Step+Plates = İnceliyorum

Bozo16

Guru
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2008
414
7
selam
18 ay önce doğum yaptım. 52 kg ile hamile kaldım 74 ile doğurdum. zamanla 57 ye kadar düştüm ama tekrar 66 ya çıktım. neyse geçen sene sıktım kendimi 63 e düştüm orada da 1 senedir duruyorum.

işimide bıraktığım için evde otururp duruyordum. metabolizmam da çalışmıyordu tabiki. 2 ay önce yakınımdaki spor salonuna başladım. haftanın 3 günü 45 dk step+ 35 dk plates+ 30 dk ağırlık çalıştım. ilk ay pek fark göremedim. ama geçen gün ölçülerim alındığında şok oldum. belimden 15 cm kalçamdan 6 cm bacak ve kollardan 3 er cm incelmişim. kilom da pek düşme yok 500 gr kadar düşmüşüm.

ölçülerimdeki farklılık beni tekrardan hayata başlamaya başladı. fakat hala tartıya çıktığımda 50 li rakamları görememek canımı sıkıyor. salondaki görevliler önce sıkılaşacaksın ondan sonra 3-4 ay sonra hızla kilo vermeye başlayacaksın dediler.

spor yapmayı çok sevdim mutlu hissediyorum kendimi ama işte kg veremediğim içim motivasyonumu kaybetmekten de korkuyorum doğrusu.dedikleri doğrumu? bu tempoda gidersem kilo vermeye başlarmıyım sizce?

selam
18 ay önce doğum yaptım. 52 kg ile hamile kaldım 74 ile doğurdum. zamanla 57 ye kadar düştüm ama tekrar 66 ya çıktım. neyse geçen sene sıktım kendimi 63 e düştüm orada da 1 senedir duruyorum.

işimide bıraktığım için evde otururp duruyordum. metabolizmam da çalışmıyordu tabiki. 2 ay önce yakınımdaki spor salonuna başladım. haftanın 3 günü 45 dk step+ 35 dk plates+ 30 dk ağırlık çalıştım. ilk ay pek fark göremedim. ama geçen gün ölçülerim alındığında şok oldum. belimden 15 cm kalçamdan 6 cm bacak ve kollardan 3 er cm incelmişim. kilom da pek düşme yok 500 gr kadar düşmüşüm.

ölçülerimdeki farklılık beni tekrardan hayata başlamaya başladı. fakat hala tartıya çıktığımda 50 li rakamları görememek canımı sıkıyor. salondaki görevliler önce sıkılaşacaksın ondan sonra 3-4 ay sonra hızla kilo vermeye başlayacaksın dediler.

spor yapmayı çok sevdim mutlu hissediyorum kendimi ama işte kg veremediğim içim motivasyonumu kaybetmekten de korkuyorum doğrusu.dedikleri doğrumu? bu tempoda gidersem kilo vermeye başlarmıyım sizce?
rakamlar çok çarpıcı.
ama doğrudur.
ben sadece pilatesle az kilo verdim ama sıkılaştım+inceldim.
biraz da kilo verdimmi tamamdır bu iş.

bende aynı durumdayım canımm
20-25 gündür spor salonuna gidiyorum. kondisyon aletleriyle yarımsaat sonra yarım saatte yer hareketleri
yapıyoruz. tartıda çok fazla değişiklik yok ama acayip sıkılaştım.
bende haftada 6 gün 1 saat gidiyorum. evde kendi kendimede yapıyordum ama kesinlikle spor salonundaki gibi olmuyor. mutluda oluyorum moral veriyor spor yapmak bana.

bende antrenör arkadaşa bişey sorayım inşallah görür cevap verir.
bacak kaldırma hareketi var yere sırt üstü yatıyorsun önce tek tek sonra ikisini birlikte indirip kaldırıyorsun. ve buna benzer bu tarz hareketleri ben çok zor yapıyorum. bacağımı zor kaldırıyorum.
nedendir acaba bacak kaslarım güçlü olmadığı içinmidir.
çalıştıkça daha kolay yapabilirmiyim kii
teşekkürler umarım görürsün.

selam

lütfen yardım bende çok kötüye gidiyorum spora gitmeyi düşünüyorum faydasını gördünüzmü:KK43:

sizi tebrik ederim 15 cm incelsem daha ne isterim ki bırakmayın devam edin bi kadının kendiylle barışık olmasının tek nedeni bedeni bnce :)
bende yarın başlıcam 5 kilo fazlam var bir beden almışım giysilerim gelmiyor sizce aerobıc mi daha hızlı sonuç verir aletler mi?

X