Onkoloji - Kanser ve Türevleri Akciğer kanserini yenen var mı?

daha öncede buraya yazmıştım dayım akciğer kanseri olmuştu dokktorlar 9 ay ömürü olduğunu söylemişlerdi tam 9 ay oldu kemoterapi gördü ardınında 2 hafta ışın tedavisi gördü şimdi sol tarafı tutmuyor tek başına hiç birşey yapamıyor aynı zamanda dayım kayınpederim oluyor biz onlarda çok uzakta olduğumuz için 4-5 aydır görmüyoruz artık ümüdimiz kalmadı bu durum beni çok üzüyor
yakınlarını kaybedenlere baş sağlığı diliyorum Allah başka acı yaşatmasın
hastalarada acil şifalar diliyorum

Aranıza yeni katıldım.Benim babamada bundan 1 ay önce akciğer kanseri teşhisi kondu.Karaciğerede metztz yaptğı ortaya çıktı.İlk kemomuzu aldık.Pazartesi 2. yi alıcaz.Babamın morali çok yüksek yenicem bu illeti diyo.Doktorlar bize 1 yıl verdi ama yukarıdaki mesajı okuyunca bende ümitlendim. Herkese sağlıklı günler.............

Aranıza yeni katıldım.Benim babamada bundan 1 ay önce akciğer kanseri teşhisi kondu.Karaciğerede metztz yaptğı ortaya çıktı.İlk kemomuzu aldık.Pazartesi 2. yi alıcaz.Babamın morali çok yüksek yenicem bu illeti diyo.Doktorlar bize 1 yıl verdi ama yukarıdaki mesajı okuyunca bende ümitlendim. Herkese sağlıklı günler.............

çok geçmiş olun canım
Allah tan ümit kesilmez, ümit etmek ve dua etmek gerek
hastaya iyi bakım da şart, moral tabi ki çok önemli
sizin durum tam olarak nedir?
babamınki küçük hücreli dışı adeno kanser türünde
fakat teşhis konulduğunda hem karaciğer e hem kemiklere sıçramıştı
kasım ın 12 sinde ışın tedavimiz bitti
ocak 15 te pet ct çektirip durumuna bakılacak
inşallah ışının da faydası olmuştur
genel durum itibariyle dışardan iyi görünse de, içini bilemiyoruz tabi
heyecanla bekliyoruz petct yi
allah yardımcımız olsun canım
hastanın bünyesi de büyük etken bence
bir de yönlendirmek gibi olmasın ama biz hastalığı öğrendiğimizden beri babama hergün kefir mayalayıp içiriyoruz, internetten araştırıp kendiniz karar verin, ben etkilemek istemem
özellikle kemoterapi esnasında hastaya çok faydalı olduğunu okumuştum, bir çok faydası varmış

arkadaşlar aranıza yeni katıldım.siteye üye olan bir arkadaşımdan duymuştum.uzun zamandır takip ediyorum.filiz semizler adlı kullanıcıyla komşuyuz.onu hatırlayan herkese selamları var.ne yazık ki babasının hastalığı nüksetti.bu aralar yine kemoterapiye başladılar.onu gördükçr kahroluyorum.öyle yoğunki...duygu patlaması yaşamasından korkuyorum.allah hepinize yardım etsin

arkadaşlar aranıza yeni katıldım.siteye üye olan bir arkadaşımdan duymuştum.uzun zamandır takip ediyorum.filiz semizler adlı kullanıcıyla komşuyuz.onu hatırlayan herkese selamları var.ne yazık ki babasının hastalığı nüksetti.bu aralar yine kemoterapiye başladılar.onu gördükçr kahroluyorum.öyle yoğunki...duygu patlaması yaşamasından korkuyorum.allah hepinize yardım etsin

çok üzüldüm:KK43:
hastalığı durdu demişti, sevinmiştik
nasıl nüksetmiş bilgniz var mı?
iyileşme gösterdikten sonra hangi belirtilerle nüksediyor tekrar???
filiz hanıma çok selamlarımızı iletin lütfen
Allah yardımcısı olsun, tez zamanda hastalarımıza şifa versin inşallah

Merhaba arkadaşlar,
Çok hassas olduğum bu konuda bir topic görünce yazmadan edemedim.
Babamı Şubat ayında, primeri belli olmayan, beyin metastazı sebebiyle, henüz hayatının en güzel günlerindeyken, 58 yaşında kaybettim. Teşhis konulması ve vefatı arasında sadece 1 ay vardı. Beyinde irili ufaklı 7 tane tümör tespit edildi. Radyoretapi aldı, primerini teşhise yönelik ameliyatlar oldu, kemik taraması vs. yapıldı. Fakat geç kalınmıştı. Hastaneden çıkıştan 3 gün sonra kaybettik.
Kemik taraması sonuçları vefatından sonra çıktı, tam teşhis konduğunda vefatı üstünden 1 aya yakın zaman geçmişti.
Primerini, örnek teşkil edip kimsede moral bozukluğu yaratmasın diye yazmayacağım.
Lakin sayısız doktorla yaptığımız görüşmeler sonunda edindiğim bir kanaati paylaşmak isterim. Her kanser hastası başlı başına spesifik bir vakadır, nevi şahsına münhasır süreçlerden geçerler, tepki ve belirtileri kendilerine özeldir.
Lütfen etraftaki örneklerden yola çıkarak maneviyatınızı bozmayın, bilmediğiniz bitki kürlerini doktorunuza danışmadan uygulamayın. Alınan tedavinin etkilerini azaltabilir ya da ters etkiler yaratabilirsiniz.
Ailesinde bu hastalıkla savaşan arkadaşlarıma her türlü desteğe hazırım arkadaşlar. Bildiğimce, elimden geldiğince destek olmak isterim….
Herkese şifa dolu, sağlıklı günler dilerim.

Son düzenleme:
çok üzüldüm:KK43:
hastalığı durdu demişti, sevinmiştik
nasıl nüksetmiş bilgniz var mı?
iyileşme gösterdikten sonra hangi belirtilerle nüksediyor tekrar???
filiz hanıma çok selamlarımızı iletin lütfen
Allah yardımcısı olsun, tez zamanda hastalarımıza şifa versin inşallah

canım onunda size selamları var.kemik ağrısı ve öksürükle gelen kan.karaciğer enzimlerindeki yükseklik.ama amca ii değil.çocuk gibi küsüyo darılıyo ilaçlar yüzünden.ama takdir ediyorum.arkadaşım.dayanıklı olma çabasında belki de ölee görünüyo.konuşmadığı kardeşiyle bile babası için biraraya geldi.ablalık bu olsa gerek:KK9:

pni80@hotmail.com
Kızlar..
Burayı yeni farkettim.. Allah hepinize yardım etsin..
Çok.. çok üzüldüm..

Biraz uzun olacak yazacaklarım..
Ama okuyun derim..

Benimde babam şu an akciğer kanseri..
Son evrelerinde..
Kalp hastası olduğu ve bünyesi çok zayıf olduğu için ne kemoterapi, ne ameliyat..
Hiçbirşey yapmadan eve gönderdiler..
Ve o zaman 6 ay kadar ömür biçtiler..
1 sene oldu..
Hala yaşıyor.. Tabi buna yaşamak denilirse..

Kalkamıyor.. Yürüyemiyor.. Hatta artık oturamıyor..
Ayağa kalktığı anda nefes nefese kalıyor..
Nefessizlikten gözleri dışarı fırlıyor sanki..

Ağrıları çok arttı..
Dayanamıyor ağrılara..
Ağrı kesici ilaçları geçtik, sırtına ağrıyı kesmesi için bant yapıştırıyoruz şimdi..
Ama yavaş yavaş o da yeterli gelmemeye başlıyor..

35- 40 kilo kaldı 1.80 boyundaki adam..
Eridi.. bitti..
Yemek te yiyemiyor.. Kabızlık onu çok zorluyor..

Kanser akciğerinin 3 te 2 sini kaplamış..
Kendisinin kanser olduğundan haberi yok..
Ona söylemedik ama " ben biliyorum kanser olduğumu" diyor..
günden güne kötüye gidiyor..

Ama size asıl söylemek istediğim birşey var..
Hepinize bir umut olur inşaAllah..

Ben şu an Trabzon'dayım..
Babam ise Sakarya'da..
Dr.lar hiçbir ilaç vermediler babama..
Sadece ölüme terkettiler..

Bende bitkisel tedaviye yöneldim..
Araştırdım..
Ve Malatya'dan bir tanıdığımın ballı bir karışımdan
senelerdir çekmekte olduğu bir bağırsak hastalığından(ama kanser değil..)
kurtulduğunu öğrendim..
Bakalım neymiş bu karışım derken, tesadüf bu ya,
bu karışımı yapan adamın Trabzon'da olduğunu öğrendim..
Hemde sürekli önünden geçip gidiyormuşum..

Hemen aradım.. Gittim görüştüm..
Uzun uzun konuştum..

Adam, Kur'an'daki bal ile ilgili ayeti okuyarak başlamış araştırmalarına..
Hani "balda gerçekten insanlar için şifalar vardır" gibi bir ayet bu..
24 yıldır araştırıyormuş..
Ve birkaç sene önce nihayet bulmuş..
Bir karışım icad etmiş..
Denemiş..
Ve birçok kanserli hastası iyileşmiş bu sayede..
Tabi adam diyor ki,
Ben aracıyım.. Şifayı veren Allah..

Tüm tümörleri küçülten bir balı var..
Yani tüm kanser türleri için, tek bir karışımı var..
Bu karışım, kanser hücrelerini öldürüyor..

Biz ne yaptık dersiniz?
Hemen aldık bu baldan..
Bu bala başlamadan önce film çektirdik..
ışte o zaman öğrendik kanserin akciğerini 3 te 2 sini kapladığını..
Dr. "bitti artık" demişti bize..
Sadece bekleyin demişti..

Bizde nasıl olsa herşey bitti,
bu balı deneyelim, zaten dr. lar ne ilaç verdiler ne tedavi,
bir deneyelim dedik..

Karışım 27 günlük kürler halinde..
Bir kavanoz 27 gün gidiyor..
Acı değil, tadı çokta güzel..
Yalnız tam adamın tarif ettiği gibi kullanılması gerekiyor bu macunun..

Neyse..
Ben buradan alıp, yolladım babama..
Ve babamda o kadar düzenli kullandı ki..
Bir dakika bile şaşmadı kullanırken..

Ne oldu dersiniz?
Macun bittiğinde gidip yine film çektirdik..
Ve 5 mm. küçülme olduğu tespit edildi..

Tabi tümör son aşamasında ve çok büyük olduğundan,
tamamen yok olması çok zaman alacak..

Ama siz Dr. un şaşırmasını görecektiniz..
"Bunun hiçbir ilacı yok.. Tedavisi yok.. Siz ne yaptınızda bu tümör küçüldü" dedi..

Biz bir kavanoz daha aldık şimdi..
Kullanmaya devam..
Adama yanında farklı bir kavanoz daha verdi..
O da, tümörün küçülmesini hızlandıracakmış..

Anlatacağım daha çok ayrıntı var..
Ama artık zamanla yazarım size..

Bu mübarek adamın ismini vermeyeceğim..
Özelden yazarım macunun adını isteyen olursa..

Allahım herkese yardım etsin..
Hastalık çok zor..
Hele kanser, beter bir hastalık..

Canım merhaba ya şimdi girince okudum öncelikle çok geçmiş olsun diyorum. Banada yardımcı olursan sevinirim. Bu bala nasıl ulaşacağım hakkında bilgi verirmisin lütfen çok önemli.

canım allah şifa versin benim babamda akciğer kanseri ve ameliyat oldu.sol akciğeri alındı.kanser ayağına sıçradı ordan biopsi yapıldı sonuç kanser hücresi ayakta yani.neyse ama babam o kadar neşeliki ben hasta değilim yenerim bu hastalığı sadece tek sorunum yürüyememk ve acı çekmem diordu.şimdi ayağından radyoterapi ve ciğerlerinden kemo görüyor çok şükür ii.en önemli ilaç moral.allah şifa versin.

nuriye cim canım moral her şeyden önemli çok haklısın..hem onlar hemde biz iyi düşünüp iyi olmasını dilemeliyiz.hepimizin hastalatına acil şifalar versin yaradan:KK55:

nures... Çok üzüldüm..
Allah'ım sabır versin..
Mekanı cennet olsun..
Rabb'im ahiretini güzel eylesin..

arkadaşım benim babamada 3 gün önce akciğer kanseri tanısı kondu.maalesef diğer organlara ve kemiğede sıçramış.sen bir bal karışımından bahsetmişsin.rabbim şifası belkide bunda vardır.bana yazar msın canım?

...nil bir baldan bahsetmişsin benim annemde akciğer kanseri ve beyine karaciğere mideyede atlamış durumda bahsettiğin balı nasıl alabilirim lütfen acil cevap yazabilirsen çok mutlu etceksin bizleri allah razı olsun şimdiden teşekkür ederim:18:

Özelden ulaşabileceğiniz adresi yazdım kızlar..

Allah'ım hepinizin hastalarına acil şifalar versin..

İyi haberlerinizi duyarız inşaAllah..

yakınlarını kaybedenlere başsağlığı diliyorum,bende yengemi bu illetten kaybettim,çok yakındık birbirimize,henüz paylaşacak çok şeyimiz vardı,ne yazıkki son evresindeymiş...tanı konulması ile kaybetme sürecimiz arasında çok kısa bir zaman vardı...

merhaba,

bütün forumu ağlayarak okudum. benim babama da akciger kanseri teşhisi konuldu evresi henüz belli değil. ama sanırım 3 ya da 4 olabilir. bizi nelerin beklediğini bilmiyorum tek bildiğim onu çok sevdiğim... günlerdir deli gibiyim. yollarda gözlerim ıslak ıslak geziyorum. umudumu yitirmiyorum inşallah allahım şifasını verir (herkese). ama hiçbirimiz ölümsüz değiliz bir şekilde öleceğiz rabbim çektirmesin diyorum. babam hemodiyaliz hastası (böbrek yetmezliği) sürekli kontrol altında, kan değerleri akciğer filmi her ay yapılır. bu öyle bişeymişki koltuk altında bir beze çıkana kadar farkettirmedi hiçbirşeyi.forumda bahsedilen macunu araştırdım hatta sitelerinde kullanıcıların telefonları vardı onları da aradım konuştum hepsi çok memnun. doktorumuza danıştık böyle bişey kullanabilir miyiz diye o da bunlar faydalı olabiliyor ama içinde ne olduğunu bilmemiz lazım potasyumu yükseltecek bişey varsa olmaz dedi. 3-4 doktora gittik en son erkan topuz muayene etti, hepsi kemoterapi önerdi. bu cuma kısmetse tedaviye başlanacak. bu arada bilmeyenler varsa eğer özel acıbadem maslak hastanesi sgk'lı kanser hastalarını fark almadan tedavi ediyormuş. dua edelim rabbim şifa versin bütün derman arayanlara. diyecek başka birşey kalmıyor:KK58:

bir arkadaşımın eşi akciğer kanseriydi ama rutin kontrollerı sırasında ilk evrede yakaladılar ve amelıyat oldu şimdi çok iyi maşallah..Allah tüm hastalara şifa ve yakınlarına sabırlar versin...

merhaba,

bütün forumu ağlayarak okudum. benim babama da akciger kanseri teşhisi konuldu evresi henüz belli değil. ama sanırım 3 ya da 4 olabilir. bizi nelerin beklediğini bilmiyorum tek bildiğim onu çok sevdiğim... günlerdir deli gibiyim. yollarda gözlerim ıslak ıslak geziyorum. umudumu yitirmiyorum inşallah allahım şifasını verir (herkese). ama hiçbirimiz ölümsüz değiliz bir şekilde öleceğiz rabbim çektirmesin diyorum. babam hemodiyaliz hastası (böbrek yetmezliği) sürekli kontrol altında, kan değerleri akciğer filmi her ay yapılır. bu öyle bişeymişki koltuk altında bir beze çıkana kadar farkettirmedi hiçbirşeyi.forumda bahsedilen macunu araştırdım hatta sitelerinde kullanıcıların telefonları vardı onları da aradım konuştum hepsi çok memnun. doktorumuza danıştık böyle bişey kullanabilir miyiz diye o da bunlar faydalı olabiliyor ama içinde ne olduğunu bilmemiz lazım potasyumu yükseltecek bişey varsa olmaz dedi. 3-4 doktora gittik en son erkan topuz muayene etti, hepsi kemoterapi önerdi. bu cuma kısmetse tedaviye başlanacak. bu arada bilmeyenler varsa eğer özel acıbadem maslak hastanesi sgk'lı kanser hastalarını fark almadan tedavi ediyormuş. dua edelim rabbim şifa versin bütün derman arayanlara. diyecek başka birşey kalmıyor:KK58:

canım benim allah yardım etsin:KK5:ne yazık ki aynı durumdayız.babamın 3.evresinde..söylenecek hiç bir şey yok.olaya alışmaktan ,hazmetmekten başka yapacak bir şey yokkkk.ne kadar başarılı olunur.sevdiğini kaybetmeye alışmak çok zor.ben işi deliliğe vuruyorum.yoksa sıyırıcam.ilk zamanlarda ağlamak için allahtan başka kimsenin olmadığı yerleri seçtim..doya doya ,,bağırarak ağladım.en büyük çocuğum ve çocuklarım var.ama insanım hislerimi belli etmemem gerek.onun yanında haşarı bir çocuk gibiyim.ama..........:KK50::KK50::KK50:

Bu sayfaya gelince hep ağlıyorum.
7 AY ÖNCE BABAMI KAYBETTİM BU İLLETTEN:KK43:((
Şimdi yeni eklenen arkadaşlarımız var üzgünüm.Sizlerin mesajlarını okuyunca benim yazdığım ilk mesajlar geldi aklıma çırpınışlarım ama herşey faydasız.Rabbim fazla çektirmeden alsın emanetini gözünüzün önünde o kadar acı çekiyolar ki ve siz bir şey yapamıyorsunuz.İşte ozaman Rabbim çektirme diye yalvarıyorsunuz.O kadar çok ağladımki hastalığı öğrenince yere göge sığamadım ama nafile:KK43:
Babacığım öldüğü zaman ağlayamadım bile :KK43: son ayı helede son günleri hayatım boyunca unutamam çaresizliğin ne demek olduğunu anladım.Biliyorum imdi size tuhaf gelicek ama Rabbime al emanetini diye dua ettim.
offf offf Rabbim yardımcınız olsun .

Bu sayfaya gelince hep ağlıyorum.
7 AY ÖNCE BABAMI KAYBETTİM BU İLLETTEN:KK43:((
Şimdi yeni eklenen arkadaşlarımız var üzgünüm.Sizlerin mesajlarını okuyunca benim yazdığım ilk mesajlar geldi aklıma çırpınışlarım ama herşey faydasız.Rabbim fazla çektirmeden alsın emanetini gözünüzün önünde o kadar acı çekiyolar ki ve siz bir şey yapamıyorsunuz.İşte ozaman Rabbim çektirme diye yalvarıyorsunuz.O kadar çok ağladımki hastalığı öğrenince yere göge sığamadım ama nafile:KK43:
Babacığım öldüğü zaman ağlayamadım bile :KK43: son ayı helede son günleri hayatım boyunca unutamam çaresizliğin ne demek olduğunu anladım.Biliyorum imdi size tuhaf gelicek ama Rabbime al emanetini diye dua ettim.
offf offf Rabbim yardımcınız olsun .

hiç garip değil duan çünkü aynısını bende ediyorum.onlardan kurtulmak istemiyoruz ki....onların çektiği acıdan kurtulmasını diliyoruz..az önce annem ve kardeşim uğradılar:babam akşam kasığımda bişeyler var demiş anneme.büyük olasılıkla sıçradı..hızla giden freni tutmayan araba gibiyiz..son hızla çarpıcaaaaz:18::18:

aynen biz de öyle deliliğe vuruyoruz. allahtan babamın morali iyi (ama içinde nasıl fırtınalar vardır allahım bilir). hep dua ediyorum allahım şifa ver, çektirme, isyan ettirme diye. düşünüyorum, 2 kardeşim var bekar onların evliliklerini görse, bir tane torunu var onun okula gittiğini karne aldığını görse. diğer torunlarınıda o büyütse. o çok istediği köy hayatını yaşasa, tavuk beslese, domates yetiştirse, kuzusu olsa biberonla süt verse ona. o çok istediği tek katlı bahçeli evinde çayını içse. etrafında çoluğu çocuğu torunları olsa. olur mu dersiniz, olur mu sizce. allahtan ümit kesilmez değil mi? söyleyin kesilmez değil mi? bir yanım çok ümitli diğer yanım da herşeye hazırlıklı. ama o benim canım yaaa. ben onun canıyım. o kahverengi gözleri dalıp gidiyor ben gözlerine sığamıyorum o anda. sığdıramıyorum kendimi bir yere, içim ağlıyor yüzümde küçük bir tebessüm hep.ne bileyim bu yaz yine torununu eskisi gibi parka götürse.... bir isteğin var mı babacığım diyorum YOK YAVRUM diyor ya bitiyorum ben. her evlat çok sever tabii ki anne babasını. ama sevgimizin büyüklüğünü böyle hatırlatıyor belkide rabbim bize. babam benim, yıllarca bizim için uğraştın, didindin, bitirdin kendini. allahım daha çok ama çok yıllar sağlıkla beraber olmayı nasip et bize. isyan ettirme allahım bizi. 31 yaşındayım ben hala babamın koynuna girer yatarım. ne sıcakmış baba koynu şimdi daha iyi anlıyorum. yazamayacağım daha fazla çok kötü oldum

X