Temizlik ipucları verelim mi?

evde en buyuk yardımcım SIRKEdır .
alırım en buyuk boy sırkeyı aradabır bardaklarımı - sonra catal kasık bıcaklarımı sırkede bekletırım sonra yıkarım. artan sırke ıle su ısıtıcalırının kırecını temızlerım daha evde ne varsa parlatmam gereken
her yerde kullanırım. kolaylıklar dılerım.

Duyduğum kadarı ile ne kadar doğru orasını bilemem ev sirkeli su ile silinir temizlenir ise o evdeki hiçkimseye yazı (büyü) dahi yapılsa tesiri olmazmış biliyor muydunuz?

Duyduğum kadarı ile ne kadar doğru orasını bilemem ev sirkeli su ile silinir temizlenir ise o evdeki hiçkimseye yazı (büyü) dahi yapılsa tesiri olmazmış biliyor muydunuz?

evet duymuştum ben bunu.ama silerken sirkeyi çok dökerseniz çok ağır kokuyor. sirkenin şişesinin kapağıyla 1 kapak bile yeterliymiş ben yapıyorum bazen. çok kıskanç insan var etrafta ne olur ne olmaz dimi ama :1closedeyes:

teşekkür ederim canm şuan varya ölü durumdayım kaza oruçlarımı tutuyorum 4 gündür ama benim midem çok kötü çamaşır suyu çarptı heralde bide temizlik güzelde gerçekten kendimezarar veriyorum ellerim parçalanıyo çamaşır uyundan geçen sene 1 hafta iş yapamamıştım ellerim yanmış dr krem filan vermişti bulaşığı bile eşim yıkıyodu .sonrada işte dr tedaviye başladım şimdi çamaşır suyunu daha az kullanıyorum.dr bana dediki eğer tedaviyi kabul etmeyip yanıma gelmeseydin ilerde sebzeleri meyvaları bile deterjanla yıkardın dedi ilerki safada öle oluyomuş yani hatta kendi evinin kapı kolunu bile peçeteyle tutardın dedi bana

ayyy üzüldüm ya kendini yorma o kadar. başka bişeylerle uğraşmaya çalış el işi falan yap, heryeri sanki az önce temizlemişsin gibi düşün mesela. geçmiş olsn cnm işallah hemen geçer bu rahatsızlığın. amann tedavi çok geçerli olupta pasaklı bi kadın olmada delikafadulden

ya ben şu kaşık olayına takıldım, suyun altına kaşığı tutuyormuşuz elimizide altına koyuyormuşuz ve elmizdeki soğan sarımsak kokusu yok oluyormuş CADIARZU çok şaşırtıcı bunun bilimsel açıklamasını bulmak lazım bilen varsa açıklasın pleasee

ya ben şu kaşık olayına takıldım, suyun altına kaşığı tutuyormuşuz elimizide altına koyuyormuşuz ve elmizdeki soğan sarımsak kokusu yok oluyormuş CADIARZU çok şaşırtıcı bunun bilimsel açıklamasını bulmak lazım bilen varsa açıklasın pleasee

ben de merak ettim bu olayı....

arkadaşlar...microfiber bezleri nasıl kullanıyorsunuz?...bana anlatırsanız sevinirim....bende bir tane var....geçen yıl almıştım...markası Mikro Tex...yeşil bir bez...fakat nasıl kullanıldığını bilmediğimden birkaç defa kuru kuru denedim....sanırım olmadı ve bir kenar bıraktım...şimdi burada kullandığınız bezlerin microfiber olduğunu yazmışsınız....bunu okuyunca sizlere danışıp öğreneyim ve ben de kullanayım dedim...ayrıca arkadaşımın dediği polikur microfiber bezlerinden de bulursam alacağım....nasıl kullanacağım şimdi?...

calisiyorum ve genelde cumartesi sabah temizlik yapiyorum isim öglene kadar bitiyor
zaten hafta ici düzene özen gösterdigim icin süpürüyoruum siliyorum banyo tuvalet ovuyorum toz aliyorum
toz almaktan en cok nefret ediyorum, bir cözüm varsa söyleyin, sirf dolap ve raflarin üstü degil genel toz, ne bileyim koltuklar falanda sinir boucu

arkadaşlar...microfiber bezleri nasıl kullanıyorsunuz?...bana anlatırsanız sevinirim....bende bir tane var....geçen yıl almıştım...markası Mikro Tex...yeşil bir bez...fakat nasıl kullanıldığını bilmediğimden birkaç defa kuru kuru denedim....sanırım olmadı ve bir kenar bıraktım...şimdi burada kullandığınız bezlerin microfiber olduğunu yazmışsınız....bunu okuyunca sizlere danışıp öğreneyim ve ben de kullanayım dedim...ayrıca arkadaşımın dediği polikur microfiber bezlerinden de bulursam alacağım....nasıl kullanacağım şimdi?...

bezi yıkıyosun sıkıyosun siliyosun bu kadar basit. ama iyice sıkman lazım iz bırakmasın diye. ben bazen camsil sıkıyorum ıslanmış fiberli bezin üzerine daha temiz oluyor.

çok fazla sıksak bile yine de ıslak kalmıyor mu?....yani bunu cam veya ayna için düşünürsek çok ıslaklık bırakmaz mı canım?....sonrasında mutlaka kurulama gerektirir sanki....

çok fazla sıksak bile yine de ıslak kalmıyor mu?....yani bunu cam veya ayna için düşünürsek çok ıslaklık bırakmaz mı canım?....sonrasında mutlaka kurulama gerektirir sanki....

zaten bu bezler ıslaklık iz bırakmadığı için bukadar çok övülüyor ve kullanılıyor. dene gör bakalım iz kalcakmı yerimseniben

Hanımlar hepinizin maşallahı var.
Benim çok dertli olduğum bi konu var.
Mutfak dolaplarım yeni
Mdf kaplama ve rengi ceviz ama bayağı koyu renk
Silmediğim, denemediğim ürün kalmadı ama özellikle ocağın olduğu kısımdaki dolaplar leke lekemafoldumben
Siliyorum mis gibi duruyor az zaman geçiyor özellikle ışık falan vurunca leke leke oluyor bazı kısımları parlıyor.
Koyu rek olduğu için zaten sürekli su lekesi falan oluyor ama her daim elimde bezle gezdiğim için su lekesi sorun değil.
Ama yağ lekelerinden bıktım.Taşındığımdan beri bi oh diyemedim nasıl yanlış bi tercih yapmışım ya.
İkinci sorunum ise parkelerim açık renk mat.İlk başlarda ahşap temizleyicilerle siliyordum en ufak bi ayak basmada alacalı oluyordu.
Şimdi sadece suyla siliyorum yine aynı kuruluyorum camlar hep açık nemli kalmıyor ama sürekli izler varsenağlama
Acaba mat olduğu için mi öyle oluyor
Cila falan atlır mı ki ya da attırsam işe yarar mı?:nazar:
Fikri olan lütfen yazsın yoksa sıyırıcam iyice

Hanımlar hepinizin maşallahı var.
Benim çok dertli olduğum bi konu var.
Mutfak dolaplarım yeni
Mdf kaplama ve rengi ceviz ama bayağı koyu renk
Silmediğim, denemediğim ürün kalmadı ama özellikle ocağın olduğu kısımdaki dolaplar leke lekemafoldumben
Siliyorum mis gibi duruyor az zaman geçiyor özellikle ışık falan vurunca leke leke oluyor bazı kısımları parlıyor.
Koyu rek olduğu için zaten sürekli su lekesi falan oluyor ama her daim elimde bezle gezdiğim için su lekesi sorun değil.
Ama yağ lekelerinden bıktım.Taşındığımdan beri bi oh diyemedim nasıl yanlış bi tercih yapmışım ya.
İkinci sorunum ise parkelerim açık renk mat.İlk başlarda ahşap temizleyicilerle siliyordum en ufak bi ayak basmada alacalı oluyordu.
Şimdi sadece suyla siliyorum yine aynı kuruluyorum camlar hep açık nemli kalmıyor ama sürekli izler varsenağlama
Acaba mat olduğu için mi öyle oluyor
Cila falan atlır mı ki ya da attırsam işe yarar mı?:nazar:
Fikri olan lütfen yazsın yoksa sıyırıcam iyice

canım bilirim o lekeleri ben şöyle bir çözüm buldum gerçi ben özel bir yağ çöz kullanıyorum ama sen iyi bir yağ çözü sık en önemlisi scotch Brite mikrofiber toz bezi diye satılıyor marketlerde ince bişey.iki tane çıkıyor içinde biri yeşil biri mavi.4 tl.en az 100 lira harcayarak en pahalı bezleri kullandım ama bu en güzeli.komşum annem bir çok kişiye tavsiye ettim kullanıyorlar.ben yağ çözü sıkıyorum bu bezle siliyorum ıslak kuru farketmiyo iz miz kalmıyor.toz bezi diyor ama ben mutfakta kullanıyorum süper (bana dua etmeyi unutma emi)

canım bilirim o lekeleri ben şöyle bir çözüm buldum gerçi ben özel bir yağ çöz kullanıyorum ama sen iyi bir yağ çözü sık en önemlisi scotch Brite mikrofiber toz bezi diye satılıyor marketlerde ince bişey.iki tane çıkıyor içinde biri yeşil biri mavi.4 tl.en az 100 lira harcayarak en pahalı bezleri kullandım ama bu en güzeli.komşum annem bir çok kişiye tavsiye ettim kullanıyorlar.ben yağ çözü sıkıyorum bu bezle siliyorum ıslak kuru farketmiyo iz miz kalmıyor.toz bezi diyor ama ben mutfakta kullanıyorum süper (bana dua etmeyi unutma emi)

Çok teşekkür ederim canım işe yaramasa bile öneri sunman yeterli zaten
Yarın ilk işim bu bezden satın almak olacak yağçöz olayını çok denedim kalitelisini de kalitesizini de ama yok işe yaramıyor.
Bir de şu bezi deneyeyim bakayım inş işe yarar
Tekrar teşekkür ederim tatlım

kizlar büyük ev temizligini hangi araliklarda yapiyorsunuz?

Yani mutfak dolaplarini düzenlemek ve silmek gibi mesela, veya camlarin silinmesi veya perdeler?

bulaşık makinesinden çıkardığım bardaklarım buğulanmış gibi çıkıyor.....çamaşır suyu ile bile geçmiyor...nasıl temizleyebilirim?....en yeni bardaklarım bile buğu içinde ve kullanılamayacak durumda....mafoldumbenmafoldumben

bulaşık makinesinden çıkardığım bardaklarım buğulanmış gibi çıkıyor.....çamaşır suyu ile bile geçmiyor...nasıl temizleyebilirim?....en yeni bardaklarım bile buğu içinde ve kullanılamayacak durumda....mafoldumbenmafoldumben

makinanın tuzu bitmiştir. yada parlatıcısı bitmiştir.

Ahşap mobilyalarınızın rengi mi aşındı? Dert etmeyin
Bu gibi durumlarda, bir limonun suyu ve bir kaşık zeytinyağı ile karışım hazırlayın. Daha sonra beyaz havlu ile, karışımınızı iyice yedirin. Birkaç saat bekledikten sonra, bir yün parçası ile hızlıca ovalayın. Eğer koyu renk mobilyalara sahipseniz, ceviz yağı ile daha etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Cam Silerken
Cam silerken silme suyuna tuz koyulduğunu hiç duydunuz mu? Camlarınızı silerken suyun içine biraz tuz koyarsanız hem daha kolay temizlerin hem de tertemiz, pırıl pırıl olur.

Yerdeki Cam Kırıkları
Herhangi bir cam eşyamız kırıldığı zaman kırılan eşyadan çok yere saçılan cam parçalarını nasıl toplayacağımızı düşünürüz. Böyle bir durumda bir parça ıslak pamuğu yerde gezdirirseniz cam kırıklarının pamuğa takıldığını ve camların kolaylıkla temizlendiğini göreceksiniz.

Kristal Avizeleri Parlatmak ıçin
Kristal avizelermizin baş düşmanı sigara dumanı ve tozdur. Bu yüzden avizelerimizi sık sık temizlememiz gerekir. Fakat temizlerken deterjanlı su yerine karbonatlı veya sirkeli su kullanırsanız hem daha kolay temizlenir hem de daha geç kirlenir.

X