Çatal bıçak kaşık setimi koymak için çanta ya da çekmeceli birşey arıyorum

setu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2009
954
6
evlenmeden önce annem sağolsun hisardan çatal bıçak setimi almış ama setimi koyabileceğim çekmeceli raf tarzı birşey arıyorum. bir kaç züccaciye sordum ama onlarda da yeni takımlar almak gerekiyor. satan yer biliyormusunuz?

canım bende takımımı koymak için raflı değilde sandık gibi bişiler aramıştım yıllar önce en sonunda jumboda buldum, 2006 yılında 100 tl idi ama şimdi ne kadardır bilmiyorum. ben özellikle sandık istemiştim yerim pek müsait değildi o zaman ama memnunum istersen sende bir sor jumboya. o zaman 2 rengi vardı gri ve lacivert deri şeklinde...

canım bende takımımı koymak için raflı değilde sandık gibi bişiler aramıştım yıllar önce en sonunda jumboda buldum, 2006 yılında 100 tl idi ama şimdi ne kadardır bilmiyorum. ben özellikle sandık istemiştim yerim pek müsait değildi o zaman ama memnunum istersen sende bir sor jumboya. o zaman 2 rengi vardı gri ve lacivert deri şeklinde...

sağol canım bende sandık tarzı birşey arıyorum bir sorayımopuyorumnanaktan

Canım hiç böyle bir şey aramana gerek yok.Benim de çatal bıçak takımımın kutusu yoktu.Ama şimdiki yemek odalarının konsolunun büyük çekmecesi buna göre tasarlanmış.Kumaş kaplı ve bölmeler halinde yapılmış.Rahatça kaşıkları çatalları yerleştiriyorsun.ıyi ki de kutulu almamışım diyorum .Şimdi kutusu fazlalık olacak ,yer kaplayacaktı.

Son düzenleme:
Canım hiç böyle bir şey aramana gerek yok.Benim de çatal bıçak takımımın kutusu yoktu.Ama şimdiki yemek odalarının konsolunun büyük çekmecesi buna göre tasarlanmış.Kumaş kaplı ve bölmeler halinde yapılmış.Rahatça kaşıkları çatalları yerleştiriyorsun.İyi ki de kutulu almamışım diyorum .Şimdi kutusu fazlalık olacak ,yer kaplayacaktı.

ama benim konsolumun çekmecesinde öyle birşey yokki fisfisfis sen sonradan mı yaptırdın yoksa konsolunda aldığında varmıydı. jumboyu aradım artık satmadıklarını söylediler. hisarı aradım orda varmış ama fiyatı 160 ytl açıkcası üstüne bir 100 ytl daha koysam orta sınıf bir kaşık çatal takımı alır gündelik kullanırım

tatlım derdine çare olurmu bilmem ama konsolunun iç çekmecesine şu bir milyoncular veya japon pazarlarında satılan hasır veya plastik veya kumaşdan olan çekmece içi kaşıklıklar varya onlardan alsan bir iki tane rahat edebilirsin belki... hani hepimizin mutfak çekmecesine koyduğumuz plastik olanların biraz daha şık olanlarından alsan olmazmı?

tatlım derdine çare olurmu bilmem ama konsolunun iç çekmecesine şu bir milyoncular veya japon pazarlarında satılan hasır veya plastik veya kumaşdan olan çekmece içi kaşıklıklar varya onlardan alsan bir iki tane rahat edebilirsin belki... hani hepimizin mutfak çekmecesine koyduğumuz plastik olanların biraz daha şık olanlarından alsan olmazmı?

canım şuan zaten konsolun içinde koyduğum kaşıklıkların içinde duruyor. ama biribirlerine değdiği için çiziyor onun için sandık tarzında bişey bulmam şart

ne farkederki misafir için kullandığınız takımları kaç kez kullanıyorsunuz . çekmece+kaşıklık fikrini onaylyorum.

bende konsolun çekmecelerine iki tane büyük kaşıklık aldım hepsini hatta servis takımlarını da uygun yerlere sıraladım üstlerine de büyükçe peçete serdim hatta konsolum çok büyük olduğu için diğer taraflarına misafir için kullandığım minik tuzlukları sos kaselerini özel çay kaşıklarımı çay tabaklarımı servis maşalarımı yerleştirdim hem ortalıklarda birşey yok hemde servis yaparken çok rahat oluyor.

ama benim konsolumun çekmecesinde öyle birşey yokki fisfisfis sen sonradan mı yaptırdın yoksa konsolunda aldığında varmıydı. jumboyu aradım artık satmadıklarını söylediler. hisarı aradım orda varmış ama fiyatı 160 ytl açıkcası üstüne bir 100 ytl daha koysam orta sınıf bir kaşık çatal takımı alır gündelik kullanırım

Benim konsolumda vardı.Ama kaşıkları çatalları sandıktaki gibi tek tek yerleştirmiyorsun.
kaşıklar bir bölmede, bıçaklar ayrı bir bölmede gibi.yani sınıflayıp koyuyorsun.Anlayacağın birbirine değiyor.Çizilir mi orasını bilemem.Ama çok sık ta kullanılmıyor .Sen de çekmeceni kadife bir kumaşla kaplayıp, birbirine geçebilen ince tahta parçaları kestirebilirsin

canım ahşap malzeme satan yerlerde sandık yada 3-4 çekmeceli bişeyler bulabilir ve mobilyana göre boyayabilir yada deri kaplayıp taşlarla süsleyebilirsin....

Ikea'da cok ucuza satiliyor, mutfakta kullandiklarimiz gibi catal bicak gozlu kututsu. Gozleri var, iki tane alin koyun cekmecenize salonda. Birine tatli kasiklari, cay kasiklari, servis kasiklari falan koyarsiniz, diger ladiginiza da seti yemek catal-bicaklarini koyarsiniz.

valla bende sandıklı yada çantalı almadım kaşıklarımı
normal karton kutusunda aldım
bide onu koymak için yer aramiim die
çekmeceye koyarım artık evlenince:)

X