Şampuan ve Saç Kremleri Dipleri çabuk yağlanan uçları ise çok yıpranmış saçlarım var

otomatikportakal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2009
71
0
32
Dipleri saçlarımın çabuk yağlanıyor.Uçları ise berbat durumda.Çünkü bu saçın önce rengini açtırdım bir kaç ay sonra da perma yaptırdım.Boya da var vs derken saçlarım berbat bir halde.Saçlarım dümdüzdü aslında katlı olduğu halde hala dümdüz.Ve de buna rağmen çabucak karışıyor taranmıyor çatır çutur kopuyor.Yandı saçlarım çok yıprandı.Ne kullansam yağlanmayı pek önleyemedim.Bitkisel şampuan da kullandım ama bu sefer saçlarım hiç taranmaz oldu.Saç kremi vs kullanmak zorunda kalıyorum taramak için ama çok fazla kullanmayı da istemiyorum.Saçlarım uzayana kadar bir şampuan önerirseniz çok sevinirim.En azından bugün sabah yıkadığım saçım akşama kötü görünsün istemiyorum.

Yok mu bu konuda tavsiye olan :KK43:
Bir ara tresan kullandım ama zaten çok yıpranmış saçlarımı daha da kuruttu şampuan.
Uçlarına sürekli krem vs kullanmam gerekirken dipleri çok yağlı çok zor bir durum puf.

canım benim saçlarım da seninki gibi sorunlu aktardan fiyto isimli sampuan ve losyonunu aldım.losyonuyla düzenli kullanınca yağlanmasını da geciktiriyo fakat bitkisel sampuan olduğu için sertleştiriyo saçların uçlarına krem kullanmak gerekiyo..bende bu sampuanı önerebilirim..

canım bende the body shop'dan ısırgan özlü şampuan kullanıyorum ama memnun gibiyim...en bşlarda çok sevdim ama sanırım saçlarım buna da alıştı ....biraz değiştimek istiyorum tresan iymi...benim saçlarımın uçları kırık yıpranmış değil...zorlanırmıyım ama...bide ben uçlarına hayaşi diye bi marka var yazılışını unuttum şimdi onun 911 acil bakım maskesini kullanıyorum...boya yok ama sık fön çektiriirim o yusden korkuyorum saçlarım bozulcak die...saç bakım yerisine akşam eve gidince resim atıcam bakarsın...ben çok seviyorum:):)

cnm saç diplerin çok yağlanıyosa sebebi silikonlu şampuanlardır büyük ihtimalle. sebamed onarıcı şampuanı öneririm ben. hem zararlı kimyasallar ve silikon yok içinde hem de onarıcı özelliğe sahip. ve bitkisel şampuanlar gibi kurutup kabartmıyor saçları. krem olarak da dfn garlının saç maskesini kullanabilirsin, bu maske çok iyi nemlendiriyor ve de silikonsuz, saçlarını toparlar kısa sürede.

Son düzenleme:
canım bende the body shop'dan ısırgan özlü şampuan kullanıyorum ama memnun gibiyim...en bşlarda çok sevdim ama sanırım saçlarım buna da alıştı ....biraz değiştimek istiyorum tresan iymi...benim saçlarımın uçları kırık yıpranmış değil...zorlanırmıyım ama...bide ben uçlarına hayaşi diye bi marka var yazılışını unuttum şimdi onun 911 acil bakım maskesini kullanıyorum...boya yok ama sık fön çektiriirim o yusden korkuyorum saçlarım bozulcak die...saç bakım yerisine akşam eve gidince resim atıcam bakarsın...ben çok seviyorum:):)

Tresan idare eder.Ama benim saçlarım çok yıprandığından taramakta da çok zorlandım.Senin böyle değilse bence zorlanmasın.Bu arada herkese teşekkür ederim :)

Annem Clear almış yağlı saçlar için olan limonlusundan.3 gündür kullanıyorum gerçekten saçlarıma iyi geldi bu akşam yıkadıysam yarın akşam gezerken en azından yağlı durmuyor dipleri kirlenmiyor.Uçlarına da iyi geldi çalı gibi yapmıyor.Beğendim biraz kullanıcam işe yaramazsa diğer önerilerinizi de denicem.Eskiden saçlarım böyle yağlanmazdı sanırım ben çok yıkamaya alıştırdım saçlarımı.

X