Onkoloji - Kanser ve Türevleri Akciğer kanserini yenen var mı?

nures

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2008
98
2
Daha öncede yazmıştım. Ablama akciğer kanseri teşhisi kondu.39 yaşında.Acaba bu hastalığı yenen varmı. Varsa nasıl bir tedavi uygulandı.Birde bitkisel bişey kullandınızmı.Şimdiden herkese teşekür ederim.

cnm bnm geçmiş olsun.allah şifa versin.
işyerimde bi amca var, 60 yaşında. ve akciğer kanseriymiş önceden.
çok pozitif,neşeli ve çok umutlu birisi. moral gerçekten çok önemli.
gereken ameliyatları olmuş. terapiler bitmiş.çokta sağlıklı şuan. ama arada radyoterapi alıyor.
yanlış bilgi vermek istemem.ya devam ediyor yada sürekli alması gerekiyor radyoterapiyi bilmiyorum.
tam bilgim yok yani.ama bildiğim korkulacak bişey olmadığı.
sakın üzülmeyin. allah yardımcınz olsun,tez zmnda şifa versin.
bnmde annem göğüs kanseri. son 2 terapimiz kaldı allahın izniyle.
az çok anlıyorum endişeni cnm.

cevabın için teşekkür ederim.senin yazdıklarını başından beri takip ediyorum.inan okurken ağladım.allah senin annene, benim ablama ve bütün hastalara şifa versin.

amin cnm. çok zor günlerdi ama atlattık sayılır.çok az kaldı.
inş sizde tez zmnda en sağlıklı şekilde atlatırsınız canım.

bişey soracam.senin annenin teşhisle tedaviye başlama arası ne kadar sürdü.yani ablam 1 aydır hastanede yatıyo.ama hala ne yapacaklarına karar vermediler.bana çok uzun zamanmış gibi geliyo.

15mayısta ameliyat oldu.
6haziranda ilk terapiyi aldı.yani 20 gün geçti aradan.
ama biz bi an önce başlasın demiştik. yoksa 1-2ay sürebilrdi başlaması.

canım seni çok iyi anlıyorum.ben babamı akciğer kanserinden kaybettim.ama sakın sana moralsizlik olmasın hastalık son evresindeydi malesef ancak ozaman teşhis edilebildi ve 50 yaşında babamı kaybettik.
çok zoor zamanlar geçirdik.Allah hepinize güç versin şifa versin.
adın batsın kanser mafoldumben

dikkate alıp cevap yazdığın için teşekür ederim.babanada allah rahmet etsin

ablama salı günü kemoterapi başlanacak.maalesef ameliyat şansı yok.çünkü akciğerin birkaç yerinde kitle varmış.aranızda kırmızı reishi mantar kullanan varmı.

canım Allah ablana şifa versin.. akciğer kanserinden de kurtulanlar var elbette.. sen doktorlarına güven ve ne söylüyorlarsa harfiyen uy.. özellikle beslenmesine dikkat edin ablanın asla az beslenmesin, bir de böbreklerine dikkat edin, bol bol su içsin bol bol idrara çıksın ki vucudundan ilaçları atabilsin canım..
Rabbime dua ediyorum tüm kanser hastaları için, biz babamı geçen yıl kaybettik mekanı cennet olsun, bizimki akciğere sıçrayan gırtlak kanseryidi, kanser hücresinin türü ve yayılması olup olmadığı ve hastanın genel sağlık durumu çok önemli.. babam yaşlıydı ve başka sorunları da vardı, sesi gitmesin diye ve tansiyonu yüzünden ameliyat olması, Allah bilir ya ameliyat olsa sessiz bir şekilde yayılmadan da yaşar ama vakit gelince kanserden değil başka bir bahaneden kaybederdik.. kendimizi böyle teselli ediyoruz.. bu konularda inançlı olmak Allaha sığınmak hayırlı hayat sürmeyi istemek gerek.. herşey bir bahane.. derdi veren Rabbim dermanı da verir..
bak ablan çok genç, ben atlatacağını umuyorum, Rabbim şifalar versin.. unutmayın en önemli şey moral, ona acımayın ama yanında olduğunu belli edin.. patavassız hasta ziyaretçilerinden hayatın olumsuz gelişmelerinden uzak tutun onu ve yalnız bırakmayın, kendi başına kalınca umutsuzluğa kapılıyorlar..
tüm yaşadıklarımız gözümün önnüde sinema filmi gibi geçiyor, Rabbim ablana uzun ve sağlıklı ömür versin.. bu hastalığı başına gelmeyen bilemez... Allah cümlemizi böyle imtihanlardan korusun canım
Allaha emanet olun..

çok teşekkür ederim.allah babana rahmet etsin.işte ablam başka yerde ben başka yerde çok yanında olamıyorum.telefondada olmuyo.yani iyilik yapalım derken daha çok kötülük yapmış oluyoz.

ablacına cok gecmıs olsun rabbım sıfa versın.benım ablamda omırılıkten rahatsız senı cok ıı anlıyorum rabbım sabır versın.

Allahım acıl sıfalar versın.bız Ahmet marankı ıle görüstük onun dedıklerını uyguluyoruz tabıı ısın ve kemoterapıde aldı.herkese rabbım bol sıfa versın.

Allahım acıl sıfalar versın.bız Ahmet marankı ıle görüstük onun dedıklerını uyguluyoruz tabıı ısın ve kemoterapıde aldı.herkese rabbım bol sıfa versın.

Canım çok geçmişolsun.
Rabbim acil şifalar versin tüm hastalara.
Ahamet Maranki'nin dediği şeyleri bizlerle de paylaşırmısın.
Belki bizlere da yardım olur..
Tekrar acil şifalar dilerim.

çok geçmiş olsun en kısa zamanda sağlığına kavuşsun inşallah.benim babamda akciğer ca.1 yıl önce teşhis konuldu ve ameliyat ardından kemo ve radyoterapi aldı.3 ayda bir kontrollerimiz oluyo.bugün sabah toraks çekildi.haftaya sonuç alcaz inşallah temiz çıkar diye dua ediyoruz.ben hastalığı ilk öğrendiğimde doğal ürünleri çok araştırdım ama dr müsade etmedi.gereken tedaviyi biz yapıyoruz dedi.kan tahlillerinde düşen değerleri hep dr yazdığı vitamin kapsülleriyle düzene soktuk.bol bol kefir içirdik.temizliğine çok dikkat ettik.bu şekilde 1 yılımızı hastalıksız tamamladık Allah'ımın yardımıyla.sizlererde Allah yardımcı olsun inşallah.

evet ablamın 3.kürde dün yapıldı. 10 gün sonra MR çekilecek.Tümörlerde küçülme varmı diye.Eğer yoksa başka ilaçlar denenecek.Hayırlısı allahtan.Rabbim tüm şifa bekleyenlere şifa versin.Amin

ınşallah.Allah bütün şifa bekleyenlere şifa versin.MR çekildi.fakat tümörlerde hiç küçülme olmamış.Daha önce evresini bilmiyodu.Sonunda onuda öğrendi.Maalesef 4.evredeymiş.Tabi moral sıfır.Kendini iyi hissediyor.Sadece öksürük var diyor.

X