Lekeler, Çiller Tavuk derisi cildi olanlar ltfen buraya

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

mehlisa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2009
45
0
36
tavuk derisi cildim var ne denediysem kesin çözüme ulaşamadım ne yapmama gerekir kızlar yardımcı olursanız sevinirim

benimde öyle ama hiç çözmeye uğraşmadım üşüyünce boynum tavuk gibi olur herkes aa diye şoktan şoka girer ama hiç umursamıyorum :)

Öyle bir cilt tipi de mi varmış.:eek: Nasıl bir şeymiş bende merak ettim açıkçası.fisfisfis

ay benimde öyle cildim doğuştan beri alıştım artık garip gelmiyo ama yaz aylarında kollarımı gören herkes alerjimi diye soruyo hep..yüzümde ve kollarımda vardı doktor excipial verdi ama kullanmadım ben sonra o kremi nemlendirici niyetine yüzüme sürüyodum aylar sonra farkettimki yüzümdeki pütürler gitmiş..artık hiç yok yüzümde..kollarıma sürmeyede eriniyorum açıkcası rahat edemem öyle kremli kremli..denemek isteyen arkadaşlar olursa öneririm yani benim yüzümde sonuç verdi ki 18 senedir olan birşeyi yok etti yani..

bendede var gibi.özellikle üşüdüğüm zamanlar bacaklarım dikenli gibi oluyo.ve herzaman kırmızı noktacıklar var.doktor banada excipial vermişti.losyonu değil ama vücut yağının faydasını gördüm.tabiki sadece kullandığım süre içinde.bence buna en iyi çözüm banyodan çıkar çıkmaz vücudumuza iyi bir vücut yağıyla masaj yapmak.özellikle bacaklarda işe yarıyor.yumuşacık yapıyor.

arkadaşlar sanırım doğuştan gelen birşey benim çok yakın arkadaşımda da aynı sorun var bacaklarındaki tüyleri aldığında derisini görmeniz lazım çok kötü diken diken tavuk derisi gibi ayrıca her kıl kökü kızarık 1 yada 2 gün önceden alması gerekiyor etek giymek için vs..ama benim hiç öyle bi sorunum yok kaydirigubbakcemile2 bacaklarımı alıyorum eteğimi giydiğim gibi dışardayım:)))şakkıdı sadece biraz üşüyünce tüylerim diken diken olur oda normal zaten:) onun bi çözümü varmı bilmiyorum...bence kişinin cilt tipine bağlı

kızlar bitkisel formüller kullanan yok mu aranız da tavuk derisisi cilt içinsenağlama

Benımde kardesım bana oyle soyler boynum oyleymıs pehhh ben ondan guzelım ya ıllakı kulp bulacak.zemuszemus

Valla benı hıc rahatsız etmıyo kı bu durum zemuszemus

Ayrıca boynumda gayet guzel hıcde oyle tavuk mavuk degıl :dilcikar:

bende ilk defa duyuyorum arkadaşlar geçmiş olsun hiç görmedimde geçen otobüste bi kız görmüştüm yılan derisi gibiydi cildi allah korusun çok kötüydü

bende de aynı sorun var arkadaşlar ne yaptıysam bir çözüm bulamadım :KK43: kardeşimde hiç birşey yok ama nedense bende var.Çok gıcık birşey.

Benimde bacaklarım öyle gibiydi. Kabartılar vardı.Sanırım deri içine giren kıllar sebep oluyor buna. Ya da sebebi her neyse.. Formlarda dolaşırken kabak lifi ile tanıştım. Kıl dönmelerine iyi geldiğini okudum. Denemeye karar verdim ve evet şuan normal lif kullanmıyorum kesinlikle tavsiye ediyorum. Her banyoda kullanın. Vücudunuzdaki ferahlamayı hissedeceksiniz. Ben normal sabun yerine yosun sabunu kullandm. Yosun sabunu da selülitlere iyi geliyor. Bir taşla iki kuş :KK66:

benim de omuzdan dirseğe kadar olan bölümler öyle kollarımın arka tarafı ama yazın bronzlaşınca bişey kalmıyor,ben pek tınlamıyorum açıkçası...

benim bir arkadaşım doktor tavsiyesi ile eczaneden vücut yağı almıştı.banyoda 2 litre suya az birşey döküp onunla durulanıyordu.son yıkanma suyu mu derler : ) sanırım bir de banyo sonrası kurulanmadan ıslak vücuda da uygulanabiliyormuş. şu an adını hatırlayamadım ama yarın öğrenip yazıcam mutlaka.o memnundu bilemiyorum belki deneyen olur.

BALMANDOL adı.

Derinin az yağlı , kuru , çatlak ve pullanan yapı gösterdiği hastalıklarda yardımcı preparat olarak.
Özellikle ;
- endojen ekzema ( neurodermitis )
- kuru ve pullanan deri ( sebostaz )
- kaşıntılı yaşlı derilerde
- PUVA öncesi

Dolu küvet içine 15-30ml dökülür, elle hafifçe karıştırılarak yağ su yüzeyine yayılır. Böylece küvetten çıkılırken, yağ ince bir tabaka halinde vücut yüzeyine yapışır. Bu banyo haftada 2-3 kez tekrarlanabilir. Yağ banyosundan sonra sabun kullanılmaz.
Banyo sonrası vücut ovulmadan havluyla hafifçe dokunarak kurutulur.
Banyo süresi 10-15 dakikadır. Su sıcaklığı 35 derece civarında olmalıdır.

6-7.00 tl civarı

Banyoda cok iyi liflendikten sonra surulen yağlar cok iyi geliyor. Kesin bir çözüm yok gibi. Sürekli liflenip yaglanmak lazım. Olu deri atilinca yağlar daha iyi tesir eder ama buda cildin dış etkilere savunmasını azaltır. Yani olu deri bizi Mikroplara karsi koruyor. Bu durumda lifle olu deri atilinca sirke gibi bir dezenfektan kullanmak lazım. Sonrasında yağlar.

X