Doğuma Hazırlık suni sancıyla dogum yapan anneler yardım....

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

seldus

♥ ♥ küçük paşam ♥ ♥
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2009
2.982
1
kıslar doktorumun dediğine göre 10 gün içinde bebeğim gelmezse suni sancıyla dogum yaptıracakmıs..bebeğimin gelişimi10 gün önden gittiği için artık vakti geldi dedi ama bizimkinin gelmeye niyeti yok..sancım bile cıkmıyor nst de...nasıl oluyor zor oluyor mu olanlar yazarsa sevinirim....

bende oglumu suni sanci ile doguracaktim,doktorum gelmesi gerektigini onu beklemenin yanlis olacagini soylemisti,,,,ve eve gelir gelmez arastirdim tabi,ama anladimki bazen bazi seyleri bilmemek daha iyiymis,,,neyse,,
pazartesi doguma gidecektim,kiiiii
pazar aksami ben sancilandim ve 2,5 saatte normal dogum yaptim,,,
bendede tik yoktu,ama birden geldi sancilar,,sende yok bisey deme,her an kendisi gelebilir,,,
herseyin hayirlisi olsun,saglikla al bebegini kucagina iyisallah:Saruboceq:

bende suni sancıyla doğum yaptım 3 cm açıklık vardı ama sancı yoktu
sancı kısmı zor evet ama allah sabırını veriyor benim rahmim çabuk açıldı
3 saatte kavuştum kızıma allah sanada kolay doğumlar nasib etsin

bende oglumu suni sanci ile doguracaktim,doktorum gelmesi gerektigini onu beklemenin yanlis olacagini soylemisti,,,,ve eve gelir gelmez arastirdim tabi,ama anladimki bazen bazi seyleri bilmemek daha iyiymis,,,neyse,,
pazartesi doguma gidecektim,kiiiii
pazar aksami ben sancilandim ve 2,5 saatte normal dogum yaptim,,,
bendede tik yoktu,ama birden geldi sancilar,,sende yok bisey deme,her an kendisi gelebilir,,,
herseyin hayirlisi olsun,saglikla al bebegini kucagina iyisallah:Saruboceq:

insallah benimki de öle olur .... cok tsk ederim opuyorumnanaktan
bende suni sancıyla doğum yaptım 3 cm açıklık vardı ama sancı yoktu
sancı kısmı zor evet ama allah sabırını veriyor benim rahmim çabuk açıldı
3 saatte kavuştum kızıma allah sanada kolay doğumlar nasib etsin

ayy ne güzel 3 saattde süper..bana da dua edin ben de carcabuk kavusayım olusuma:))))

canım bende ilk doğumumu sunni sancıyla yaptım,tabiki zor ama sen bebişini düşün bence,bilmeden gitmek en iyisi çünkü,şimdi ben ikinciye hamileyim inşallah normal sancılarımız gelirde daha rahat doğum yaparız...allah hepimizin yardımcısı olsun...:Saruboceq:

5 cm açıklığım vardı ve sancım yoktu suyumda azalmıştı
dktrum ertesi sabah beni doğuma çağırdı beklemeyelim riskli olabilir dedi
oğluşumda baya kiloluydu çünki
neyse sabah suni sancı takatılar ve bi süre sonra rahimin açılmasını hızlandırıcak iğne yaptılar
10 cm açıkla doğuma girdim 45 dkk doğum masasında mücadeleden sonra yawruma kavuştum
6 saat sancı çektim ama ilk 3 saati çok rahattı son 3 saati baya zor geçti
ama olsun değer .geçti gitti unuttum .doğumu yaşamak o anı an an hissetmek çok güzel bi duygu
Allah kolay doğum nasip etsin arkadaşım
stres yapma Allaha sığın ona dua et, kolaylık dile

benimde 5 cm açıklığuım vardı ama hiç sancım yoktu.banada suni sancı verdiler.bende 3 saat sonra kavuştum bebişime.normal sancıyı bilmediğim için kıyaslama yapamıyorum açıkçası.allah yardımcınız olsun

5 cm açıklığım vardı ve sancım yoktu suyumda azalmıştı
dktrum ertesi sabah beni doğuma çağırdı beklemeyelim riskli olabilir dedi
oğluşumda baya kiloluydu çünki
neyse sabah suni sancı takatılar ve bi süre sonra rahimin açılmasını hızlandırıcak iğne yaptılar
10 cm açıkla doğuma girdim 45 dkk doğum masasında mücadeleden sonra yawruma kavuştum
6 saat sancı çektim ama ilk 3 saati çok rahattı son 3 saati baya zor geçti
ama olsun değer .geçti gitti unuttum .doğumu yaşamak o anı an an hissetmek çok güzel bi duygu
Allah kolay doğum nasip etsin arkadaşım
stres yapma Allaha sığın ona dua et, kolaylık dile

amiiin insallah canım cok tsk ederim rahatlattın beni biraz...insallah ben de senin gibi kavusurum yusuf uma :Saruboceq:

benimde 5 cm açıklığuım vardı ama hiç sancım yoktu.banada suni sancı verdiler.bende 3 saat sonra kavuştum bebişime.normal sancıyı bilmediğim için kıyaslama yapamıyorum açıkçası.allah yardımcınız olsun

ayy ne güzel yaaaa...darısı basıma insallah..korkuttular biraz suni sancı daha agır oluyor diye..ne bilim tsk ederim

demek adaş olucak he
hadi bakalım Allah ayrdımcın olsun sağlıkla kavuş bebeğine inşlh

insallah canım cok saol opuyorumnanaktan

arkadaşlar bu suni sancı nekadar sağlıklı hep kafamda bu soru işareti var benim.ben normal dogum yapamıyacağım ama suni sancıyla ilgili konuları görünce hep aklına geliyor.

ben de bilmiyorum canım yasaypı görecem sanırım..ama insallah ozaman kadar kendiliğinden gelir kuzum ne de olsa herseyin normali daha iii:))))

kıslar doktorumun dediğine göre 10 gün içinde bebeğim gelmezse suni sancıyla dogum yaptıracakmıs..bebeğimin gelişimi10 gün önden gittiği için artık vakti geldi dedi ama bizimkinin gelmeye niyeti yok..sancım bile cıkmıyor nst de...nasıl oluyor zor oluyor mu olanlar yazarsa sevinirim....

benım dogumum cok zor olmustu canım ama herkesınkı bır olmuyor tabı ben 2 gun sancı cektım ve acılmam 2 gunun sonunda 1.5 santımdı sonra sunu sancı verdıler ve 7 saat sonra dogum yaptım sunı sancı cok zor evet ama sunı sancı vermeselerdı kendı sancılarımla 10 gunde anca dogururdum heralde sunı sancı hem acılma yapıyo hemde dogumu hızlandırıyo...insallah senin doğumun cok kolay olur allah yavrunu saga sağlım kucagına almayı nasıp eylesın...

Suyum azaldığı ve günü geçtiği halde sancı gelmediği için ben de suni sancı ile doğum yaptım. Sabah 9 idi serumu taktıklarında akşam 8 :30 gibi doğdu oğlum :) Suyum gelinceye kadar serum elimde koridor dolaştım sürekli , çok rahattım. Suyum geldikten sonrası ise oldukça zor geçti benim için. Açılmam yavaş olduğu için bana plates topu gibi bir top verdiler, bacaklarımı açıp onun üzerinde esneme hareketi yaptım. Doğuma 2 saat kalada ağrı giderici ( adını unuttum şimdi ) serumumu taktılar , müthiş bir keyifle doğumu bekledim . :) Yorumlardan da gördüğün gibi herkesin yaşadıkları farklı , dolayısı ile çok takma kafana bunları , bebeklerimiz için en iyisi neyse o olmalı . Kolay bir doğum dilerim. :)

Güzel şeyler zamısınız arkadaşlar benimde günüm doldu 3 gün daha bekleyeceğiz ve 3 gün sonra bebek gelmese doktorum suni sancı ile doğumu başlatacak,işallah herşey yolunda gider ve bebeğimi sağlıkla kucagıma alırı oğlumu

Suni sancıyı hiç tavsiye etmem. Bende kızımı çok şiddetli 3 saat süren suni sancılarla doğurdum. Bir daha da tövbe mafoldumben kısmetse şimdiki kızımı sezeryanla doğurucam inşallahhhhhh !!!

Meraba kızlaaar.Bende cuma günü doğuma gidiyorum.Bebişin suyu azaldığı için suni sancı ile doğum başlatılacak.ınşallah kolay bi doğum olur.

X