Sandviç - Kanepeler Ekmekten Kolay Pizza Tarifi (resimli )

Zepp

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2006
9.312
21
44
Eminim bunu seveceksiniz ; )

Domateslerin kabuklarını soyarak rendeleyelim. Biberleri de ince ince doğrayalım. Bİr tava içerisine sıvı yağı dökelim ve doğradığımız biberleri biraz kavuralım. Daha sonrada domatesleri ekleyelim tuzunuda ayarlayarak biraz daha pişirelim. Ekmeği dilimleyelim ve bir tepsiye yerleştirelim. Üzerlerine hazırlamış olduğumuz domates ve biberli harcı yayalım. Sosisleri halkalar şeklinde dilimleyelim ve ekmeklerin üzerine yerleştirelim. En üste de rendelediğimiz kaşarları yayalım. Fırına sürerek 160 derecede pişmeye bırakalım. Kaşar peynir eriyip kızardığında fırından alalım. Afiyet olsun…

1 adet ekmek
3 adet domates
5 adet sivri biber
1 su bardağı rendelenmiş kaşar peyniri
2 adet sosis ( küçük ise 4 adet )
1 yemek kaşığı sıvı yağ

1234805811sosis.jpg

Son düzenleme:
elına sağlık ben bunu lor ve domates bıberlıde yapıyorum

bencede özellikle çocuklar için süper hemde çok basit tşkrlr paylaşm içn

Hmm minik çıtır pizzalar..:Saruboceq:

ben bu tarifi bi arkadaşımdan almıştı salçalı suyla ıslarıncada oluyo çok pıratik ve çok lezzetli

tost ekmeğiyle yaptık biz de. domatese biraz kekik ekledik filan. kaşar peyniri rendelemedik ama küçük doğrayıp karıştırdık diğer malzemelerle. gerçekten çok pratik ve nefis oldu : ) foto da çektim..

Eklentiler

• $G005.jpg
    $G005.jpg
    123,2 KB · Görüntüleme: 116
ayyy ben ilkokuldayken öğle yemeği için eve gelirdim annemde çoğu zaman bundan yapardı yanınada ayraan ay ben o günleri özledim...çok güzel oluyo tadı tavsiye ederim herkese ellerinize sağlık

çok sevdiğim bi tariftir
hem bayat ekmekler değerleniyor,hemde aniden gelen misafirler için kurtarıcı
ellerine sağlık zepkaydirigubbakcemile5

ohh mis gibi olmus bende bunun yumurtalı peynirli halini yapmıstım
bunuda deneyelim ellerine saglık :KK56:

ben bunu sulandırılmış biber ve domates salçası ile yapıyorum sucuklu ,kışın pek domates olmadığından salçalı yapıyorum içine yumurta kırıncada nefis oluyor,en sonda kekik....

X