sezaryandan sonra ne zaman hamile kalınır..

ccaaddee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2009
187
1
merhaba arkadaşlar 8 aylık hamileydim.bebeğimin oksijensiz kalması ve anne karnındaki gelişme geriliği sonucunda 8 aylık sezaryan doğum yaptım yapmazsam bebeğin karnında ölecek dediler...bebeğim doğdu kuvöze aldılar 6 gün yaşadı meleğim ve vefat etti.ve ben yine hamile kalmak istiyorum en kısa zamanda kaç ay sonra hamile kalabilirim..yoksa kafayı yiyecem arkadaşlar..

canım öncelikle rabbim sabır versin bitanem bu konuda tam bir bilgi veremeyeceğim ama rahim dinlenmesi gerekiyo sanırım hamilelikten sonra rabbim tez zamanda yavrunu kucağına almayı nasip eğler inşallah canım

canım başın sağolsun
bu durumda ne denir bilemiyorum
Allah sabır vresin
bi,ldiğim kadarıyla yaklaşık 2 yıl
ama ne kadar doğrudur bilemem

basın sagolsun Allah sabırlar versın... umarım tez zamanda saglıklı bı melegın olur... kuzenım sezeryan yaptı oglu 2.5 yasında ve sımdı 7 aylık hamıle... benım bıldıgımde 2-3 yıl falan. yınede doktor kontrolunde olmanda fayda var...

2-3 YIL ÇOK UZUN....beni anlarmısınz bilmem ama bir bebeğin sıcaklığını içimde tekrardan hiç bişi olmadan taşımaya çok ihtiyacım var..allahım herkese sağlıklı bebekler nasip etsin

canım ya sen yınede doktorunla gorus ıstersen belkı sana daha farklı bısey soyler... umarım en kısa zamanda dılegın gerceklesır...

Canım Allah sabır versin. Ben de seninle aynı durumdayım. Rahim içi gelişme geriliği nedeniyle 29 haftalık doğum yaptım, oğlum küvezde 71 gün yaşadı ve maalesef onu kaybettik. 5 ay oldu 2 doktora gittim ikisi de 1 sene bekle dedi ama benim de bekleyecek durumum yok. En son gittiğim doktora ben beklemek istemiyorum 9 ay dolunca tekrar deneyebilir miyim dedim. Beni ultrasona soktu baktı rahim toparlanmış 9 ay dolunca korunmayı bırakabilirsin ama yine de çok acele etme kendini toparla dedi. Hissettiklerini çok iyi anlıyorum ben de aynılarını yaşıyorum. Hayatım bomboş, anlamsız geliyor. Bütün hayatını çocuğa göre ayarlamışken birden onu kaybetmenin ne demek olduğunu, onun yarattığı boşluğu hiçbir şeyin dolduramayacağını yaşamayan bilemez. Doğumdan sonra 6 ay beklemek yeterli diyorlardı ama doktora gidince 1 seneden önce yapma diyorlar hatta en sağlıklısı 2 sene beklemek diyorlar. Ben 6 ayım dolunca tekrar deneyecektim ama doktorlar cesaretimi kırdı yine de 1 sene beklemeyeceğim. Bir de gelişme geriliğin neden olduğuna dair tahlillerini yaptırmadıysan onları yaptır. Belki kanında pıhtılaşma falan vardır gebelik öncesi kullanman gereken ilaçlar olabilir. En önemlisi de psikolojimizi toparlamak. Kafamızı rahatlatıp ikinci gebelikte aynı şeyleri yaşamayacağımız konusunda kendimizi ikna etmemiz gerekiyor. En zoru da bu aslında. Senin doğumun üzerinden ne kadar geçti?

Canım Allah sabır versin. Ben de seninle aynı durumdayım. Rahim içi gelişme geriliği nedeniyle 29 haftalık doğum yaptım, oğlum küvezde 71 gün yaşadı ve maalesef onu kaybettik. 5 ay oldu 2 doktora gittim ikisi de 1 sene bekle dedi ama benim de bekleyecek durumum yok. En son gittiğim doktora ben beklemek istemiyorum 9 ay dolunca tekrar deneyebilir miyim dedim. Beni ultrasona soktu baktı rahim toparlanmış 9 ay dolunca korunmayı bırakabilirsin ama yine de çok acele etme kendini toparla dedi. Hissettiklerini çok iyi anlıyorum ben de aynılarını yaşıyorum. Hayatım bomboş, anlamsız geliyor. Bütün hayatını çocuğa göre ayarlamışken birden onu kaybetmenin ne demek olduğunu, onun yarattığı boşluğu hiçbir şeyin dolduramayacağını yaşamayan bilemez. Doğumdan sonra 6 ay beklemek yeterli diyorlardı ama doktora gidince 1 seneden önce yapma diyorlar hatta en sağlıklısı 2 sene beklemek diyorlar. Ben 6 ayım dolunca tekrar deneyecektim ama doktorlar cesaretimi kırdı yine de 1 sene beklemeyeceğim. Bir de gelişme geriliğin neden olduğuna dair tahlillerini yaptırmadıysan onları yaptır. Belki kanında pıhtılaşma falan vardır gebelik öncesi kullanman gereken ilaçlar olabilir. En önemlisi de psikolojimizi toparlamak. Kafamızı rahatlatıp ikinci gebelikte aynı şeyleri yaşamayacağımız konusunda kendimizi ikna etmemiz gerekiyor. En zoru da bu aslında. Senin doğumun üzerinden ne kadar geçti?[/QU

benimkisi daha çok yeni 1 ay bile olmadı diyenbilirim psikojoim çok bozuk kağan kocatepe diye bir doktor var nette izledim doğumdan 6 ay sonra diyo ama 1.5 ay sonra hamile kalanlarda varmış....offffff kafam çok karışık.....seninde başın saolsun allah rahmet eylesin cnm

Canım daha acın çok taze o yüzden biran önce tekrar hamile kalmak istemen normal. Sakın bu psikolojiyle acele kara verme. Evet 1.5 ay sonra hamile kalıp da sağlıklı doğum yapan insanlar var ama ya bizim şansımız o kadar yaver gitmezse. Yine aynı acıyı yaşayıp acaba yeniden hamile kalmak için yeteri kadar beklemediğim için mi oldu diye düşünmek de var işin ucunda. Herşeyin Allah'ın takdiri ama sonradan pişmanlık yaşamamak için bizler de üzerimize düşeni yapmalıyız. Zaten rahimin toparlanması en az 3 ay sürüyor. Ben doğumdan sonraki ilk adetimi 3 ay sonra gördüm. Bence 6 ay bekle daha fazla bekle demeye benim de dilim varmaz çünkü ne durumda olduğunu biliyorum. Bu arada sağlığınla ilgili araştırmalarını yaparsın, psikolojini biraz daha toparlarsın, kendini ikinci bebeğe hazırlarsın. Ne olur acele karar verip de kendini de bebeğini de riske atma.

2-3 YIL ÇOK UZUN....beni anlarmısınz bilmem ama bir bebeğin sıcaklığını içimde tekrardan hiç bişi olmadan taşımaya çok ihtiyacım var..allahım herkese sağlıklı bebekler nasip etsin

başın sağolsun güzelim. allah bol sabır versin. benim kuzenim de seninle aynı durumu yaşadı. 8. ayda sezeryan olmaz durumunda kaldı: onun bebeği sadece 2 gün yaşadı ve doktoru 1 yıl ara vermeniz gerekiyor dedi. 1 yıl diye biliyorum güzelim.
sana tavsiyem bi psikologdan mutlaka yardım al. yararını göreceksin. allah yar ve yardımcın olsun. :Saruboceq:

ben o kadar sabırsız bir insanımki..suan zaman,vakit günler bana çok saçma oylesine geçiyo bebeğime o kadar alışmıştımki onunla konuşmayı çok özledim ama allah nasip etmedi kızlar....verdiğinz bilgiler için çok teşekür ederim..

benim arkadaş 10.ay bekledi.10.aydan sonra hamile kaldı doktor bu kadar ara yeterli demiş.sapasaglam oglu var.annede bi sıkıntı yaşamadı.2-3 yıl ara çok uzun.bence....sen yinede doktora danış .ama bazen çabuk davranan oluyo.sanırım bende olsam çabuk davranırdım...

merhaba arkadaşlar 8 aylık hamileydim.bebeğimin oksijensiz kalması ve anne karnındaki gelişme geriliği sonucunda 8 aylık sezaryan doğum yaptım yapmazsam bebeğin karnında ölecek dediler...bebeğim doğdu kuvöze aldılar 6 gün yaşadı meleğim ve vefat etti.ve ben yine hamile kalmak istiyorum en kısa zamanda kaç ay sonra hamile kalabilirim..yoksa kafayı yiyecem arkadaşlar..

Canım bende bebeğimi yeni kaybettim. Senin gibi bir an önce hamile kalmak istiyorum. Sen neler yaptın. Kaç ay bekledin hamilelik için. Araştırmalarında neler buldun. Daha erken hamile kalan var mı. 5 ayda falan. Kolay gelsin. Cevaplarsan sevinirim.

bende sizinle aynı durumdayım 1,5 ay önce 32 haftalık yavrumu kaybettim. Bazen aklımı kaçıracak gibi oluyorum ama elimden bişey gelmiyor. Sadece onların seçilmiş özel çocuklar olduğunu düşününce rahatlıyorum ve derhal hamile kalmak istiyorum. Benim doktorum da 6 ay dedi ben dayanamayacağımı söyledim o da kendini hazırlaman gerek dedi. Zaman sınırı koymayalım ama dinlen bari biraz dedi. Bende artık allaha havale ettim hayırlısı ne zamansa diyorum ama korunmuyoruz. Sizleri çok iyi anlıyorum hatta kendimden şüphe ediyordum saçmaladığım için fakat herkes hemen hemen aynı şeyi hissediyor. Bunun normal olduğunu görünce rahatladım

bende sizinle aynı durumdayım 1,5 ay önce 32 haftalık yavrumu kaybettim. Bazen aklımı kaçıracak gibi oluyorum ama elimden bişey gelmiyor. Sadece onların seçilmiş özel çocuklar olduğunu düşününce rahatlıyorum ve derhal hamile kalmak istiyorum. Benim doktorum da 6 ay dedi ben dayanamayacağımı söyledim o da kendini hazırlaman gerek dedi. Zaman sınırı koymayalım ama dinlen bari biraz dedi. Bende artık allaha havale ettim hayırlısı ne zamansa diyorum ama korunmuyoruz. Sizleri çok iyi anlıyorum hatta kendimden şüphe ediyordum saçmaladığım için fakat herkes hemen hemen aynı şeyi hissediyor. Bunun normal olduğunu görünce rahatladım

kızlar bende sizler gibi bebeğimi kaybetmenin acısı içinde kıvranıyorum rabbim kimselere yaşatmasın çok zormuş evalat acısıyla yanmak allahım birdaha göstermesin kimselere çok özlüyor insan çokkk hele bide anne olunca ciğeri derinden yanıyor insanın biran önce rabbim inş. yerlerini dolduracak evlatlar nasip eder inş. ne zamana kadar beklemek doğru olur acaba? insanın beklemeye güzü yetmiyor ama ...hemen kucaklamak istiyor ama tabi herşey rabbimin elinde inş.. herkeslerin kucağını doldurur allahım...rabbim hepimize hayırlı sağlıklı sıhhatli uzun ömürlü daimi evlatlar nasip etsin inş...

cnm çok üzüldüm başın sağolsun ben de senin gibi bebeğimi kaybettim daha yeni 1 haftta oldu benim kisi yaşamadı bile anlıyorum seni 2 3 sene çok doktor bana 1 sene dedi ağlamak istiyorum ağlayamıyorum öyle garip geliyo ki sanki hiç olmamış bile 1 ay kalmıştı kucağıma almama ama olmadı bu dünyada yiyecek ekmeyi yokmuş demekki ama üzülmüyorum sende üzülme bi yandan seviniyorum ama direk cennete gitti bizim için şefaat edecek o aklıma gelince ağlayasım gelmiyo tam tersine gülüyorum bana biidaha ki çocuk için 1 sene bile çok geliyo allah nasibimiz neyse onu göstersin...

Allah sana sabırlar versin. İnşallah kolaylıkla hamile kalır, bebeğini sağlıkla kucağına alırsın. benim doktorum sezeryandan sonra 6 ay sonra hamile kalabilirsin demişti.

Merhaba canim basin sağolsun ben ilk oğlumu sezaryenle doğurduktan 6ay sonra hamile olduğumu öğrendim büyük oğlum bir yaş iki aylikken doğum yaptim hamile olduğumu öğrenince korkmuştum aldirmak zorunda kalirim diye doktorum birsey olmaz demişti bi sorunda cikmadi ama yinede doktorunun ne dediği önemli allah insallah sanada en kisa zamanda sağlikli hayirli bir evlat versin

X