Bebek Beslenmesi hazır yoğurt

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

eness

Avoncu
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2009
263
10
merhaba 4 aylık bebeğime doktor ek gıdaya baslamama gerek yok dedı fakat iki aya kadar calısmaya baslayacagımdan ilerde zorluk cekmesın dıye yogurt vermemı onerdıler.marketlerde satılan hazır bebek yogurtları peynirleri var, bunların zararı olur mu dersınız?

bence kendin mayalasan daha sağlıklı olur
zira markettekiler her ne kadar yok deselerde katkı maddeli oluyor
birde bebeğin sevmesiyle alakalı benim kızım hazır yoğurtları yemiyor mesela

kelebeğim haklı üstelik hazmı zor oluyor hazırların çok maddeli oldukları için.. bnım bbğim öle oldu günde 2-3 kere yapan çocuk 2 gün kaka yapmadı hemen kestim

bence hazırlardan alacağına kendin mayala yoğurdu çok basit mayalamak.ben çok zorda kalmadıkça hazır kullanmıyorum..bir bardak yoğurdu kaynat küçük bi kavanoz ayarla kendine ona dök ılınmasını bekle bir buçuk iki tatlı kaşığı yoğurt ile sütün bir miktarını karıştır ve süte ekle güzelce sar bi örtü ile sıcak kalsın 3-4 saat bekle sonra buzdolabına kaldır yoğurdun hazır.içine meyvede karıştırabilirsin yedirirken.afiyet olsun..

ben hazır babymix yediriyorum meyvalı . mayaladım yemedi . Bebeklere özel yapılıyo zararı olacağını zannetmiyorum ben yediriyorm

Kim önerdi merak ettim?
Bebeğiniz 4 aylık ve siz 2 ay sonra işe başlayacaksınız. Yani bebeğinizin ek gıdaya başlama döneminde. Dolayısıyla 2 ay daha evdesiniz ve herhangi bişey vermenize gerek yok.
Gerçi işe başlayınca da ek gıdaya alışana kadar yine bişey vermenize gerek olmaz.
Sütünüzü sağıp bıraktığınız da ve iş yerinde sağdığınızda yeterli gelir.
Doktorunuzun dedikleri dışında kimseyi dinlemeyin, bazen doktoru da dinlemeyin. Kendi iç güdüleriniz sizi doğru yola götürür. Bebeğiniz maşallah güzel emiyor demek hiçbirşey vermeyin. Bol bol emsin annesi. ılla vericem derseniz mayalamaya bakın olmazsa babymix (mutlaka SADE) verebilirsiniz.

valla eşimin akrabaları önerdi, su dahi vermedim maşallah güzel emiyor.içgüdülerim birsey vermememş söylüyor ama tabi bebegim için en iyisini istiyorum.bugün hazır yogurtlardan verdim hiç zorlanmadan yedi,bu da ilk ek gıda aldıgında zorlanmayacagına bir işaret sanırım.sonuc olarak vazgectım vermekten teşekkür ederim fikirleriniz için..

Zaten o akrabalar çok bilirler. Tadını alsın herşeyin, ilerde hiçbişey yemez, yemek suyundan ver vs vs saçma sapan konuşurlar.
Sakın arkadaşım sakın verme bişey. Çocuğun emiyor maşallah sütün de doyurucu gerisi boş.
Ek gıdaya geçerken doğru davranırsan emin ol yer bebeğin herişeyi.
Sevgiler.

Ben 8 aya kadar sadece anne sütü verdim. 9. ayda kahvaltıya başladım gerisini
yine anne sütü olarak aldı. Şimdi 11 aylık ve herşeyi yiyor.
Tadına alışmaz zorlanırsın gibi palavralara inanma. Çalışmaya başlayınca da
sütünü sağarsın. Yettiği yere kadar sütünü ver. Bebeğin temek gıdası süttür.
Doktor yetiyor diyorsa verme bişey. 5. ayda meyve sularına başla yoğurt ver
neler neler dediler bana da. Hiçbirşey vermedim. Maşallah kilosu da hep önde gitti.

bence hiç vermene gerek yok.daha erken 6.ayda verirsin yoğurdunu.çalışmaya başlayacağın için sütünü sağabilirsin.çokta zorlanırsan devam maması veya devam sütü verebilirsin.yoğurt kabız eder bebeği bence çok erken.bende 4 aylıkken çalışmaya başlamıştım her kafadan bir ses çıkmıştı illede anne sütü anne sütü psikolojim okadar bvozulduki kimseyi dinleme verebilirden anne sütü, veremezzsen formul mama veya devam sütü . mama vereceğin içinde her mamadan sonra bir iki çay kaşığı su, çok nadirde olsa elma suyu verebilirsimn

kesinlikle arkadaşlara katılıyorum bu çok bilenler hasta ediyo insanı,kesinlikle 6 ay bitene kadar sadece anne sütü ben 5. ayda başladım ek gıdaya korktum yemez diye çok pişmanım çocuk isterse herşeyi yiyebiliyo ilk çocuk zor oluyo insan çok tecrübesiz oluyo kızlar bu konu devem eder umarım zira çok önemli...

kesinlikle arkadaşlara katılıyorum bu çok bilenler hasta ediyo insanı,kesinlikle 6 ay bitene kadar sadece anne sütü ben 5. ayda başladım ek gıdaya korktum yemez diye çok pişmanım çocuk isterse herşeyi yiyebiliyo ilk çocuk zor oluyo insan çok tecrübesiz oluyo kızlar bu konu devem eder umarım zira çok önemli...

arkadaşlar ben de kendim yapıyorum yoğurdu ama sıvı oluyo. bi de yoğurt verirken içine biraz şeker koy asidini alsın dediler. doğru mu?
son olarak yoğurt benim kızımın bağırsaklarını daha iyi çalıştırdı.

yoğurdun içinde ne asiti varmışki şeker asidini alsın süt içine yoğurt koyuyorsun yoğrut oluyor
kolamı bu

bebekleri şekerli gıdalara alıştırmamak lazım,buyukler bebek yesın dıye herseyın icine seker kattırmaya calsııyor ama yanlıs.yogurda meyve katılır ya da bıskuvı ama sekere karsıyım

merhaba 4 aylık bebeğime doktor ek gıdaya baslamama gerek yok dedı fakat iki aya kadar calısmaya baslayacagımdan ilerde zorluk cekmesın dıye yogurt vermemı onerdıler.marketlerde satılan hazır bebek yogurtları peynirleri var, bunların zararı olur mu dersınız?

canım ne olursa olsun hazır kesinlikle besleme onların içinde koruyuycu katkı maddesi varrrr ben hep kendim mayaladım hiç vermedim hazır besinnn hatta (gerçi oğlum şimdi 1 yaşında ama)hep organik sebze ve baklagillerden aldım verdim vee her sebzeyi mevsiminde verdim mevsim dışı hiç bir sebze meyve asla vermedm sende öyle yap

ben de bir uzmanda dinlediğim bilgiyipaylaşayımkızlar...hazıryoğurt nede önerilmiyor,çünkü hazırlanırtkeniçindeki zararlı bakterilerle beraber yararlı bakteriler de ölüyormuş..ama kendi mayalağımız yoğurtta yararlı bakteriler ölmüyormuş...tabi katkı maddeleri de var

arkadaslar bu konuyu actıktan bıkac hafta sonra ek gıdaya basladım sütüm yetmedi malesef :KK43: yogurdu da sizlerin önerdiği gibi evde mayaladım.125gr lık kavanoza 1 cay kasıgı kattım ne katı ne de sıvı oldu ,tadı da güzel oldu.evde mayaladıgım sürece hazır kullanmamaya calısacagım yalnız bır sorun daha inek sütünden mayaladım,bebek sütünden mayalamak bana bıraz mantıksız geliyor bilmiyorum.teşekkrüler fikirleriniz için

X