güzel sanatlar sınavına giren var mı ?

kara.leke

zaman herşeyin ilacı ...
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2009
437
2
44
kızlar güzel sanatlar yada el işi öğretmenliği için öss den barajı geçince yetenek sınavına giriliyormuş giren yada bilgisi olan var mı ?

ben seneleeeerr önce girmiştim :) iki aşamalı bir sınavdı,ilk sınavı kazandım ama 2. de torpile takıldımalkisalkisalkis

canım önce öss de barajı geçersin.sonra istediğin üniversitenin sınav tarihlerini öğrenir girersin.
her üniversitenin sistemi farklıdır.bazıları 2 aşamada alırken bazıları 2 hatta 3. aşama sınavına bile sokar.
ilk aşamada canlı modelden desen sınavı olur her zaman.
ikinci aşamada ise üniversitenin sınav için belirlediği bir konuyla ilgili hayalden bir kompozisyon oluşturup çizmen istenir.3.aşama ise yüzyüze mülakattan ibaret olur.
neden bu bölümü seçtin, hangi sanatçıları kendine örnek alırsın vs gibi sorularla aslında
bu bölüme uygun biri olup olmadığını öğrenmeye çalışırlar.her zaman diğer bi aşama sınavına girebilmek için bir öncekinden geçmek gerek tabi.ben güzel sanatlar fakültesi mezunuyum bunların dışında aklına takılan bir şey varsa sorabilirsinyerimseniben

resim konusunda iyi olduğum söylenemez :)

ama el becerilerim çok iyi ondan bunu düşündüm resim çiz derlerse karakalem falan kalırım :)

resim konusunda iyi olduğum söylenemez :)

ama el becerilerim çok iyi ondan bunu düşündüm resim çiz derlerse karakalem falan kalırım :)

yeteneğin varsa, bu bölümlere hazırlayan kurslar var, kendini geliştirebilirsin, benim dayım öğrenci yetiştiriyor mesela, ben bile hiç bişey beceremezken, bayağı ilerletmiştim yardımıyla

el işi öğretmenliği düşünüyorsan güzel sanatlar değilde mesleki eğitim fakültelerini araştırmalısın.bu bölüme de yetenek sınavıyla öğrenci alınmaz zaten.öss puanın yeterli olur.ama tabiki yalnız barajı geçerek bu bölüme yerleşmek mümkün değil.net puan konusunda ise hiç fikrim yok

el işi öğretmenliği diye raştırdığımda güzel sanatlar çıkıyor hep barajı geçince başvuru yapılabiliyormul aklım iyice karıştı

canım güzel sanatlar fakültesi öğretmen yetiştirmezki.
istesede yapamaz yania.sgazi üniversitesinin mesleki eğitim fakültesinde var mesela el sanatları öğretmenliği.
barajı geçince yerleşmen münkün olmasa gerek.ek puana ihtiyaç var illaki.
ama daha önceki mesajda da belirttiğim gibi.
puan konusunda net bir bilgim yok yazıkki

X