Bursada hangi bayan doktoru tercih edersiniz?

zarifem84

Guru
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2009
42
0
çekirge doruk tıp evrim aydına gidiyorum .ilk gittiğimde çok memnun kaldım .hafatya ikinci kontrole gidicez bakalım

neden illaki bayan doktor? ben zübeydehanım doktoru Özer Kutlu ya gitmiştim altıparmakta muayenehanesi var ve inanılmaz memnun kaldım herkeze tavsiye ediyorum.işinde prof.biri...ve bursanın ilk 5 doktorları arasında....

ya ben çok kızıyorum kendime körü körüne o kadar parayı boşuna doktora dökmüşüm zamanında buraya üye olsaymışım keşke siizn tecrübelerinizden çok yararlanabilirdim ama geçmiş geçmişte kaldı gelecekte sizlerden yardım isteyecem:ecrin_bebek:

eğer bayan dr tercih ediyorsan benim dr um pembe mavi de nedret kolsal, aynı zamanda zübeyde hanımın dr.u .şahsen ben çok memnunum kendisinden,ama bu işler göreceli, benim beğendiğimi başaksı beğenmeyebilir. tek dezavantajı, ki bana göre değil, fıtrat olarak biraz soğuk mesafeli duruyor. yoksa ciddi anlamda tecrübeli ve bilgili bir dr.

ilk doktorum oydu canım ilk hamileliğimde ona gittim ve aynı zamanda görümcemin doktoruydu o çok memnun diye gitmiştim ama kanama olmuştu ve zübeydeye gitmiştim.onu aradım ben hasatanedeyim diye niye özleime gelmedin dedi direk ve hadstanede yattım 2 gün hiç gelip bakmadı bile

benim doktorum Jale gürlüler Jimerde ve kendi adıma tavsiye ederim.ben çok memnunum kendisinden.anlayışlı ve güler yüzlü her sorunumda rahatlıkla ulaşabiliyorum.ayrıca problemli bir gebelik süreci yaşadım, az kaldı doğumuma ve 9 aydır hiç ulaşamadığım yada ilgisiz kaldığı bi durum olmadı.

ben hamileliyimin 29.cu haftasına kadar gittim jale hanıma evet güleryüzlü canayakın hep sizinle olumlu konuşur ama bende preklempsiyi farketmedi bebeyimdede iki haftalık bi gerileme olmuş onuda farketmedi neticede medicalde erken doğum yaptım 30 haftalık hamileyken bebek 28 haftaya uyumlu doğdu benim doğumumu ahmet yılmaz yaptırdı ama orada doğum yapan arkadaşlar pınar erkanı çok beyendiklerini söylediler bi zaten medicalde tutulan doktorlardan biri genede iyice araştırmadan başkalarının tavsiyeleriyle gitme içine sineni bulana kadar ara

çok şükür benim çok büyük bir problemim olmadığı için heralde sıkıntı duymadım şimdiye kadar.
canım ya çekirge dorukta sevil paker i duydum. gidenler çok memnun, bizim dersanede bi hocanın hamileliği ve doğumu çok problemli geçmiş, son ay gittim ama sanki hep ona gitmişim gibi ilgilendi çok iyi diyordu, doğumda filanda sürekli çıkıp ailesine bilgi vermiş. onuda düşünebilirsin bence.

bursa da bayan jinekolog deyince aklıma gelen tek isim jimer dr jale gürlüler,
güleryüzlü,canayakın,sempatik ve iyi bir doktor benim tercihim jale gürlüler

jale hanım iyi bir doktor derken bu kanıya nasıl ve nerden varıyosun merak ettim

bence insan hayatını borçlu alduğu doktora bu iyi bir doktor diyebilir iyi doktorluk demek güleryüzlü olup hastalara herşeyi olumlu göstermek deyildir ne olursa iyisiyle kötüsüyle herşeyi hasta sormadan en ince ayrıntısına kadar anlatması gerekir çünkü biz önce allah sonra onlara hem kendi hem bebeyin canını emanet ediyoruz onların işinde ihmale yer yok herşeyi en ince ayrıntısına kadar incelemeleri gerekir olasılıkları birer birer hastalara anlatmaları gerekir babane gülüryüzlü sıcakkanlılığından arkadaş olmayacam ben onunla

jale hanım iyi bir doktor derken bu kanıya nasıl ve nerden varıyosun merak ettim

iyiliği veya kötülüğü neye göre ölçüyorsunuz kızlar

bence insan hayatını borçlu alduğu doktora bu iyi bir doktor diyebilir iyi doktorluk demek güleryüzlü olup hastalara herşeyi olumlu göstermek deyildir ne olursa iyisiyle kötüsüyle herşeyi hasta sormadan en ince ayrıntısına kadar anlatması gerekir çünkü biz önce allah sonra onlara hem kendi hem bebeyin canını emanet ediyoruz onların işinde ihmale yer yok herşeyi en ince ayrıntısına kadar incelemeleri gerekir olasılıkları birer birer hastalara anlatmaları gerekir babane gülüryüzlü sıcakkanlılığından arkadaş olmayacam ben onunla

bana göre iyi bir dr ilk önce kesinlikle güler yüzlü olmalıdır...
ki ben kendimi karşısında rahat hissedeyim...aklıma gelen soruları dr un suratsızlığı karşısında sormaya çekinebilir insan ama sıcak ve güleryüzlü hastasına yakın bi dr a gönül rahatlığıyla insan herşeyi sorabilir...
iyi bir dr işini severek yapmalı ve bunu hastasına hissettirebilmeli...
iyi bir dr tevasinde başarılı olmalı ve hastasını rahatlatabilmeli
iyi bir dr ayrıca hasta pisikolojisinden de anlamalı ve hastasını tanımalı
doğru ve yeterli tedavi uygulamalı
iyi bir dr takip edici olmalı
iyi bir dr her an her saat ulaşılabilir olmalı

ben bunları ve daha bir çoğunu en küçük bi şikayetimde doktorum jale gürlülerde buluyorum o yüzden bana göre en iyi dr kendisi...

benim doktorum Elif Kartal oldukça memnunum şuana kadar çok sıcakkanlı değil ama tecrübeli bı doktor ve insanı rahatlatan bi havası var,yani ben memnunum ama bu kişiden kişiye tamamen değişebılen bır durum bence

bana göre iyi bir dr ilk önce kesinlikle güler yüzlü olmalıdır...
ki ben kendimi karşısında rahat hissedeyim...aklıma gelen soruları dr un suratsızlığı karşısında sormaya çekinebilir insan ama sıcak ve güleryüzlü hastasına yakın bi dr a gönül rahatlığıyla insan herşeyi sorabilir...
iyi bir dr işini severek yapmalı ve bunu hastasına hissettirebilmeli...
iyi bir dr tevasinde başarılı olmalı ve hastasını rahatlatabilmeli
iyi bir dr ayrıca hasta pisikolojisinden de anlamalı ve hastasını tanımalı
doğru ve yeterli tedavi uygulamalı
iyi bir dr takip edici olmalı
iyi bir dr her an her saat ulaşılabilir olmalı

ben bunları ve daha bir çoğunu en küçük bi şikayetimde doktorum jale gürlülerde buluyorum o yüzden bana göre en iyi dr kendisi...

jale hanımı bana anlatmanıza gerek yok nasıl bir tavırla hastalarına yaklaştığını biliyorum 29 hafta boyunca gittim kendisine siz memnun kalmışsınız ama benim bebeyimdeki 2 haftalık bi gerileme vardı bunu farkedemedi ki sizde diyosunuz işini iyi yapan bir doktor her zaman takipçi olup her olasılığı gözden geçirip hastasını her türlü şeye karşı bilgilendirmeli onlar bunun için para alıyolar

zübeyde hanımın doktorlarından meral hanım ve sühendan benderliyi de çok beğeniyorlar ama bir fikrim yok duyduklarım..birde emine kavuştu var çekirgede

ben daha farklı bir şekilde yaklaşıcam olaya bana görede jale hanım iyi bir doktor çünkü;
bir jinekolog sadece dalında deil diğer dallarda da bilgi sahibi olup değerlendirme yapabilmeli ki ben bu özelliğini çok yakından gördüm. fiziksel olarak bir kaç hastalığı birden taşıyan ve ona göre takip edilmesi gereken bir gebeyim. üstüne hamilelikle birlikte daha önce olmayan bazı şeyler daha eklendi. ve şu an halen sağlıklı bir şekilde yola devam ediyorsam onun sayesinde. ayrıca nörolojik bir rahatsızlıktan dolayı yıllarca tedavi görmüş pek çok doktorun kesinlikle çocuk sahibi olamazsın gebeliği kaldıramazsın dediği biri olmama rağmen yine takipleri ve yaklaşımları sayesinde 38. haftayı bitirmek üzereyim.
benim için bir jinekoloğun iyi olması demek zaten herşeyi normal bir gebeyi takip etmesi yada zaten teşhisi konmuş bir hastayı tedavi etmesi deildir. baştada da dediğim gibi kendi adıma konuşuyorum.pek çok kapının yüzüne kapandığı biri olarak şu an bebeğini görmeyi bekleyen gün sayan bir kadın olarak şunu söyleyebilirimki; inanmasa ve bizi ( eşimi ve beni çünkü ikimizde umutsuzduk buda yaşamayacak düşücek yada diğer sebepten dolayı alınmak zorunda kalıcak ) inandırmasaydı, adım adım takip etmese ve psikolojiden anlamasaydı şu an ve ömrüm boyunca sadece başkalarının çocuklarını sevecek ve elimin altından ayırmadığım bu micik eşyalara vitrin camlarından bakıp durucaktım.

evet sen memnunsun çünkü tedavinden sonuç almışsın ama benim yaşadığım gerçeklerde var bunlarıda kabul edip evet hata yapmış demelisiniz bence neyse ben konuyu fazla uzatmak istemiyorum başka topictede aynı şeyleri yaşadık o yüzden bu topici açan arkadaş kime isterse ona gider bidaha bişey yazmayı düşünmüyorum herkes doktorundan memnunsa ne güzel ne ala

X