Saç Kesim Şekilleri Wax kullananlar???

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

- SwééT -

~ Rengarenk ~
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2008
387
2
arkadaşlar kıvırcık saçlarına wax kullanan var mı aranızda acaba elektriği alıp şekle sokar mı bende bir arkadaşımdan duydum ama kıvırcık saçtaki etkisini merak ediyorum. sizce nasıl, önerir misiniz?

Ben avondan erkek ark almıstım ondan surdum merak ettm nasıl bişi diye. jole gibi sert mi yapıyo merakıyla..
gayet güzel yaptı bi bak istersen.

almayı düşünüyorum da almadan önce bikaç kişiye danışmak istedim wax'ı genellikle düz saçlılar kullanıyo acaba kıvırcık saçı da şekle sokuyor mu diye merak ettim

Ben sadece ucuna sürdüm .bnm saclarımda dalgalı ama tam denemedim. merakım sertlestirio mu diyeydi :) deneme fırsatım olursa dener yazarm cnm

ben kullanıyorum saçlarım kıvırcık..çok az bir miktarı (mercimek tanesi kadar) eline eşit şekilde dağıtıp buklelerinine hafifçe dokunursan sertleştirmeden kalıcı ve belirgin oluyor, saçınla oynasan dahi bozulmuyor..sakın unutma miktar önemli fazlaca kullanırsan sertleştirir..bu arada fonex wax turuncu kullanıyorum..

ben de fonex almayı düşünüorum ama hangisini alacağımı bilemiorum.. başka wax kullanan kıvırcık saçlı arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Ben genelde nemliyken köpük, kuruduktan sonrada wax sürüyorum. Bu formülle benim saçlarım daha güzel oluyor. Sert yazan çeşitlerden almadığınız sürece ne kadar sürersen sür kesinlikle sertleştirmiyor. Nefret ederim çünkü o jöleli sert görüntüden. Ben çok memnunum deneyin derim.
Waxı bende eşim sayesinde keşfettim o kullanıyordu birgün bi deneyim dedim ve jöleyle vedalaşmış oldum :)

waxı sürdükten sonra elinizden nasıl çıkartıyosunuz kızlar :26: ben sabunla yıkadığımda bile çıkmıyo:KK25: donmuş yağ gibi ama yapış yapış :KK50:

Wax'ın briyantinden farkı ne arkadaşlar? Ben her ikisini de kullandım yani üzerinde briyantin yazan tüpü de wax yazanı da hiçbir fark göremedim. Bir de wax iyi hoş da çok yağlandırıyor, ben fazla mı kullanıyorum acaba? Biri beni aydınlatabilir mi? :KK1:

Waxla biryantinin farkını tam bilmiyorum ama wax biryantine göre daha katı kıvamda ve daha kalıcı şekil veriliyor. Ben biryantini ancak elektriklenmesin diye sürerim bazen, şekillendirmeyi beceremiyorum ben. Wax çabuk yağlandırıyor cidden çok az kullanmak lazım. Elden çıkarma konusunda haklısın ben sürme işlemi bittikten sonra elimi biraz ıslatıyorum saçıma uygulaya uygulaya elimdekini tamamen bitiriyorum sonrada sabundan önce iyice suda akıtıyorum.
Egoistin yeşilini kullanıyorum şu an

X