Bebeklerin gece deliksiz uyuması için ne yapmalı?

arkadaşlar 6 bucuk aylık bır kızım var ve son 10 gundur gece uykumuz cok duzensız..
cok sık uyunıyor ve aglıyor benı emmek ıstemıyor...karnımı ac dedım gece bıberonda verdım ama nafıle uykusuz gunler gecırıyoruz..onceden duzenlı uyuyordu sebebı nedır sızce

evet bencede diş çıkarıyodurr.:):)

diş çıkarma döneminde bebkler cok huysuz oluyorlar
benim oglumda akşam 9.30 gibi yatardı 12.00de mamasını içerdi sabah 8e kadar..
ama diş cıkarma dönemine bi girdik cocuk büyüttüğümü anladım saat başı uyanıyo mama istemiyo su istemiyo
emzik istemiyo nedensiz yere ağlayıp sızlıyo sonra tekrar uyuyo sonra yeniden aynı şeyler...
bu ara da benim oğlum 4.5 aylıktı gece uyanmasını bırakmıştı zaten gece 2-3 kere kalkardı yeni doğduğunda bile

arkadaşlar benimde sekiz aylık bir oglum var beş aylıkken ilk dişleri çıkmaya başladı hep uyku sorunumuz vardı ama benım artık dayanacak gucum kalmadı lutfen tecrubelı arkadaslar yardımedin oglum çok hareketlı ve bu yorgunluk yuzunden artık peşinde koşamıyorum bunyemde zaıf 45 kilo gezıyorum

benimde 10 aylık kızım var ilk aylarımız çok güzeldi alıştırmıştım gece gündüz farkını gece biz yatmadan mama veriyordum 12 de falan bide 4 te yada 5 te kalkıp veriyordum sonra diş çıkarttı 7 ayında. 7 aydan sonra mahvoldu uykusu gerçi uyanmıyor ama sürekli bi mızırdama var emzik verince susuyor ama çığlıklarla ağlıyor korkuyorum bişey oluyor sanıyorum sakinleşince uykuya dalıyr tekrar. genelde geceleri kucağıma almam çok şiddetli ağlamadığı takdirde. eskide kendi kendine uyurdu şimdi oyun çocuğu oldu uyumakta istemiyor. eskide uykuya dalamazdım şimdi anında uyuyorum bu iyi bişey..:)

herkes aynı dertten müzdarip galiba:KK43: aynı sorun bendede var oğlum 11,5 aylık ve son bir haftaya kadar gece 2 kere yada 3 kere kalakr emer sonra tekrar uyurdu.ama şimdilerde bütün gecenerdeyse ağlıyo..ne uyanmak istiyo ne uyumak..gözleri kapalı bağırıp duruyo..valla yatmadan kaşık mamalarımı vermedim yemeklermi vermedim ama nafile..yanımıza aldım belki korkuyodur diye ama yok sonuç aynı..2 beşiğimiz var biri küçük ve sallanıyo küçükken hep onda yatıyodu sonra 7aydan sonra büyüğüne geçirdim ama son bir haftadır küçükte yatmak istiyo..bende ondan düşücek diye korkuyorum..ordan başkada uyumuyo..nolcak bilmiyorum

mrb arkadaşlar malesef bu işler her çocuğa göre değişiyor 3 yasında bir kızım ve 15 aylık bir oğlum var kızım bebekliğinden beri hiç mama vermeme ragmen üstelik mmeyede çok düşkündü gece deliksiz uyurdu bu oğlan beni mahvetti her seyi yiyor amam gece belki 5 kez uyanıyo hep meme ağzında duracak uykusuz geceler beni mahvetti artık.

mafoldumbenmafoldumbenayy tam benim konum. yemin ederim daha dün gece artık yeter dedim ve bende kalktım oturduk oğlumla birlikte:KK43: 6 ayı yeni bitirdi benim de oğlum geceleri banyosunu yptırıyorum tahillı mama veriyorum pijamalarını giydiriyorum uyuması için değişik niniler söylüyorum.( ki artık nini albümü çıkarabilecek kadar repertuarım oldu,hepsi kendi bestem:KK70::KK70:) uyuyoooorr ama saat gece 4 oldu mu uyanıyor. gülücükler içinde yatağında şımarıyo. uzanıp bakıyorum ce ee yaptığımı sanıyo kahkahalar atarak daha da uyanıyo kendini kaldırmaya çalışıyo ,kalkamayınca canı sıkılıyo.. yani bir daha uyumuyo:KK43: lütfen yardım edin.. ne yapmalıyım ? sonra saat 6 gibi yanıma alıp uyutuyorum. o da ii değil yaza doğru odasını ayırcam.bi faydası olur mu bilmem:KK43:doktora söyledim. yatağında bırak karnı toksa kendi kendine uyusun dedi. ama ağlıyo o zman da. yardımmmmmmmmmmmmmmmmm:sinifsinif::sinifsinif:

Son düzenleme:
benım kızım 11 aylık..gece kaç kez uyanıyor sayısını bılmıyorum..kendı kendıne uyumasını istiyorum ve tabı gece uyanmamasını yada az uyanmasını..odasına bırakıyorum uyku saati gelince bagıra cagıra uyuyor.ama bu defada ben dayanamyıroum böyle uyumasına..gecelerı sürekli emmek isityor..

Her çocuk da ortak yön vardır vardır ama her çocuk bir değildir.Kimisi daha uykucu kimisi daha azman kimi daha uyumlu.Bu formüller herkeste tutmaz arkadadaşım.Uygulanmaz değil ama çok farklı şeyleri uygulayıp çocuğu değişmeyenleri biliyorum.Bazen akışına bırakmak gerekir,onları çok zorlamamalı.

mafoldumbenmafoldumbenayy tam benim konum. yemin ederim daha dün gece artık yeter dedim ve bende kalktım oturduk oğlumla birlikte:KK43: 6 ayı yeni bitirdi benim de oğlum geceleri banyosunu yptırıyorum tahillı mama veriyorum pijamalarını giydiriyorum uyuması için değişik niniler söylüyorum.( ki artık nini albümü çıkarabilecek kadar repertuarım oldu,hepsi kendi bestem:KK70::KK70:) uyuyoooorr ama saat gece 4 oldu mu uyanıyor. gülücükler içinde yatağında şımarıyo. uzanıp bakıyorum ce ee yaptığımı sanıyo kahkahalar atarak daha da uyanıyo kendini kaldırmaya çalışıyo ,kalkamayınca canı sıkılıyo.. yani bir daha uyumuyo:KK43: lütfen yardım edin.. ne yapmalıyım ? sonra saat 6 gibi yanıma alıp uyutuyorum. o da ii değil yaza doğru odasını ayırcam.bi faydası olur mu bilmem:KK43:doktora söyledim. yatağında bırak karnı toksa kendi kendine uyusun dedi. ama ağlıyo o zman da. yardımmmmmmmmmmmmmmmmm:sinifsinif::sinifsinif:

Bir ağlar beş ağlar sonunda düzelir.

valla benim oğlum 2,5 yaşında ama birtürlü gece uykusu düzene girmedi yapmadığım kalmadı gayet sağlıklı ama uyumuyo sürekli uyanıyor gece. Ben çalışan bi anneyim ve bu beni çok yıpratıyo napıcamı şaşırdım

valla benim oğlum 2,5 yaşında ama birtürlü gece uykusu düzene girmedi yapmadığım kalmadı gayet sağlıklı ama uyumuyo sürekli uyanıyor gece. Ben çalışan bi anneyim ve bu beni çok yıpratıyo napıcamı şaşırdım

Gece uykusunun tam oturması 4 yaşını bulabiliyormuş. Dr.um öyle söyleyince fenalaşmıştım ama 3,5 tan sonra yoluna girdi. Hatta dr. öyle söyleyince (kızım 1,5 yaşında iken) 2.çocuk da istediğim için beklemeyip hemen hamile kaldım, nasılsa ona da kalkacağım çıksın arada die. Oğlum 2 yaşında 1,5-2 senem kaldı die avunuyorumeyvahedigeldismile. Umarım sizinki de hemen düzene girer.

Benim oğlum 4 ay sadece anne sütü emebildi onu spinal denilen epidural ile birleştirlmiş bir anestezi izle 20 gün erken sezeryan ile dünyaya getirdim. Spinal anesteziyi doktorunuz önerirse hiç tavsiye etmiyorum çünki ben 15 gün beyin felciyle yattım baş ağrısı yaşadım allah tan ama oda ölümdü yataktan başını kaldıramıyosun bebeğimi kucama alamadım.sakın spinal olmayın yan etkilerini internete yazın kısmi geçici felç, ölüm, halisülasyon. Ben çok halisülasyon gördüm eşimi annem zannediyodum. Anlicanız zor bir dönemdi.
Oğlumu ben 4 ayda doktorunda bilgisinde sebzeye başlattım anne sütüm kesildi:KK43: 4. Ayda . Sebzeyle devam ettik gecede mama verdim gündüz gece böyle devam etti geceleri perdeler ışıklar kapalı karanlıkta uyuttum uyandığında acıktığı için hiç konuşmadan sessiz sessiz mama verdim öpmeyin sakın gece uykusunda uyanırsa.hemen uyurdu yerine yatırırdım.sonra sonra 1 yaşına kadar böyle devam etti gündüz sebze gece mama.diş içinde sevdiği oyuncaklara jel sürdüm çünki hep azına sokuyodu ve dolven şurup verdim kriz anlarında oda onun ağrısını alıyodu.herzaman değil ama çok çok krize girer ve uyumazsa! 1 yaşına girdi ve mamayıda kestim gündüz sebze meyve ve bol su gece uyumadan önce rezene ve benzeri bitki çaylarıbiberonuna koyup eline veriyorum uyuyor gece uyandığındada acıktığı için junior sütlerden aldım biberonuna koyup veriyorum 200 ml den en fazla 3 kutu veriyorum yada 2 böylelikle mama ve süte bağımlılığını azaltmış oluyorum.şu an 13 aylık ve aynen devam. Uzmanlarınız ne der bilmem ama bu tecrübe bana 2. Bebeğimi dünyaya getirmem için yeterli ve uzmanlar tv izletmeyin der :) benim oğlum anne demeyi pepe den öğrendi :) ve onu çok iyi tanır ayrıca oyuncaklarıyla oynarken tv izlemeye bayılır bütün gün değil ama 2 saat yeterli oluyo tv uzak olmalı gözleri bozulmasın diye:=) oyuncaklarıyla oynarken dalar ve biri karşısına gelirse yada yanından geçerse sıçraya biliyo çünki hayal ve oyun dünyasına dalmış oluyo bence çok faydalı tavsiye ederim :)tv de göz dikkati için gerekli nekadar doktorlar tavsiye etmesede ben ediyorum ::):):):) hepinize iyi bebek bakımları sevgiyle kalın :)....handik

Benim oğlum 4 ay sadece anne sütü emebildi onu spinal denilen epidural ile birleştirlmiş bir anestezi izle 20 gün erken sezeryan ile dünyaya getirdim. Spinal anesteziyi doktorunuz önerirse hiç tavsiye etmiyorum çünki ben 15 gün beyin felciyle yattım baş ağrısı yaşadım allah tan ama oda ölümdü yataktan başını kaldıramıyosun bebeğimi kucama alamadım.sakın spinal olmayın yan etkilerini internete yazın kısmi geçici felç, ölüm, halisülasyon. Ben çok halisülasyon gördüm eşimi annem zannediyodum. Anlicanız zor bir dönemdi.
Oğlumu ben 4 ayda doktorunda bilgisinde sebzeye başlattım anne sütüm kesildi:KK43: 4. Ayda . Sebzeyle devam ettik gecede mama verdim gündüz gece böyle devam etti geceleri perdeler ışıklar kapalı karanlıkta uyuttum uyandığında acıktığı için hiç konuşmadan sessiz sessiz mama verdim öpmeyin sakın gece uykusunda uyanırsa.hemen uyurdu yerine yatırırdım.sonra sonra 1 yaşına kadar böyle devam etti gündüz sebze gece mama.diş içinde sevdiği oyuncaklara jel sürdüm çünki hep azına sokuyodu ve dolven şurup verdim kriz anlarında oda onun ağrısını alıyodu.herzaman değil ama çok çok krize girer ve uyumazsa! 1 yaşına girdi ve mamayıda kestim gündüz sebze meyve ve bol su gece uyumadan önce rezene ve benzeri bitki çaylarıbiberonuna koyup eline veriyorum uyuyor gece uyandığındada acıktığı için junior sütlerden aldım biberonuna koyup veriyorum 200 ml den en fazla 3 kutu veriyorum yada 2 böylelikle mama ve süte bağımlılığını azaltmış oluyorum.şu an 13 aylık ve aynen devam. Uzmanlarınız ne der bilmem ama bu tecrübe bana 2. Bebeğimi dünyaya getirmem için yeterli ve uzmanlar tv izletmeyin der :) benim oğlum anne demeyi pepe den öğrendi :) ve onu çok iyi tanır ayrıca oyuncaklarıyla oynarken tv izlemeye bayılır bütün gün değil ama 2 saat yeterli oluyo tv uzak olmalı gözleri bozulmasın diye:=) oyuncaklarıyla oynarken dalar ve biri karşısına gelirse yada yanından geçerse sıçraya biliyo çünki hayal ve oyun dünyasına dalmış oluyo bence çok faydalı tavsiye ederim :)tv de göz dikkati için gerekli nekadar doktorlar tavsiye etmesede ben ediyorum ::):):):) hepinize iyi bebek bakımları sevgiyle kalın :)....handik

bende spinal ile doğum yaptım ama hiç bir yan etksini görmedim. hatta başım dahi ağrımadı, bence anestesi uzmanından kaynaklanıyor...

bende uykuya hasretimmm -ne yapsakta uyutsak bu canavarları.

14 aylık bir oglum var uykusu guzel ama ben yanındayken yalnzken okdr kesntsz uyumuyor .gecelerı yatagına yatryorum ama uyanp aglyr sustryrm uyukuya devam edyr ama yanndan gıdnce baslıyr aglamaya bendemecbr alyrm yanıma yoksa hepmz uyksz kalıyorz .:KK43: yani kotu alıstı buna bır care bulamyrm kesıntszz uyusaaa odasına bıle alıstıracgm hayallerı vrdı ev yatak doldu:KK43::KK43:

slm,

bebegim yedi aylik ve geceleri cok sik uyaniyor. 5,6 kez uyandigi oluyordur gündüzleride fazla uyumuyor bn bebegimi cok ii besliyorum cok uyusun diye ama o hep sik uyaniyor ne yapmam lazim. emziremiyorum sütüm gelmedigi icim aptamil veriyorum gündüzleri de kasik mama fln ne yapmm lazim cewap yazarsaniz sevinirim.

-oğlum doğduğundan beri gece lambası kullanıyorum. gece sadece o yanıyor odada. gece gündüz ayrımını bu şekilde öğrettik.

-gece altını değiştirmiyorum.

-oğlumun en uzun uykusu 4 saatti, o da nadiren. 2 saatte bir uyanır. şimdi ek gıdaya geçtik, pek birşey yemiyor, sütüm de çabuk acıktırıyor, saat başı uyanıyor. dişleri de çıkıyor.

*ne zaman 6-7 saat uyuyabileceğim yeniden?

1-2 gece ben ayrı yattım, eşim mama ile idare etti. uykumu almaya çalıştım ama bu sefer de göğüslerim öyle şişip sancıdı ki! sabah sağıp boşaltmakla uğraştım.

anne olmak ne zormuş; kimse bu kadar zor olduğunu anlatmamıştı bana!!!

ya kızlar benim kızım 8 aylık oldu sabah 8 e kadar uyanık hiç uyumuyor gündüzde yatırmamaya çalışyorum olmyo yine yatmıyo yatmıyo kurudum kaldım yaaaa yardım edin banaaaa

ya kızlar benim kızım 8 aylık oldu sabah 8 e kadar uyanık hiç uyumuyor gündüzde yatırmamaya çalışyorum olmyo yine yatmıyo yatmıyo kurudum kaldım yaaaa yardım edin banaaaa

her bebek değişiktir ama büyümesi için uyuması gerekir. bebekler uykuda büyür. gece uykusu daha önemli tabii. bence ne zaman uyuyorsa o zaman uyutun. annemler uyku uykuyu getiri derler. gündüz uyusun. bir süre sonra gece de uyumaya başlayacaktır. çalışınca çok zor biliyorum ben de çalışıyorum insan çok yorgun ve sinirli oluyor ama yapacak çok da birşey yok. zamanla azalıyor. oğlum 11 aylık yeni yeni daha iyi uyuyor. o da bazen 2 kere kalkıyor bazen tek ama kalkınca 1,5 saat uyumuyor. o uyuyunca bende uyku kalmıyor. 10 aya kadar da çok sık kalkardı. diş çıkarma dönemleri de daha zor oluyor. sabır diyeyim

slm arkadaşlar gece için mamalar var onlardan denemelisiniz daha uzun süre acıkmadan uyuması için ben her bebelac herobaby ve aptamil alıyorum hepsinin içeriği farklı tahıllı olanda var buğdaylı olanda bisküvili olanda yadırgamaması için hepsinden değişik değişik veriyorum gece uykusuna yatırmadan önce öneririm 6 ay boyunca ne gece nede gündüz uyumadım bende bebeğimde ama artık daha iyi :nazar::nazar::nazar: ben gece 3 kere 5 kere kalkmalara razıydım keşke birazcık uyuyabilseydim ama şimdi çok şükür:nazar::emir_bebek:

X