doğum belirtileri (acil)

SiBeL

oğlum ve kızım herşeyim
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2009
516
9
merhaba arkadaşlar, herkese iyi bayramlar dilerim..
bugün bende başlayan bazı belirtiler var ve sizin tecrübelerinize dayanarak emin olmak istedim.
bebeğim bugün sürekli hareket halinde.normalde hareketli bir bebek zaten ama son zamanlarda büyüdüğü için bu kadar fazla hareket etmiyordu bugün hiç durmuyor sanki hiç uyumadı gibi.birde hareket ettikçe baskı oluyor ve tuvalete gitme ihtiyacı duyuyorum.ara ara karnımda ve belimde çok şiddetli olmayan adet ağrıları oluyor dinlenmekle geçmeyen.kasılmalarımda var bebeğim biryere toplanıyor nefesin daralıyor ve kısa sürüyor..
bunlar doğumun çok yaklaştığınamı işaret lütfen yardımcı olur musunuz bebeğimin bu kadar hareket etmesinden endişe duymaya başladım çünkü acaba iyi mi sağlıklı mı diye..

yanlış yerden mi yardım istedim neden kimse yazmıyor....

canım ben henüz doğum yapmadım fakat erken haftlarda erken doğum tehtidi teşhisi ile 8gece Cerrahpaşada yattım,bu yüzden tecrübeliyim diyebilirim,
zamanın bayaa ilerlemiş artık,bugün yarın bebeğinin gelemsi çok normal ve beklenir tabi ki..
Buna göre en önemli belirti kasılma canım,
göbek üstünde nefesini kesecek bir ağrıyla sertleşme ve tepe yapması,
sonra bu sertleşme ve ağrının kasıklara inerek adet sancısına gibi bir sancıya dönüşmesi,
bu sancıyla beraber makatında sanki büyk tuvaletini yapıcakmışsın yada kaçıracakmışsın gibi bir sıkışıklık hissetmen,
ve bu ağrı ve sertliğin 45-50 saniye kadar sürmesi
bu ağrı ziyaretinin 15-20 dakikada bir artarak tekrarlaması en önemli belirti canım,

hakkında hayırlısı olsun,
kolay ve sağlıklı bir doğumla bebeğini kucağına almanı diliyorum..

canım ben henüz doğum yapmadım fakat erken haftlarda erken doğum tehtidi teşhisi ile 8gece Cerrahpaşada yattım,bu yüzden tecrübeliyim diyebilirim,
zamanın bayaa ilerlemiş artık,bugün yarın bebeğinin gelemsi çok normal ve beklenir tabi ki..
Buna göre en önemli belirti kasılma canım,
göbek üstünde nefesini kesecek bir ağrıyla sertleşme ve tepe yapması,
sonra bu sertleşme ve ağrının kasıklara inerek adet sancısına gibi bir sancıya dönüşmesi,
bu sancıyla beraber makatında sanki büyk tuvaletini yapıcakmışsın yada kaçıracakmışsın gibi bir sıkışıklık hissetmen,
ve bu ağrı ve sertliğin 45-50 saniye kadar sürmesi
bu ağrı ziyaretinin 15-20 dakikada bir artarak tekrarlaması en önemli belirti canım,

hakkında hayırlısı olsun,
kolay ve sağlıklı bir doğumla bebeğini kucağına almanı diliyorum..

canım teşekkür ederim cevabın için.bende şuan ağrısız kasılmalar var ağrı hissetmiyorum ama nefesim kesiliyor.zaten zamanım geldi artık olsunda istiyorum zaten.çok zorlaştı son günler.o yüzden bekliyorum her an ve biraz panik oluyorum sanırım.
adet ağrılarım var ama henüz düzenli değil.dün bütün gün çok fazla hareket etmesi beni biraz düşündürdü acaba iyice aşağı inmek istiyorda inemiyormu dedim.birde boynunda kordonu var o yüzden bu kadar panik yapıyorum aslında.verdiğin bilgiler çok işime yarayacak çok teşekkür ederim.sana da hayırlı doğumlar dilerim.sağlıkla bebeklerine kavuşursun inşallah..

canım teşekkür ederim cevabın için.bende şuan ağrısız kasılmalar var ağrı hissetmiyorum ama nefesim kesiliyor.zaten zamanım geldi artık olsunda istiyorum zaten.çok zorlaştı son günler.o yüzden bekliyorum her an ve biraz panik oluyorum sanırım.
adet ağrılarım var ama henüz düzenli değil.dün bütün gün çok fazla hareket etmesi beni biraz düşündürdü acaba iyice aşağı inmek istiyorda inemiyormu dedim.birde boynunda kordonu var o yüzden bu kadar panik yapıyorum aslında.verdiğin bilgiler çok işime yarayacak çok teşekkür ederim.sana da hayırlı doğumlar dilerim.sağlıkla bebeklerine kavuşursun inşallah..

boynunda kordonumu var:1shok:
neden bebegi takip altinda tutmuyorlarki boynunda kordon varsa, kalp atislarini filan
bence dünden kasilmalarin varsa doktoruna git bir baksin derim bebise ne durumda
he en son nezaman gitmistin doktoraki, son günlerde gün asiri kontrol edilmesi gerekiyor canim, hadi hemen gitkaydirigubbakcemile5

Son düzenleme:
boynunda kordonumu var:1shok:
neden bebegi takip altinda tutmuyorlarki boynunda kordon varsa, kalp atislarini filan
bence dünden kasilmalarin varsa doktoruna git bir baksin derim bebise ne durumda
he en son nezaman gitmistin doktoraki, son günlerde gün asiri kontrol edilmesi gerekiyor canim, hadi hemen gitkaydirigubbakcemile5

canım haftada bir gidiyorum çarşamba günü kontrolüm var.doktorum tatilde yarın akşamdan itibaren ulaşabiliyor olucam.kordon konusuna gelince benim bebiş biraz yaramaz galiba sürekli dolayıp dolayıp çıkarıyor.alıştım artık.bu 3.oldu.doktor doğuma kadar tekrar çıkabilir ya da bu şekilde de doğabilir dedi.kordon ona zarar vermiyor dışında bir jel gibi tabaka var ve beslenmesine engel değil.bende ilk sefer çok korkmuştum ama artık alıştım.şimdi son günler bu günleri de atlatıp hayırlısıyla doğurursam inş daha rahatlıcam.bu arada kasılmalar bugün biraz azaldı.çarşamba nst ye bağlanıcam ve çatı muayenem var bakalım hayırlısı.ilgin için teşekkür ederim canım..

rica ederim canim, ins coook kolay bir dogumun, dünyalartatlisi nurtopu bir bebisin olur:Saruboceq::emir_bebek:

kasılmaların varsa bebek harekat ediyorsa hiç korkma hareket iyiye işaret 3,5 aylık bir kızım var
doğumdan önceki gün ve hatta o gece hiçbirşey hissetmedim gec yatarken ben galiba doğurmayacağım demiş yatmıştım ertesi sabah suyum geldi ve o gün doğum yapıtım stres yapma zamanıgelince zaten anlayacaksın bende belirtileri nelerki diye bir sürü araştırmıştım ama insan anlıyor merak etme allah kolaylık versin

kasılmaların varsa bebek harekat ediyorsa hiç korkma hareket iyiye işaret 3,5 aylık bir kızım var
doğumdan önceki gün ve hatta o gece hiçbirşey hissetmedim gec yatarken ben galiba doğurmayacağım demiş yatmıştım ertesi sabah suyum geldi ve o gün doğum yapıtım stres yapma zamanıgelince zaten anlayacaksın bende belirtileri nelerki diye bir sürü araştırmıştım ama insan anlıyor merak etme allah kolaylık versin

inşallah canım çok sağol bakalım günler yaklaştıkça elde olmadan herşeyi didikliyor insan.zamanı gelince yaşayıp göreceğim inş hayırlısıyla.tekrar teşekkürler

X