Karadeniz Hastanesi Tüp Bebek Merkezinde tüp bebek yaptıranlar yaptıracaklar

eylul08

Allahım bizi koru
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2009
1.900
17
merhaba arkadaşlar ben karadeniz tüp bebekte ekimde 2.tüp bebek yaptırıcam benimle yaşadıklrınızı paylaşır msınız

arkadaşlar hiç özel karadeniz hastanesine giden yok mu aranızda varsa lütfen birşeyler yazın

canım biraz geç buldum burayı ama bende karadeniz hastanesinde tedaviye başlamayı düşünüyorum
ekimde demişsin başlamadınmı yoksa hala napıyorsun bilgilerini paylaşırmısın

slm arkadaşlar bende yeni katıldım aranıza..29yaşında ve 2yıllk evliyim tüp bebek deneyimine başladk allahm bu yolda umudumuzu yitirtmesin inş..
ben çooookkk üzülüyorum ama...süreç beni yoruyo bilmiyorm yaaa...insan içindekileri anlatamıyor ama sizler anlıyosunuz aynı şeyleri paylaşıyorz ,oyüzden burdaym( paylaştıkça azalır sıkıntılar)diye düşünüyorum...inş. allahım umudumuzu kurutmaz,elimizi boş çevirmezzz..
arkadaşmız demiş ya (hoşuma gitti:):Bismillah ` diyerek basliyorum .. `Hamileyimmmm ` diyerek bitirmek istiyorum ...inş..

böle üzülür stres yaparsam kötü olur dimi arkadaşlar????***

canım biraz geç buldum burayı ama bende karadeniz hastanesinde tedaviye başlamayı düşünüyorum
ekimde demişsin başlamadınmı yoksa hala napıyorsun bilgilerini paylaşırmısın

merhaba huzeyfe ya sonunda bir kişi cevap verdi yazıma 15 gün önce açmıştım bu başlığı yeni farkettim cevap yazıldığını ben 3-4 gün sonra gideceğim doktora inşallah artvinden gidiyorum aşılamamı ve 1. tüp bebek denememi de orda yaptırmıştım inşallah bu sefer olur diyorum
sen nezaman başlamayı düşünüyorsun

merhaba huzeyfe ya sonunda bir kişi cevap verdi yazıma 15 gün önce açmıştım bu başlığı yeni farkettim cevap yazıldığını ben 3-4 gün sonra gideceğim doktora inşallah artvinden gidiyorum aşılamamı ve 1. tüp bebek denememi de orda yaptırmıştım inşallah bu sefer olur diyorum
sen nezaman başlamayı düşünüyorsun

saol canım bende araştırma içerisindeyim ya ktü de aşılama yada karadeniz hastanesinde tedaviye başlamak istiyorum acaba hangisine gitsem burda bi topikte karadeniz hastanesinin hiç iyi olmadığını dokorların ilgisiz olduğunu çok para aldıklarını ve aldıkları paranın karşılığını vermediklerini pis bi yer olduğunu okuduktan sonra ordan vazgeçmiştim ama sen daha öncede gitmişsin senin düşüncelerin neler canım
bana ayrıntılı olarak yazarsan çok yardımcı omuş olcan öncelikle sorun sendemi?
ilk tüp denemen 15 günlükmü yoksa 45 günlükmüydü ne kadar para harcadın ilkinde?
dedikleri gibi doktorların hastayla ilişkileri çokmu zayıf istediğin zaman görüşemiyomusun?
ha bide ilki tutmazsa ikinciyi para almadan yapıyolar diyede okumuştum buda ne derece doğru?

ben 27 yaşındayım 6 yıllık evliyim sürmenede oturuyorum
sorun bende yumurtlama tembelliği eşim 29 yaşında
haplı tedavinin 7 ayında hamile kaldım 2 aylıken düştü
3 sene sonra iğneli tedavinin 2 ayında hamile kaldım oda 1 aylıkken düştü
ben ssklıyım karadeniz hastanesine gitsem tüp yada aşılama için ne kadar birikimimin olması gerek
malum herşey maddiyata dayanıyo bilgimiz olması gerek
şimdiden cevapların için çok teşekkürler canım opuyorumnanaktan

saol canım bende araştırma içerisindeyim ya ktü de aşılama yada karadeniz hastanesinde tedaviye başlamak istiyorum acaba hangisine gitsem burda bi topikte karadeniz hastanesinin hiç iyi olmadığını dokorların ilgisiz olduğunu çok para aldıklarını ve aldıkları paranın karşılığını vermediklerini pis bi yer olduğunu okuduktan sonra ordan vazgeçmiştim ama sen daha öncede gitmişsin senin düşüncelerin neler canım
bana ayrıntılı olarak yazarsan çok yardımcı omuş olcan öncelikle sorun sendemi?
ilk tüp denemen 15 günlükmü yoksa 45 günlükmüydü ne kadar para harcadın ilkinde?
dedikleri gibi doktorların hastayla ilişkileri çokmu zayıf istediğin zaman görüşemiyomusun?
ha bide ilki tutmazsa ikinciyi para almadan yapıyolar diyede okumuştum buda ne derece doğru?

merhaba huzeyfe ben de okumuştum burda bir topikte karadeniz hastanesiyle işgiliyazılanları yazılanlarda doğru da olanlar var yalnış da olanlar tüp bebek kliniği çok kalabalık ben de ilk gittiğmde bu durumdan hoşlanmamıştım kalabalık olması doktorun senin muayene süreni azaltıyor gitmeden önce aklında sorularını yaz ve sor güzel cevap veriyorlar daha çok hemşireler açıklama yapıyorlar ama benim gibi defalarca gidince doktorlanda rahat oluyorsun artık
çok pis bir yer değil ama bölüm çok küçük herşey içice yani meydanda yeni bir yer açacaklarmış bu sefer gidince inşallah açılmışdırda orya gideriz
para işine gelince ben artvinden gittiğim için memur olduğumdan sevkli gidiyorum gidince muayene ücreti ödüyorsun en son 80 olduğunu hatırlıyorum ara kontrollerde para alınmıyor oay tedavide olmamışsa bir dahaki gidişinde ilk sefer muayaene ücreti alınıyor ama kontrollerde yine alınmıyor
ben ilkinde 25 günlük yani kısa protokol yaptırdım 2. side sanırım kısa protokol olacak ben şafak beyin hastasıyım aradığımda ulaşıyorum eğer cevap vermezse sonra geri arıyor bir kere ben mesaj çekmiştim geri aramıştı 5-6 kere aramışımdır o dönemde ikinci tüp bebek ücretsiz değil ama biraz daha az olabilir gidince göreceğiz bakalım 2.sinde ücret düşecek mi hiçbir yerde 2.sinin ücretsiz olduğunu sanmıyorum

ben 27 yaşındayım 6 yıllık evliyim sürmenede oturuyorum
sorun bende yumurtlama tembelliği eşim 29 yaşında
haplı tedavinin 7 ayında hamile kaldım 2 aylıken düştü
3 sene sonra iğneli tedavinin 2 ayında hamile kaldım oda 1 aylıkken düştü
ben ssklıyım karadeniz hastanesine gitsem tüp yada aşılama için ne kadar birikimimin olması gerek
malum herşey maddiyata dayanıyo bilgimiz olması gerek
şimdiden cevapların için çok teşekkürler canım opuyorumnanaktan

iki düşük yapmışsın çok üzücü gerçekten inşallah bundan sonra herşey daha güzel olur
ben aşılamada 700 civarı iaçlara 450 de aşılama için ödedim ama ilaç parasının yüzde 70 ini falan geri ödediler ben başka şehirden gittiğim için bir de devlet memuru olduğumdan ilaç parasını hep ödedim sonra geriye ödendi büyük kısmı sen ssklı olduğundan sadece yüzdesini ödersin aşılama da en fazla 1 milyarın çıkar belki de okadar da çıkmaz
ama tüp bebek öğle değil ben rapor almadan yaptırdım rapor için tekrar aşılama yaptırmam ve sonra fakülteye bir kaç kere gidip gelmem gerekiyordu arada kontrollere gidiliyor benim her tedaviden sonra kistlerim oldu iki ay doğum kontrol hapı kullanmak zorunda kaldım her seferinde benim için gidip gelmek zor oluyordu 5-6 saat sürüyor çalışınca zor oluyor ben de direk tüp bebek yaptırdı maddi olarak aynı yere gelecekti zaten olmadı tabi 5.5 milyar fiyatı
ama senin yaşın genç daha aşılama yaptır önce olmazsa rapor çıkartırsın tüp bebek yaptırırsın nerdeyse yarı yarıya farkediyor hem yakında oturuyorsun sürmene uzak değil gidip gelirsin ben tüp bebek tedavisi süresince kaldım başkasında kalmak zor oluyor bakalım şimdi gidince ne yapıcaz
inşallah yardımcı olmuşumdur sana
tabi şunu da söyleyeyim karadeniz hastanesini tercih etmemin en büyük sebebi bize en yakın yerin orası olması bu sefer olması için çok dua ediyorum ama yine olmazsa ankara ya da istanbula gitmeyi düşünüyorum inşallah allahıma dua ediyorum olur da gerek kalmaz oralara gitmeye bu arada bizde bir problem yok sebepsiz yani
Allah sana da kolaylık versin inşallah sende kavuşursun bebeklerine

iki düşük yapmışsın çok üzücü gerçekten inşallah bundan sonra herşey daha güzel olur
ben aşılamada 700 civarı iaçlara 450 de aşılama için ödedim ama ilaç parasının yüzde 70 ini falan geri ödediler ben başka şehirden gittiğim için bir de devlet memuru olduğumdan ilaç parasını hep ödedim sonra geriye ödendi büyük kısmı sen ssklı olduğundan sadece yüzdesini ödersin aşılama da en fazla 1 milyarın çıkar belki de okadar da çıkmaz
ama tüp bebek öğle değil ben rapor almadan yaptırdım rapor için tekrar aşılama yaptırmam ve sonra fakülteye bir kaç kere gidip gelmem gerekiyordu arada kontrollere gidiliyor benim her tedaviden sonra kistlerim oldu iki ay doğum kontrol hapı kullanmak zorunda kaldım her seferinde benim için gidip gelmek zor oluyordu 5-6 saat sürüyor çalışınca zor oluyor ben de direk tüp bebek yaptırdı maddi olarak aynı yere gelecekti zaten olmadı tabi 5.5 milyar fiyatı
ama senin yaşın genç daha aşılama yaptır önce olmazsa rapor çıkartırsın tüp bebek yaptırırsın nerdeyse yarı yarıya farkediyor hem yakında oturuyorsun sürmene uzak değil gidip gelirsin ben tüp bebek tedavisi süresince kaldım başkasında kalmak zor oluyor bakalım şimdi gidince ne yapıcaz
inşallah yardımcı olmuşumdur sana
tabi şunu da söyleyeyim karadeniz hastanesini tercih etmemin en büyük sebebi bize en yakın yerin orası olması bu sefer olması için çok dua ediyorum ama yine olmazsa ankara ya da istanbula gitmeyi düşünüyorum inşallah allahıma dua ediyorum olur da gerek kalmaz oralara gitmeye bu arada bizde bir problem yok sebepsiz yani
Allah sana da kolaylık versin inşallah sende kavuşursun bebeklerine

amin canım inşallah hepimiz bir gün kavuşuruz bebeklerimize
verdiğin cevaplar için çok teşekkür ediyorum allahım razı olsun
yine görüşelim canım her gittiğinde durumundan benide haberdar edersen çok memnun olurum kaç yaşında olduğunu bilmiyorum ablamı desem nasıl hitap etsem görüşürüz opuyorumnanaktan

amin canım inşallah hepimiz bir gün kavuşuruz bebeklerimize
verdiğin cevaplar için çok teşekkür ediyorum allahım razı olsun
yine görüşelim canım her gittiğinde durumundan benide haberdar edersen çok memnun olurum kaç yaşında olduğunu bilmiyorum ablamı desem nasıl hitap etsem görüşürüz opuyorumnanaktan

tekrar merhaba canım ben 35 yaşındayım
dün gittim doktora 2. için start verdik iğne ve ilaçlarıma başladım
doktorum da yardımcı oldu sağolsun
inşallah bu sefer olucak diyorum
bismillah diyerek başladım sonucuda hayırlısıyla güzel olsun diyorum
allah sanada hangi tedaviye gidersen git kolaylık versin

eylül canım demek sorun giderilmişki tedavine başlamışsın..o kadar sitres yapmana deydimi arkadaşım...bende sana özelden yazıcaktım tedavine başladınmı diyeee...çooook sevindim tedavine başlamana innnş hamileyim diye yazdığını da okurummmmm....yaaaa gerçekten çoook sevindimmm...tedavin hayırlı olsunnnn...bide kısa protokol 25 günmü sürüyo??benim bildiğim kadarıyla 1 hafta ilaç kullanılıyo ve ardından yumurtalar alınıyorrr....bana uzun protokol uygunladı 23 gün felan ilaç kullandım ardından da yumurtalarım alındı.....tedavine adetliyken mi başladın yoksa 21.günmü başladınnn??

eylül canım demek sorun giderilmişki tedavine başlamışsın..o kadar sitres yapmana deydimi arkadaşım...bende sana özelden yazıcaktım tedavine başladınmı diyeee...çooook sevindim tedavine başlamana innnş hamileyim diye yazdığını da okurummmmm....yaaaa gerçekten çoook sevindimmm...tedavin hayırlı olsunnnn...bide kısa protokol 25 günmü sürüyo??benim bildiğim kadarıyla 1 hafta ilaç kullanılıyo ve ardından yumurtalar alınıyorrr....bana uzun protokol uygunladı 23 gün felan ilaç kullandım ardından da yumurtalarım alındı.....tedavine adetliyken mi başladın yoksa 21.günmü başladınnn??

hilalcim canım merhaba kaç zamandır yazışamadık seninle şu anda sendeki gelişmeler ne merak ediyorum
evet çok kafaya takmıştım ama elimde değildi prolactinim düşmüş hem de 0.86 ya sonuç çok güzel yani benim birazda tsh ımla alakalı olmuş hipotiroidim var aama değerlerim genelde düzgün çıkar geçen ay tsh yükselmiş birazda stres eklenince prolaktinim yükselmiş işte allahıma şükür düştü
ultrasonumda iyi ilaçlara başladım 1 saat sonra 2. iğnemi yapıcam cumartesi gidicem tekrar inşallah yumurtaları güzel çok ve kaliteli gelişirler herşey yolunda giderse haftaya cuma gibi yumurtalarım toplanır inşallah hayırlısıyla diyorum
dualarım hepimiz için
merak ettiğin için de sağol arkadaşım

hilalcim unuttum yazmayı kısa protokol 15 gün sürüyor ben öncesinde yalnış yazmışım 25 gün diğe ben de 1 hafta falan kullanıcam
uzun protokolde dediğin gibi 21. başlanıyor
benimkide kısa yani adetliyken başladım canım

hilalcim canım merhaba kaç zamandır yazışamadık seninle şu anda sendeki gelişmeler ne merak ediyorum
evet çok kafaya takmıştım ama elimde değildi prolactinim düşmüş hem de 0.86 ya sonuç çok güzel yani benim birazda tsh ımla alakalı olmuş hipotiroidim var aama değerlerim genelde düzgün çıkar geçen ay tsh yükselmiş birazda stres eklenince prolaktinim yükselmiş işte allahıma şükür düştü
ultrasonumda iyi ilaçlara başladım 1 saat sonra 2. iğnemi yapıcam cumartesi gidicem tekrar inşallah yumurtaları güzel çok ve kaliteli gelişirler herşey yolunda giderse haftaya cuma gibi yumurtalarım toplanır inşallah hayırlısıyla diyorum
dualarım hepimiz için
merak ettiğin için de sağol arkadaşım

evet ne zamandır yazışmıyodukkk...iinşş herşey yolunda giderr.sonucunda çok güzel olurr...lukrine mi başladın canımmm?

evet ne zamandır yazışmıyodukkk...iinşş herşey yolunda giderr.sonucunda çok güzel olurr...lukrine mi başladın canımmm?

ben puregonla başladım sanırım haftaya ek olarak cetrotide kullanıcam ikiside iğne sonra çatlama iğnesi sonra yumoşlarımın toplanması sonra transfer sonra hamilelik sonrada bebek çok hızlı gittim dimi amin diyorum yinede

tekrar merhaba canım ben 35 yaşındayım
dün gittim doktora 2. için start verdik iğne ve ilaçlarıma başladım
doktorum da yardımcı oldu sağolsun
inşallah bu sefer olucak diyorum
bismillah diyerek başladım sonucuda hayırlısıyla güzel olsun diyorum
allah sanada hangi tedaviye gidersen git kolaylık versin

tedavin hayırlı olsun canım inşallah bu sefer bebişlerin gelir göbüşüne
bismilllah diye başladın elhamdülillah diyede bitirirsin inşallah :Saruboceq:

tedavin hayırlı olsun canım inşallah bu sefer bebişlerin gelir göbüşüne
bismilllah diye başladın elhamdülillah diyede bitirirsin inşallah :Saruboceq:

evet huzeyfe bende bekliyorum bebişlerim gelsin göbişime çok hoş geldi bu laf bana
inşallah allahım inşallah

ben puregonla başladım sanırım haftaya ek olarak cetrotide kullanıcam ikiside iğne sonra çatlama iğnesi sonra yumoşlarımın toplanması sonra transfer sonra hamilelik sonrada bebek çok hızlı gittim dimi amin diyorum yinede

inşşş canımmm benimmm.....amiiiiiiiiiiiiiiinn......ben ilk lukrin kullandım sonrada menagon kullanmıştım...sende puregonla başladın demek...herkesin tedavisi farklı olduğu gibi ilaçlarıda farklı oluyorrr....

eylülcüm tedavin ne zaman biticek ve sonucu ne zaman öğreniceksin inşallah bu sefer olucak canım :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

X