Akşama Ne Yemek Var ?

canım öncelikle satın alırken temizlettiriyorum... küçükte olsa büyükte olsa balıkların kafalarını görmek istemem... kafamçokkarıştı
sonra güzelce yıkıyorum... :hulya:
borcama alabalıkları koyuyorum zemuszemus
aralarına tereyağını ufak parçalar halinde koyuyorum hihoyyyt
üzerine çarliston biberleri, soğanları, limon parçalarını piyazlık doğrayıp koyuyorum... yerimseniben
kimyon, tuz ve kırmızı pul biber serpiyorum... :lepi:
ayrı bir kasede çok az salça ile biraz sıvıyağ ve su ile bir sos hazırlayıp üzerine döküp fırına veriyorum... ama gerçektende böyle bir lezzet yok.... cokacimcoook
ayrıca kızlar ben dün bu menümü yapamadım... :kedi: annemlere gittik.... a.s
bugün yapıcam ve afiyetle yicez... a.s

dün annemlerin menüsünde;
yayla çorbası
köfte
pilav
salata vardı....... cokacimcoook

alabalığı herkese tavsiye ederim... cokacimcoook fırından çıktıktan sonra yanına salata olarakta bol roka(sadece yıkanmış, doğmanmamış olacak), havuç, mor lahana, göbek salata, domates, salatalık ve istenirse kuru soğan..... süper oluyor süper....
:sm_cool: cokacimcoook :1rolleyes:

çoookkkk teşekkürler opuyorumnanaktan ben balık yiyemiyorum sadece alabalık seviyorum bu şekilde yaparım ohhh afiyetle yerim zemuszemus yarın akşama hemen yapacağım

hepinize günaydın arkadaşlar opuyorumnanaktan

bende bu akşam;
mercimek çorbası
tavuk kızartma (pane yapabilirim)
patates kızartması
kola

offf bu ara nedense aklıma yemek cesıtlerı gelmıyor aksama kadar dusunuyorum ne yapsam dıye bazen burdan fıkır alıyorum bugunde yıne dusunmekyetım hadı kızlar gelsın fıkırlerrr.......

Aslında hala düşünüyorum ne pişireyim diye,
birde ben günlük yemek yaptığım için,baya zor oluyor hergün adını koymak...
bugün aklımdaki;
tarhana çorbası,
beşamel soslu,kaşarlı fırında karnabahar,
bol yeşil salata...

(ayrıca beşamel sosolu ve kaşarlı brokoli ve ıspanağı da y-tavsiye ederim arkadaşlar...)

çoookkkk teşekkürler opuyorumnanaktan ben balık yiyemiyorum sadece alabalık seviyorum bu şekilde yaparım ohhh afiyetle yerim zemuszemus yarın akşama hemen yapacağım

afiyet olsun canım.... beğendiğine sevindim... opuyorumnanaktan

pazı dolması
kuru biber ve kuru patlıcan dolması
cacık
dün akşam çok uğraştım bunları hazırlamak için başkada birşey yapamam valla
naniknanik

bezelye
pilav
cacık
tatlıda yapıcam..bakıyorum bakalım canım çok tatlı istiyooo opuyorumnanaktan

Her gün yemek yaptığım için çok zor oluyor bugün ne yapsam demeye sabahtan başlıyorum..
Dünden barbunya yemeğim var biraz
yanına ev makarnası yapmayı düşünüyorum
Kırmızı mercimek çorba
tatlıda istiyorum ama profiterol olabilir mesela :)

bir makarna yapıcam birde salata sütlacımda var yeter haftasonu kaçamak yapıcağımız için eşimle yemek kalmasn istiyorum :-) 2 günlüğüne yazlığa geçicez birde yarını atlatırsam süper olacakkaydirigubbakcemile3

dün piliç topkapı ve mercimek çorbası yaptım.
piliç topkapıyı bayadır çok merak eder dururdum.sonunda yaptım enfess bir tad.görünüşüde harika.
içli plavdan kaldı dün bügünde biber ve patlican doldurdum.dünden kalan çorbamda var.yanına yoğurt yada cacık.

kızlar yaa gül tatlısı yaptınızmı hiç.
ben ilk defa yapıcam. içine şeker koyulmuyormu. bendeki tarifte yokda.
başladım yapmaya . baktım şeker yok tatsız olursa bide dedim
acillll cvp verirmisinizzzzzzzzzzz

benim menü değişti kayınvalidem çağırdı akşama yemeğe oraya gidicez :-) tavuk varmış duyduğum göre bu akşam yemek yapmıyacaz ohh be

canım öncelikle satın alırken temizlettiriyorum... küçükte olsa büyükte olsa balıkların kafalarını görmek istemem... kafamçokkarıştı
sonra güzelce yıkıyorum... :hulya:
borcama alabalıkları koyuyorum zemuszemus
aralarına tereyağını ufak parçalar halinde koyuyorum hihoyyyt
üzerine çarliston biberleri, soğanları, limon parçalarını, 1 adet domatesi piyazlık doğrayıp koyuyorum... yerimseniben
kimyon, tuz ve kırmızı pul biber serpiyorum... :lepi:
ayrı bir kasede çok az salça ile biraz sıvıyağ ve su (bir çay bardağı kadar) ile bir sos hazırlayıp üzerine döküp fırına veriyorum... ama gerçektende böyle bir lezzet yok.... cokacimcoook
ayrıca kızlar ben dün bu menümü yapamadım... :kedi: annemlere gittik.... a.s
bugün yapıcam ve afiyetle yicez... a.s

dün annemlerin menüsünde;
yayla çorbası
köfte
pilav
salata vardı....... cokacimcoook

alabalığı herkese tavsiye ederim... cokacimcoook fırından çıktıktan sonra yanına salata olarakta bol roka(sadece yıkanmış, doğmanmamış olacak), havuç, mor lahana, göbek salata, domates, salatalık ve istenirse kuru soğan..... süper oluyor süper....
:sm_cool: cokacimcoook :1rolleyes:

çok teşekkür ederim bidenem.. deniycem mutlak...opuyorumnanaktan
bu tarifi diğer balıklar içinde yapabiliriz dimi..
bide bişey sorucam..
bu tarifi çinokop la yağabilirmiyiz.. bu ara en ucuz o da:kedi:

çok teşekkür ederim bidenem.. deniycem mutlak...opuyorumnanaktan
bu tarifi diğer balıklar içinde yapabiliriz dimi..
bide bişey sorucam..
bu tarifi çinokop la yağabilirmiyiz.. bu ara en ucuz o da:kedi:

rica ederim canım... ben diğer balıklar için denemedim ama olur mutlaka neden olmasın di mi? sebze herşeye yakışır ve lezzet verir... çinokopla da olur.... şimdiden afiyet olsun.... opuyorumnanaktan

türlü
pilav
bol salata

çorba ve tatlı yok.. felekat grip oldum. kociş bunları yaptığıma dua etsin.

X