Temizlik ipucları verelim mi?

kızlar,ev temizzliği için bio bellinda ürünler deneyin ben kullanıyorum hemde satışını yapıyorum tavsiye ederim.

herkese günaydın uzun zaman oldu siteyi ziyaret etmeyeli.. ilk girişim kistim içindi. şimdi ise temizlik. :KK1:
evleneli bugün 1 oldu...herşey güzel hoş. yeni ev yeni eşyalar ne kadar temizlik yaparsam yapayım toz toz toz.. herşey iyi giderken bigün eşim demez mi hayatım bu sehpanın önü ne böle isim yazılıo nerdeyse diye o an bittim.halbu ki temizlik hastalığım vardır derme çatma geçiştirme yapmam havalandırmadan ve kalorifer isinden olduğunu düşünüyorum yeni eşyaların etkiside var kalıcı bi çözüm bulunmaz ama napabilirim needebilirim diye tekrar aranıza geldim mobilyalarım koyu renk fayanslar açık renk. çamaşır suyu kireç sökücü cif yüzey temizleyici herşey herşey mikrofiber temizlik bezleri hepsinden denedim. arap sabununu duydum onuda denicem ama banyo ve wc ler için çamaşır suyu uygulamadan arap sabunu uygulamam hassas olduğum bi konu malum kadın hastalıkları ve biçok hastalık.neyse. ve ev kokusu kötü kokuya dayanamıorum kimse sevmez zaten ama girince şöle mis gibi koksunn hiç gitmesin bunun için bi öneri istiyorum. oda spreyi kullanıyorum mecbur :KK43:.. öle bişi olsun ki hem temiz hem kokulu mis mis :KK9: hadi temizliği çözdüm yaptım bitti. dönüp arkama bi bakıyorum adım adım saç :2: ağlasam yeridir ya saçları çeken toplayan bişi istiyorummmm hatta kafamı koparım saçlarımın dökülmesine engel olmak istiyorumm..

bende arkadaşım siliyorum 1 güns onra yine pis oluyor hergün de temizlik yapamıyorum çalışıyorum. 2 günde bir siliyorum yerleri. ama yine de kirleniyor.

toz almak için rontoyu tavsiye ederim. toz savar. yatak odam çok toz olurdu işe yaradı kokusu da çok güzel

Pazar günü deli gibi temizlediğim evi bugün yine süpürüp sildim. Tozlar yumak olmuş kapı arkalarında. Kızımın lepiska saçları da cabası. Çıldırmak işten değil...

bende arkadaşım siliyorum 1 güns onra yine pis oluyor hergün de temizlik yapamıyorum çalışıyorum. 2 günde bir siliyorum yerleri. ama yine de kirleniyor.

toz almak için rontoyu tavsiye ederim. toz savar. yatak odam çok toz olurdu işe yaradı kokusu da çok güzel

aynen bende çalışıyorum. akşam eve gel yemek yap temizlik vs derken kendime zaman ayırmaz oldum pazarlarıda kıyı bucak her yan temizlik oluo kocam artık 1 ayda boşıcak beni allah korusun :KK43: :KK55:
denemek lazım önerin için saol. şimdi kistim ve bebek için bakınıyorum. 26 yaşındayım ve en az allah verirse 2 çocuk düşünüyoruz. ama kistim engelse napıcam henüz doktor kontrolü için erken diolar 1 aylık evliyim ya beklicem yeri değil biliyorum sadece paylaşmak istedim özür dilerim herkesten :2:

herkese günaydın uzun zaman oldu siteyi ziyaret etmeyeli.. ilk girişim kistim içindi. şimdi ise temizlik. :KK1:
evleneli bugün 1 oldu...herşey güzel hoş. yeni ev yeni eşyalar ne kadar temizlik yaparsam yapayım toz toz toz.. herşey iyi giderken bigün eşim demez mi hayatım bu sehpanın önü ne böle isim yazılıo nerdeyse diye o an bittim.halbu ki temizlik hastalığım vardır derme çatma geçiştirme yapmam havalandırmadan ve kalorifer isinden olduğunu düşünüyorum yeni eşyaların etkiside var kalıcı bi çözüm bulunmaz ama napabilirim needebilirim diye tekrar aranıza geldim mobilyalarım koyu renk fayanslar açık renk. çamaşır suyu kireç sökücü cif yüzey temizleyici herşey herşey mikrofiber temizlik bezleri hepsinden denedim. arap sabununu duydum onuda denicem ama banyo ve wc ler için çamaşır suyu uygulamadan arap sabunu uygulamam hassas olduğum bi konu malum kadın hastalıkları ve biçok hastalık.neyse. ve ev kokusu kötü kokuya dayanamıorum kimse sevmez zaten ama girince şöle mis gibi koksunn hiç gitmesin bunun için bi öneri istiyorum. oda spreyi kullanıyorum mecbur :KK43:.. öle bişi olsun ki hem temiz hem kokulu mis mis :KK9: hadi temizliği çözdüm yaptım bitti. dönüp arkama bi bakıyorum adım adım saç :2: ağlasam yeridir ya saçları çeken toplayan bişi istiyorummmm hatta kafamı koparım saçlarımın dökülmesine engel olmak istiyorumm..

Aynı dert bizde de var canım ya.deli olcam sil sil arkanı dön toz.ve saçlarım da dökülüyo.sinir oluyorum.temizlikten sonra ben bi dışarı çıkarım bakkala falan sonra kapıdan girerim ev nasıl kokuyo diye.çünkü evin içindeyken anlamıyosun.koyu renk laminant ve mobilyalar tozu çok gösteriyo.eşyalarımızı değiştiremiyceğimize göre mecburen toz alıcaz artık.ev güzel koksun diye ben kokusu yoğun ve güzel bir yumuşatıcıyla tüllerimi yıkayıp asıyorum ıslakken.o 2 gün evi güzel kokutuyo.bir hafta çocuk odası,bir hafta yatak odası ,salon,mutfak derken her perdeye zaten 1 ayda sıra geliyo.ütü istemiyo allahtan perdeler.anca böyle evin güzel kokmasını sağlıyabiliyorum yada perde yıkayacak asacak zamanım yoksa bir döşeme spreyi var onu sıkıyorum koltukların üzerine ve koltuk kılıflarımı da sık yıkarım halılarımı da yıkatırım sık sık.anca böyle hem temiz hem güzel kokuyu sağlayabiliyorum.

Aynı dert bizde de var canım ya.deli olcam sil sil arkanı dön toz.ve saçlarım da dökülüyo.sinir oluyorum.temizlikten sonra ben bi dışarı çıkarım bakkala falan sonra kapıdan girerim ev nasıl kokuyo diye.çünkü evin içindeyken anlamıyosun.koyu renk laminant ve mobilyalar tozu çok gösteriyo.eşyalarımızı değiştiremiyceğimize göre mecburen toz alıcaz artık.ev güzel koksun diye ben kokusu yoğun ve güzel bir yumuşatıcıyla tüllerimi yıkayıp asıyorum ıslakken.o 2 gün evi güzel kokutuyo.bir hafta çocuk odası,bir hafta yatak odası ,salon,mutfak derken her perdeye zaten 1 ayda sıra geliyo.ütü istemiyo allahtan perdeler.anca böyle evin güzel kokmasını sağlıyabiliyorum yada perde yıkayacak asacak zamanım yoksa bir döşeme spreyi var onu sıkıyorum koltukların üzerine ve koltuk kılıflarımı da sık yıkarım halılarımı da yıkatırım sık sık.anca böyle hem temiz hem güzel kokuyu sağlayabiliyorum.

ayy ohh mis valla henüz 1 aylık evliyim rayına otursun bende başlarım böle şimdi ağır geldi açıkcası hem iş hem evlilik ama olucak inanıyorum arap sabunuda aklıma yattı hem sağlıklı

birde tuvalet banyo her gun klorlarim pesine yumusatmaylaa temizlerim sonra tekrar islatip kurularim gunluk supuru siler koltuklari kapi kollari silerim 2 gunde bir kapilari silerim haftada birr dis merdivenleri kokulu suyla yikarim

canım ya bukadar işi yapıp nasıl ayakta kalıyon ya bende kendimi temiz sanırdım.senin yanında pasaklının önde gideniyim ben ya.2 günde bir kapı nasıl siliyon canım.sen abartıyon biraz çok yoruyon kendini.

arkadaşlar size bir tavsiye ; bulaşık makinesinde parlatıcı yerine elma sirkesi kullanın..
ayrıca bulaşık deterjanı yerine de arap sabunu kullanmanızı tavsiye ederim..deterjan bölmesine koyun arap sabununu; (normalde kullandığınız deterjan miktarında)..

deterjan kullanmayın bence..hem kanserojen hem de böylesi daha ekonomik..bir kere deneyin görün en azından..
ben de evdeki deterjanım bitince bir daha deterjan almıycam bulaşık makinesi için..

canım 1 kere denedim arap sabunu.bulaşıklarım buğulanmış gibi çok kötü çıktı.tövbe bidaha yapmam.ama yapıp da çok memnun olan arkadaşlarım var anlamadım gitti.sirkeyi de zaten kullanıyorum arasıra.

arkadaşlar eve temizlik için bayan çağırdım
bir de baktım ki lavaboları fırçaladığım fırçayla klozeti de fırçalıyor. buna bir kez başka birinde daha denk geldim. düşünmeye başladım acaba bende mi bir sorun var diye
sizce normal mi? böyle mi olması gerekiyor?

olurmu öyle şey canım.ben de bazen kadın alıyorum ve buna çok dikkat ediyorum.tuvalet fırçasını önce ve sonra domestosta bekletip yıkıyorum.ve klozeti kurulamak içinde rulo havlu aldım tuvalet temizliği bitince atıyorum her seferinde yeni havlu bez kullanırım.ucuz zaten.Ama lavabo ve klozet aynı şeylerle asla temizlenmez.
benimde bir komşum mutfak yerlerini silip mutak lavabosuna boşaltıverdi pis su dolu kovayı.ve mutfakta diş fırçalıyolar çocukları bazen.bunları gördükten sonra mecbur kalmadıkça evine gitmem elinden bişey yiyip içmem.dünya iyisi bir kadın olmasa görüşmicem okadar vahim yani.

kızlar fayansın üstündeki derz kalıntıları nasıl temizlenir.siliyorum kuruyunca sonuç yine aynı

Arkadaşlar forumu tam okumadım ama bir öneride benden belki yazılmıştır bilemiyorum...Hali ve koltuklarınızı yada çıkmayan lekeleri ıslak mendil(havlu )le silin tertemiz oluyor bayıldım ben bu işe...Kayınvalidem öğretti hem pratik hemde harika oluyor...:KK16:

slm kadınlar klubununn temzilik hastası kadınlarıı :KK8: bende temizliğe salondan başlarım ama bi yerde duymuştum ilk önce mutfaktan başlanması gerkiyormuş temiziiğe her neyse ilk önce camları açarım camlar silincekse silerim pencere önlerini hereyerini temzilerimm sonraa süpürürüm dip köşe sonradaa mopla silerim ben ajaxsın çiçekbuketi yüzey temzileyicisini kullanıyorum güzelce siliyorum heryeri 1 gün sonra kokusu gidiyorr ama napıyım artık sonra microfiber bezle tozları alıyorum kapıyı kapıyorumm. mutfakta ikl önce rafları tezmizleyip siliyorum en son süpürüp siliyorum. banyoya gelince arkdaşım tavsiye ettii inanılmaz derecede memnun kaldım blki biliyorsunuzdurr cilitbang kulanıyorum sabun lekelerinden eser kalmıyo duşa kapın cam gibi oluyo resmenn tavsiye ederim klozet için kayınvalidem temizlik malzemeleri satan bi yerden bi ürün almış ismi ne bilmiyorum açık satılıyor onu döküyorum 1 satt sonra fırçalayıp sifonu çekiyorum tertemiz oluyor bizim apartmanda haftada bir gün halı çırpma günü war bnm halılarım tüylülerden ne kadar süpürüsem süpüreyim aralarındakilerini almıyo süpürge :KK43: bilsem almazdım annem o kadar uyardıı ama heves işte cumartesi günleri güzelce çırpıyorumm haftada bir balkonu yıkıyorumm çok fazla kirlenmiyor süpürgeyi açında balkonuda süpürüyorum benn bu arada topicte okudum perdelerinizi ütülüyormuşsunuzz ben hiç ütülemiyorum çok narin olduğu için yıpranır bence zaten ıslak asıyorum kuruyunca ütülenmiş gibi duruyor :KK71:

ha bide yazmayı unutmuşumm bnm mutfağım ve antrem fayans ayda bir domestoslu bol suyla fırçalayıp tuvalettin kapısını açıyorum oraya gidiyor sular sonra basçekle sularınıı temziliyorumm çok temiz oluyorr

Son düzenleme:
Önceki yazılanların hepsini okuyamadım, umarım bu yazdıklarım ilk kez ekleniyordur. Alıntı lakin ben birçoğunu denedim ve çok memnun kaldım.
SİRKE İLE DOĞAL EV TEMİZLİĞİ

* 2 bardak sirkeyi 1 litre suya karıştırdığınızda pencere camları ve mutfak yüzeyleri için harika bir temizleyici madde elde etmiş olursunuz. Camları gazete kâğıdı kullanarak temizleyin! Pırıl pırıl olacak ve hatta kolay kolay leke tutmayacaktır.

* Sirkeli suda ıslattığınız sentetik bir kumaşla (banyo lifi, ya da tül vs.) halı yüzeylerini mükemmel bir şekilde temizlemiş ve parlatmış olursunuz. Halıda sürünen bebeklerinizin hassas cildini de halı şampuanlarında bulunan zararlı kimyasallardan uzak tutmuş olursunuz. Kaldı ki bebeklerinizin ağzı halıya deyse bile zararı dokunmayacaktır.

* Sirke aynı zamanda leke sökücüdür. Halı, mobilya, koltuk gibi eşyalarınızda ve aynı zamanda çamaşırlarınızda leke oluşmuşsa; lekelerin üzerine sirkeli su dökün! Biraz bekleyip iyice durulayın. Lekelerin çıktığını göreceksiniz.

* Sirke kötü kokuları da yok eder. Buzdolabı, fırın gibi beyaz eşyaların iç yüzeylerini sirkeli su ile temizleyip havalandırırsanız koku moku kalmayacaktır. Aynı zamanda kirleri de söküp atacaktır.

* Kirli fırın ve ocaklarınızı sirkeli suyla ıslatıp bekleyin. 10–15 dakika sonra fırça yardımıyla temizleyin ve durulayın! Artık yemeklerinizle birlikte zararlı kimyasalları yememiş olacaksınız.

* Çamaşır makinesinin yumuşatıcı bölümüne yarım çay bardağı sirke ilave edin. Çamaşırlarınızda sirke kokusu kalmıyor merak etmeyin, sirke detarjanın kimyasal artıklarını tamamen temizliyor. çamaşırlarınız yumuşacık olacak aynı zamanda renklilerin renklerini korumasına yarar.. Hem de hiçbir zararlı kimyasal madde kullanmadan! Sirke aynı zamanda kireç sökücü etkilidir. Yani o kireç sökücülere o kadar para vemenize gerek kalmayacak.

* Mutfak tahtanızı asla deterjanla yıkamayın. Hem aşınacak hem de kimyasal artıklar kalacaktır. Sirke ile temizleyin!

* Bulaşıklarınızda su ve deterjan lekesi mi var? Parlatıcı gözüne 1 çay bardağı sirke koyup öyle deneyin. Bakalım tabak ve bardaklarınız yıkandığında ne göreceksiniz? Makinenizde olan o garip kokuyuda tamamen engelliyor.

* Banyo fayanslarınızda leke ya da sabun izi varsa; para vererek aldığınız güçlü mistırlara gerek kalmadan “Mistır Sirke” bunların hakkından gelecektir. 2 bardak sirkeyi 5 dakika kaynatıp banyonuzu bununla ıslatıp yarım saat bekleyin. Şimdi durulayın. Bakalım leke meke kalacak mı?

* Banyo terlikleriniz, ister sünger, ister, plastik ister tahta olsun sirke bunlar için ideal temizleyici ve bakteri önleyicidir. Sirkeyi kaynatıp terlikleri 5 dakika içinde bekletin.

* Odanız kötü mü kokuyor. İşte çaresi! Bir kâseye sirke koyun ve odada bekletin. Birkaç gün sonra odada sigara dâhil hiçbir koku kalmayacaktır. Boşuna oda spreylerine para verip lavanta, çilek kokacak diye ciğerlerinizi zehirlemeyin.

* Televizyon, telefon, bilgisayar gibi cihazlarınızı sirkeli su ile silin. Kumanda, ahize, klavye ve mause üzerindeki el lekesini sirkeli su çıkaracaktır.

Önceki yazılanların hepsini okuyamadım, umarım bu yazdıklarım ilk kez ekleniyordur. Alıntı lakin ben birçoğunu denedim ve çok memnun kaldım.
SİRKE İLE DOĞAL EV TEMİZLİĞİ

* 2 bardak sirkeyi 1 litre suya karıştırdığınızda pencere camları ve mutfak yüzeyleri için harika bir temizleyici madde elde etmiş olursunuz. Camları gazete kâğıdı kullanarak temizleyin! Pırıl pırıl olacak ve hatta kolay kolay leke tutmayacaktır.

* Sirkeli suda ıslattığınız sentetik bir kumaşla (banyo lifi, ya da tül vs.) halı yüzeylerini mükemmel bir şekilde temizlemiş ve parlatmış olursunuz. Halıda sürünen bebeklerinizin hassas cildini de halı şampuanlarında bulunan zararlı kimyasallardan uzak tutmuş olursunuz. Kaldı ki bebeklerinizin ağzı halıya deyse bile zararı dokunmayacaktır.

* Sirke aynı zamanda leke sökücüdür. Halı, mobilya, koltuk gibi eşyalarınızda ve aynı zamanda çamaşırlarınızda leke oluşmuşsa; lekelerin üzerine sirkeli su dökün! Biraz bekleyip iyice durulayın. Lekelerin çıktığını göreceksiniz.

* Sirke kötü kokuları da yok eder. Buzdolabı, fırın gibi beyaz eşyaların iç yüzeylerini sirkeli su ile temizleyip havalandırırsanız koku moku kalmayacaktır. Aynı zamanda kirleri de söküp atacaktır.

* Kirli fırın ve ocaklarınızı sirkeli suyla ıslatıp bekleyin. 10–15 dakika sonra fırça yardımıyla temizleyin ve durulayın! Artık yemeklerinizle birlikte zararlı kimyasalları yememiş olacaksınız.

* Çamaşır makinesinin yumuşatıcı bölümüne yarım çay bardağı sirke ilave edin. Çamaşırlarınızda sirke kokusu kalmıyor merak etmeyin, sirke detarjanın kimyasal artıklarını tamamen temizliyor. çamaşırlarınız yumuşacık olacak aynı zamanda renklilerin renklerini korumasına yarar.. Hem de hiçbir zararlı kimyasal madde kullanmadan! Sirke aynı zamanda kireç sökücü etkilidir. Yani o kireç sökücülere o kadar para vemenize gerek kalmayacak.

* Mutfak tahtanızı asla deterjanla yıkamayın. Hem aşınacak hem de kimyasal artıklar kalacaktır. Sirke ile temizleyin!

* Bulaşıklarınızda su ve deterjan lekesi mi var? Parlatıcı gözüne 1 çay bardağı sirke koyup öyle deneyin. Bakalım tabak ve bardaklarınız yıkandığında ne göreceksiniz? Makinenizde olan o garip kokuyuda tamamen engelliyor.

* Banyo fayanslarınızda leke ya da sabun izi varsa; para vererek aldığınız güçlü mistırlara gerek kalmadan “Mistır Sirke” bunların hakkından gelecektir. 2 bardak sirkeyi 5 dakika kaynatıp banyonuzu bununla ıslatıp yarım saat bekleyin. Şimdi durulayın. Bakalım leke meke kalacak mı?

* Banyo terlikleriniz, ister sünger, ister, plastik ister tahta olsun sirke bunlar için ideal temizleyici ve bakteri önleyicidir. Sirkeyi kaynatıp terlikleri 5 dakika içinde bekletin.

* Odanız kötü mü kokuyor. İşte çaresi! Bir kâseye sirke koyun ve odada bekletin. Birkaç gün sonra odada sigara dâhil hiçbir koku kalmayacaktır. Boşuna oda spreylerine para verip lavanta, çilek kokacak diye ciğerlerinizi zehirlemeyin.

* Televizyon, telefon, bilgisayar gibi cihazlarınızı sirkeli su ile silin. Kumanda, ahize, klavye ve mause üzerindeki el lekesini sirkeli su çıkaracaktır.

Bulaşık makinesinde parlatıcı olarak kullanıyorum gerçekten süper arada birde evi siliyorum hem dezenfekte ediyor hem de yapılan büyü filan varsa çözüyormuş verdiğin bilgiler için teşekkürler canım

kızlar temizlik benim işim üstüme tanımam :)))
Bayılırım deterjanlara nerdeyse hepsini denedim....
Beyazları bembeyaz yapmak için ankarasodamatik kullanıyorum diğer sodamatikler sadece sodyum karbonat içerdiği için çamaşır üzerinde birikme yapıyor... Ayrıca beyazları ütülerim hijyenik ve sağlıklı olması için.. :KK52:

Mutfak dolaplarımdaki el izlerini ve yağ izlerini çıkaramıyorum kızlar ne önerirsiniz bana.

X