulun lütfeen.
hayatta cam silemiyorum başım dönüyor ve beceremiyorum da zaten. balkonlarda pimapenli olunca çok zor. şu çekçeklerden kullanan var mı aranızda iyi siliyor mu?

hayatta cam silemiyorum başım dönüyor ve beceremiyorum da zaten. balkonlarda pimapenli olunca çok zor. şu çekçeklerden kullanan var mı aranızda iyi siliyor mu?

annem almış hiç beğenmedik tam temizlemiyor su lekeleri kalıyor çizgi çizigi,cam bezleri en iyisi,
bende dış camları silemiyorm evim 8.katta olduğu için kocam saolsun kaydirigubbakcemile3 (duymasın) ben düşerm diye kıyamadı bana o sildi
:asigim:

annem almış hiç beğenmedik tam temizlemiyor su lekeleri kalıyor çizgi çizigi,cam bezleri en iyisi,
bende dış camları silemiyorm evim 8.katta olduğu için kocam saolsun kaydirigubbakcemile3 (duymasın) ben düşerm diye kıyamadı bana o sildi

cam beziyle de silemem ki başım dönüyor kafamçokkarıştı
ay kocam hayatta silmez benim :)

canım benimde balkonum pimapen
petranın yer temizlik setini almıştım
üzerine cam bezini takıyorsun süper siliniyo sopası da istediğin kadar uzuyo

nöbet tutcam balkonda anacım hepside benm balkona yapıolar fayanslarım beyaz olunca tuvaletmi zannediolar ne kaydirigubbakcemile3

:roflol:

helal olsun enişteye:hooray::teytey:

:smiley-cool: 1 kez sildi bida silmez heralde :) cicim ayı bitince kendin sil der kesin kaydirigubbakcemile3

nasıl başladıysa öyle gider merak etme canım hatta zamanla daha bi söz dinler oluyolarkaydirigubbakcemile3

X