34 haftalık hamileyim son ayda kaç kilo alırım?

ceylan07

Guru
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2008
231
2
merhaba arkadaşlar 34 haftalık hamileyim 13 kilo aldım sizce dikkat etsem daha ne kadar kilo alırım?

maşallah güzelim. sağlıklı olunda beişinle kaç kilo alacağının ne önemi var.! ama açıkcası son ayda fazla alınıyormuş diye duydum, tabiii bünyeye göre değişiyor. bir nefeste doğurursun inşallah.

bende 32 haftama kadar 8 kilo aldım şimdi 38.haftadayım 15 kilo oldu toplamda. yaNı 32 HAFTADA 8 kilo 6 haftada 7 kilo aldım denilenler dogru son haftalarda çok alınıyo hareketinn kısıtlanıyo bebekde nerdeyse haftada 200 gr alıyo ister istemez yeme geregi oluyo sonrada şişiyosun ama olsunnn umurumda degil açıkçası kilo şuan en son düşünülücek şey

33+3 hamileyim ultrasonda en son gittiğimde bir hafta da büyük gözüküyordu şu ana kadar 10,5 kilo aldım. son haftalarda ayda 500 gr almaya başladım muhtemelen 13 14 kilo ile doğuma girerim diye düşünüyorum. ama son aylarda benim canım hep tatlı şeyler yemek istiyor açıkcası herşeyi de yiyorum ama genelde tatlı yerine pekmez, tahin helva tarzı şeyler yiyorum bebeğe kilo yapsın diye. belki tatlı şeyler yemesem daha az kilo alırım.

tahin pekmez çocuğa kilo aldırıyor mu benim de çok canım istiyo eşim aldı yiyorum ama çocuğa değilde kendime kilo aldıracak diye düşünüyodum

32 haftalık hamileyim ve 14 kilo aldım rabbim sağlıkla doğmasını nasip etsin cümlemize allahım o yolda kimseyi koymasınn.

ay bende bugün itibariyle 82.3 ciktim doktordaakannehir
4 hafta önceki randevuda 78 di..doktorum azcik uyardi beni:eek:tatliyi ekmegi sekerli icecekleri tamamen kesmemi söyledi
tatli zaten cok sevmiyorum arada kacamak yapiodum artik yapamicam..
bu ay meyveyi cok abartmistim galiba o kilo aldirdi...
bende sizin gibi 15 le falan bitiririm diyodum insallah öyle olur
dikkat edersek kilo almicamizi söyledi doktor

herkese göre değişiyo fazla kilo almayanlarda var

kızlar 32 haftalığım ve 2 hafta önce 9 kilo almıştım. Bugün tartıldım ve 12 kilo gördüm şok oldum :mafoldumben:
daha önümde 8 hafta var boğazımıda kesemiyorum :KK43: 54 kiloyla hamile kaldım ve şuan 66 kiloyum almak istemiyorum daha ama önüne geçemiyorum boğazımın

Offf yandık o zaman şimdi rahat rahat geziyoruz son haftalarda taşıyamayacağız göbişleri...

önemli olan bebişler kızlare boşverin kilo bu verilir kimseyle kendinizi kıyaslamayın herkesin bünyesi farklıdır bazısı çok alır bazısı hiç almaz

önemli olan bebişler kızlare boşverin kilo bu verilir kimseyle kendinizi kıyaslamayın herkesin bünyesi farklıdır bazısı çok alır bazısı hiç almaz

Canım ama hep doğumda en fazla 5 kilosu gidiyor diğeri kalıyor size diyorlar.Eğer azsa veriyorsunuz çoksa daha zor gidiyor diyorlar.Bende o yüzden şimdiden düşünüyorum 10 kilo alsam en fazla 5 i gitse geri kalan 5 i doğumdan sonra verebilirmiyim diye.Ama biliyorumki evdeki hesap çarşıya uymaz.

gerçekten de denilenler doğruymuş kızlar..ben çok agırlaştıgımı fark ediyordum. 6 ayda 5 kilo almıştım ama bir ayda 3 kilo birden almışım. şimdi de 2 haftada bir kilo daha aldım. ama bu son ay alınanlar çabuk veriliyormuş inşaAllah bu da doğrudur. :)

merhaba arkadaşlar 34 haftalık hamileyim 13 kilo aldım sizce dikkat etsem daha ne kadar kilo alırım?

canım 4-5 haftan kalmış dikkat edersen haftada 500 gr dan 2-3 kilo daha alırsın..ama dikkat edersen tabi ekmeği ve tatlıyı kes fazla almassın merak etme..

Canım ama hep doğumda en fazla 5 kilosu gidiyor diğeri kalıyor size diyorlar.Eğer azsa veriyorsunuz çoksa daha zor gidiyor diyorlar.Bende o yüzden şimdiden düşünüyorum 10 kilo alsam en fazla 5 i gitse geri kalan 5 i doğumdan sonra verebilirmiyim diye.Ama biliyorumki evdeki hesap çarşıya uymaz.

doğumda beş kilo değil en az dokuz kilo vücuttan atılır

inanmayın ya herkesin bünyesi farklı bakın sorun çevrenize ben çok sordum bazısı 30 a yakın almış zayıflamış bazıları yapıştı 10 kilosu üstüme dio bazıları hemen vermiş tamamen bünye meselesi inş veririz tabi ama yaşamadan o zamanlara gelmeden bunu bilmek imkansız sanırım

20 haftalıkken 2 kg aldım toplamda
20-30 haftalarda ayda 1 kg aldım
30. haftalarda 20 günde 1 kg almaya başladım
34+3 üm bugün ve toplamda 6,5 kg aldım son haftalarda bende sapıtırmıyım die düşünüyorum sürekli ama sanmıyorum 20 günde 1 kg çok iyi dedi drum düşünüyorumki şafak miladında 38 5 haftamız var desek 15 günde 1 kg alsam bile 8,5 la bitiricez bu işi allahın izniyle çok seviniyorum allahıma şükür bebişimde çok sağlıklı maşallah 32+0 da 2100 dü kuzum gayet iyi hiç keyfinizi kaçırmayın belli şeylere dikkat edersek bu işi son 6 haftada 2-3 arası kg alarak tamamlarız en fazla keyfiniz kaçmasın

merhaba hanımlar bnde 33haftalık hamileyim suan 15kilo aldım ama drum uyardı beni kese içinde beyazlıklar olusmus buda bebegin gelişimini engellermiş bebek oksijensiz kalırmıs çok moralim bozuldu napcagmı bilemiyorum

X