4-5 haftalık gebelige vajinal utrasonla bakılması bebegin düşmesine sebep olabilir mi

_berrak

Guru
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2009
409
17
41
kızlar benim adetim 2 gün geçti, test yaptım ve hamileyim.

tahminen 4 en fazla 5 haftalık.

yarın doktora gidicem ama çok korkuyorum vajinal ultrasonla bakınca bebek çok küçük oldugu için düşme gibi bir ihtimal olabilir mi??

kulagıma önceden gelmişti bu tip şeyler...

çok yanlış bi bilgi hiçbirşey olmaz gönül rahatlığı ile muayene olabilirsin....

3 ayım bıtene kadar vajınal baktırdım hıc bı problemde olmadı cok sukur... bısey olsa bunca doktor bınlerce kadına alttan bakarmı hem? asılsız seyler bunlar ınanmayın...

tamamen sacmalik korkma..14. haftama kadar hep vajinal bakti yeni karnimdan bakiyo..bisiyde olmadi

öncelikle tebrikler allah saglikla kavusmayi nasip etsin
banada ilk 3 ay hep vajinal bakildi cok sükür bir problem olmadi kavusmamiza 8 hafta kaldi..
zetn gebelik cok kücük oldugu icin vajinal ultrason daha iyi sonuc verir...
gönül rahatligiyla muayene olabilirsin kimden duyduysan yanlis bilgi vermis sana

Bence böyle şeylere inanmayın. Kötü sonuca neden olan bir aleti geliştirmek için adamlar bu kadar uğraşmazdı herhalde :)

Alakasi bile yok, korkma hic birsey olmaz...
Zaten öyle dakikalarca bakmiyor ilk basta...

Kese görünüyorsa düzgün olup olmadigina felan bakiliyor zaten ilk haftalarda sadece...
Yanlis hatirlamiyorsam 10-30 saniye arasi bakiyoruz en fazla demisti benim doktorum...

hayırlı olsun nedişelenme canım ne alakası var 5 haftalıkken kanama yşadım 16 haftalığa kadar sürekli vajinal ultrasonla bakıldım hiç bir şey olmadıı şimdii çok az kaldıı paşayla kavuşmamızaa

cnm öncelikle hayırlı olsun
endişelenmekte haklısın çünkü bizim aklımıza abuk sabuk şeyleri sokup ürkütüyolar bizi aynı endişeyi bende yaşamıştım hatta bana kötü bi hikaye bile anlatılmıştı velhasıl doktorum aşağıdan muayene etti bir defaya mahsus aşağıdan yapıyolar 7.ayımdayım çok şükür hiçbişi olmadı ghiçbir zararı yok gönül rahatlığıyla gidebilirsin cnm allah tammaına erdirsin

hepinize çooooookkk teşekkür ederim kızlar.cesaret verdiginiz için....

bugün gittim alttan muayene etti bişi gözükmüyo kanda bi bakalım degerlere dedi.

acaba idrar tahlilim yanlış mı diye ödüm koptu.

neyse bakıldı 937,24 çıktı hihoyyyt

pzt tekrar mutlaka gel saglıklı bir gebelik mi bakalım dedi
hem o zaman vajinal ultrasondan da gözükmesi gerek dedi.
inş.:Saruboceq: herşey yolundadır.

Canım benim 12.haftamda bile alttan vajınal usg ile bakıldı korkma hiç bir şey olmuyor doktorlar en iyisini bilir oyle bir şey olsa o riski göze alırlarmı hiç inanma sende. ki bana sanırım yıne ara ara olcum yapmak için alttan bakıcak doktorum.

Bende ayen sen gibiydim canım gittim aynen vajinal ultrasonla baktı ve bana 3 haftalık falan dedi şükürler olsun hiç bişi olmadı

bencede korkma bende senin gibi korkarak gitmistim hatta doktoruma bile sordum cünkü ben daha önce düsük yapmis biriyim bi zarari olurmu diye oda bana bebegin zaten güclü tutunduysa hic birseyden etkilenmez ama zaten saglam bi gebelik degilse 3 gün sonra düsecek bebek bakilmayla erken düsebilir dedi benimki seni korkutmayim ama 3kere kontrole gittim güstü ama ben diyorumya benim hamileligim zaten sorunlu 5 . düsügüm oldu allah kimseye göstermesin

bencede korkma bende senin gibi korkarak gitmistim hatta doktoruma bile sordum cünkü ben daha önce düsük yapmis biriyim bi zarari olurmu diye oda bana bebegin zaten güclü tutunduysa hic birseyden etkilenmez ama zaten saglam bi gebelik degilse 3 gün sonra düsecek bebek bakilmayla erken düsebilir dedi benimki seni korkutmayim ama 3kere kontrole gittim güstü ama ben diyorumya benim hamileligim zaten sorunlu 5 . düsügüm oldu allah kimseye göstermesin

sagol canım gittim zaten bi problem olmadı çok şükür ama deger sanırım yüksek çıktı pzt test tekrarlanıcak.

sanada çok geçmiş olsun canım inş. saglıklı gebeliklerin olur ve bebişini alırsın kucagına:)

berrakcım merhaba,

bende hamiş oldugumu 2 gun once 25 eylülde öğrendim idrar testinde..tam adet gunumde yaptım testi..dunde kan testi yaptırdık 1953 cıktı,bu değer sence normalmi?artı şimdi doktora gitsek bişey gorunurmu,ne zaman gidelim sence?sende bişey gorundumu?

berrakcım merhaba,

bende hamiş oldugumu 2 gun once 25 eylülde öğrendim idrar testinde..tam adet gunumde yaptım testi..dunde kan testi yaptırdık 1953 cıktı,bu değer sence normalmi?artı şimdi doktora gitsek bişey gorunurmu,ne zaman gidelim sence?sende bişey gorundumu?

merhaba canım;
benimde adet günüm 22 eylüldü aramızda 3 gün var.
adetin 1 gün geçince 1953 çıkmış degerin.
ben 3 gün geçince yaptırdım 937 çıktı.
sanki biraz yüksek gibi geldi canım ama önemli olan 2 günde bir degerin 2 ye katlaması.
mutlaka testi yinelemen lazım doktorun çagarmıştır yeniden di mi.

bende hiçbişi gözükmedi muhtemelen pzt gözükür dedi.
inş. bakalım yarını bekliyorum

berrakcım,

ben daha doktora gitmedim,dun labaratuvara gittik kan testi yaptırdık,daha doktora gostermedik yani..yarın doktora gidicem,ben yurtdısında yasıyorum daha burda doktorum yok,arkadasn tavsiye ettiği bi doktor var yarın ona gidicez,ama eğer daha erkense gitmeyelim bi iki gun sonra gidelim diye dusundum?tekrar bi kan testi yaptırıp oylemi gideyim sence?değer yuksek bencede ama benim hamile kaldıgım zaman yumurtlama gunumden once,yumurtlama gunumde belirtiler başlamıstı zaten bende,erken dollenme dedikleri sey oldu sanırım bende..cok heyecanlıyım 2 gundur uyuyamıyorum:)sen neler hissediyosun?:)

berrakcım,

ben daha doktora gitmedim,dun labaratuvara gittik kan testi yaptırdık,daha doktora gostermedik yani..yarın doktora gidicem,ben yurtdısında yasıyorum daha burda doktorum yok,arkadasn tavsiye ettiği bi doktor var yarın ona gidicez,ama eğer daha erkense gitmeyelim bi iki gun sonra gidelim diye dusundum?tekrar bi kan testi yaptırıp oylemi gideyim sence?değer yuksek bencede ama benim hamile kaldıgım zaman yumurtlama gunumden once,yumurtlama gunumde belirtiler başlamıstı zaten bende,erken dollenme dedikleri sey oldu sanırım bende..cok heyecanlıyım 2 gundur uyuyamıyorum:)sen neler hissediyosun?:)

canım bende aynen senin gibiyim. heyecandan gözüme uyku girmiyor.
dün 3,5 ta yattım bugün 9 da ayaklandım.

önce senin güvenebilecegin bi doktor bulman lazım. zaten doktor kendiliginden kan testini yinelemek ister bence.degerler önemli çünkü.

hatta degerin yüksek oldugu için vajinal ultrasonda kese büyük ihtimalle gözükebilir. ozaman zaten dış gebelik ihtimalini aşmış olursun.için biraz daha rahatlar.

bende tam olarak oh diyemedim.
doktor dış gebelik, boş gebelik ve saglıksız gebelikler var. bunu kan degerine bakarak anlıcaz dedi.
2 günde 2 ye katlaması gerekiyormuş.

inşallah herşey çok güzel olur ikimiz içinde tatlım.kaydirigubbakcemile5

insallah canım:)

kese gorununce dış gebelik mol gebeliği vs.bunların olmadıgını anlayabiliyormu doktor?bu konuda bende cok endişeliyim:KK43: insallah ikimizinde hamilelikleri cok sağlıklı geçer ve bebişlerimizi sağlıklı bi şekilde dogurup buyuturuz:)

bu arada doktoru aradık perşembe müsaitmiş,o zamana kadar beklesem olurmu?yoksa başka bi doktormu bulayım tatlım sence,ne dersin?

X