Bebek Beslenmesi bebek deterjanı

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

DygEge

Nirvana
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2007
7.619
185
Merhaba arkadaşlar;
Benim 1 yaşına yeni girmiş bir oğlum var ve artık her yemeği yediği için ve genelde üstüne başına bulaştığı için sabun tozuyla lekeleri çıkaramıyorum..Normal deterjan kullanmaya başladım daha iyi temizliyor..Sizler ne zaman başladınız normal deterjana?Acaba daha erkenmi?Fikirlerinizi bekliyorum teşekkürler...

bende kendi çamaşırlarımızxla beraber yıkıyorum
fazladan durulama yapıyorum sadece
sabuntozları lekeleri çıkartmaya yetmiyor artık.

bende 1 yaşından sonra başladım normal deterjan kullanmaya, çok lekeli olanlara leke çıkartıcı bile döküyorum yoksa çıkmıyor

ya ben doğduğundan beri omo baby kullanıyodum çok güzel çıkarıyodu 60 derecede. ama şimdi bulunduğum yerde bulamıyorum.sabun tozuda makina için yok burda.bebeğim 6 aylık olacak.elimdemi yıkayım onca çamaşırı.elazığın ilçasindeyim.merkezindede bi sürü markete baktım geçen gün bulamadım.migrosa vaktim olmadı ilçaye dönmek zorunda kaldım.şimdi ben ne kullanacam.annem normal deterjan kullanalım diyo,ben şimdilik elimde yıkıyom.çok sorun ya üfff.bu konunun açılması çok ii olmuş arkadaşım sağol.bende yardım istiyorum....

ya ben doğduğundan beri omo baby kullanıyodum çok güzel çıkarıyodu 60 derecede. ama şimdi bulunduğum yerde bulamıyorum.sabun tozuda makina için yok burda.bebeğim 6 aylık olacak.elimdemi yıkayım onca çamaşırı.elazığın ilçasindeyim.merkezindede bi sürü markete baktım geçen gün bulamadım.migrosa vaktim olmadı ilçaye dönmek zorunda kaldım.şimdi ben ne kullanacam.annem normal deterjan kullanalım diyo,ben şimdilik elimde yıkıyom.çok sorun ya üfff.bu konunun açılması çok ii olmuş arkadaşım sağol.bende yardım istiyorum....

ay canım ya okadar şey elde yıkanırmı
hepside minik minik
bence babek deterjanı bulamiyorsan normal deterjan kullan, ama sıvı olanlardan
onlar toz deterjanalara göre daha narin olduğunu okudum biyerde
ama yinede bebişin kıyafetlerini ayrı yıka sizinkilerlen karıştırma derim ve program bittikten sonra iki kez durulamaya al elde çok zor olur

yani canım elde yıkamak çok yorar seni.
deterjandala yıkayıp iki kere durulama yaptırsan daha iyi olur.
ben çamaşırları bebek deterjanıyla yıkıyorum ama kusarsa hiç acımıyorum direk basıyorum deterjanı.iki kere de durulatıyorum..

Sağolun arkadaşlar bende başladım artık yıkamaya valla sabun tozu ancak lekesiz çamaşırlar içinmiş...Normal deterjan bile çıkarmıyor bazen..
Arkadaşım onca şey elde yıkanmaz normal deterjanla yıkayıp durulamayı fazla yap bence...

ya bende sabun tozu kullanıyordum lekeler çıkmıyordu..
şimdi dalin sıvı deterjan ve dalin yumuşatıcı aldım..hiç denemedim daha
dalin kullanan varmı??
tavsiye ediyormusunuz?? gerçi aldım ama..

valla biraz önce attım makinaya normal deterjan koydum inşallah bişey olmaz.omo baby ide sipariş ettim ama ancak bi 10 güne gelir buraya kargo.ozaman kadar normal deterjanla yıkıycam mecburen.dediğiniz gibi ilave durulama yaptırıyom umarım alerji falan olmaz cildi çok hassas oğlumun.ama mecburum yıkıyom ya. 3 haftadır elde yıkıyodum,çok zor oluyodu..

X