Tüp Bebek Merkezleri Zekai tahir burak hastanesi Doç. Dr Muammer Doğan'da tedavi olanlar varmı

özelden msj atamadım sana mutluson muammer beyle bu gün görüştüm 2 ay öncede muaynehanesine gitmiştim ama boşa gitmişim dr. olarak iyi bir doktor bilgili fakat hastanenin işleyiş sisteminden dolayı hiç bir işlemi kendisi yapmıyormuş bende beni tek bir kişi takip etsin hoca olsun demiştim ama ona gitmemin ve ücret ödememin mantığı yokmuş zaten hastane personeli çok ilgili ben çalıştığım için zamanım yok uzunca bir süre olduğu için özel merkezde yaptıracağım....

mutluson ne yaptın canım karar verdin mi cevap yazmamışsın ? ben genarta gitmeye karar verdim. hastanede gider olarak 600 tl. ameliyat hane parası alıyor bilgin olsun buna birde ilaçlar ekleniyor. tabi hocayada gidersen 200 de öyle ekleyeceksin ama dediğim gibi hiç mantığı yok bende hep hast. olsun istemiştim ama kısmet değilmiş.

meldir bende geçen sene tayfun göngöre gittmiştim zekai tahirde anlattığın şekilde işledi işlemler hastane personeli elinde oldu acaba aynı duruma düşermiyim diye tereddütlerim vardı ve yanılmamışım doktorum önerdi bende genartı düşünüyorum ama birsürü paramı alıyorlar ne anlamadım. ameliyat parasını kim alıyo hastanemi genartmı.. canım saolun ya elleriniz dert görmesin umarım dileklerinize kavuşur sağlıklı sıhhatli evladınız olur. bana yardımcı olmanıza minnattarım..ben 2 aşılama yaptırdım 5 yıllık evliyim artık tüp te kararlıyım ama paramla perişan olmak istemiyom doğru yeri doğru doktoru bulmak istiyorum

canım peş peşe yazmışım tabi genart gibi olmuş ücret ben ztb den bahsetmiştim ameliyathane parası olarak 600 lira alıyorlar devet bunu karşılamıyormuş. 200 de özel muayne ücreti bide ilaçlar üstüne çektiğin çilede yanına kar hep diyordum hast. olsun daha güvenli daha iyi olur ama bıktırdılar benide lanet olsun dedim artık sabah 8 de git muayneye kan ver sonra ö.sonra gel sıra bekle dozunu ayarlasınlar ben dedim çalışıyorum özel şirket işimi kaybedebilirim bu şekilde sizin gibi çalışan çok dedi bana... yani aklıma geldikçe deli oluyorum.
ben genarta başladım gaziden raporumun çıkmasını bekliyorum. 2 haftaya kadar başlayacağız kısmetse...

öncelikle tedavin hayırlı olsun canım inşallah hayırlı sağlıklı evladını kucağına alırsın. gazide kime gittin meldir rapor işi için ya kusura kalma senide yoruyom rapor çıkartma işlemlerine ocakta başlıycam da o nedenle bende genartı düşünüyorum. rapor işlemlerin ve genarttaki tedavin hakkında yardımcı olabilirmisin. bende çalışıyorum ve izin sorunu yaşıyom senin gibi ben ankaraya yakınım

canım gaziye tüp bebek bölümüne evraklarını tamamla git. tüp bebek raporu çıkartacağım dediğin zaman soruyolar zaten neresi için diye. 289 lira yatırıyosun dr.la görüşüp dosya dolduruyosun sonra kurula gireceğini söylüyorlar gün veriyorlar 10 güne kadar çıkıyormuş şartların tutarsa ben şimdi beklemedeyim .

canım öncelikle tedavin hayırlı olsun naptın başladınmı genartta. inşallah hayırlı olur hakkında.. genarttaki tedavin hakkında banada bilgi verirsen sevinirim. Rabbim evlat isteyenlere hayırlı evlat versin meldir kaç yıllık evlisin ve sorun ne sende

Ben Muammer Dogan'a asilama icin gitmistim ve hic memnun kalmadim. Neredeyse butun islemler hastane de yapiliyor ve sen sadece sonuclari gostermek icin doktoru goruyorsun. Sadece son 5 dakikalik transfer islemini muayenehanesinde yapiyor ve bunun icin ben bir sene once 400 tl odedim. Ilk basta muayene icin verdigin 200 tl de cabasi. Diger asilamalarda aklim basima geldi. Hastanede yaptirdim ve hic para odemedim.1. Tup bebek denemem de zekai tahirde oldu ama o da basarisiz oldu ve sonra 2. denemede Genartta hamile kaldim. Su an 5.5 aylik hamileyim. Kesinlikle Genarti tavsiye ediyorum. Aysun Hanimin guler yuzu yeter.

mutluson teşekkür ederim inşallah hepimize nasip olur o mutluluğu yaşamak...
raporlarım sorunsuz bir şekilde çıktı henüz genarta başlamadım adet olmayı bekliyorum 1 haftaya kadar tedavim başlar sanırım 5. günü orda olacağız gelişmelerden heberdar ederim.

Allah sizden defalarca razı olsun.. meldir ve light inşallah güzel bebişlerinizi kucağınıza alırsınız light sorunsuz hamileliklere dilerim yiğenimizin cinsiyeti belli oldumu hamişlik yolundamı genartta ücreti ne kadar ödedin
kalabalıkmı ilgilenirlermi

mutluson canım sağol :) sendende allah razı olsun. ben merkeze 2 sefer gittim ama ilgi çok iyi aysun hanımla direk telefonda görüştüm bu gün ilaçlarımı almak için yarın ordayım. p.teside muayneyle başlayacağız allah izin verirse zaten saat veriyorlar randevu için bu konuda aysun hanım çok esnek mesela ben sabah 7.30 da takip olacağım işe yetişebilmek için zaman hiç önemli değil dedi ben sabah erkenden burdayım sizin içinde istediğiniz saatte gelirim çok tatlı dilli güler yüzlü bir doktor moral veriyor insana bakalım onun bu pozitifliği bize uğur getirir inşallah ben sana yazarım gelişmeleri :) merak ettiklerini özelden de sorabilirsin hiç çekinme hoşçakal

özelden msj atamadım sana mutluson muammer beyle bu gün görüştüm 2 ay öncede muaynehanesine gitmiştim ama boşa gitmişim dr. olarak iyi bir doktor bilgili fakat hastanenin işleyiş sisteminden dolayı hiç bir işlemi kendisi yapmıyormuş bende beni tek bir kişi takip etsin hoca olsun demiştim ama ona gitmemin ve ücret ödememin mantığı yokmuş zaten hastane personeli çok ilgili ben çalıştığım için zamanım yok uzunca bir süre olduğu için özel merkezde yaptıracağım....

merhabalar.. ben 2 hamileliğimde kalp atımı olmadığı için kürtaj olamk zorunda kaldım ilkinde güven hastanesinde yaptırdım çok memnun kaldım ancak 2. düşükten sonra araştırlması gerektiği için bir arkadaşımın tavsiyesiile Zekai Tahir Burak hastamesinde Dr. Muammer Doğan'a gittim ama gittiğime pişman oldum.konu ile alakası yok belki ama benim yaşadıklarımı başkaları da yaşamasın diye yazmak istedim. ikinci kez kürtaj olacağım için uzman birinde olmak istedim ama malasef öyle olamadı çünkü işlemi kendisi yapmadı ve asistanına yaptırdı. Neyse dedim önemsemedim ama işlemden 3 gün sonra şiddetli kasık ağrım olması üzerine Muammer doĞAN'I ARADIM ( tüm kadın doğumcular kürtajın ertesi günü kontraol ultrason yaparak içerde kalan olup olmadığına bakıyorlar) ultraon kontrolüne gerek olamdığını söyledi bizde bir bildiği vardır dedik ama ertesi gün ağrılarım artınca özel bir hastanede USG yaptırdım ki rahimde 3,5 cm kalan parça görüldü.Bunun üzerine tekrar Muammer Doğan'ı aradım AMA ALDIĞIM CEVAPLA ŞOK OLDUM BENİM İŞİM VAR ŞİMDİ BAKAMAM İSTERSEN ORDA ALDIR TEKRAR İSTERSEN POLİKLİNİĞE GEL BEN BAKAMAM DEDİ. BEN BÖLE BİŞEY NE GÖRDÜM NE DUYDUM HASTASINI SAHİPLENMİYOR VE İLGİLENMİYOR. sONRASINDA BAŞKA BİR DOKTORA GİTTİM HENÜZ YAŞAYAN BİR BEBEĞİM OLMADIĞI İÇİN TEKRAR KÜRTAJ ÖNERMEDİ VE İLAÇLA TEDAVİ ETTİ.bENİM 15 GÜNÜM AĞLAYARAK VE AĞRILAR İÇİNDE GEÇTİ.BU NEDENLE MUAMMER DOĞAN'I KİMSEYE TAVSİYE ETMEMM....

merhabalar ben bu sene tanıştım doç.dr.MUAMMER DOGAN HOCAMLA benimle çok ilgilendi.tüp bebek konusunda çok bilgili bana çok yardımcı oldu.şimdi hastaneden ayrıldıgı için bende hocamdan dolayı ankara medicana hastahanedinde 2.tüp bebek denememi yaptırcam.Hocam hastaları ile birebir ilgilenir.

Ben Hamileliğim boyunca bu doktora her ay gittim.Fakat kesinlikle onun iyi bir doktor olduğunu düşünmüyorum.Çünkü Benim Çocuğumun kolunu sakat ettiler.Şu anda bunu yazarken içim acıyo.Ben onu ve doğumuma giren Nesrin,Doğa isimli doktorları Allaha havale ediyorum.

Arkadaşlar ben de muammer doğan ile ilgili 2004 yılında yaşadığım olayı yazayım.Tabii ben tüp bebek tedavisi görmedim. Gebelik testinden gebe olduğumu öğrendikten sonra Muammer beye gittim. Benimle konuştu ve öğütler verdi. Beni ZTB ye kan ve idrar tahlili için gönderdi. Orada sıra beklemedim, Sonuçları da ben almadım kendisi almıştı. Muayenede karından ultrasonla baktı, bir de vajinal bakmak istedi ama ben korktum, hemşire beni ikna etmeye çalıştı ama o ısrar etmedi 1 hafta sonra tekrar bakalım dedi. bu sırada gebeliğimin 5. haftasında idim. Yine karın ultrasonla baktı , ve tam sıkışık olmamı istedi, ben 1-2 litre su içip iyice sıkıştım ve ultrason sonucu gebelik kesesi boş, alınması lazım dedi. Kürtaj kelimesi ile ilk kez o zaman tanıştım. Ben ağlamaya başladım tabii. Ama doktorun söyledikleri beni rahatlatmıştı. "bu zaten kesin düşecek, çok düşük bir ihtimal düşmese bile sakat doğar demişti. Zaten 1-2 güne kadar kanaman başlayacak çünkü vücudun bunu kendisi atacak, kendi kendine de düşük yapabilirsin ancak bu seni daha da yıpratır ve yine de kürtaj olman gerekir, yarın sabah senin hastaneye yatışını ayarlayım, dedi. Ben çok korktuğumu kürtajın nasıl olduğunu sormak istedim. "Biz kürtajı burada da yapıyoruz lokal anestezi ile istersen dedi. Ben ne karar vereceğimi bilmiyordum. Çok acı çekeceğim değil mi diye öyle sesli ağlıyordum ki.. Bana "korkma, sen hiç bişey hissetmeyeceksin, sabah gideceksin bir iğne olacaksın, sonra uyuyacaksın, uyandığında herşey bitmiş olacak ve hiç bir acı hissetmeyeceksin, ne ameliyata girerken ne de çıktığında hiç kimse seni vajinal muayene etmeyecek dedi. Öğleyin de seni taburcu edeceğim dedi.

Muayenehaneden çıktığımda hala ağlıyordum, yanılmıştır belki diyordum. Karar verdiğinizde beni arayın demişti. O gün eve gittik akşama doğru kanamam başladı. Yine ihtimal vermedim. Geceye doğru iyice arttı. Hacettepe ye gittim. 2. doktorum orada prof. idi. Acilde bekledik 1 saat yaklaşık 8-9 kişi hikayemi sordu. Ben falanca prof. un hastayım dedim. Doktor a ulaşamadık dediler, sabaha doğru kanamam daha da arttı.Sonra jinekolog doktor çağırmışlar ama ondan önce birkişi muayene edecek a karar veremezse diğeri v.s müdahale ettirmedim. Hacettepeden çıktım, saat 6 gibi muammer beyi aradık. 8 de hastaneye giriş yaptık. Ben bağıra çağıra ağlıyordum her kes benim çok ağrı çektiğimi düşünüyordu. Bana koridorlarda herkes acıyarak bakıyordu. Kürtajdan önce bir odaya götürdüler 4-5kişi vardı sırada bekleyen. Sonra hemşire damar yolu açacaktı, ilk deneme de damarımı bulamayınca yapamıyorsun tekrar denettirmem diye bağırdım. Sonra başka biri geldi ve damar yolu açtı. Kürtaj odasına aldılar...... ve bir hemşirenin sesiyle uyandım.....
Odaya geçtikten sonra muammer bey geldi, saat 12 de taburcu olacaksın dedi. yemek yedin mi falan diye sordu? Anestezi aldıktan sonra vajinal ultrasonla bakılmış ve kürtaja kesin karar verilmiş. Ondan sonra Tekrar muayeneye falan gitmedim. Telefonla aradım, ilkinde adetim başlamıyordu bir türlü adet günüm epey geçmişti. Aradım, 5 gün daha olmazsan gel bakalım dedi. 3. gün de başladı. Bu seferde kesilmiyordu bir türlü. 2. kez tekrar aradım. 10 günden fazla olursa gel dedi. 9. gün kesildi. SOnra da bir sıkıntım olmadı çok şükür. Aradan 7yıl geçti. mail attım web sitesine tekrar gebelik düşünüyorum diye, sanırım bilgilerimi silmemiş.. "4-5 haftalık anembriyonik gelişim nedeniyle kürtaj yapmıştık size, gelirseniz bir kaç tetkik yaparız" demiş. Ama medicana ya geçmiş şimdi. O yüzden gitmedim.
Yani tam olarak iyiydi ya da kötüydü diye karar veremiyorum. O yüzden detaylı yazdım,okuyanlar ona göre karar versin diye. herkesin hassasiyeti farklı.
Mesela, ZTB ye giriş ve çıkışta tahlillerde herkes çok iyiydi ve güler yüzlüydü. Benim ki özel olduğu içinmiydi bilmiyorum, acilde muayenehanede muayene olan bir hastaya doktor bağırıyordu, -ne yapıyım acıyorsa bana ne, diye.. Ben acilde beklerken o doktora bağırmıştım "inşallah siz de o hastanın yerinde olursunuz diye" Sonra temizlik görevlileri pek bi artistti. Ameliyattan sonra bir oda vardı 4-5 hasta içerde yatıyorduk(en iyi yeri burasıydı). Oradaki hastalarla inanılmaz bir kaynaşma oluyor. Herkes hikayesini anlatıyor. orada herkesin hikayesini dinleyince psikolojim hemen düzeldi. Bir bayan yanında kimse yoktu. Yatıyordu ve sessizce ağlıyordu ve bişey yemiş çöpünü yatağın kenarına koymuş oda yere düşmüş. Temizlik görevlisi geldi. bunu kim attı buraya diye, kalk al götür çöpe at diye azarlıyordu, kadın zaten kalkacak durumda değildi, kalkmaya çalıştı, ben çok sinirlendim ve başucumdaki biri iki şeyi odanın ortasına fırlattım. Bana dönüp çok sinirlendi ve noluyo sana dedi, elimden düştü dedim, ben sana gösteririm gibi bişeyler söyledi, bişey de göstermedi. Ben de devlette çalışıyorum. Ve herkesin ilgiyi hakkettiğini düşünüyorum...

merhabalar bende tüp bebek yaptırıcam yeni bilgiler almak istiyorum yazılanlara baktım fakat genelde 2009 yılından yeni tüp bebek yaptıran başarılı olan ücret bu gibi şeyleri merak ediyorum

ben mummer beyişahsen tanımıyorum ama medicana hastanesinde part time olarak çalışıyordu emekli olunca tamamen geçecekti ben orda medicanada çalışırken şimdi geçtimi bilmiyorum ben mehmet beye gidiyorsum medicanada ama muammer beyde yine hasta bakıyordu sonra yarım kaldı şimdi başkent üniversitesi tüp bebek merkezine giden bir arkadaşım vardı şmdi 6 aylık ikizlere hamile ikiside kız oraya gitmeyi düşünüyorum giden varsa yardımcı olabilirmi nasıl memnunmusunuz

X