Nişan nişanda davetiye olur mu??

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

didemm3342

Guru
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2008
69
50
selamlar..
kız kardeşimi verdik gitti:))))nişanı var yemekli,çalgılı...bunun davetiyesi olur mu??biz zamanında düğüne davetiye bastırdık tamam..ama şimdi farklı sanırım..fikirlerinizi ve tecrübelerinizi paylaşın benimle lütfen....

önce hayırlı olsun ALLAH tamamına erdirsin inşallah
nişan çalgılı ve yemekliyse salonda olcak demekki
valla ben nişanımda davetiye istedim ve bastırdık yani yoksa misafirleri çağırması zor olurdu

ben bastırmıstım 50 tane:) bölekomık bısıdı çöpadamlı davetıyeler var ya onlardandı içindede guzel bısı yazıyordu ama unuttum evde bulursamaksam yazarım:)

eger misafiriniz çok olacaksa neden olmasınki ama yakın cevreyi cagıracaksanız gerk yok bence birdfe onu dagıtmakla zaman kaybetmye degmez yaa

biz de 60 kişi falan çağırdık davetiye de bastırmadık. telefonla söyledik. bastırsak da dağıtamak zordu herkes başka bi yerde oturuyor. zaten herkesin hbri vardı nişandan düğüne bastırmak lazım ama

Canım benımde 10 Ekimde nişanım var. Önce abartı olur dıye davetıye ıstemedık. Sonrada Salonda olunca bıde salon cok bılınen bı yer olmayınca baktıkkı kımsenın aklında kalmıyor bır ıkı defa arayıp yer tarif edıyoruz.Telefon faturasından cok ama cok daha ucuza 200 tane davetıye bastırdık. Dagıtıldı bıttı kımseyı cagırmadın etmedın derdı yok.Birde anısı var.Çok abartıya kacmadıktan sonra bence mahsuru yoktu oldu... :):):)kaydirigubbakcemile2

Nişanda davetıye olur bızde bastırmıstık,yuzuk merasımı evde olmustu ama snr eglenmek ıcın sortıe de kutlamıstık.

eğer çok kişi olacaksa ve salonda olacaksa makul bişey olabilir.:hulya:

yaklaşık olarak 150 kişilik bir daver oldu bizimkliside ve anı olsun diye davetiye bastırılmıştı.. tercih meseleri bence kişiye göre değişir.. ama kalabalık bişey olcaksa bastırmaktada fayda var..

olur tabi ki hatta yemekliyse özellikle olur..çünkü davetiye altına bu davetiye 2 kişiliktir gibi bir ibare yazarsınız yada zarfın içine ayrıyetten bastıcağınız yemek çekleri eklersiniz kaç kişi gelmesini aklınızdan geçirdiyseniz o kadar fiş koyarsınız...bu yöntem hem sizin plan programınızı kolaylaştıracaktır hemde beklenmedik süpriz yaşamanıza engel olacaktır.....mutluluklar diliyorum

Canım benimde önümüzdeki aylarda nişanım olacak allah kısmet ederse, bende davetiye konusunda kararsızım fakat biz zaten evde yüzüklerimiz takıldıktan sonra 50 kişi civarı arkadaşlar ve aile yemeğe gideceğiz sonra biz ve arkadaşlarımız sanırım 30 kişi civarı eğlenmeye gideceğiz, ben küçük kelebekler satın aldım netten, altına da magnet yapıştırtıcam ve üzerine de ''Kelebek misali yüreğimize konan sevdamızın ilk tanıklarını aramızda görmekten onur duyarız yazacağım'' Hoş bir anı olacak...Ne dersiniz bu fikre?

valla benim nişanım dışarda oldu ve davetiye bastırdım yoksa nasıl gelenlere tek tek adres anlatabilirdimki.dışarıda olucaksa bastırılmalı

hayırlı olsun ilk öncelikle.
nişan eğer dışarda salon veya restaurant tarzı bir yerde olacaksa davetli sayısıda fazla olur muhtamelen.
bnmde nişanım dışarda 200 kişilik davetiye bastırdım . tavsiyem nikah davetiyesi gibi daha pahalı ve çok iyisine gitme , nişan daha sade olsun. ben ikimizin resmini koyup yanına desenli bi model yaptırdım photoshopta mekan adı vs.vs. fotoğrafçıda resim oalrak bastırdım çok da güzel oldu.

selamlar..
kız kardeşimi verdik gitti:))))nişanı var yemekli,çalgılı...bunun davetiyesi olur mu??biz zamanında düğüne davetiye bastırdık tamam..ama şimdi farklı sanırım..fikirlerinizi ve tecrübelerinizi paylaşın benimle lütfen....

Çağıracağınız kişi sayısına bağlı.
100-200 kişi gibi bir rakam varsa ortada millete tel açıp adres vermekle uğraşmak yerine
davetiye bastırmak hem daha ucuz hem daha rahat olur:1ninca:
hayırlı olsunhihoyyythihoyyyt

benim nişanımda salonda olduğu için bastırmıştık.o kadar insana tlf la ulaşmak imkansız.100 kişi bile olsa.aradığın anda evde olmayabilir.aklında tutmayabilir.sonra tekrar ararım dersin sen unutursun....v.s. bence bastır.kapı kapı dolaşmana gerek yok.birbirleriyle sürekli görüşenlere çokça vermiştim onlar kendi aralarında ulaştırmışlardı.bu yöntem çok iyi.zamandan kazanırsın.

X