Onkoloji - Kanser ve Türevleri Akciğer kanserini yenen var mı?

eh be arkadaşım.çok sıcaktır baba kucağı ağlattın beni ne diim sana.evet ümit kesilmez.amakurtuluş yok:KK43:(((oooooooof of

Yine ağlattınız beni:KK43:(((
bugünlerin kıymetini bilin onlara doya doya bakın öpün sevin ama en çok yanında Kuran okuyun ferahlasınlar.Şimdi onlara en çok lazım olan şey bol bol dua ve sevgi.
Rabbim yardımcıları olsun Allahtan ümit kesimez.

Akciğer kanseri olan annemi geçen cumartesi kaybettim.Böbrekler iflas etti sonunda.Acı ve ağrı dolu günlerin ardından 1 yıl 2 ay süren savaşımız sona erdi.(oysa3-4 ay ancak yaşar demişlerdi)geriye dönüp "keşke yapsaydım"diyebileceğim hiç bir şey yok.Canımı dişime takıp,son ana kadar destek,sevgi ve azimle yanındaydım ve son görevlerimide cenaze namazına kadar en ıyı şekilde yapmaya çalıştım.
Ama yüreğim buruk,yokluğunun yeri kocaman ve bir hafta içinde azalmadı,arttı.Nefessiz çırpınışları,krizleri,teneşirdeki hali,mezarı beynimde her an.Çok üzgünüm
Burada bu mücadeleyi veren ve hala savaşan dostlarım,anladımki kurtuluş hayal.Kemoterapi ömrü uzatsada,yanında getirdiği sıkıntılar başka bir çile.Allah sevdiklerimize ve bize bu zorlu süreçte güç,yardım ve sabır versin :KK43:

yakınlarını kaybedenlere rabbim büyük sabırlar versin onlarında mekanını cennet eylesin inşallah. babamın tedavisi başlayacak diye yazmıştım ama kemoterapiden vazgeçtik. doktor kemoterapiye girerse en fazla 1,5 yıl yaşar dedi. kemoterapiyi kaldıramayacağını ve pek faydasının olmadığını düşündüğümüzden vazgeçtik. bir tanıdığımız vasıtasıyla bir herbalistle tanıştık, yurtdışından bir ilaç getirtti bize bitkisel olan. ona başladık şimdi inşallah iyi gelir. ama herbalist şunu söyledi doktorlar size çok bile ömür biçmişler bu hastalar 1 yıl bile yaşamıyor ama herşey allahın elindedir dedi. aldığımız ilaç onu iyileştirmeycekmiş ama rahat yaşamasını sağlayacakmış söylediğine göre. şifa olur inşallah, hakkımızda hayırlısı. 4 gün oldu daha ilaca başlayalı. bu gece sırtı çok ağırmış hiç uyumamış sabaha kadar babam, internetten baktım kaburgalara sıçrayınca sırt ağrısı olurmuş. ne bileyim iyice kafayı yemeye başladım ben. dua etmekten başka şansımız yok :KK43:

gerçektende bir süre sonra "Allahım al canını daha fazla acı çekmesin"diye dua ediyoruz.Belki bu bizim ölüme tahammülümüzü arttırıyor,kolaylaştırıyor.
Buradaki herkes aynı acıları yaşıyor.Aynı içtenlikle ve çaresizlikle.Öldüğünde ise çırpnışlarmız,üzüntülerimiz sona eriyor,hastalarımızında.1 yıl içinde aldığım şekli aynada gördüğümde kendimi tanıyamıyorum.Bembeyaz saçlar,yorgun gözler,şişmanlamış,pörsümüş bir beden.....

mavişim;senin adına üzüldüm.anneciğin için sevindim.azaplarını bu dünyada bırakıp istirahat ettiğine inanıyorum.nolur kendini koyverme,farzetki misafirlikten evine döndü..diyeceksin ki saçmalamışsın.hiç kimse ana baba yerini tutmaz.evlatlarımız için bizde ana babayız.nolur canım toparla kendini,bu sabah babamlara gittim.nasılsın dedim.yaşamaya çalışıyorum dedi:KK43:(( hiç birşey diyemedim.

benim yengem 5 yıldır akciğer kanseri 2 kere ameliyat oldu 2.ameliyatında 2 yol geçti sanırım şuanda hiç bi sorun yok doktorlar çok ii diyolar bizler gibi hayata devam ediyor

babam 58 yaşında 30 sene günce 3 paket sigara içen biriydi. 6 senedir içmiyordu.3 ay önce nefes darlığı, göğüste ağrı gibi şikayetlerle göğüs hastalıkları hastanesine gitmişti. röntgen çekildi . doktor solunum yolu enfeksiyonu dedi. birde filme bakarak sol üst lopta leke gördü . sen daha önce zaturre geçirmişsindedi. lekeyi ona bağladı. yolladı babamı. babamın şikayetleri geçmeyince bizim ısrarlarımız üzerine aynı hastanenin başka bir doktoruna gitti. aynı röntgeni gösterdi. dr dediki sana bişey demedilermi tomografi istemedilermi dedi. babamda hayır dedi. hemen çekil denildi. çekildi. sol üst lon sönmüş dendi. derhal bronoskopi yapılacak dedindi yapıldı. babam o işlemden çok sarsıdı bir haftadır yatıyor. iştahı gitti nefesi daralıyor, yoruluyor. bronoskopi sonucu iyi çıkmadı. küçük hücreli dışı karsinom mevcutmuş. hemen pet çekilin dendi. metastas varmı yokmu diye. birde evrelendirme yapılması için çekilmesi gerekiyormuş. neyse çok beklemdik heöen çekildi sonucu aldı. evet malesef acı sonuç babam 3a yada 3b tam emin değiller ama sonuçta 3. evre akciğer kanseri çıktı. ne kötü ki o hafta halamın eşininde akciğer kanseri olduğunu öğrendim sonuncu evrede. aynı hafta iki kötü haber beni çok sarstı.babamın ilk gittiği dr önemseseydi belki daha önce teşhiş olucaktı. daha başlangıç evresinde olabilirdi belki. sen bir dr olarak bunu önermeliydin hastana heleki akciğerde leke gördüğün halde nasl ihmal edersin. cebinden çıkmıyor o tomografinin parası değilmi. ah ah şansızlık işte.
şuada babam biraz daha iyi iştahı gelmeye başladı akciğerde sadeve bir bölgece çapı 2cm olan ufak bir tümürmuş ama lenflere sıçradığı için 3. evde diye nitelendiriyorlar. doktor %80 iyileşme sağlanır diyor. babam buna inanıyor. umutlu. moralide iyi. ama benim moralim hiç ,iyi değil. nasl iyileşicekki. nette araştırdım yaşam süresi 1-2-3 yıl değişiyor. Allah!ım göstermesin ama hep içimden babam 2 sene daha geç yada daha erken ölücek dye düşünmeden edemiyorum. babamdan çok benim psikolojim mahvoldu.
Allah tüm kanser hastalarına acil şifalar versin. sabır versin. güç kuvvet versin. ne illet bir hastalık bu. ne sinsi bir hastalık. .ok ama çok üzülüyorum.

babam 58 yaşında 30 sene günce 3 paket sigara içen biriydi. 6 senedir içmiyordu.3 ay önce nefes darlığı, göğüste ağrı gibi şikayetlerle göğüs hastalıkları hastanesine gitmişti. röntgen çekildi . doktor solunum yolu enfeksiyonu dedi. birde filme bakarak sol üst lopta leke gördü . sen daha önce zaturre geçirmişsindedi. lekeyi ona bağladı. yolladı babamı. babamın şikayetleri geçmeyince bizim ısrarlarımız üzerine aynı hastanenin başka bir doktoruna gitti. aynı röntgeni gösterdi. dr dediki sana bişey demedilermi tomografi istemedilermi dedi. babamda hayır dedi. hemen çekil denildi. çekildi. sol üst lon sönmüş dendi. derhal bronoskopi yapılacak dedindi yapıldı. babam o işlemden çok sarsıdı bir haftadır yatıyor. iştahı gitti nefesi daralıyor, yoruluyor. bronoskopi sonucu iyi çıkmadı. küçük hücreli dışı karsinom mevcutmuş. hemen pet çekilin dendi. metastas varmı yokmu diye. birde evrelendirme yapılması için çekilmesi gerekiyormuş. neyse çok beklemdik heöen çekildi sonucu aldı. evet malesef acı sonuç babam 3a yada 3b tam emin değiller ama sonuçta 3. evre akciğer kanseri çıktı. ne kötü ki o hafta halamın eşininde akciğer kanseri olduğunu öğrendim sonuncu evrede. aynı hafta iki kötü haber beni çok sarstı.babamın ilk gittiği dr önemseseydi belki daha önce teşhiş olucaktı. daha başlangıç evresinde olabilirdi belki. sen bir dr olarak bunu önermeliydin hastana heleki akciğerde leke gördüğün halde nasl ihmal edersin. cebinden çıkmıyor o tomografinin parası değilmi. ah ah şansızlık işte.
şuada babam biraz daha iyi iştahı gelmeye başladı akciğerde sadeve bir bölgece çapı 2cm olan ufak bir tümürmuş ama lenflere sıçradığı için 3. evde diye nitelendiriyorlar. doktor %80 iyileşme sağlanır diyor. babam buna inanıyor. umutlu. moralide iyi. ama benim moralim hiç ,iyi değil. nasl iyileşicekki. nette araştırdım yaşam süresi 1-2-3 yıl değişiyor. Allah!ım göstermesin ama hep içimden babam 2 sene daha geç yada daha erken ölücek dye düşünmeden edemiyorum. babamdan çok benim psikolojim mahvoldu.
Allah tüm kanser hastalarına acil şifalar versin. sabır versin. güç kuvvet versin. ne illet bir hastalık bu. ne sinsi bir hastalık. .ok ama çok üzülüyorum.

hoş geldin aramıza kardeşim....:2:

merhaba arkadaşlar,

valla doktor doktor gezdik hangisine inanalım şaşırdık. 2. evre diyen, 3. evre diyen, 4. evre ömrü az diyen, ne ararsanız var yani.kemoterapi olsun diyen, radyoterapi olsun diyen, hiçbirşey olmasın diyen...... bir küç gündür dilinde tutlma başladı babamın, sizin hastalarınızda da oluyor muydu acaba? oy oyyyyy valla ben daha beter oldum psikolojim alt üst oldu, ne kadar sağlam durmaya çalışsamda hiç iyi değilim ben. allah herkesin yardımcısı olsun

merhaba arkadaşlar,

valla doktor doktor gezdik hangisine inanalım şaşırdık. 2. evre diyen, 3. evre diyen, 4. evre ömrü az diyen, ne ararsanız var yani.kemoterapi olsun diyen, radyoterapi olsun diyen, hiçbirşey olmasın diyen...... bir küç gündür dilinde tutlma başladı babamın, sizin hastalarınızda da oluyor muydu acaba? oy oyyyyy valla ben daha beter oldum psikolojim alt üst oldu, ne kadar sağlam durmaya çalışsamda hiç iyi değilim ben. allah herkesin yardımcısı olsun

canım korkutmak istemiyorum.doktor değilim.fakat beyine sıçramış olabilir mi acaba:18:

canım korkutmak istemiyorum.doktor değilim.fakat beyine sıçramış olabilir mi acaba:18:

valla benimde aklımdan geçmedi değil ya. pazar günü tomografi çekilecek beyine. fakat babamda aşırı nefes darlığı var yorulduğu zaman özellikle takılma oluyor, beyine oksijen mi gitmiyor acaba. babam aynı zamanda hemodiyalize giriyor, yıllar evvel tüberküloz tedavisi sırasında kullandığı ilaçlar hemodiyalizle etkileşim yapmıştı ve o zaman da böyle olmuştu babam. hatta o kadar etkileşim olmuşki babam ölümden döndü bir bayram günü. diyaliz esnasında fenalaşıyor ve hemen hastaneye kaldırıyorlar, bilinç gitmiş kendinde değil. doktorlar herşeye hazırlıklı olun diyorlar. ve kurban olduğum allahım babamı o günün sabahında hastaneden yürüyerek çıkartıyor. hep umut işte, birşeyleri biliyoruz ama, neleri atlattık bunu da altacağız allahın izniyle diyoruz.

arkadaşlar biz birşey bulduk ve çok umutlandık size de yazmakk istedim o yüzden.
daha evvelde yzmıştım babama bitkisel bir ilaç aldık yurtdışından diye bu ilaç 28 gün kullanılıyor (5-6 ay kullanmak gerekiyormuş) ve fiyatı 1080 dolar. bu ilacı kullanan birilerini bilmiyoruz tabii sadece bize herbalist önerdi ona güvendik bir de internet sitelerindeki yorumlar var. fakat biz çevremizde bir kaç insandan duyduğumuz ve faydasını gördüğünü söyledikleri birine ulaştık. bu kişi ıspartada amacı ticaret değil çok cüzi bir rakamda hazırlıyor bu suları, sadece malzeme parası alıyor dua edin yeter demiş kardeşime hatta. bizim sularımız bugün geldi 40 gün kullanın tahlillerinizi yaptırın bana da haber verin demiş. hatta babam için kanseri halledelim böbrekleride düzeltiriz allahın izniyle demiş. umut dünyası işte. ama bunu kullanırken sigara içki ve su tüketimi olmayacak. çay kahve komposto vs. olmayacak sadece gönderdiği suları içecekmiş. radyoterapi kemoterapi ilaç almasına mani değilmiş. şifa allahtan tabii, sonuçları sizinle de paylaşacağım.

arkadaşlar biz birşey bulduk ve çok umutlandık size de yazmakk istedim o yüzden.
daha evvelde yzmıştım babama bitkisel bir ilaç aldık yurtdışından diye bu ilaç 28 gün kullanılıyor (5-6 ay kullanmak gerekiyormuş) ve fiyatı 1080 dolar. bu ilacı kullanan birilerini bilmiyoruz tabii sadece bize herbalist önerdi ona güvendik bir de internet sitelerindeki yorumlar var. fakat biz çevremizde bir kaç insandan duyduğumuz ve faydasını gördüğünü söyledikleri birine ulaştık. bu kişi ıspartada amacı ticaret değil çok cüzi bir rakamda hazırlıyor bu suları, sadece malzeme parası alıyor dua edin yeter demiş kardeşime hatta. bizim sularımız bugün geldi 40 gün kullanın tahlillerinizi yaptırın bana da haber verin demiş. hatta babam için kanseri halledelim böbrekleride düzeltiriz allahın izniyle demiş. umut dünyası işte. ama bunu kullanırken sigara içki ve su tüketimi olmayacak. çay kahve komposto vs. olmayacak sadece gönderdiği suları içecekmiş. radyoterapi kemoterapi ilaç almasına mani değilmiş. şifa allahtan tabii, sonuçları sizinle de paylaşacağım.

Merhaba arkadaşın bahsettiği ısparta dan gelen içeceği babam için kullanmıştım ancak faydasını göremedik hatta sonraları pişman bile olduk diyebilirim çünkü bu sıvı yı içerken su vb. herhangi bir başka içecek içmemesini söylediler ancak şöyle bir durum varki kemoterapi alan hastalarda kemoterapinin etkisini azaltmak ve vucuttan bir an önce atılması için bol bol su içmesi gerekiyor hastanın. Hastaya bu ıspartadan gelen sıvıyı verdiğiniz zaman zor içiyor doğal olarak suyun yerini tutmuyor ve içmek istemiyor ee hastaya suda veremiyorsun bu sefer kemoterapi ilaçlarını vucuttan atamıyor benim babamda akciğer kanseri idi 4 ay önce vefat etti ve pişman olduk bu sıvıyı verdiğimize keşke normal su vereydik dedik çünkü babam akciğer kanserinden değilde sanki kemoterapi yüzünden vefat etti o yüzden bu tarz alternatif tıp ürünlerini kullanırken bir daha düşünün derim ve benim önerim hastaya zemzem suyu içirin. Sonuçta doktorlar kansere bişey yapamıyor şifa Allah'tandır. tüm kanser hastalarına acil şifalar dilerim.

Merhaba arkadaşın bahsettiği ısparta dan gelen içeceği babam için kullanmıştım ancak faydasını göremedik hatta sonraları pişman bile olduk diyebilirim çünkü bu sıvı yı içerken su vb. herhangi bir başka içecek içmemesini söylediler ancak şöyle bir durum varki kemoterapi alan hastalarda kemoterapinin etkisini azaltmak ve vucuttan bir an önce atılması için bol bol su içmesi gerekiyor hastanın. Hastaya bu ıspartadan gelen sıvıyı verdiğiniz zaman zor içiyor doğal olarak suyun yerini tutmuyor ve içmek istemiyor ee hastaya suda veremiyorsun bu sefer kemoterapi ilaçlarını vucuttan atamıyor benim babamda akciğer kanseri idi 4 ay önce vefat etti ve pişman olduk bu sıvıyı verdiğimize keşke normal su vereydik dedik çünkü babam akciğer kanserinden değilde sanki kemoterapi yüzünden vefat etti o yüzden bu tarz alternatif tıp ürünlerini kullanırken bir daha düşünün derim ve benim önerim hastaya zemzem suyu içirin. Sonuçta doktorlar kansere bişey yapamıyor şifa Allah'tandır. tüm kanser hastalarına acil şifalar dilerim.

öncelikle başınız sağolsun. şifa allahtan tabiiki ama umut dünyası işte. benim babam diyaliz hastası olduğu için zaten çok su içemiyor. fakat sudanmıdır bilemiyorum kullanmaya başladığı 3. günden itibaren babamın genel durumunda düzelmeler farkettik. gözünü açamayan adamcağız dün kendini o kadar iyi hissediyorduki, nefesi de düzelmişti, dün gezmeye bile gitmek istedi. herşey bahane tabii bir şekilde hepimiz öleceğiz ama rabbim çektirmesin şifa versin herkese, uzun güzel yıllar versin

bütün mesajları okudum gerçekten çok üzüldüm insan göz yaşlarına engel olamıyo benim dayım akciğer kanseri 1 hafta önce öğrendik galba ilerlemiş şu an ankara ibni sina hastanesin de yatıyo bugün röntgen
(nükleyer )çekmişler kızlar siz daha iyi bilirsiniz adını unuttum 1 1.5 saat sürüyomuş anladınız umarım çarşamba günü doktor gereken açıklamayı yapacakmış tam bilmiyorum bende tlf görüşüyorum sürekli dayım çok zayıf normalde tedaviyi kaldırabilirmi bilmiyorum birde çok ağrısı varmış göğsünde omuz kısmında iğne rahatlatıyomuş sadece iğnedende korkuyo yazık sizce çok mu ilerlemiş bu illet ankarada yada başka yerde bana tavsiye edceğiniz doktor yada hastane var mı ALLAH BÜTÜN HASTALARA ŞıFA VERSıN YAKINLARINADA DAYANMA GÜCÜ VERSıN DERDı VEREN ALLAH DERMANINIDA VERıR

kızlar ya dayımın kanseri beyine sıçramış şimdi beyin cerrahı görecekmiş eyer beyin cerrahı amalıyat ederse bir umut var şayet amalıyat yapmazsa yapılacak pek bir şey yokmuş nerden çıktı bu hastalık ya kızdığım nokta 3 yıl önce doktora gidiyorlar doktor akciğerde leke olduğunu söylüyorlar ama dayım önemsememiş bu ne cahillik kardeşim ya niye bu bizim millet bu kadar vurdum duymaz anlamıyorum sanki muane olsa ne kaybedecek şimdi daha mı iyi oldu

zaten beyin cerrahı amaliyat yapmıyomuş yani yapıcak pek birşey kalmadı sanırım yarın hastaneden çıkartıyolar sadece radyoterapi kemoterapi görücek bununda ne anlama geldiğini biliyosunuz çok üzüldüm sanki amaliyat deseler bir umut olacaktı bizim için ama şimdi umudum tükendi dün kendimde değildim sanki hala daha da kendime gelemedim Allah yardımcımız olsun
tam bir yıldı bu illete yakalanı hastaneler ikinci evi oldu son 4 ayı yatakta geçirdi sol tarafı tutmuyordu yoğun bakımda 3 gün kendini bilmeden kaldı kaç kez tamam bu sefer kaybettik dediğimizde o yeniden açtı gözlerini mücadele etti canım dayım iyileşeceğini zannediyordu taki son aylarına kadar bir gün tlf bana ismimi vererek ölüyorum deyişi hala kulaklarımda :KK43:((

2 hafta önce onu kaybettik bu arada hem dayım hemde kayınpederim di en son 3 ay oldu göreli son nefesinde yanında olamadık ölüm haberini aldığımızda yıkıldık gece 11 de çıktık yola 1000 km yol aldık son yolculuğuna uğurlamak için eşim uykusuzluktan ağlamaktan gözleri kırzarmıştı toprağa kendi elleriyle koymuş yıkanırken de yalnız bırakmamış babasını eve getirdiklerinde açıkolan gözlerini kapattı ama yinede tam kapanmadı :KK43:
ölümünden 3 gün önce çekilmiş resimlerini gördüm tamamen değişmiş boş gözlerle bakıyo:KK43:
evimize döneceğimiz sabah onu aradı gözlerim şimdi olsaydı bizi uğurlardı eşime söyleyemedim hadi gidip biz onunla vedalaşalım diye onu daha fazla üzmekten korktum meğerse o da aynı şeyi düşünüyormuş gittik mezarlığa vedalaştık bizi görmüşmüdür acaba :KK43:(

makanın cennet olsun dayıcım inşallah çektiğin acılar günahlarına kaffaret olur..

Allah (cc) bütün hastalara şifalar versin ölmüşlerimeze rahtmet eylesin yakınlarını kaybadelenlere rabbim sabır versin amin...

ben de annemi bu illetten kaybettim.yazıları okuyunca tekrar o günleri yaşadım.Yüce Rabbim kimseyi bu hastalıkla sınamasın.herkese acil şifalar diliyorum.ölenlerin de Allah mekanlarını cennet etsin.günahlarını affetsin

Bende babamı bu illettenden kaybettim.. Hastalığın erken teşhisi çok zor olduğu için maalesef tedavi süreci için geç kalınmış oluyor.. Rabbim herkese acil şifalar versin, çeken biliyor çok zor bir hastalık.. Ölenlerin de mekanları cennet olsun..

Daha önce yazdığım bu konuyu, yine boğazımda düğüm, gözümde yaş okudum.
Babacığım kansere yenik düşeli 1 yıl 2 ay 15 gün oldu...
O gitti, acısı bizlere kaldı.
Rabbim tüm hastalara şifalar versin tez zamanda, şu mübarek günlerde dualarım hem onlarla, hem hasta yakınlarıyla....

kızlar ya babam dışardan bakınca son model araba gibi:)içersini sormayın kardeşim azerbeycandanmı ne acı bir bal getirtmiş.balgam tıkamıyo rahat kopartıyo.daha önce balgam yüzünden nefes krizi yaşadık.bir çay kaşığı alıyo her sabah şimdilik iyi. bu arada 2.kür 7.kemoyu aldık.sıra 8.de adam savaşıyo maşallah morali iyi gidiyı.dün oğlumun gösterisini izlemeye okula geldi:))

X