bana yardımcı olur musunuz anneler???

H_SUDE_H

Guru
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2008
118
5
37
arkadaşlar benim bebeğim 24 martta doğdu yani 6aylık ben bebeğime ek besin olarak ne vereceğimi ne yapacağımı bilmiyorum burdan sizin tariflerinizi denemeye başladım anne sütü almıyor beni bıraktı aptamil veriyorum içine cici bebe atıyorum bi kac tane bunu seviyor ve içiyor ama yoğurt çorba falan hiç yemek istemiyor bende zorlamak istemiyorum gün boyu nerdeyse sadce mama içiyor geçen hafta dra gittik kontrole dr bana "sen bebeğine suya mı başladın bebeğini bilmeden rejime sokmuşsun zayıflatmışsın su verme bebeğine dedi ve anne sütünü çabuk bıraktığı için kemikleri yeterince gelişmemiş dedi ve CALCİDİNE ve POLİVİT diye ilaçları verdi kullanıyoruz bakalım ya canım çok sıkıldı önemli bişey değil dedi ama bilmiyorum çok moralim bozuldu arkadaşlar bu ilacları kullanan var mı bebeğine ve su işini napıyorsunuz bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden herkese teşekkürler opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

canım nasıl anladıki doktor kemiklerinin zayıfladığını?
milupanın sütlü pirinçli muhallebisi var.onu ilk etapta biraz sulu hazırlayabilirsin.kaşıkla verecek kadarda katı tabi.sabahları bunun içine azcık peynir,tereyağ,pekmez ve bir çay kaşığı haşlanmış yumurta sarısı atabilirsin blenderdan çekip yedirebilirsin..
öğlende çorba verebilirsin ilk etapta yemek istemeyecektir benim kızım hala yemiyor.
meyvesularından verebilirsin.azar azar da olsa ver mutlaka.tatlarına alışsın.

cevabın için teşekkür ederim canım :içelim:yarın deniycem bakalım yiyecek mi cadı kızım:ecrin_bebek:sadece ben aptamil veriyorum bazende çorba yapıyorum ama yemiyor yoğurt falan hiç yemiyor dr da bunları söyleyince çok üzüldüm su vermeye başlamıştım anne sütünü bıraktı sadece mama alıyor diye dr kızımın karnına acar açmaz daha bişey demeden siz suya mı başladınız diye sordu bende evet dedim bilmeden rejime sokmuşsun zayıflamış dedi bende artık hiç su vermiyorum siz napıyorsunuz arkadaşlar

canım ben de polivit kullandım kızıma

değişik tarifler var paylaştığımız onlardan denedinmi?

yada kendin uydurabilirsin bişeyler.bir de çoğu bebek ilk başta herşeyi reddediyor. zorlarsan daha da inat yapıyor ama bırakıp 1 hafta sonra tekrar verdiğinde genellikle yiyor.

ilk başta tek tek mi verdin sebze ve meyveleri? karıştırınca almamıştı benim kızım. bir de ilk başta evde yaptıklarımı yemedi kavanoz mamalarını severek yiyordu onları da dene istersen.

bugün sabah devam mamasının içine bir tane yumurta sarısı koydum onu içti cadı kızım sonra ikindiye doğru biraz muz yedirdim onu da yedi akşam da yayla corbası yaptım bi tatlı kaşığından fazla yemedi yaa ağzını nasıl kilitliyor anlatamam görseniz(ama cok tatlı oluyor canımm benimm) kavonoz mamasıda denemiştim onuda yemedi ama yine bi deneycem arkadaşım sizin tariflerinizden aldım hatta bi yere not aldım unutmayayım diye çok güzel tarifler teşekkürler arkadaşlar....

bugün sabah devam mamasının içine bir tane yumurta sarısı koydum onu içti cadı kızım sonra ikindiye doğru biraz muz yedirdim onu da yedi akşam da yayla corbası yaptım bi tatlı kaşığından fazla yemedi yaa ağzını nasıl kilitliyor anlatamam görseniz(ama cok tatlı oluyor canımm benimm) kavonoz mamasıda denemiştim onuda yemedi ama yine bi deneycem arkadaşım sizin tariflerinizden aldım hatta bi yere not aldım unutmayayım diye çok güzel tarifler teşekkürler arkadaşlar....

hadi bakalım böyle böyle başlar inşallah.
üzülme sen annesi.

Sen yinede yeni vermeye başladığın yiyecekelrden sonra azda olsa su ver ya da bebek çaylarından ver ben sudan ziyade ıhlamur yada bebek çayı veriyorum tabi yediği ek gıdalardan sonra güle güle büyüt bebeğini:ecrin_bebek:

bugün yine sabah yumurtasını yedirdim ardında çok az bi su verdim suyu öyle bi içti ki susamış gbi ama karnı yumurtayla doymuyor herhalde suyu mamamı sanıyor napıyor offfff şu dr bi daha gitseydim kontrole bakalım ne diycek kafam iyice karıştı.... bu arada bana yardımcı olmaya calışan annelere teşekkürlera.s.

arkadaşlar benim bebeğim 24 martta doğdu yani 6aylık ben bebeğime ek besin olarak ne vereceğimi ne yapacağımı bilmiyorum burdan sizin tariflerinizi denemeye başladım anne sütü almıyor beni bıraktı aptamil veriyorum içine cici bebe atıyorum bi kac tane bunu seviyor ve içiyor ama yoğurt çorba falan hiç yemek istemiyor bende zorlamak istemiyorum gün boyu nerdeyse sadce mama içiyor geçen hafta dra gittik kontrole dr bana "sen bebeğine suya mı başladın bebeğini bilmeden rejime sokmuşsun zayıflatmışsın su verme bebeğine dedi ve anne sütünü çabuk bıraktığı için kemikleri yeterince gelişmemiş dedi ve CALCİDİNE ve POLİVİT diye ilaçları verdi kullanıyoruz bakalım ya canım çok sıkıldı önemli bişey değil dedi ama bilmiyorum çok moralim bozuldu arkadaşlar bu ilacları kullanan var mı bebeğine ve su işini napıyorsunuz bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden herkese teşekkürler opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

ben bu dr anlamadım yanlız su içmesin ne içsin bu çocuk ilk kez böle bişiy duydum neyse benim kızımda 21 mart doğumla ilk yoğurt meyve verdim şimdi hemen hemen herşeyden yiyo yanlız daha et suyu et yumurta vs vermedim ama artık yiyebilirler sanırım bende ne vereceğimi şaşırıyorum bazen mesela kavanoz mamasına bayılıyo ama prinç unu yemiyo neyse burdan paylaşırız artık hepsine afiyet olsun

artık su veriyorum sanki susuyor gibi geliyor arkadaşlar gecen gün inanmıycaksın benim kız bişey yemiyor yemiyor diye bangır bangır bağırıyorum yaa cadı kızım lahmacun yedi yaakaydirigubbakcemile3 nasıl şaşırdım yoğuRT falan daha yemeyi beceremeyen fındık kurdum lahmacun yedi beni çok şaşırttı bitanem:bbo:

bende 6 ay su vermedim çevremin tüm baskılarına rağmen ben arkamı dönünce içiriyolardı çok savaştım sormayın ben verilmemesi taraftarıyım ama emiyosa tabi mama alıyosa bilmem doktorlar bu konuda ne diyor bilmiyorum.Birde yiycek konusunda 1 yaşına kadar verimiycek şeyler dışında mesala inek sütü yada alerjen gıdalar dışında sizin kontrolünüzde herşeyi vermek en iyisi bence çocukların gelişimleri çok farklı kimi ufacık pirinci yutamazken kimi mantı yer biraz bebeği dinleyip sabırla denemek lağzım kolay gelsin.

bende 6 ay su vermedim çevremin tüm baskılarına rağmen ben arkamı dönünce içiriyolardı çok savaştım sormayın ben verilmemesi taraftarıyım ama emiyosa tabi mama alıyosa bilmem doktorlar bu konuda ne diyor bilmiyorum.Birde yiycek konusunda 1 yaşına kadar verimiycek şeyler dışında mesala inek sütü yada alerjen gıdalar dışında sizin kontrolünüzde herşeyi vermek en iyisi bence çocukların gelişimleri çok farklı kimi ufacık pirinci yutamazken kimi mantı yer biraz bebeği dinleyip sabırla denemek lağzım kolay gelsin.

teşekkür ederim arkadşım cvp için, bebeğim anne sü tü almıyor sadece mama alıyor bende arada bi su veriyorum ama çok az ağzını ıslatacak kadar pek iştahı yok kaşıkla bişey yemiyor illa biberonda çorbayı bile biberonda içiyor o da çok çok acıkması lazım yoksa corbayı bile içmiyor çok üzülüyourm

teşekkür ederim arkadşım cvp için, bebeğim anne sü tü almıyor sadece mama alıyor bende arada bi su veriyorum ama çok az ağzını ıslatacak kadar pek iştahı yok kaşıkla bişey yemiyor illa biberonda çorbayı bile biberonda içiyor o da çok çok acıkması lazım yoksa corbayı bile içmiyor çok üzülüyourm

hayatım bebeğin kaç aylık bilmiyorm emmedimi yaa? biberonla beslenen bebeklerde takıntı oluyo böyle birde çorba yı oğlumda hiçbirzaman sevmedi şimdi bile çok az içiyo ama katı gıdaları seviyo büyüdükçe alışır merak etme birde değişik çorbalar dene mesala oğlum mercimek çorbasını sevmez ama bulgur çorbasını,şehriyeyi sever çok üstüne düşme bence.

canım pardon yeni gördüm 6 aylıkmış bebeğin,bence memeyi hala verebilirsin onunla vakit geçirirken açken,oyun gibi yaklaş ver memeni oynamasına izin ver gece uyanınca ver madem problem var uğraşmaya değer ben 6 aydan sonra emzirmeye başlayan biliyorum benimde meme ucu sorunum vardı 2-3 ayda ancak oturdu çok zordu ama pes etmedim,sen bilirsin tabi yanlış anlama,birde d vitaminini aksatma,yoğurtla bisküvi meyve püresi katıp ver püre sevmiyosa sebze yemeklerinde ufak ufak ver kabak yumurtalı ıspanak pilavlar,dişler nasıl bilmiyorum,ben bişey almıştım ucu tülbent gibi ince fle meyveyi koyuyosun kapatıyosun tutacağı var çocuk onu emiyo ısırıyo hem dişini kaşıyo hemde meyveyi yiyo bulursan dene suyu gelince artık verceksin tabi 6 ay olmuş ek gıdada veriyosan içmeli suyunu ya hazır ver ya kaynat biz bu su yüzünden hastanede yattık çok mikroplu sular neyazıkki bence birde başka bir doktor dene.

konusu geçtği için sorma ihtiyacı duydum.oğlum 1 nisan doğumlu.şu an da 11 kg ya geldi.düzenli olarak her ay özel doktoruna götürürüm.bikaç aydır polivit kulanıyorum her gün bi ilaç kaşığı.
iştahını açtığını söylüğyorsunuz şaşırdım bilmiyordum.doktor nedne verdi acaba.artık kolarım taşımıyor

X