Mutfak Püf Noktaları teflon tencere icin ne önerirsiniz??

ogretmenim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2008
2.566
0
arkadaslar merhaba
ben teflon tava tencereleri cok begeniyorum.ama bir suru negatif seylerde duyuyoruz sizce nasıl bir tencere almalıyım çelik olmayan.
eternity, tefal,dokme teflonlar,seramik vs....
en cok bu ikisini duydum siz ne onerirsiniz.bilhassa eternityii cok merak ediyorum.
a.s.

tefalin ya da korkmazın tencerelerini kullan eğer parlatmak istiyorsan kaynamış olan sirkeli suyla sil sonra soğuk suyla durula tenceren daha parlak olacaktır canım

canım ben jumbo kullanıyorum tüm takımım jumbo.
kullanmadan önce süt kaynattım içinde zehirini aldı sanırım o bir kalkan gibide oluyor çizilmeye karşı.ben hiç normal kaşık sürmedim ama eşim arada bir kaptırıveriyor.
şükürler olsun 3 senedir bir şey olmadı..
biraz pahalı ama değiyor verdiğin paraya.öneririm yani.

teflon tencere alma derim,
çok güzel ve kullanışlı çelik tencereler var,ve teflondan daha rahat kullanımı....2 takım kaliteli teflon eskittim,sadece iki tanede çelik tencerem var,çelik set alacağım....
hele eternetiyi hiç tavsiye etmiyorum...

Canım Saruboceqin dediği gibi benim teflon tencerelerimde jumbo ve çok memnunum tavsiye ederim ben de 4 senedir kullanıyorum sorun yok hiçbirinde sositososito

Teflonda ben sadece pilav yapıyorum diğer tencerelerim çelik, Tefalin üzerine teflon tanımam biraz pahalı ama değer...

Benim teflon tencerelerim Jumbo ve çok memnunum çok iyi gerçekten.
Tefal'i de tercih edebilirsin o da çok iyidir.
Dökmeler çok ağır oluyor, kaldırması - yıkaması vs zorluk olur.
Biliyorsunuz ki teflon tencerelerin bulaşık makinesinde yıkanması tavsiye edilmiyor. Bu nedenle bende elimde yıkıyorum ve tencerenin ağırlığı önemli bir etken oluyor tercih esnasında.

Canım Eternity'i annem kullanıyor ve tencereler sürekli firmaya git gel yaptı.Sürekli değişti.Sonuç hala aynı.Kesinlikle alma derim Eternity...

Benim teflon tencere setim Tefal çok memnunum.Çelik tencerelerimde Jumbo.Bence alacaksan bu iki markaya bak derim..

teflon alcaksan tefal, ceminkini aldım bi ara ucuz diye aman bin pişma oldum
hem artık tefal farklı bi teknoloji kullanıyormuş teflonlarında tamamen güvenli bilmem ne sertifikalı diye reklamı yapılıyodu geçen gün

teflonuda tefalin bulduğunu biliyorsunuzdur,ismi üstünde, onun için sezar,ın hakkı sezar,a ,,,,teflon,,tefal , biraz reklam gibi oldu ama.......

cem in platinum serisini kullanıyorum 3 yıldır tık demedi çok memnunum , tabiki tefalin kalitesi tartışılmaz ama
Cem teflon da küçümsenmiyecek kadar iyidir.

X