doğum izni hakkında

_sinemis_

KaNaTSıZ MeLeĞiM :)
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2009
4.247
135
arkadaşlar bana yardımcı olmanızı rica ediyorum.

sata göre 26 haftalık hamileyim ama geç döllenme olduğu için şuan 24 haftalık hamileyim.çalışıyorum doğum iznim yasal olarak 32.haftada başlıyor ben bu tarihi uzatmayı düşünüyorum daha sonra bebişimle daha çok vakit ayırabilmek için .ne kadr süre uzatabilirm tam araştıramadım ama duyumlarıma göre 37haftaya kadr uzatılabilyormuş eğer uzatrsam 14-21 aralık haftasına denk geliyor 37.haftam kafamda soru işaretleri var bir çok yorum okuyorum erken doğum 37. hafta 38.hafta ve genelde kız çocukları erken doğuyor diye duydum hep nasıl ayarlayacağımı şaşrdım ya erken olursa hiç dinlenemycem mi? doktorumun dediği doğum tarih 12 ocak hadi 10 gün erken oldu diyelim ben aralık 15de izne ayrılsam 15 gün dinlenebilcem ondada ev temzliği felan derken yoğun geçer dahada erken olursa aralık son hafta örneğin hiç dinlenemem bilmyorum arkadaşlarım bebişin gelişimne görede doğum tarihi erken olabiliyormuş .

kafam o kadr karışık ki iki gündür düşünüyorum şimdi aklımı buna taktım lütfen yardımcı olun

arkadaşlar merhaba
bende yaklaşık 4 aydır çalışıyorum daha 12. haftamdayım 32 ye kadar bende calışmayı düşünüyorum ama
bir bebeğim daha var 11 aylık e bir bebek daha olacak 2 bebeğe birden annem bakamayacak onun için çalışmayı düşünmüyorum
pek her ne kadar paraya ihtiyacım olsada ve iş yerimden çok memnun olsamda
durum böyle olunca yaklaşık 3.5 aylık yardımı da almak istiyorum acaba doğum izni bittikten sonra çalışma şartı varmı o parayı alabilmek için

doğum sonrası çalışma şartı olayı hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi ????

Hayır cnm böyle bir şart yok. Doğum iznin bittikten sonra istifanı verip ayrılabilirsin.

teşekkür ederim canım daha iş yerimle konuşmadım ayrılacağımıda söylemedim bu konudada tereddütüm vardı çok sağol
yavaş yavaş konuşmaya hazırlayım kendimi artık çünkü yerime birini bulmaları gerekiyor ve benim en az 1 ay 2 ay gelecek olan arkadaşla beraber çalışmam gerekiyor
dahada yeni grdim sayılır işe sevdiğim insanlarda benim için masraf yaptılar eğitimler seyehatler onun için biran önce söylemeliiym ki onlarda yerime birini bulsunlar

X