eşinde sperm hareketsizliği olup 1.tüp bebek denemesi tutanlar

mner

Guru
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2009
219
0
43
2 aşılamadan sonra önümüzdeki hft transfer yapılacak.sizce tutma şansı nedir arkadaşlar mirmirmirmir?

Mrb bizdede hareket problemi var ileri hızlı hareketli %0 bu soruyu ben de merak ediyorum.Ekimin 12 sinde doktorla görüşmem var bakalım ne diyecek ona göre tedaviye başlayacağm daha hiç bir denememiz olmadı.Cevap veren çıkar inşallah bu soruya.

arkadaşlar ben ilk denememde gebe kaldım... eşimde morfoloji yüzde 1, hareket de % 7'ydi... işlem günü o sıralarda sigarayı bıraktığı için % 17'ye yükselmişti hareketlilik... bende de pco yani yumurtlama bozukluğu vardı... umutlu olun... doktorunuza güvenin... inşallah ilk denemenizde meleklerinize kavuşursunuz... :Saruboceq:

eşimde hareket azlığı vardı ve ilk denememde tuttu şimdi hamileyim.......

arkadaşlar ben ilk denememde gebe kaldım... eşimde morfoloji yüzde 1, hareket de % 7'ydi... işlem günü o sıralarda sigarayı bıraktığı için % 17'ye yükselmişti hareketlilik... bende de pco yani yumurtlama bozukluğu vardı... umutlu olun... doktorunuza güvenin... inşallah ilk denemenizde meleklerinize kavuşursunuz... :Saruboceq:

tşk ederim cnm. moral oldu bana...

tüp bebekte spermden çok yumurta kalitesi önemli sanırım.çünkü mikro yöntemide var.yani spermi direk yumurtanın içine enjekte ediyolar.yeterki sperm olsun.

arkadaşlar benimde eşimde morfoloji bozukluğu var 2007 de ilk denememizde ikiz tuttu sonra biri kayboldu 5 aylıkken kan pıhtılaşmasıyla plasenta yetmezliği oldu 28 haftalık 400 g. doğdu ve cennete gitti yavrum.

şimdi 2. denememi yaptık transferimin 9. günündeyim hatta eşim sigarayı 2 yıldır bırakmasına rağmen sonuçlar daha kötü çıkmış embriyologlar zorlanmış ama piezo elektrik yöntemiyle 3 embriyom iyi kalitede döllendi.
ankara genartı şiddetle tavsiye ederim eger o yöntem olmasaydı embriyo oluşmayacak bizde elimiz boş dönecektik.
herşeyin hayırlısı.

bana felaket derecede moral verdin çok sağol
bizde de sorun spermler
sayı 4milyon
hareketlilik %40
morfoloji %2
dr direk tüp bebek dedi
ve zaman kaybetmeyin dedi bu değerlerde benim de tutma şansı yüksek yani

:CüvCüv:kızlar müjde hamileyiiimmmm

bugün transferin 9,günü dayanamayıp test yatırdık eşimle şimdi döndük sonuç 42,22 çıktı. sizce nasıl bir değer?umarım 2 gün sonra herşey daha mükemmel olur allahım isteyen herkese nasip etsin yarabbim

canim bu gibi durumlarda mikroenjeksiyon yapiliyor ve hareketin onemi biraz kaybolmus oluyor
tabiki cok var bu sekilde hamile kalan

benimde esimin spermleri 35 milyondu morfoloji %3 tu asilamaya basladik fakat asilama gunu esimin sperm sayisi ilk asilamada 3 ikinci asilamada 5 milyondu bende hicbir sorun yok gibi gozukuyor doktor 3. asilamayida yapalim tutmazsa tupe geceriz sansiniz %70 diyor ama ben acaba 3. asilamaya hic gecmesemmi diyorum tabi esimi ikna edebilirsem.Sizce napiyim 3.asilamayi denemeye degermi?Gerci hala 2. asilaminin sonucunu almadim 5 gunum var ama hicbir belirti yok sanki yine olmadi gibi geliyor ama alistim artik her ay uzulmeye

arkadaşım bence aşılamada çok oyalanma.tüp bebekte şans daha yüksek.sen çok yıpranıcaksın.benimde bir aşılamam oldu hadi denedik.ama şimdi tüp bebek denicem.

tedavileriniz hayırlı olsun arkadaşlar sperm sayısı normal olduğu zaman bile aşılamaya çok şans vermiyorlar en iyisi tüp bebek ama yaşınız gençse sperm sayısını yükseltecek tedaviler uygulanıp aşılama yeniden denenebilir ama benim gibi 35 yaşında olunca braz daha hızlı hareket etmek gerekiyor biz de1 kere aşılama yaptırdık olmadı bir daha istemedit tüp bebek yaptırdık o da olmadı inşallah2. yi ekimde yaptıracağız eşimde ve bende görünürde problem yok sadece yaş ilerliyor ve yumurta kalitesi azalıyor benim için bakalım hayırlısı artık dua ediyorum hepimiz için bu sefer bebeklerimizi kucağımıza alalım diğe sağlıklı bir şekilde tabi inşallah

:CüvCüv:kızlar müjde hamileyiiimmmm

bugün transferin 9,günü dayanamayıp test yatırdık eşimle şimdi döndük sonuç 42,22 çıktı. sizce nasıl bir değer?umarım 2 gün sonra herşey daha mükemmel olur allahım isteyen herkese nasip etsin yarabbim

çok sevindim senin adına.Hayırlı olsun ama yine de doktorun verdiği tarihte bikez daha tahlil yaptır bence.

benimde esimin spermleri 35 milyondu morfoloji %3 tu asilamaya basladik fakat asilama gunu esimin sperm sayisi ilk asilamada 3 ikinci asilamada 5 milyondu bende hicbir sorun yok gibi gozukuyor doktor 3. asilamayida yapalim tutmazsa tupe geceriz sansiniz %70 diyor ama ben acaba 3. asilamaya hic gecmesemmi diyorum tabi esimi ikna edebilirsem.Sizce napiyim 3.asilamayi denemeye degermi?Gerci hala 2. asilaminin sonucunu almadim 5 gunum var ama hicbir belirti yok sanki yine olmadi gibi geliyor ama alistim artik her ay uzulmeye

cnm aynılarını bende yaşadım. hareketlilik ve morfoloji bozukluğu vardı ve 2 kez aşılama yapıldı doktor 3. yüde yapalum dedi ama biz istemedik. bana göre hem canına yazık hemde kesene. çünkü %10-15 şans veriyorlar. hiç oyalanma ve direk tüp bebeğe geç derim.tabi tercih senin cnm.

:CüvCüv:hihoyyytkızlar bugün testi tekrarladık 9. gün 42,22 den bugün 12. günüm 115,39 açıkmış,doktorum başka teste gerek yok hatta ikiz gebelik gibi dedi,ilk ultrasonumda bu perşembe.çok mutluyum anlatamam.
allahım hepinize nasip etsin,kimseyi bu yollarda eli boş koymasın,hepinize bol şans :))

X