Gebelikte bebeğiniz kilo alması için neler yediniz işe yaradımı

setu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2009
954
6
mrb ben 33 haftalık hamileyim bebeğim kilosu 2400. kilo alması için her sabah pekmez içiyorum haftada iki kere balık yiyorum v.s. ama bebişim yine normal sınırda gidiyor. allaha şükür sağlığı çok iyi ama biraz daha kilo alması için ne yapabailirm.

canım sağlıklı olsun da kilolu olması önemli değil ki. hem kilosun da iyiymiş. ben hergün bir yumurta, pekmez, muz,ceviz yiyorum.haftada en az bir-iki balık, et, bol sebze yiyorum.benim meleğimin kilosu da çok iyi. sağlıklı olsunlar da :))

canım sağlıklı olsun da kilolu olması önemli değil ki. hem kilosun da iyiymiş. ben hergün bir yumurta, pekmez, muz,ceviz yiyorum.haftada en az bir-iki balık, et, bol sebze yiyorum.benim meleğimin kilosu da çok iyi. sağlıklı olsunlar da :))

ah yumurtayı ben de yiyebilsem keşke ama hamile kaldığımdan beri yumurtadan nefret ettım kesınlıkle yıyemıyorum :çok üzgünüm:maalesef artık napalım ben de kalsiyum ıhtıyacını diğer süt ürünleri ıle karşılıyorum özellikle ayran çok içiyorum ,kızlar özellikle sütü mümkün olduğu kadar cok tuketmeye calışın en cok kalsıyum sütte var,bir arkadaşım günde 1 lt mutlaka içerdi maşallah bebeği cok ıyı doğdu kalın ve cok sağlam kemıklerı var bebışın koç gibi maşallah:sm_cool:

bende günde 1 yumurta 2 bardak süt peynir kalsiyum açısından bunları yiyorum balık yeni yemeye başladım haftada 1-2 yiycem normal öğünlerimi yiyorum muz pek yemeedim diğer meyvelri yiyorum muzada başlamak istyorum bacak kramplarına iyi geliyormuş .bebğim en son kontrolumde çok iyiyidi bakalım 2sinde gitcem nasıl belli olcak

bende yumurta pek yiyemiyorum ama 1 haftada 3 paket süt tüketiyorum, sütü sade icemiyorsaniz bir kasik kakao katin karisdirin icin, balik haftada 1 kere yiyorum ben bu aralari bol patates yiyorum, yogurt ama meyve pek yiyemiyorum gözüm meyve görmek istemiyor

arkadaşlar hamilelikte süt içemiyorsanız KEÇıBOYNUZU tavsiye ediyorum 1 tek keçiboynuzunda 3 bardak süte eş değer kalsiyum varmış ben günde 3-4 tane yiyiyorum en büyük faydasıda barsaklarıda çok güzel çalıştırıyor 4 aylık hamileyim hiç kabızlık yaşamadım birde HURMA çok yiyordum tatlı olduğu içinde korkarak yiyordum ama hamilelikte yenilebilecek en faydalı meyve olduğunu öğrendim içtiğiniz vitamin haplarından çok daha faydalı hurma ile ilgili bilgileri kadınlar kulübündeki bir paylaşımdan öğrendim sizde bakın arkadaşlar daha bir çok faydası var

merhaba kizlar,
ben suan 3. bebisime 36 haftalik hamileyim, ve doktorum boyle giderse bebisimin 4 kilo ustunde dogabilecgini soyledialkisalkisalkis, elbette duyunce cok memnun oldum.simdi ne yaptin diye bana soasaniz, yemege pek onemsemedim yada onemseyemedim, cunki 24 haftaliga kada bulanti-kusma oldu. cok az yiyodum, kilo bile verdim.ama benim tavsiyem cooookk dinlenin. gunduzleri vaktiniz vars

yarim kaldi :-)
vaktiniz varsa 1-2 saat uyuyun. ben geceleyin uyuyamayinca, gunduz uykusu bana ilac gibi geliyordu. meyveyi cok yedim. ve tabiki no stress arkadaslar. stresten uzak durun.
ben tek buna buluyorum bebegimin kilolu dogacak olmasini. saglikli olsunda..... dört gözle bekliyorum artik az kaldi, 3. de olsa heyecan dorukta. hele ki normal dogum yapacak olmam, eh heyecani arttiriyor, 4 kilo ustunde olcak olunca :-).
insaallah herkes bebisini sag salim kucagine alir...slm lar

benim doktorum başından beri sakın bebek kilo alsın die ekstra seyler yeme dısardan yemek yeme onun yerine evde domates peynir ye dedi maşallah bebeğim gayet ii gidio kiloda hele su aralar hic bişe yemiyorum midem cok kötü cünkü bence sağlıklı olsunlar ciğerleri saglam olsun kilo önemli değilll

14 yıl oldu tatlım ben doğum yapalı ama oğluşum tam 4900 gr doğdu her şey yedim ama en çok ıhlamur içtim kilolarca ama benim canım istediği için içtim sen içmek ve yemek istediğin şeyleri ye o yeterli tabii beyaz et balık süt pekmez ceviz badem fındık gibi yararlı şeyleri azda olsa yemeği dene derim çünkü ikinizinde sağlığı için umarım sana faydalı olmuşumdur hayırlı doğumlar tatlım en kısa zamanda miniğini kucağına alman dileğiyle.

X