ikili test sonucu

elanurum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2008
487
17
41
herkeslere merhabalar
benim sorum kardeşimin ikili test sonucuyla ilgili
ultrasonda ense kalınlığı 2 mm,ve bütün uzuvlar normal çıktı,fakat kan sonucu trisomy 21 riski 1/58 çıktı doktor amniosentez yapılması gerektigini söledi 17.haftada..üçlü ve dörtlü testi sorduk hiç yanaşmadı ikili testin sonucu daha önemli dedi
başka bir doktora telde sonucu söledik o ise dörtlü testi bekle onun sonucuna göre hareket et dedi
sizde yada çevresinde bu gibi sorunlar yaşayan oldumu?yani ikili test kötü çıkıp dörtlü yada üçlü iyi çıkan ve amniosentezden vazgeçen varmı

daha önceki sayfalara bakarsan bu konudaki tecrübeleri okuyabilirsin. alt sınır 1/250. bu oranlar sadece olasılık veriyor. bebek anormaldir demiyor. sonuç iyi çıksa bile Allah korusun hepimiz için bir risk var. Amniyosentez kromozom analizi yapıyor. üçlüyü de yaptır bence. yine aynı sorun çıkarsa amniyosentezi hemen yaptır.allah hayırlı haberler nasip etsin

canım benımde ıkılı testım 1/196 cıkmıstı. ense kalınlıgı ve dıger butun hersey normaldı. doktor uclu testı bekle ıstıyosan da capa perıontolojıye gıt amnıyosentez ıcın daha zamanı var demıstı. uclu testı bekledım ve sukurler olsun kı normal cıktı. doktorda ılerı bı tetkıke gerek gormedı... Allah hepımızınkıne saglık versın...

benimde ikili testim 1:549 çıktı. 2 gün önce 3lü test için gittim. doktorum ultrosonla kontrol etti ve burun kemiğinin gayet iyi olduğunu down sendromlu çocuklarda beynin içinde tam hatırlamıyorum ama kist oluştuğunu ve allaha çok şükür benim bebeğimde öyle bişey yokmuş ama tabi üçlü test sonucu var önümde ve çarşamba günü 4 boyutlu ultrasona giricem orda daha detaylı olucakmış ve bebeğimin kız olduğunu öğrendim:) kalbimizi temiz tutalım arkadaşlar ben inanıyorumki bebeğim sağlıklı bende ilk öğrendiğimde dünya başıma yıkıldı ama bu testlerde yanılmalar olabiliyomuş ve inşlh öyledir bu testlerimde iyi çıkar. dua edelim

yanıtlarınız için teşekkür ederim kızlar
kızkardeşim bugun bi prof.le görüştü ,yarım saat bebegi inceledi ultrosanda ve bebegin kafa yapısının burun kemiginin düzgün oldugnu down sendromlu bebeklerde kafa yapısının limona benzedigini ve burun kemiginin oluşmadıgını söyledi ,bebeginiz saglıklı ama içinizin daha çok rahat etmesini istiyorsanız 4 lü testi bekleyin dedi bi ohhhhhhhhh geçtik hep beraber:) bu arada bebişimiz erkekmiş:)

herkeslere merhabalar
benim sorum kardeşimin ikili test sonucuyla ilgili
ultrasonda ense kalınlığı 2 mm,ve bütün uzuvlar normal çıktı,fakat kan sonucu trisomy 21 riski 1/58 çıktı doktor amniosentez yapılması gerektigini söledi 17.haftada..üçlü ve dörtlü testi sorduk hiç yanaşmadı ikili testin sonucu daha önemli dedi
başka bir doktora telde sonucu söledik o ise dörtlü testi bekle onun sonucuna göre hareket et dedi
sizde yada çevresinde bu gibi sorunlar yaşayan oldumu?yani ikili test kötü çıkıp dörtlü yada üçlü iyi çıkan ve amniosentezden vazgeçen varmı

elanurum benimde 1.50 çıktı çok üzgünüm kardeşin ne yaptı

ikili test sonuclarim asagidaki gibi

Serbest Beta - hCG 70.62 IU/L
PAPP-A 0.82 IU/L

Arkadaslar Sonuclar normalmidir?

X