Onkoloji - Kanser ve Türevleri Akciğer kanserini yenen var mı?

Sevgilim nefes darlıgı ile gittik akciger kanseri tanısı oldu okuduklarımdan illet bir hastalık oldugu söyleniyor ama :/ benim sevgilim daha çok genc 25 inde esmer yarim...
Kartal devlet hastanesinde 2. kemoterapsini aldı bugun 6 kür verdiler sizce hastalıgın başımıdır ? öyle iyiki maşallah kilosu yerinde sizden benden hiç bir farkı yok :/ okudugum yazılarda herkesin hastası zayıflamış yoorgun düşmüş agrıları varmış :/ bizim ne zaman başımıza gelecek :/

küçük hücreli dışı akciger kanseri tanısı kondu ama :/ bir bilgisi olan var mı
Ben de küçüğüm etrafımda kanser olan kimseler yok :/ elimden gelen herşeyi yaptım hastanede ameliyattan sonra falan ama artık istemiyo beni bilmiyorum psikolojisi bozuldu sanırım of napıcamı nasıl davranacagımı bilmiyorm .. :/ yardım eder misiniz en azından akıl verme anlamında.. teşekkür ederim

Allah cümlemize şifa versin devası olmayan dertler ile sınamasın bizi inşallah
Selametle..

canım merak etme.babamla aynı tür 2 yıl oldu babamın.moral en büyük ilaç cümlemize yardım etsin mevlam.......

merhabalar...ben de 1,5 yıl önce mem kanseri teşhisi ile ameliyat olup 6 kür kemoterapi aldım.saçların dökülmesi başta olmak üzere kansızlık halsizlik iştahsızlık kabızlık bir çok sıkıntı kemoterapi ile birlikte yaşandı.ilk kemoterapi kürü ile birlikte bulantı ve kusma için akupunktur yaptırdım. ilk kemoterapide bulantı ve kusma yaşadım onun dışında bulantı ilacı bile kullanmak zorunda kalmadım. Bu günlerde meme kanserinin lenflerle akciğere atladığı tespit edildi. yine 6 aylık kemoterapi almaya başladım.her hafta kemoterapi almak zor gelse debu seferki keşfim OZON tedavisi ile halsizlik ve kansızlığımla bağışıklık sistemi sorununu sorunsuz atlatıyorum. yine bulantı ve kusma için akupunktur yaptırıyorum.iştahım yerinde ve bağırsaklarım düzgün çalışıyor. Kemoterapi ve radyo terapi gören herkese kupunktur ve ozon tedavisi olmalarını tavsiye ediyorum.dilerim derbize dert veren Rabbim en kısa zamanda bizleri dermanımıza kavuşturur...

Daha önce yazdığım bu konuyu, yine boğazımda düğüm, gözümde yaş okudum.
Babacığım kansere yenik düşeli 1 yıl 2 ay 15 gün oldu...
O gitti, acısı bizlere kaldı.
Rabbim tüm hastalara şifalar versin tez zamanda, şu mübarek günlerde dualarım hem onlarla, hem hasta yakınlarıyla....

canım babana allahtan rahmet diliyorum.benim babamda küçük hücreli akciğer kanseri vesol diz kapağındaki kemiğe sıçramış durumda bariz belli oluyor.
dr.lar kemo veya radyoterapi ile hastanın yaşam kalitesini düşürmeyelim dedi.şuan yemek zor yediyoruz.hepinizi anlayabiliyorum.başına gelmeyen kimse bilemez acıları,sıkıntıları.gerekli bütün müdaheleleri yaptırdık ama herkes diorki bıçak değince dağılır.belkide olmasaydı ameliyat şimdi hayatta olmayacaktı çok acı verici bir durum.insan ne yapacağını şaşırıyor.allah herkese yardım etsin bütün hastalara acil şifa versin.

Rabbim tüm hastalara şifalar versin tez zamanda, şu mübarek günlerde dualarım hem onlarla, hem hasta yakınlarıyla....

canım babana allahtan rahmet diliyorum.benim babamda küçük hücreli akciğer kanseri vesol diz kapağındaki kemiğe sıçramış durumda bariz belli oluyor.
dr.lar kemo veya radyoterapi ile hastanın yaşam kalitesini düşürmeyelim dedi.şuan yemek zor yediyoruz.hepinizi anlayabiliyorum.başına gelmeyen kimse bilemez acıları,sıkıntıları.gerekli bütün müdaheleleri yaptırdık ama herkes diorki bıçak değince dağılır.belkide olmasaydı ameliyat şimdi hayatta olmayacaktı çok acı verici bir durum.insan ne yapacağını şaşırıyor.allah herkese yardım etsin bütün hastalara acil şifa versin.

dr.lar kemo veya radyoterapi ile hastanın yaşam kalitesini düşürmeyelim dedi.şuan yemek zor yediyoruz.hepinizi anlayabiliyorum.başına gelmeyen kimse bilemez acıları,sıkıntıları.gerekli bütün müdaheleleri yaptırdık ama herkes diorki bıçak değince dağılır.belkide olmasaydı ameliyat şimdi hayatta olmayacaktı çok acı verici bir durum.insan ne yapacağını şaşırıyor.allah herkese yardım etsin bütün hastalara acil şifa versin.:KK59:

teşhis konulalı 8 ay oldu. 8 ayda ne duyduysak yaptık. şimdi mi allah bugünümüzü aratmasın diyorum ama:KK43:
ağrılar artıyor günden güne hem de çok şiddetli. sağ koluda şişiti (doktora basit bir beze olduğunu söylettik) ve 3 gün önce karnında da bir şişiklik başladı. beynindekileri söylemiyorum bile....
halsizlik, yorgunluk, iştahsızlık....

şifa allahtan....
rabbim bütün hastalalara şifa versin, çektirmesin, isyan ettirmesin:KK58:

teşhis konulalı 8 ay oldu. 8 ayda ne duyduysak yaptık. şimdi mi allah bugünümüzü aratmasın diyorum ama:KK43:
ağrılar artıyor günden güne hem de çok şiddetli. sağ koluda şişiti (doktora basit bir beze olduğunu söylettik) ve 3 gün önce karnında da bir şişiklik başladı. beynindekileri söylemiyorum bile....
halsizlik, yorgunluk, iştahsızlık....

şifa allahtan....
rabbim bütün hastalalara şifa versin, çektirmesin, isyan ettirmesin:KK58:

ben de annemi kanserden kaybedeli tam 3 ay oldu.....hastalığın, kendisi ayrı zor ,tedavisi ayrı zor...eskiden, kanser denildi mi hiçbirşey hissetmezdim

ama şimdi inanın tüylerim diken diken oluyor...çokkk ama çookkk zor bir hastalık..bakana da baktırana da....Rabbim hastalara şifa versin....

annemin de ağrıları çoktu...:KK43::KK43: son nefesine kadar binbir türlü yalan söyledik ...hep iyileşeceğini zannetti..garip anam ,nur içinde yat...

annem, kanserlerin kara şövalyesi diye adlandırılan Pankreas kanserine yenik düştü...

Allah sabır versinn...:KK14::KK14::KK14::KK14:

yazdıklarımın niye silindiğini anlamadım ben sadece acı ot hakkında bilgi almak istemiştim 3 yıldır bu lanet hastalıkla savaşıyoruz artık umudumuz da kalmadı . saturn1974 yeni üye olduğum için özelden mesaj atamıyorum sana nasıl ulaşacağımı da bilmiyorum umarım yazdıklarımı okursun

yazdıklarımın niye silindiğini anlamadım ben sadece acı ot hakkında bilgi almak istemiştim 3 yıldır bu lanet hastalıkla savaşıyoruz artık umudumuz da kalmadı . saturn1974 yeni üye olduğum için özelden mesaj atamıyorum sana nasıl ulaşacağımı da bilmiyorum umarım yazdıklarımı okursun

Canım..bizlerin aracılığıyla msj iletebilirsiniz.İyi paylaşımlar diliyorum

cevap yazdığın için teşekkür ederim. ben saturn1974 ün bahsettiği ürünü kullanan tanıdığı varmı merak ediyorum işe yarayıp yaramadığını yani. tabi ürünün reklamını yapmıyorsa.

2000 yılından bu yana enerjiler yoga reiki bilinçaltı ile ilgileniyorum. Hepinizin bildiğini düşündüğüm bir konu var.
Hastalıkların bilinçaltı nedenleri var. İlaç kullanırız ancak iyileşmeme durumu bilinçaltındaki bu neden hasta kişi tarafından bilinmediği sürece devam eder. BU neden hasta kişi ve ailesinin öğrenmesi gereken bir aşamadır.

Kanser için söylenen şey aşağıdadır.

Kanser: (Derin acı. Uzun süre taşınan kırgınlık, sır, hüzün bedeni kemiriyor. Nefreti içine
gömmek.)

“Geçmişle ilgili her şeyi sevgiyle affediyorum. Yaşamımı mutlulukla doldurmayı
seçiyorum. Kendimi seviyorum.”

İlaçlar kullanılmalı doktorlara gidilmeli ancak bu yukarıda anlattığım durumun çözümlenmemesi ne demektir sizce? sorunun devam etmesi demektir. sorunun devam etmesi ne demektir ? Bir süre sonra fizik beden artık buna dayanamaz demektir.

Son düzenleme:
uzun aradan sonra gelebildim şükür..hastalarımızın cümlesi için hayırlısı olanı versin yaradan........

bu lanet hastaliga bi kurban verdik bugün.cok üzgünüm enistemei kaybettik neden hep iyi insanlar gider ki...mekanin cennet olsun enistem.:KK5::KK5:

allah kaybettiklerimize rahmet etsin.kalanlara sabır.hastalara ise şifa nasip etsin.inş.

babamı 2006 yılında akciğer kanserinden kaybettim..2 yıl savaştı..bu forumda yazan bir kaç arkadaşın dediği gibi bu hastalığın tek ismi olsa da her hasta için ayrı ayrı süreçleri ve yapısı var..babamın ağrısı çok olmadı son nefesine kadar.ama son nefesine kadar deliksiz 2 saat bile uyuyamadı..2 yıl uykusuz, tek başına sabahlara kadar bekledi bekledi..canım benim, gözümün önünden gitmiyor odasına girdiğim zamanki sessizce başını kaldırıp bakışı, gözlerindeki korku...bir gün belki de bize de bu teşhis konulacak...

merhaba

9 ay boyunca verdiğimiz mücadele sona erdi, 21 eylül gecesi babamızı kaybettik.
ölümden kurtuluş yok, vakit geldi ve rabbim yanına aldı babamızı.
dilerim orda yeri çok güzeldir.
onun için herşeyi yapabilmenin huzuru var içimizde, amaaaaa çok özlüyorum çok.
hep isyan ettirmesin diye dua ettim rabbime, çok şükür etmedik, çok şükür etmedi de.
4 gün yoğun bakımın önünde bekledik, sabrettik, hep bir umut dedik bu kadar umutsuzluğun içinde.
kefene sarılı yüzünde büyük bir huzur vardı, küçük bir tebessüm, müthiş bir güzellik. babamın en güzel haliymiş kefenli hali.
son yolculuğumuzu yaptık cenaze arabasında, bedenine sarıldım, tabutuna sarıldım; babam benim dedim, sen yine beni en iyi arkadaşımsın, yine sana soracağım, sana danışacağım, sana anlatacağım dedim... :KK43:
canım babam seni yumuşacık yataklarda rahat ettiremedik, umarım kara toprağın içinde gül bahçelerindesindir.

Son düzenleme:
Allah hastalara acil şifalar versn arkadaşlar.. benim komşumda akciğer kanseriydi öyle teşhis kondu ama 5 sene oldu şuan gayet iyi kimse umudunu yitirmesn tedavisi hakkında çok iyi bir bilgim yok o yüzden burda yanlş şeler sölemek istemem ama sizlere bir umut olur diye yazmak istedm

babannemi ve 17 yaşındaki kuzenimi bu illet hastalık yüzünden kaybettik kuzenim 2 sene çekti ama hiç iyileşmek istiemiyordu umutlu ve iyileşecegine dair inançlı degildi..bence bu hastalıklarda inanmak çok önemli diye düşünüyorum.Allah şifa versin tez zaamanda iyileşir inşallaahh

X