Medicana Hastanesi Bahçelievler Dr. Düzgün Korkmaz?

NHLTLG, Düzgün Bey'in normal doğumu yaklaşımı konusuna diğer linkten yazdığın yorum için çok teşekkür ederim.O link kapatılmış, o yüzden buradan yazıyorum. Tekrar teşekkürler

rica ederim canım :))

fiyat soran arkadaşım ben eylül ayında spinal sezeryan yaptım ssk lı 1800 ödedik şuan zamlı olablir. ebeler hastabakıcılar gerçekten hepsi mükemmeldi

Arkadaşlar, ablam iki doğumunu da normal doğum şeklinde Düzgün Bey ile yaptı. Şu an ben de hamileyim ve ona gidiyorum. Ablam, öncelikle normal doğuma yaklaşımı ve rahatlatıcı tavrı nedeniyle onu seçmişti. Daha sonra birçok konuda memnun kaldı. Ben de bir ay önce üçlü testimin riskli çıkması üzerine amniyosentez oldum. Düzgün Bey'in eli çok hafif. Hiç acımadı diyebilirim. Şükürler olsun ki düşük de olmadı. Kendisi iyi niyetli ve hastaya çok dikkatli davranan biri. ınşallah 4 ay sonra doğumumu onla yapacağım. Bugüne dek ki gözlemlerime dayanarak, tereddüt içinde olan arkadaşlara kendisini tavsiye ederim. Yalnızca Medicana Hastanesi bana diğerlerine göre daha pahalı ve sistem olarak zayıf bir hastane gibi geliyor. Ama doktor daha önemli kanımca.

arkadaşlar yakın zamanda bahçelievler medicanada düzgün beye giden ve doğum yapan oldumu? fiyatlar nedir ve doğum konusunda doktor ve hastane nasıl merak ediyorum. yardmcı olursanız sevinirim

15.03.2010 da medicana da düzgün beyde normal doğum yaptım. 1500 civarında bi ödeme yaptık.. drumdan memnunum tavsiye ederim

merhaba bende medıcana parka gidiyorum nevin hn ma sezaryan 2100 tl dediler fıat olarak canım

15.03.2010 da medicana da düzgün beyde normal doğum yaptım. 1500 civarında bi ödeme yaptık.. drumdan memnunum tavsiye ederim

teşekkürler cvp için. peki bu ssklı ve herşey dahil fiyatmıydı, çocuğun ilk bakımı, testleri vs.? epidural anestezi olmadan normal doğum yaptın değilmi? bir de daha önce doktorla fiyatı konuşmuşmuydunuz?

Son düzenleme:
1 ay önce epidural sezeryan ile doğum yaptım medicana'da. toplam 2000 tl ödedik. bunun 200 tl'si kan uyuşmazlığı iğnesi, gerisi sezeryan - herşey içinde.

Slm arkadaşlar ben dün hastaneyi ziyaret ettim odalar fiyatlar ve doktorları hakkında bilgi aldım.Bana odaları gezdirdiler acil durumlarda bebeğe ve anneye müdahale edebiliyorlarmış.Normal doğum 1000 sezeryan 1500 civarıymış dışardan doktorunu getirebiliyorsun o zaman normal doğumda hastane 700 TL alıyormuş suit oda içinde ekstra 200 tl ödüyorsunuz süit oda epey geniş bitane çekyat ve ziyaretçiler için camekanla ayrılmış oturma guruplu bir bölümü var .Temiz nezih bir hastane gibi geldi bana .Eğer kararımı verirsem bende Düzgün beye gidicem.Medikal parkada gittim odalar dolu olduğundan gezemedim normal doğum 1680,sezeryan 1800-2100 arası değişiyormuş içinde kapı süslemesinden tutun ilk aşılar falanda dahilmiş

Merhabalar arkadaşlar,

6,5 haftalık hamileyim, bunu geçtiğimiz pazartesi günü öğrendim ve bir an önce bir doktor bulmak için araştırmaya ve etrafımda doğum yapan arkadaşlarıma sormaya başladım.

Yakın bir arkadaşımın tavsiyesi ve burada okuduklarımın etkisiyle ilk kontrolüm için çarşamba günü Bahçelievler Medicana'da Düzgün Bey'e gitmeye karar verdim. İyi ve ilgili birisi olduğunu ve telefonda sürekli olarak ulaşılabildiğini söyleyebilirim. Ancak Düzgün Bey ile devam etmekte kararsız kaldığım bazı noktalar var.

6 haftalık hamile olmama rağmen Düzgün Bey folik asit kullanımı ile ilgili kesinlikle birşey söylemedi. Bunu daha sonra hamile kalan ve yakın zamanda doğum yapan arkadaşlarımdan ilk 3 ayda gerekli olduğunu duydum ve muhtemelen atlamıştır diyerek emin olmak için Düzgün Bey'i aradım. Folik asit alımının çok da gerekli olmadığını, genelde vermediğini ama istersem alabileceğimi söyledi.

Daha sonra çiğ et tüketiminin yasak olması konusunda da birşey söylemediği dikkatimi çekti.

Bunlar öncelikle biraz Düzgün Bey'den biraz şüphe etmeme neden oldu.

Dün akşam, yani cuma akşamı işten döndüğümde biraz kanamamın olduğunu farkettim ve hemen Düzgün Bey'i aradım ve durumu anlattım. Çok önemli birşey olmayabilir, büyük ihtimalle plasenta oluşumu nedeniyle olan bir kanamadır, istiyorsan yarın gel muayeneye, için rahat etsin cevabını aldım.

İnternette okuduklarım nedeniyle biraz paniğe kapıldım ve Yenimahalle Kadın Doğum hastanesine yakın oturduğum için ve bir an önce ne olduğunu öğrenmek istediğim için gece eşimle birlikte acil servise gittik.

Acil servisteki doktor hanım, muayeneden sonra kesinlikle çalışmamam ve istirahat etmem gerektiğini ve cinsel ilişkiden uzak durmamı, düşük riskimin olabileceğini söyledi ve 100 mg'lık Progestan ilacını yazdı. Folik asit ile ilgili soruyu sorduğumda ise bana doktorum tarafından folik asit önerilmemesi konusunda çok şaşırdı. Cevabı ise "Ben birşey demiyorum" oldu.

Sizler de biliyorsunuz ki ilk 3 ay çok önemli ve eğer devam edersem Düzgün Bey'in söylediği herşeyi yeniden başka bir hekime onaylatma ihtiyacı duyacağım gibime geliyor.

Tüm bu olanlardan sonra Düzgün Bey'den biraz soğudum ve kendisine pek güvenmemeye başladım. Ancak bu kadar memnun hastası olduğu için de çok kararsız kaldım.

Sizlerin bu tarz konularda Düzgün Bey'le yaşadığınız tecrübeleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Şimdiden herkese teşekkürler.

Merhabalar arkadaşlar,

6,5 haftalık hamileyim, bunu geçtiğimiz pazartesi günü öğrendim ve bir an önce bir doktor bulmak için araştırmaya ve etrafımda doğum yapan arkadaşlarıma sormaya başladım.

Yakın bir arkadaşımın tavsiyesi ve burada okuduklarımın etkisiyle ilk kontrolüm için çarşamba günü Bahçelievler Medicana'da Düzgün Bey'e gitmeye karar verdim. İyi ve ilgili birisi olduğunu ve telefonda sürekli olarak ulaşılabildiğini söyleyebilirim. Ancak Düzgün Bey ile devam etmekte kararsız kaldığım bazı noktalar var.

6 haftalık hamile olmama rağmen Düzgün Bey folik asit kullanımı ile ilgili kesinlikle birşey söylemedi. Bunu daha sonra hamile kalan ve yakın zamanda doğum yapan arkadaşlarımdan ilk 3 ayda gerekli olduğunu duydum ve muhtemelen atlamıştır diyerek emin olmak için Düzgün Bey'i aradım. Folik asit alımının çok da gerekli olmadığını, genelde vermediğini ama istersem alabileceğimi söyledi.

Daha sonra çiğ et tüketiminin yasak olması konusunda da birşey söylemediği dikkatimi çekti.

Dün akşam, yani cuma akşamı işten döndüğümde biraz kanamamın olduğunu farkettim ve hemen Düzgün Bey'i aradım ve durumu anlattım. Çok önemli birşey olmayabilir, büyük ihtimalle plasenta oluşumu nedeniyle olan bir kanamadır, istiyorsan yarın gel muayeneye, için rahat etsin cevabını aldım.

İnternette okuduklarım nedeniyle biraz paniğe kapıldım ve Yenimahalle Kadın Doğum hastanesine yakın oturduğum için ve bir an önce ne olduğunu öğrenmek istediğim için gece eşimle birlikte acil servise gittik.

Acil servisteki doktor hanım, muayeneden sonra kesinlikle çalışmamam ve istirahat etmem gerektiğini ve cinsel ilişkiden uzak durmamı, düşük riskimin olabileceğini söyledi ve 100 mg'lık Progestan ilacını yazdı. Folik asit ile ilgili soruyu sorduğumda ise bana doktorum tarafından folik asit önerilmemesi konusunda çok şaşırdı. Cevabı ise "Ben birşey demiyorum" oldu.

Sizler de biliyorsunuz ki ilk 3 ay çok önemli ve eğer devam edersem Düzgün Bey'in söylediği herşeyi yeniden başka bir hekime onaylatma ihtiyacı duyacağım gibime geliyor.

Tüm bu olanlardan sonra Düzgün Bey'den biraz soğudum ve kendisine pek güvenmemeye başladım. Ancak bu kadar memnun hastası olduğu için de çok kararsız kaldım.

Sizlerin bu tarz konularda Düzgün Bey'le yaşadığınız tecrübeleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Benim Düzgün Beyle tanışmam 3 yıl öncesine dayanıyor.3 Yıl önce ilk defa hamile kaldığımda kendimi çocuk sahibi olmaya hazır hissetmediğim için kürtaj olmuştum.
Kafamda bir çok sor işaretleriyle Düzgün Beye muayeneye gittiğimde öncelikle bebeği isteyip istmediğimden emin olup sonra kürtajı bana önermiştir.
Sorunsuz bir şekilde lokal anestezi ile operasyon sonuna kadar benimle konuşup bana moral verdi,ve son derece başarılı bir ameliyat gerçekleştirdi.
3 yıl sonra planlayarak sorunsuzca hamile kaldım.10 gün öncesine kadar ilk 2.5 ayımı başka bir dr kontrolü aldında geçirdim.Geçen hafta tekrar Düzgün Bey'e gidip hamilelik sürecimi onun kontrolü altında geçirmek istediğimi ve daha önce ki operasyon tecrübesini düşünerek kendisine çok güvendiğimi belirttim.
Muayene sırasında torch testlerimi yaptırıp yaptırmadığımı kan tahlili,idrar tahlillerimi yaptırıp yaptırmadığımı özellikle sordu.Hamilelik süresince sebze meyve haftada 1 et ve balık mutlaka tüketmemi,yürüyüş ve yüzme önerdi. Folic asit konusuna gelince bizim muayenemizde de bana kullanıp kullanmadığımı sormadı ama sanıyorum o da 3. ayı bitirme sürecime geldiğim için.
Kısacası benim yaşadığım tecrübelere göre son derece iyi bir dr.dur.

hamileliğimin 34. haftasındayım bu zamana kadar ikitellideki BATI BAHAT Hastanesine gidiyordum doktorum Ahmet Yavaş çok ilgili bir doktordu bana gereken bütün vitaminleri tahlilleri zamanında verdi. fakat doğumum yaklaştıkça hastane hakkındaki fikirlerim değişti inanılmaz kalabalık bir hastane, hijyen açısından, konfor açısından çelişkiye düştüm ve hemşire arkadaşlarımın önerisiyle geçen hafta medicana has. Düngün beye gittim. bütün eski tahlillerimi inceledi kullandığım vitaminleri sordu... ilgi ve alakası güzeldi ama ilk gidişim olduğu için kesin bir karar veremedim. normal doğuma teşvik eden bir doktordur umarım.

Merhabalar arkadaşlar,

öncelikle geçmiş olsun hayırlı doğumlar dilerim. 1 yıl önce düzgün beyde doğum yaptım kars a gitse peşinden giderim o kadar güveniyorum (büyükçekmeceden bahçelievlere gittim)
benim hamileliğimin ilk 3 ayı kanamalıydı ilk kanamam geldiğinde geceydi ve adet gibi yoğun kanıyordum bebek düştü sanmıştım aradığımda bana dediği tek şey özetle şu oldu BU BEBEK SANA ve hayata TUTUNACAKSA TUTUNUR hiç bişi olmaz HAST. YATSANDA Bİ FAYDA/zarar OLMAZ dedi doğruydu herşey allahtandı gözyaşımı sildim sabah kürtaj olurum die gittim ama miniğim karnımdaydı hala. progestan yazmadı 2.ay yine kanayınca benim ısrarımla yazdı istirahat vs verdi ilaçı pek sevmeyen veaksiliklere karşı soğukkanlı bi doktordur. doğumumu kahkalar eşliğnde yaptık :) eğer çok pipirikli iseniz ilgilenmiyor gibi gelebilir ama işinde uzmandır. eşim erkek dr. karşıyken şimdi o bile başkasına güvenemiyor. çiğ et konusunda yanlış anlama lafımı ama artık hepimiz bilinçli anneleriz bunu sölemesede yemiceksin zaten :KK66:
her saat ve zaman ulaşabliceğin bi doktordur. erken doğum yada acil durumda kendisinin evinin hastaneye yakın olması avantajdır ben ramazanda gece12 de doğum yaptım 15 dk da geldi
tabi senin doktordan aldığın enerji hepsinden önemli.. sormak isediğin olursa yazablirisn
hayırlı doğumlar dilerim

öncelikle geçmiş olsun hayırlı doğumlar dilerim. 1 yıl önce düzgün beyde doğum yaptım kars a gitse peşinden giderim o kadar güveniyorum (büyükçekmeceden bahçelievlere gittim)
benim hamileliğimin ilk 3 ayı kanamalıydı ilk kanamam geldiğinde geceydi ve adet gibi yoğun kanıyordum bebek düştü sanmıştım aradığımda bana dediği tek şey özetle şu oldu BU BEBEK SANA ve hayata TUTUNACAKSA TUTUNUR hiç bişi olmaz HAST. YATSANDA Bİ FAYDA/zarar OLMAZ dedi doğruydu herşey allahtandı gözyaşımı sildim sabah kürtaj olurum die gittim ama miniğim karnımdaydı hala. progestan yazmadı 2.ay yine kanayınca benim ısrarımla yazdı istirahat vs verdi ilaçı pek sevmeyen veaksiliklere karşı soğukkanlı bi doktordur. doğumumu kahkalar eşliğnde yaptık :) eğer çok pipirikli iseniz ilgilenmiyor gibi gelebilir ama işinde uzmandır. eşim erkek dr. karşıyken şimdi o bile başkasına güvenemiyor. çiğ et konusunda yanlış anlama lafımı ama artık hepimiz bilinçli anneleriz bunu sölemesede yemiceksin zaten :KK66:
her saat ve zaman ulaşabliceğin bi doktordur. erken doğum yada acil durumda kendisinin evinin hastaneye yakın olması avantajdır ben ramazanda gece12 de doğum yaptım 15 dk da geldi
tabi senin doktordan aldığın enerji hepsinden önemli.. sormak isediğin olursa yazablirisn
hayırlı doğumlar dilerim

Tecrübelerini paylaştığın için çok teşekkürler. Gerçekten Düzgün Bey'i çok iyi ifade ediyor.

Bahsettiğim olaylar geçtiğinde henüz 6. haftaydı. Malum en pimpirikli olunan dönem, şaşkınlık, heyecan, korku vs. Düzgün Bey'in soğukkanlılığını yanlış değerlendirdik belki de.

Düzgün Bey dışında doktor aradım ancak tavsiye edilen her doktor hakkında internette veya kulaktan dolma mutlaka olumsuz birşeyler vardı.

Sadece Düzgün Bey hakkında olumsuz birşeye rastlamadım. Medicana'ya gittiğimi söylediğim anda kiminle konuştuysam herkes "Düzgün Bey'e mi gidiyorsun?" diye sordu. Ardından da övgüler geldi kendisi hakkında :)

Kesinlikle olumsuz bir yorum yok. Böyle olunca ben de Düzgün Bey ile devam etme kararı aldım ve kesinlikle memnunum.

İlk kontrolümde düşükler hakkında bana da söylediği hemen hemen aynıydı. Eğer bebek sağlıksızsa düşer demişti. Bunun dışında veya bunun üzerine zaten söylenebilecek birşey yok.

Bu sabah ikinci kontrolüme gittim. Şu an 9+3. Bebek gayet sağlıklı. Her zaman istediğimiz normal doğum oldu. Normal doğum taraftarı olduğunu kendisi de söyledi.

Hastaneye yakın oturduğunu senden öğrendim ve içim rahatladı :)

Bu arada B.Evler Medicana fiyatlarını da bugün sorduk. SSK'lılar için normal doğum paketi 1000 TL, sezaryen ise 1500 TL. Normal doğumda 1 sezaryende 2 gece oda fiyatı, standart prosedürler, anestezi, ilk testler tahliller, bebeğin muayenesi vs. dahil. Epidural için 500 TL fark alınıyor. Standart dışında birşey eklenir veya yapılır mı bilemiyorum ama pakete dahil olan hizmetler ve tedaviler gayet yeterli görünüyor. Doğum katındaki odaları gezdik gayet temiz ve güzel. Düzgün Bey doktorumuz olduktan sonra inşallah güzel bir doğum olacak diye düşünüyorum. :)

Tecrübelerini paylaştığın için çok teşekkürler. Gerçekten Düzgün Bey'i çok iyi ifade ediyor.

Bahsettiğim olaylar geçtiğinde henüz 6. haftaydı. Malum en pimpirikli olunan dönem, şaşkınlık, heyecan, korku vs. Düzgün Bey'in soğukkanlılığını yanlış değerlendirdik belki de.

Düzgün Bey dışında doktor aradım ancak tavsiye edilen her doktor hakkında internette veya kulaktan dolma mutlaka olumsuz birşeyler vardı.

Sadece Düzgün Bey hakkında olumsuz birşeye rastlamadım. Medicana'ya gittiğimi söylediğim anda kiminle konuştuysam herkes "Düzgün Bey'e mi gidiyorsun?" diye sordu. Ardından da övgüler geldi kendisi hakkında :)

Kesinlikle olumsuz bir yorum yok. Böyle olunca ben de Düzgün Bey ile devam etme kararı aldım ve kesinlikle memnunum.

İlk kontrolümde düşükler hakkında bana da söylediği hemen hemen aynıydı. Eğer bebek sağlıksızsa düşer demişti. Bunun dışında veya bunun üzerine zaten söylenebilecek birşey yok.

Bu sabah ikinci kontrolüme gittim. Şu an 9+3. Bebek gayet sağlıklı. Her zaman istediğimiz normal doğum oldu. Normal doğum taraftarı olduğunu kendisi de söyledi.

Hastaneye yakın oturduğunu senden öğrendim ve içim rahatladı :)

Bu arada B.Evler Medicana fiyatlarını da bugün sorduk. SSK'lılar için normal doğum paketi 1000 TL, sezaryen ise 1500 TL. Normal doğumda 1 sezaryende 2 gece oda fiyatı, standart prosedürler, anestezi, ilk testler tahliller, bebeğin muayenesi vs. dahil. Epidural için 500 TL fark alınıyor. Standart dışında birşey eklenir veya yapılır mı bilemiyorum ama pakete dahil olan hizmetler ve tedaviler gayet yeterli görünüyor. Doğum katındaki odaları gezdik gayet temiz ve güzel. Düzgün Bey doktorumuz olduktan sonra inşallah güzel bir doğum olacak diye düşünüyorum. :)

hakkında hayırlısı olsun cnm bencede doğru bi karar verdin.. :) adı üstünde tabiki normal doğum normali ama bazen öyle şeyler oluoki başka kararlarda vereblirisn mesela ben 4cm açılmadan sonra sezeryana döndüm alllah ikinizde kurtarsın inş. düzgün beyin odasındaki bi doğum fotosu var onu sordum eşiymiş ilk bebeğine sezeryan yapmış neden dedim o onu isteydi onda rahattı yaptık dedi :)
benden 5 gün eşi doğum yaptı oğlu oldu kızımı kendine gelin yaptı :) beren bebek benim adımda nihal mutlka tanır zaten
bu arada bende epidr. sezeryan 1800 tl ye çıkmıştım lütfen çekinmeden yaz özelede göndereblirisn sevgilier

ben doğumumu bahçelievler medikana hastanesinde yaptım. epidural sezeryanla dr düzgün korkmaz doğumu gerçekleştirdi. doktorumdan tüm süreçlerde memnun kaldım. ancak hastane ve hastane personelleri hakkında aynı yorumu yapamıcam. doğumum gerçekleştikten 2 gün sonra hastaneden taburcu edildim. hastanede kaldığımız süre boyunca kızım özellikle çıkmamıza 1 gece kala çok ağlıyordu. bende sezeryanlı doğumlarda sütün hemen gelmediğini duymuştum. göğüslerim 2 gün içinde zaten yara olmuştu ve bebeğim 15 dk bir emiyordu ve buna rağmen sürekli ağlıyordu. tüm hemşireler bu ağlamalarını dış çevreye alışamama ve anne memesinde rahatlama olarak yorumladı. oysa ben açlık ağlaması olduğunda diretiyordum. 2 gün boyunca tüm gelen hemşirelere " emin misiniz? açlıktan ağlıyor sanırım. belki de sütüm yetmiyordur" dedim ama ne fayda. herkes hep bir ağızdan anlaşmış gibi bebeğin dış ortama alışma sürecinde dediler. anne memesini istermiş sürekli. tüm hemşireler pek güler yüzlü pek şirin. en sonunda ben göğsümün sağılarak gelen süt miktarının ölçülmesini istedim. belki süt miktarı yetmiyordur die. bunu da kabul etmediler. böyle bir uygulamaları yokmuş. herkes bir iyi bir güler yüzlü yine. samimiyetlerine inanıyorsunuz. zaten yeni annesiniz kim ne dese kabulünüz. çünkü zaten hiçbir şey bilmiyorsunuz. benim ilk doğumumdu. 2 gün sonra bizi taburcu ettiler. 1 gece evde kaldık. o gecede ağlamaktan perişan bebeğim. ertesi gün ateşlendi güzel kızım ve o akşam hastanede aldık soluğu. ateşi 39,5 a çıkmıştı. doktor Alper Özçelik bebeğimin aç olduğunu söyledi ve ne olur ne olmaz die hastaneye yatıracaklarını belirtti. apar topar küveze koydular. ve sütümün ne kadar geldiğini anlamak için göğsümün sağılmasını istedi ve sonuç sütüm o kadar azmış ki doymuyormuş. hastanede 100 kere söylediğim şey başıma gelmişti. delirmemek içten değil. tabi ne olur ne olmaz die tahliller yapıldı. tahliller temiz. yani kızım açlıktan yattı 3 geçe küvezde ve benim ömrümden ömür gitti. şimdi kim verebilir bunun hesabını.
ayrıca epidural anestezide de başıma gelen olayı anlatmak istiyorum. doktorum düzgün bey gelmeden önce anesteziyi yapıyorlardı. ancak anesteziyi yapan bayan ilk denemede başarılı olamadı. ikinci denemede aynı şekilde sonuçlandı. sonra doktorum geldi. bir erkek devraldı anesteziyi yapmayı. nihayet onun eli iyiyimiş sonunda takabildiler kateteri omuriliğime. doğuma 3. denemede girebildim. tabi bebeğimin hastanede yattığı sürede ben daha 3 günlük anneydim ve arabayla gidip gelmeler korkunçtu. çünkü inanılmaz bir baş ağrısı vardı. başımı kaldırdığım an başlıyordu. anlatamama çektiğim ızdırabı. şimdi kendi kendime düşünüyorum: yani iğneyi yapan anestezi uzmanları gerçekten yeteneksizdi ve ben belki bi hata yapsalar felç bile olabilirdim.
yani sonuç olarak doktor düzgün bey oldukça iyi ve başarılı bir doktor. çok temiz bir kes oldu ve kesinlikle mikrop kapmadım, açılma, alma olmadı. ama hastane hemşireleri ve anestezi uzmanları için aynı yorumu yapamıcam. ve çocuk doktoru Alper Beyinde pek iyi bir çocuk doktoru olduğunu söyleyemem. olumsuz etkilemek istemem ama ben bu hastanede doğum yaptığıma çok pişman oldum.

doktorum düzgün beyle ilgili olumsuz bir yorum yapamıcam. gerçekten soğuk kanlı ve kesinlikle ilaca karşı bir doktor. seni endişelendirmiyor. ilk süreçte rahatlığı beni şüpelendirmiş -ilgisizliğinden mi bir şey yapmıyor- die düşünmüştüm ama hayır o gerekmedikçe hiçbir ilaç vermediği gibi gereksiz endişe verici konuşma ve olumsuz olasılıklar hakkında da konuşmaktan kaçınıyordu. fakat dediğim gibi doktorumla ilgili hiçbir sıkıntım olmadıysa da hastanenin hizmetleri konusunda benzer bir yorum yapamıcam. ben doğum sonrasını hiç düşünmemiştim. ama bugün 2 aylık bir kız annesi olarak keşke düşünseydim bir yerde böyle bir bilgiye rastlasaydım ya da dikkatimi çekseydi araştırsaydım diyorum. doğumdan sonra seninle ilgilenecek sabit bir hemşire var mı? hangi hemşireler bebek bakım hemşiresi isimleri ne? vardiya değişim saatleri nasıl? başlarında kim var? endişe ettiğin konularda mutlaka ısrarcı ol. bebeğinle hangi çocuk doktoru ilgilenecek? kesinlikle doğumdan sonra bebeğinle ilgilenebilecek güvendiğin ve araştırdığın bir doktor bul. ilk aşısını ve bakımını belki hastanede yapacaklar ama çıktıktan hemen sonra kime götüreceksin? bunu bi garantiye al. ben bunları yapmadığıma çok pişmanım. doğum yapacak anne adaylarına en büyük tavsiyemdir. doğumdan hemen sonrasını da planlayın. yoksa çaresiz beceriksiz insanların eline düşebilirsiniz. bebeğiniz daha iyisini hakediyor.
sevgiler ve herkese şimdiden iyi doğumlar. bebeğinizi sağsağlim kucağınıza alırsınız inşallah..:KK49:

doktorum düzgün beyle ilgili olumsuz bir yorum yapamıcam. gerçekten soğuk kanlı ve kesinlikle ilaca karşı bir doktor. seni endişelendirmiyor. ilk süreçte rahatlığı beni şüpelendirmiş -ilgisizliğinden mi bir şey yapmıyor- die düşünmüştüm ama hayır o gerekmedikçe hiçbir ilaç vermediği gibi gereksiz endişe verici konuşma ve olumsuz olasılıklar hakkında da konuşmaktan kaçınıyordu. fakat dediğim gibi doktorumla ilgili hiçbir sıkıntım olmadıysa da hastanenin hizmetleri konusunda benzer bir yorum yapamıcam. ben doğum sonrasını hiç düşünmemiştim. ama bugün 2 aylık bir kız annesi olarak keşke düşünseydim bir yerde böyle bir bilgiye rastlasaydım ya da dikkatimi çekseydi araştırsaydım diyorum. doğumdan sonra seninle ilgilenecek sabit bir hemşire var mı? hangi hemşireler bebek bakım hemşiresi isimleri ne? vardiya değişim saatleri nasıl? başlarında kim var? endişe ettiğin konularda mutlaka ısrarcı ol. bebeğinle hangi çocuk doktoru ilgilenecek? kesinlikle doğumdan sonra bebeğinle ilgilenebilecek güvendiğin ve araştırdığın bir doktor bul. ilk aşısını ve bakımını belki hastanede yapacaklar ama çıktıktan hemen sonra kime götüreceksin? bunu bi garantiye al. ben bunları yapmadığıma çok pişmanım. doğum yapacak anne adaylarına en büyük tavsiyemdir. doğumdan hemen sonrasını da planlayın. yoksa çaresiz beceriksiz insanların eline düşebilirsiniz. bebeğiniz daha iyisini hakediyor.
sevgiler ve herkese şimdiden iyi doğumlar. bebeğinizi sağsağlim kucağınıza alırsınız inşallah..:KK49:

X