Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ikili test sonucu

1. Konu Sahibi : elanurum #1

ikili test sonucu

herkeslere merhabalar
    benim sorum kardeşimin ikili test sonucuyla ilgili
    ultrasonda ense kalınlığı 2 mm,ve bütün uzuvlar normal çıktı,fakat kan sonucu trisomy 21 riski 1/58 çıktı doktor amniosentez yapılması gerektigini söledi 17.haftada..üçlü ve dörtlü testi sorduk hiç yanaşmadı ikili testin sonucu daha önemli dedi
    başka bir doktora telde sonucu söledik o ise dörtlü testi bekle onun sonucuna göre hareket et dedi
    sizde yada çevresinde bu gibi sorunlar yaşayan oldumu?yani ikili test kötü çıkıp dörtlü yada üçlü iyi çıkan ve amniosentezden vazgeçen varmı

2. Konu Sahibi : elanurum #2
    Cnm amnıyosentezı yaptır.....muhakkak bı sorun varsa Çıkar..

3. Konu Sahibi : elanurum #3
    daha önceki sayfalara bakarsan bu konudaki tecrübeleri okuyabilirsin. alt sınır 1/250. bu oranlar sadece olasılık veriyor. bebek anormaldir demiyor. sonuç iyi çıksa bile Allah korusun hepimiz için bir risk var. Amniyosentez kromozom analizi yapıyor. üçlüyü de yaptır bence. yine aynı sorun çıkarsa amniyosentezi hemen yaptır.allah hayırlı haberler nasip etsin

4. Konu Sahibi : elanurum #4
    Giriş tarihi
    Jul 2009
    canım benımde ıkılı testım 1/196 cıkmıstı. ense kalınlıgı ve dıger butun hersey normaldı. doktor uclu testı bekle ıstıyosan da capa perıontolojıye gıt amnıyosentez ıcın daha zamanı var demıstı. uclu testı bekledım ve sukurler olsun kı normal cıktı. doktorda ılerı bı tetkıke gerek gormedı... Allah hepımızınkıne saglık versın...

5. Konu Sahibi : elanurum #5
    benimde ikili testim 1:549 çıktı. 2 gün önce 3lü test için gittim. doktorum ultrosonla kontrol etti ve burun kemiğinin gayet iyi olduğunu down sendromlu çocuklarda beynin içinde tam hatırlamıyorum ama kist oluştuğunu ve allaha çok şükür benim bebeğimde öyle bişey yokmuş ama tabi üçlü test sonucu var önümde ve çarşamba günü 4 boyutlu ultrasona giricem orda daha detaylı olucakmış ve bebeğimin kız olduğunu öğrendim:) kalbimizi temiz tutalım arkadaşlar ben inanıyorumki bebeğim sağlıklı bende ilk öğrendiğimde dünya başıma yıkıldı ama bu testlerde yanılmalar olabiliyomuş ve inşlh öyledir bu testlerimde iyi çıkar. dua edelim

6. Konu Sahibi : elanurum #6
    yanıtlarınız için teşekkür ederim kızlar
    kızkardeşim bugun bi prof.le görüştü ,yarım saat bebegi inceledi ultrosanda ve bebegin kafa yapısının burun kemiginin düzgün oldugnu down sendromlu bebeklerde kafa yapısının limona benzedigini ve burun kemiginin oluşmadıgını söyledi ,bebeginiz saglıklı ama içinizin daha çok rahat etmesini istiyorsanız 4 lü testi bekleyin dedi bi ohhhhhhhhh geçtik hep beraber:) bu arada bebişimiz erkekmiş:)

7. Konu Sahibi : elanurum #7
    Giriş tarihi
    Jul 2009
    gozunuz aydın

8. Konu Sahibi : elanurum #8
    Alıntı elanurum kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    herkeslere merhabalar
    benim sorum kardeşimin ikili test sonucuyla ilgili
    ultrasonda ense kalınlığı 2 mm,ve bütün uzuvlar normal çıktı,fakat kan sonucu trisomy 21 riski 1/58 çıktı doktor amniosentez yapılması gerektigini söledi 17.haftada..üçlü ve dörtlü testi sorduk hiç yanaşmadı ikili testin sonucu daha önemli dedi
    başka bir doktora telde sonucu söledik o ise dörtlü testi bekle onun sonucuna göre hareket et dedi
    sizde yada çevresinde bu gibi sorunlar yaşayan oldumu?yani ikili test kötü çıkıp dörtlü yada üçlü iyi çıkan ve amniosentezden vazgeçen varmı
    elanurum benimde 1.50 çıktı çok üzgünüm kardeşin ne yaptı

9. Konu Sahibi : elanurum #9
    Giriş tarihi
    Dec 2009
    ikili test sonuclarim asagidaki gibi

Serbest Beta - hCG 70.62 IU/L
    PAPP-A 0.82 IU/L

Arkadaslar Sonuclar normalmidir?