Doğuma Hazırlık sezeryan sonrası göbüşlerimiz:(:(:(

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

sabihase

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2009
57
1
arkadaşlar 13 gün önce sezeryanla doğum yaptım. bazıları göbeğine korse takmazsan gitmez böyle kalır diyor normal doğumdan sonra sorılıyormuş herhalde doktorum hiçbir şey demedi korse alıp taksam ameliyat yerime zararı olur mu bilgisi olan lütfen yardım etsin....

ıyılesmeden karnındakı dıkısler takma bısey.ya dıkıslere zarar verırsen daha kotu olur.gobegı sarmak hurafe dıyor dok.lar.sezeryandan ancak 6 ay sonra toparlanma baslarmıs.ne yaparsan yap degısmıyomus.benım tanıgım bırı taktı sezeryan sonrası ıc dıkısler falan patlamıs bırazd agır kaldırmıs tabı

Ben doktoruma sordum, korse tembelleştiriyor karın kaslarını takma hiçbirşey dedi. Dikişlerin için ağır kaldırma sadece o kadar. 20 gün sonra hafif jimnastik , 40 gün sonra spora başlayabilirsin dedi.Beni hala 4-5 aylık hamile sanan oluyor. Doğumdan 12 gün geçti... :))))

bende 15 gün önce doğum yaptım sezeryanla göbeğim ilk günr nazaran epey bir giti ama tabi daha var normal doğum yapnlardada oluyor hemn gitmiyo göbek dikişlerden korse naaıl takılırki yani olmaz biraz beklemelisin ben bekliyorum

teşekkür ederim arkadaşlar bende doktoırumu arayıp sordum o da tavsiye etmiyoruz ilk üç ay dedi.karın kaslarını tembelleştiriyormuş bir de amliyat yerinde çukurlaşma olur dedi şimdilik beklemedeyiz bakalım zaman ne gösterecek..kalırsada ne yapalım eskiden sorana göbüş değil bebiş diyorduk şimdide bebiş değil göbüş derizzemuszemuszemuszemusnaniknanik

korse kasların hareketini kısıtladığı için kaslari tembellstiren fayda yerine zarari olan birsey canim. dikislerin iyilesince bol bol mekik cekmekten baska caren yok. sanirim 2.veya 3. ayda baslayabilirsin spora.yuruyusunde karin kasina faydasi coktur.bak ebru sallinin gobegine :KK70: tas gibi korseylemi yapmis sence :p
sezeryande karin kasi paralel kesildigi icin karnin toparlanmasi cok zor oluyor tek yolu cok spor yapmak.
sakin cevrendekileri dinleme. doktoruna ve spor hocalarına danış.asla da hiçbir yerine korse geçirme şekerim :KK70:
ama şimdiden dert etme gobegi fln çok taze daha. bebeginle ilgilen biraz dunyaya alışsın düzeniniz olsun spor ve uygun dietle halledersin.

bende 1 hafta önce doğum yaptım. daha önce sezeryan ile doğum yapmış arkadaşlarım doktorları sakın dinleme mutlaka korse tak diyor. yoksa gitmiyormuş.

artık ameliyatta kasları kesmiyorlar zaten. yine de doktoruma sormadan birşey yapmak istemiyorum. korse alım ama dolapta duruyor çok kararsız kaldım:KK43:

ya benim bi komşum doğum yaptı bi kaç ay önce sezeyan ile doktor doğumdan sonra sarmış karnını sımsıkı bence korse takmanında bi sakıncası olmaz herhalde zaten yapıştırma oluyo artık dikişler bildiğim kadarıyla ama bu sarma veya korse takma işi cidden faydalı oluyo nasıl oluyosa çevremde gördüklerim kadarıyla diyorum bunları :)) doğum falan yaptığımdan değil gerçi hamilede değilim kaydirigubbakcemile3

bende 1 hafta önce doğum yaptım. daha önce sezeryan ile doğum yapmış arkadaşlarım doktorları sakın dinleme mutlaka korse tak diyor. yoksa gitmiyormuş.

artık ameliyatta kasları kesmiyorlar zaten. yine de doktoruma sormadan birşey yapmak istemiyorum. korse alım ama dolapta duruyor çok kararsız kaldım:KK43:

sezeryanda ameliyatta karnınızı kesmiyorlarsa bebek nasıl çıkıyor sanıyorsunuz, duvar gibi kasın altında bebek çıkarma sihiri mi yapıyor artık doktorlar? nerde duydunuz okudunuz bunu :)
karın kası parelel biçimde kırt kırt 5-10 cm kadar diğer dokularla birlikte kesiliyor ki karnınız bebek çıkarılabilsin
korse normalde zararlı olan birşey, ameliyatlı dokunun uzerine giyilmeside yaranın geç iyileşmesini sağlar kan dolaşımınıda kısıtlayacağı için. kimbilir daha ne zararları olur ve de can yakar..
her denilene inanmadan kendiniz mantığınızla biraz düşünün.
koskoca doktoru dinlemiceksiniz de doğum yaptı diye arkadaşınızımı dinliceksiniz? göbek spor yapmadan bogaz kesmeden gitmez.. öyleyse herkes geçirsin korseyi yaglı tarafına ohh taş gibi gezsin. arkadaşınızın tshirtunu bir kaldırın bence o hala korseyle dolaşıyor gobegim yok diye sizi kandırıyor :KK70:

Son düzenleme:
sezeryan videolarını açıp bakın nerelerinizi nasıl kesiyorlar o karınlar ne hale geliyor :) banada doktorum korse değilde tülbentle felan istersen sarabilirsin demişti ama sarıncada yara cayır cayır yanıyor sanki yanık varmış gibi ben saramadım şahsen ama korse organları bile etkiliyor bence hiç denemeyin.

Korse olmasa da sıkı birşeyle karnı sarmak mantık olarak karnın küçülmesi için faydalı bence. Çünkü doğumdan sonra karın cıvık olur. Sımsıkı sarınca sıkıştığı hacmin boyutunu alır. Şu boynuna halka halka küçük bilezik geçiren kadınları düşünün. Boyun nasıl incecik ve upuzun oluyor? Bu da onun gibi bişiy. Ben doğumdan sonra biraz iyileşince takıcam korse. Tereddüt edenler takmasın tabi.

Korse olmasa da sıkı birşeyle karnı sarmak mantık olarak karnın küçülmesi için faydalı bence. Çünkü doğumdan sonra karın cıvık olur. Sımsıkı sarınca sıkıştığı hacmin boyutunu alır. Şu boynuna halka halka küçük bilezik geçiren kadınları düşünün. Boyun nasıl incecik ve upuzun oluyor? Bu da onun gibi bişiy. Ben doğumdan sonra biraz iyileşince takıcam korse. Tereddüt edenler takmasın tabi.

boynuna halka geçiren kadınlar kucuklukten olgunluga kadar bu işlemi yapıyor.. ve o halkalar çıkınca boyunları kırılıyor cunku boynu tutan bizlerin kurtulmak istedigi yaglar degil kaslardir... ancak o halkalar boynu tutup sekil verdigi icin onlarsiz yasayamiyorlar..
siz isterseniz deneyin ancak karniniz daha gevsek ve bicimsiz hale gelecek.tıpkı afrikalı kadınların boyunları gibi. kasınız iyileşmeyecek göbeğiniz yagınız gitse bile dışarı çıkıcak her zaman göbkli görünümünüz olacak...
İnsani ayakta tutan ve bicim veren sey kemik kas yapisidir, yag ise fazlaligidir, siz onu ezerek presleyerek sekil veremez, yok edemezsiniz. bu tereyagi degil sıktıgın şekle gelsin.
insan vucudunu ayakta tutan sey kaslardır.. karın kasını paralelce keserseniz karnı tutamaz hale gelir,karın kadı kocaman dik inen bir kas..onun gücünü etkisini yok etmiş oluyorsunuz parelel keserek.onu düzeltmenin cozumu ciddi spordan gecer. bu kadar akıl ve beden tembeli olmayın.
düz mantık düşünüyorsunuz. işinize ne kolay geliyorsa ona inanıyorsunuz.
onlar halkayla boynunu uzattıyda bende korseyle gobegimi yok ederim.. verdiğiniz örnek bile alakasız. bölgelerin anatomisi bile çok farklı.

korse size anlık güzellik ve kalıcı hasar bırakır..ömür boyu korseyle dolaşmak bir tercihtir tabi, ama ben incecik kumaşın altında dümdüz ve gergin göbegimle dolaşmayı tercih ederim :)

11 gün önce sezeryanla doğum yaptım,ben 47 kiloydum son doğumda 63 oldum ama sadece göbek vardı bende onun dışında vücudumda hiç değişiklik olmadı..
doğumdan sonra sadece biraz göbek kaldı ..doğum sonrası bir hafta sonra ilk kontrol yapıldı ve doktorum merak etme göbeğin yavaş yavaş inecek korkma dedi..ben korseyi sordum
evet takabilirsin bişey olmaz dedi..
internetten bir sipariş verdim gelince takmaya başlıcam ama sürekli düşünmüyorum gün içerisinde takıcam sıkıldığımda çıkarıcam ..
benim doktorum onay verdi bana ..bazı arkadaşlarımıza doktor olmaz demiş demekki herkesin bünyesi ve vücudu farklı herkes doktoruna danışarak kullansın bence

boynuna halka geçiren kadınlar kucuklukten olgunluga kadar bu işlemi yapıyor.. ve o halkalar çıkınca boyunları kırılıyor cunku boynu tutan bizlerin kurtulmak istedigi yaglar degil kaslardir... ancak o halkalar boynu tutup sekil verdigi icin onlarsiz yasayamiyorlar..
siz isterseniz deneyin ancak karniniz daha gevsek ve bicimsiz hale gelecek.tıpkı afrikalı kadınların boyunları gibi. kasınız iyileşmeyecek göbeğiniz yagınız gitse bile dışarı çıkıcak her zaman göbkli görünümünüz olacak...
İnsani ayakta tutan ve bicim veren sey kemik kas yapisidir, yag ise fazlaligidir, siz onu ezerek presleyerek sekil veremez, yok edemezsiniz. bu tereyagi degil sıktıgın şekle gelsin.
insan vucudunu ayakta tutan sey kaslardır.. karın kasını paralelce keserseniz karnı tutamaz hale gelir,karın kadı kocaman dik inen bir kas..onun gücünü etkisini yok etmiş oluyorsunuz parelel keserek.onu düzeltmenin cozumu ciddi spordan gecer. bu kadar akıl ve beden tembeli olmayın.
düz mantık düşünüyorsunuz. işinize ne kolay geliyorsa ona inanıyorsunuz.
onlar halkayla boynunu uzattıyda bende korseyle gobegimi yok ederim.. verdiğiniz örnek bile alakasız. bölgelerin anatomisi bile çok farklı.

korse size anlık güzellik ve kalıcı hasar bırakır..ömür boyu korseyle dolaşmak bir tercihtir tabi, ama ben incecik kumaşın altında dümdüz ve gergin göbegimle dolaşmayı tercih ederim :)

ARkadaşım dövseydin bari yaa.
Ben hiç doğum yapmadım eskilerin tecribeleriyle konuşuyorum. Sen istemezsen takma kızmana gerek yok yani. Ben normal doğum yaparsam kesinlikle takıcam

sezaryen sonrası doktorum bana hemen korse takmamı önerdi, eczanelerde satılan basit yün korselerden takabilceğimi söledi, nedeni ise içi boşalan karnımın dikişlerin üzerine sarkarak canımın yanmasını önlemekti. bende tavsiyesni dinledim, o gece yürümeye başladığımda dikişlerim hiç acımadı, çevremdekilerin ayağa kalktıklarında dikişlerinin çok sızladığını duymuştum, ama bende hiç öl bişey olmadı. doktorum 1,5 - 2 ay takmamın benim için yararlı olacağını söyledi, ben kullanıyorum çok da memnunun tabi herkesin kendi bileceği bişey

ARkadaşım dövseydin bari yaa.
Ben hiç doğum yapmadım eskilerin tecribeleriyle konuşuyorum. Sen istemezsen takma kızmana gerek yok yani. Ben normal doğum yaparsam kesinlikle takıcam

ay neden döveyim yahu aşkolsun :KK43:( ama kızdım gerçekten halkalı kadınlarla dogum yapmış göbeği bir tutmana. talihsiz bir benzetme olmuş. benim eşim doktor, dolayısıyla insan anatomisinden hem eşim sayesinde hemde iç mimar olmam nedeniyle birazcık haberdarım.ve kilo için korse kullanımı sadece selilüte, kas kaybına, tembelliğe yol açıyor.
normal dogumda karın zaten kesilmiyor, kendi kendine kısa zamanda toparlanıyor.kişiye görede bu toparlanma değişir. hasar bırakan normal değil sezeryan.. burda sezeryanı konusuyorduk :)
sezeryandada kesilen karın ciddi spor yapılmazsa çok zayıf kilosuz insanda bile göbeğin dışa fırlamasına neden oluyor. bunu hazırcılık yapıp eskilerin deneyimine bırakmanıza gerek yok biraz gözlem biraz kitap yeterli :))

sezaryen sonrası doktorum bana hemen korse takmamı önerdi, eczanelerde satılan basit yün korselerden takabilceğimi söledi, nedeni ise içi boşalan karnımın dikişlerin üzerine sarkarak canımın yanmasını önlemekti. bende tavsiyesni dinledim, o gece yürümeye başladığımda dikişlerim hiç acımadı, çevremdekilerin ayağa kalktıklarında dikişlerinin çok sızladığını duymuştum, ama bende hiç öl bişey olmadı. doktorum 1,5 - 2 ay takmamın benim için yararlı olacağını söyledi, ben kullanıyorum çok da memnunun tabi herkesin kendi bileceği bişey

senin dediğin korse başka korse ama.. ince olayım zayıf durayım göbeğimi yok eder takarsam korsesi değil :)

ben normal doğum yapmıştım kızımı.birşeyle sıkı sıkı saralaım dedk ama rahatsız etmişti beni.ağrıda yaptı fırlattım attım kalırsa kalsı göbek dedi.ama kalmadı toparlandı kısa zamanda.
sezeryanı bilemiyorum tabii.ikinciyi sezeryan istiyorum.korse falan giymeyeceğim dikişlere zararı olur ağrı yapar diye düşünüyorum.göbek kalma meseleside bence kişiden kişiye göre değişiyor.birçok arkadaşım sezeryandan birkaç ay sonra manken gib oldu.hatta 7ay önce doğum yapan bir arkadaşım var.normal kilosununda altına düştü.göbektende eser yok.doğum yapmış demezsin.,inş benimde öyle olur.

kızlarrrrr hem normal hem sezeryan yapmış bırı olarak dıyorunm kı yasamadan anlıyamazsınız herkesın doğumu amelyatı dıkışı farklıdır yapısıda farklıdır ...........normal doğumdan sonra bıle agrınız oluyıo alt bıolgree agrıyoo ımkansız sıkı korse gıtyemezsınız sezerayan ıse amelıyat yerı dıkış aprıyoo..............en az altı ay o sıkı korse olmaz ama şu var eskıler kusak sararmış ya ben doğumlardan yırmı gun sonra fılan buyuk kusak gıbı bı bezle ıyıce cok sıkmadan baglamıştım hem sarkarak dıkışler acıyo baglayınca acısıda azalmıştı zaten vucut yavsca tıopluyo merak etmeyın emzırmek hele cok onemılı hafıf hareketlelr onemlı altı ay sonra evde bellı duzenlı hareketler yapın bebegu arabasına koyun yuruyuş yapın.............toplıcak mutlaka ben sımdı üçüzlere hamıleyım ınş...........tabı bu kez karnım buyudu ve cok buyucek asıl benım halım vahımmm............ınş saglıkla gelsınler ınş sonra bı yol buluruz..............altı ay gecsın sıkılastırıcuı kremler surebılırsımıız bı ark baya duzeldı gobegı..............ama korse sıkı korse sakın hemen takmayın o bolgecde ter yapıyo sonra dıkışler ıslanıp kasınır olnmaz yanı azcık sabredın bebegın pesınden zaten koşarken spor yapıyosunuz onemlı olan hamıurışı yemeyın bol syu ıçın..............bebışlerınız saglıkla buyusun anneler ............

arkadaşlar 13 gün önce sezeryanla doğum yaptım. bazıları göbeğine korse takmazsan gitmez böyle kalır diyor normal doğumdan sonra sorılıyormuş herhalde doktorum hiçbir şey demedi korse alıp taksam ameliyat yerime zararı olur mu bilgisi olan lütfen yardım etsin....

canım takma daha çok erken
hem hiç korkmayın sezeryanlılarda göbek kalır diyenlere de aldırmayın benim oğlum 12 yaşında onu da sezeryanla doğurmuştum valla 1 sene sonunda fıstık gibiydi göbüşüm:)
şimdi kızım 3 aylık buda sezeryanla oldu mecburen ama hiç sarmadım yine kilolar gidince göbüşte kalmıyor
zaten rahimin eski haline dönmesi en az 6 ay
sağlıkla büyüt bebişini canım

X