Büyümeyen bebekler,eşlerimiz

dilarem

erdim,serdim :)
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2008
2.936
17
Dün eşime ben mutfağa giriyorum,kızımızla ilgilen dedim,aldığım cevap:
Ama ama,daha demin bakmıştım:roflol:
Gece kızımız uyanmasa bile ara ara kalkıp üstünü örterim.Bazen kalkamayacak gibi hissedince eşimi dürterek hadi bir kalk,bak üstü açılmış mı dediğimde aldığım cevap:
Sen görmedin,ben kalkmıştım bu gece,horrrrrr:roflol:

Tabi bunlar eşimden duyduğum ve iki tane çocuk yetiştiriyorum dediğim olayların sadece iki tanesi..Daha denizde kum,bizde inciler..
Sizlerden de eminim benim gibi düşünen vardır.
Paylaşalım mıyerimseniben

Durun bir tane daha geldi aklıma
Yine dün eşime ben markete gidiyorum,bir şey ister misin dedim.Hayır dedi,diyetteyim:emir_bebek:
Peki dedim ama adım gibi eminim bir umut bekleyecek,ben ona ayrı kızıma ayrı alışveriş yapmasam olmaz.
Geldim bir yarım saat sonra.Gözü poşetlerde,ama cesaret edip bana bir şey aldın mı diye soramıyor da.
Oooo,bu kadar poşeti nasıl taşıdın derken boynunu uzatıp poşetleri kesiyor..Ben de bir yandan poşetleri mutfağa taşırken,o da yardım ederken cevap veriyorum,marketten çocuk taşıdı..
Neyse poşetler taşındı,yerleştiriyorum,hala cesaret edip soramıyor bana bir şey aldın mı diyenaniknanik
Ben mutfakta çalışırken bir hışırtı,meğer poşetin birini taşımamış mutfağa ki rahat rahat karıştırsın.
Bir hışımla gittim antreye,resmen kafası poşet içinde ve beni görünce bir irkildi,dedim gel sana çok sevdiğin pudinglerden aldım
Nasıl sevindi,nasıl sevindi,dedim evet evde iki bebem vargamyoncuiremsu

Bir gün eşime iyi bir markadan güzel bir tişört almıştm.
Hediye değil,bulmuşken aldım..Koyu renk lacivert.
Neyse gerçekten çok beğendi bütün yaz giydi,sonra da havalar serinledi tişörtler giyilmez oldu.
Bu arada tişörtü giymediğinden ortalarda olmadığını fark etmedim.:1no2:
Bir gün gardrobun içinde kullanılmayan eşya kutularının içinde bişeyler arıyoruz..
Bi baktım lacivert tişört orda taa en dibe saklanmış.:roflol:
Bi çektim aldım önü kocamaaaann çamaşır suyu lekesi.akannehirakannehir
Aaaa bu nasıl oldu ne zaman diye eşime sormak için bi döndüm,adam yok!:1shok::1shok:
Odalrı arıyorum yok,oturma oasında bir girinti var oraya gimiş,başın neredeyse göbeğine kadar eğmiş bekliyor.:çok üzgünüm::çok üzgünüm:Gönlünü aldım sonra..
Evet şimdilik 1 çocuğum var.Çamaşır suyuyla lavaboyu temizleyip bana sürpriz yapmak isteyen..:emir_bebek::ecrin_bebek:

Bır ıncı de benden :)
Esım gecen gun kose takımının pufunu sıgara ıle yakmıs koca bır leke.
Odada dagınıklıgı sevmem hep dagınıklıgı toplarım.
Esım de o gun tum gun o pufun ustunde uzandı ortundu,hatta lavaboya bıle gıderken sakın battanıyemı alma uyucam tv ızlıcem dedı.Tamam dedım.Aksamustu arkadası gelecegını soyledı.Sen ıcersını toplama ben toplarım dedı yok dedım ben toplarım sen dagınık bırakıyorsun battanıyeyı bır kaldırdım koca bır yanık!!! E....! Bu ne dedım egmıs suratını asagı "ama ben yanlıslıklan oldu...kem kum.." Sonra da o halını gorunce basladım gulmeye :)

geçen gün ayağımı cam kesti Allah Allah diyorum bu cam nerden geldi
bizim pc masasının üzerinde 2 tane mumluk var
sonra bir gün temizlik yapıyorum bi baktım ki mumluğun camını kırılmış
mumluk da iki tane biri camlı biri camsız duruyor öyle
temizlik yaparken farkettim yani
akşam gelince sordum demez mi aa nasıl farkettin
geçengün çocuklar gelmişti ya onlardan bir kırdı sen üzülme diye öyle koydum dedi
dedim ki olur mu onlar gittikten sonra temizlik yaptım farkederdim
sonra itiraf etti ben yanlışlıkla kırdım sonra oraları süpürdüm hepsini temizledim dedi

bu kocişler korkuyo mu bizden neŞeniz

benım esımın oyle fazla sakarlıgı yoktur
cocuklada olabıldıgınce yarısır oda ayrııı
ama benı en cok guldurenn
esımı hasta oldugunda.....kı hastalıkta grıp...
gece yatarken benımle helallesıpte yatar belkı sabaha cıkamam dıye:a015:
sabah kalkıncada askım olmedım demekkı senınle gecıcek daha gunlerım var der Şeniz
her grıbı bu sekılde yasıyoruz.....
ya benım adam bebek mı ıhtıyar mı bılemıyommm.............:roflol:

Hediye değil,bulmuşken aldım..Koyu renk lacivert.
Neyse gerçekten çok beğendi bütün yaz giydi,sonra da havalar serinledi tişörtler giyilmez oldu.
Bu arada tişörtü giymediğinden ortalarda olmadığını fark etmedim.:1no2:
Bir gün gardrobun içinde kullanılmayan eşya kutularının içinde bişeyler arıyoruz..
Aaaa bu nasıl oldu ne zaman diye eşime sormak için bi döndüm,adam yok!:1shok::1shok:
Odalrı arıyorum yok,oturma oasında bir girinti var oraya gimiş,başın neredeyse göbeğine kadar eğmiş bekliyor.:çok üzgünüm::çok üzgünüm:Gönlünü aldım sonra..
Evet şimdilik 1 çocuğum var.Çamaşır suyuyla lavaboyu temizleyip bana sürpriz yapmak isteyen..:emir_bebek::ecrin_bebek:
Yazık ama niyet iyiymiş,benim eşim gibi işten kaçmak için bahane uyduracağına,iş yaparken lekelensin tişörtü daha iyi opuyorumnanaktan

Bır ıncı de benden :)
Esım gecen gun kose takımının pufunu sıgara ıle yakmıs koca bır leke.
Odada dagınıklıgı sevmem hep dagınıklıgı toplarım.
Esım de o gun tum gun o pufun ustunde uzandı ortundu,hatta lavaboya bıle gıderken sakın battanıyemı alma uyucam tv ızlıcem dedı.Tamam dedım.Aksamustu arkadası gelecegını soyledı.Sen ıcersını toplama ben toplarım dedı yok dedım ben toplarım sen dagınık bırakıyorsun battanıyeyı bır kaldırdım koca bır yanık!!! E....! Bu ne dedım egmıs suratını asagı "ama ben yanlıslıklan oldu...kem kum.." Sonra da o halını gorunce basladım gulmeye :)
Gerçekten gülünmeyecek gibi değil,işte resmen bebeğimiz gibiler kaydirigubbakcemile5

benım esımın oyle fazla sakarlıgı yoktur
cocuklada olabıldıgınce yarısır oda ayrııı
ama benı en cok guldurenn
esımı hasta oldugunda.....kı hastalıkta grıp...
gece yatarken benımle helallesıpte yatar belkı sabaha cıkamam dıye:a015:
sabah kalkıncada askım olmedım demekkı senınle gecıcek daha gunlerım var der Şeniz
her grıbı bu sekılde yasıyoruz.....
ya benım adam bebek mı ıhtıyar mı bılemıyommm.............:roflol:
Bence tam anlamıyle işini garantiye alan bir eş :smiley-cool:

geçen gün ayağımı cam kesti Allah Allah diyorum bu cam nerden geldi
bizim pc masasının üzerinde 2 tane mumluk var
sonra bir gün temizlik yapıyorum bi baktım ki mumluğun camını kırılmış
mumluk da iki tane biri camlı biri camsız duruyor öyle
temizlik yaparken farkettim yani
akşam gelince sordum demez mi aa nasıl farkettin
geçengün çocuklar gelmişti ya onlardan bir kırdı sen üzülme diye öyle koydum dedi
dedim ki olur mu onlar gittikten sonra temizlik yaptım farkederdim
sonra itiraf etti ben yanlışlıkla kırdım sonra oraları süpürdüm hepsini temizledim dedi

bu kocişler korkuyo mu bizden neŞeniz
Korksunlar tabi,zaten korku sevgiden gelir,kırılacağımızı üzüleceğimizi düşünerek saklıyorlar sakarlıklarını onlar da, ne yapsınlarkaydirigubbakcemile3

Çok şeker benceopuyorumnanaktan
Size güzellik yapmaya çalışmış,kendi çapında kaydirigubbakcemile3

eşim bileğini incitmiş yatıyordu evde ben de çalışıyorum beni aradı arkadaşı ev almıştı o ara dedi ki evde yapılacak iş varmış gidip yardım etcem

ben de kızdım işe gidemedin evde yatıyorsun ayağını incittin nereye gidiyorsun diye

eşim de yaa işte arabayla alcak bırakır felan filan dedi

iyi dedim naparsan yap ama gidersen sakın bana ayağım ağrıyor deme

neyse gitti tabi çok fedakardır benimki epey de ayakta kalmış akşam geldim yüzü ekşi acı çekiyor belli ama bişi demedi ben de ilgilenmiyorum mahsus
neyse sabah kalktım ben hala yatıyor kalk hadi geç oluyor dedim ahladı canı yanıyor belli

ben de lafımı dinlemedin gittiğine göre bana ayağım ağrıyor deme dedim

yüzüme baktı melül melül

ama hayatım öbür ayağım ağrıyor dedi :) :))

ne yapayım haliyle şevkat gösterdim kıyamam ki ona

benim eşimde çocuk gibidir.bana bazen anne diye seslenir.:ecrin_bebek::roflol::roflol: ben senin çocuğunum der.sanırım böylesi yoktur.fisfisfis

eşim bileğini incitmiş yatıyordu evde ben de çalışıyorum beni aradı arkadaşı ev almıştı o ara dedi ki evde yapılacak iş varmış gidip yardım etcem

ben de kızdım işe gidemedin evde yatıyorsun ayağını incittin nereye gidiyorsun diye

eşim de yaa işte arabayla alcak bırakır felan filan dedi

iyi dedim naparsan yap ama gidersen sakın bana ayağım ağrıyor deme

neyse gitti tabi çok fedakardır benimki epey de ayakta kalmış akşam geldim yüzü ekşi acı çekiyor belli ama bişi demedi ben de ilgilenmiyorum mahsus
neyse sabah kalktım ben hala yatıyor kalk hadi geç oluyor dedim ahladı canı yanıyor belli

ben de lafımı dinlemedin gittiğine göre bana ayağım ağrıyor deme dedim

yüzüme baktı melül melül

ama hayatım öbür ayağım ağrıyor dedi :) :))

ne yapayım haliyle şevkat gösterdim kıyamam ki ona
Yazık tabii.Kıyılmıyor işte,kıyılamıyor..
Benim eşimde de belfıtığı var başlangıç aşamasında.Kendisi tam bir masa tenisi hastası.Deli gibi kendini paralayana,üç tane tişörtü sucuk gibi olana kadar tepinir..
Ben de oına demiştim bir gün,valla git oyna ama bana belim ağrıyor deme.Gitti ve iki saat tepindikten sonra geldi,dışarı çıkacaktık,aşağıdan aradı telefonla hadi in aşağı diye.İndim,bunun surat bembeyaz.
Neyse gittik yemek yemeye,restaurantın kapısında arabadan inemedi,meğer beli tutulmuş ama bana mahçup olmamak için ses etmemiş,belki açılır belim demiş:sinifsinif:
Sonra ne mi oldu,yer değiştirildi,yavaş yavaş arabanın şoför mahallinden indi ve yan koltuğa geçti..Zira o kadar zorlanmıştı ki,araba kullanacak durumu kalmamıştımafoldumben
O oldu,bir daha masa tenisi oynadı ama sadece ısınma babında:nazar:

benim eşimde çocuk gibidir.bana bazen anne diye seslenir.:ecrin_bebek::roflol::roflol: ben senin çocuğunum der.sanırım böylesi yoktur.fisfisfis
Var hayatım,neden olmasın.zemuszemus
Eşim bana karıcığım der.Geçen sene İş için Ankaraya gitti,annesi de Ankarada.Hep bana karıcığım demekten ağız alışkanlığı yapmış garibim,annesine karıcığım deyip durmuşlülülülülülü
Kayınvalidem yazık,bir daha karını almadan gelme demiş:roflol:
Bu da madalyonun öbür yüzü:nazar:

valla bu erkekler hakketten büyümeyen bebekler..
bizimki taam bi zıppır.her türlü muzurluğu bekleyebilirsiniz..sanki 3-4 yaşında çocuk..eltim iyi bilir.bazen çocuklarla öyle kudurur ki..gidip benim onları ayırmam gerekir..kaydirigubbakcemile3

valla bu erkekler hakketten büyümeyen bebekler..
bizimki taam bi zıppır.her türlü muzurluğu bekleyebilirsiniz..sanki 3-4 yaşında çocuk..eltim iyi bilir.bazen çocuklarla öyle kudurur ki..gidip benim onları ayırmam gerekir..kaydirigubbakcemile3

Bir tokat ona,bir de çocuğalaelaelaelaelae
Ne güzel işte,enerjisi var,tepiniyor.Bizimki de kıza yetişemiyor,kız topu önüne atıp zorla davet ediyor oyuna.
Eşim hep diyor,vah zavallı kızım,sen babanı gençken görecektin:nazar:

ay eltim sorma yaa,onlarla uğraşmaktan kafa kafaya verip iki laf edemiyiz,
akşam bizi eve bıraktılar arabaylan allahım daracık arabanın içinde oğluşumla birbirlerine girdiler,yaka paça çekip çıkardım çocuu,akannehir
her görüşmemizde bir kıyamet kaynım kadar olmasada benim koca bebekim de uyar bazen artık burnumuzdan gelir,çocuklarla oynucaz diye canlarını yakıyolar,akannehir
biz baarıp çarıyoz ,çocuklar bi köşede ağlıyo koca bebeklerimizde kahkaha atıp kendilerini eğlendiriiler falan bööle geçinip gidiizkaydirigubbakcemile3

bide şunu diyim ,
benim 1.90 boyunda,105 kg ağırlığındaki koccuman bebekim,
evde yanlız kalamaz,acaip fobi yapmış kendine,15 senedir daa bi kere onu evdeyken bırakıp bi yere yatıya gitmemişimdir,mecburi olmadıkça,
yine bi kış gecesi oğluşum hastalandı ve dr.hastaneye yatırdı,benim yanında kalmam gerekii,
eve geldim eşyaları aldım ay eşimde bi garip haller,ben önce telaşemden anlamadım tabii,
yukarda oturan halamızda cama çıktı betül (kızım) burda kalsın sabah okula hazırlanacak falan diye ısrar ediyo,
eşim diyo olmaz, aşşada kalsın ben yanına gelicem seni bırakıp diyo,tabi tırstıını çocuuna ,kardeşine belli etmicek yaa,
halamız kendince ısrar devam ,
böle devam ederkene eşim en son duramadı,roşum yaa dedi ,hiç beni düşünmüyosun,ben nolcam,evde yanlız nasıl kalcamakannehir
dedim heee tmm o zaman kızım sen babanı evde beklersin,yalnız kalmasın ,baban saa emanet,koptuk tebi oda bozuldu ama çare yok ,tırsık bebek:roflol:

benimkide tam bir bebktir istediği olduğu zaman ben senin bebekinim ya der :))))) bebek gibi sevince hoşuna gider. ama bende yaparım bazen nabalım evde bebk yok biz bari bebek olalım dimi ama :))))))))

X