meme başı çatlaklarına çözüm.

ayfersmu

Guru
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2009
1.992
3
arkadaşlar Allah'a çok şükür yeni doğum yapmış bir anne olarak ayaklarını yere vurarak emzirmenin ne demek olduğunu biliyorum ki sizde biliyorsunuzdur.neler denedim fayda etmedi.lansinoh,garmastan aldım ama sadece nemlendirdi.kötü demem ama iyileştirmedi.kimisine çok fayda etmiş.arkadaşımın tavsiyesi üzerine Madecassol krem aldım.diyelim bir saat yada daha fazla hiç emzirmeyeceksiniz hemen sürün acıyan çatlak yere.ne kadar dursa kardır.ama bebeğe meme vermeden önce muhakkak yıkayın.Allah'a çok şükür bu güzelliği bize bahşetmiş.darısı tüm isteyenlerin başına.Allah bebeklerimizede bizede ailelerimizede sağlık güzellikler,uzun ömürler versin hayırlısı ile inşallah.sevgiler herkese.

Son düzenleme:
kantoron otunun yağı arkadaşlar..mucize bişiymiş..bende olmadı memeucu sıkıntısı..ama bu kantoronun daha biçok şeyede iyi geldiğini arkadaşlarım bizzat denedi..aktarlarda var.

ayfer bacım benim meme ucum bitik resmen
kanıyor artık, emzirirken ağlıyorum desem yeridir
seninde çatlak haricinde yara olmuşmuydu ve kanamışmıydı?
banada birçok krem fayda etmedi
inşallah bu dediğin krem işe yarar

Eslemcim moralini bozmak gibi olmasın da ben kullandım o krem bende işe yaramadı.

lansinoh bende işe yaradı arkadaslar kanıyodu göğüslerim 2 . 3 gün kullandım cok iyi geldi şimdi cok rahatım herkeste bir değil demekki.allah yardımcımız olsun.

allah hepinize sapğlıkla ve doya doya büyütmek nasip inlallah evlatlarınızı ömür boyu sağlıkla...
karbonat sürebilirsiniz azıcık sulandırarrk ayrıca buda bebğinizin ağzındaki aftları önler!

ayyy ayy ne kullanmadım kii
lansinoh kullandım yok
karbonatlı suyla siliyorum yok
zeytinyağı sürüyorum yok anam yok
bakalım ne olcak halimiz
resmen kanıyor artık, minik minik gözler oluştu kan geliyor sağ göğsümden
bende sağla emzirmek istemiyorum, ağzınada bulaşır kan diye
ne yapacağımı şaşırdım valla
madecassol kremi aldım deniyorum bugün bakalım inşallah fayda eder

aynı dert bendede, eslem gibi aynı şeyleri kullandım olmuyo yarık yarık oldu tek göğüsüm geçmek bilmiyo sankim dişiylen ısırmış gibi
eslem kullan faydasını görürüsen yaz buraya ,bende alırım ,kremlere para vermekten bıktım ya çokta pahalı oluyo:KK43: işe yarasa bari verdiğim paraya acımıcam

sampuan canım bu krem baya ucuz dün başladım kullanmaya azda olsa fayda etti valla
bikaç gün daha kullaniim tamamen geçer inşallah
bazen ucuz krem daha işe yarar yaa buda öyle inşl.
dediğin gibi sanki ısırıyormuş gibi acıyor valla
Allahım şifa versin tez zamanda

günaydin arkadaslar meme ucu kanamalari genelde yanlis emzirmeden oldugunu diyo bizim ebeler burda
mümkünse tekrar göstersinler size nasil emzirilmesi gerektigini nasil tutulmasi lazim filan diye.... allah yardimciniz olsun. sakin meme kalkanlara alistirmayin o daha kötü bebek cok zorlaniyo ememiyo yoruluyo ac ac uyuyo yawrum

arkadaşlar denemedim ama çok duydum. şıllık yağı vardır bilirmisiniz bilmem. susamdan elde edilir. hani tahin koyduğunuz kavanozun üstüne sarı yağ çıkar ya. işte o şıllık yağıdır. onu sürersen faydasını görürsün dediler.bi deneyin bakalım. bana çok kişi tavsiye etti. allah korusun ama doğumdan sonra başıma gelirse ben de deneyeceğim.

selam eslemcim aynı bende gecenyıl dogumdan sonra 1 ay cektim bagıra bagıra aglayarak emdirdim.
kullanmadıgım bişey kalmadı lansinoh, hameton, bepanten,g..., hiç değişiklik olmadı.
ama sonra mucize bir krem buldum arkadasım sayesinde.
goldensun markalı aynısafa kremi hem sadece meme basına değil vajina mantarlarına da ii geldi yaralar için eşimde kullanıyo ellerine.
harika bişey.
valla isteyenlere yardımcı olurum.

eslem aldırıyom eşime bugün bakalım faydasını görcemmi inş ii gelir bugün berbattı a,cıyon yarılan göğüsüm kanamaya başladı yavrumda hep kusuklarında kan vardı emzirmedim tek göğüsümü sağıyorum iyi ce canım acıyo artık
bu krem inş işe yarar mahvoldu göğüslerim ya bu arada seni arkadaş listeme ekledim haberleşelim mutlaka

eslem aldırıyom eşime bugün bakalım faydasını görcemmi inş ii gelir bugün berbattı a,cıyon yarılan göğüsüm kanamaya başladı yavrumda hep kusuklarında kan vardı emzirmedim tek göğüsümü sağıyorum iyi ce canım acıyo artık
bu krem inş işe yarar mahvoldu göğüslerim ya bu arada seni arkadaş listeme ekledim haberleşelim mutlaka

aynı şeyleri yaşıyoruz, bende kanadığı için gün içinde sağ göğsümü sadece 1 defa verdim oda kanamanın durduğunu tesbit ettikten sonra, yoksa hep sağdım
sağıncada kanaya kanaya bi hal oldu
ağladım resmen yaaa
haberleşelim canım, ne yapıp edip bi yolunu bulucaz Allahın izniyle

dediğim krem bak çok iyi arkadaslar

bacım olmadı birde senin dediğin kremi kullanıcam, yeterki geçsin de emzirmek işkence değil zevk haline gelsin

Selam arkadaşlar... Ben de çok şey denedim ama enbüyük faydayı zeytinyağında buldum. Her emzirmeden sonra sürüyorum. Tamamen geçirmiyo ama en çok rahatlatan bu oldu. Bi deneyin bakalım. Ama halis zeytinyağı olacak. İnşallah size de faydası olur.

canlarım benim okudukça yaşadıklarım aklıma geldide içim bir tuhaf oldu..benimde sol göğüs ucum çok azdı çocuk emicem diye patlattı zaten uç yok bu sefer parçalandı emdikçe kanamaya yara olmaya başladı..oğlumun adını zmbi koymuştum çünkü hep kan yutuyodu yavrum. lansion. zeytinyağı.madecassol,bepanten,hepsini denedim..ama garmastan krem derdime çare oldu.emzirdikten sonra ince bir şekilde sürüyordum emzirincede mutlaka nemli bir bezle siliyordum...ve çk şükür 1 haftada iyileşti...tabi ten meselesi herkese aynı olmayabilir umarım rabbim şifanızı versin...emzirmenin ne kadar güzel birşey olduğunun tadına varın doya doya acısız inşallah....rabbim bebişlerinize sağlık versin..

X