Bebek Beslenmesi devam maması alan bebeğe d3 ve demir damlası fazla mı sizce?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

dandini28

bebek kuşum,buruşuğum
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2009
1.024
11
kafamı karıştıran bişi var.kızım 9.ayını doldurdu.devam maması ie besliyoruz.bu devam mamalarında demir,d3 vitamini,c vitamini,a vitamini var.ilaveten acd3 vitamin her gün 10 damla ve demir damlası ferrum her gün 10 damla kullanıorum ve bana bu oran fazla geliyor.sizce normal mi yoksa mama alan bebeklerde bu damlalar farklı doz mu ayarlanıyor?fisfisfis

devam maması kullaıyo diye damla miktarının düştüğünü hiç duymadım canım ama belki vardır böyle bişey varsada ben hiç duymadım...benimde kızım 7aylık..
emzirmiyosun dimi?

sağol canım.6 ay emzirebildim mama takviyeli sütüm fazla olmadı.annemin hiç yokmuş, genetik.mamaların içinde de var fazlası zararlıdır belki.

canım ben hiç demir damlası vermedim ferrummudur nedir.doktor kan tahlili yapmıştı 6.ayında ferrumu kes demişti kan fazlalığından dolayı:nazar:
ben zatern vermiyorumki deyincede şaşırmıştı maşallah demişti.
dvit de vermiyorum güneşe çıkarıyorum..

canım ben hiç demir damlası vermedim ferrummudur nedir.doktor kan tahlili yapmıştı 6.ayında ferrumu kes demişti kan fazlalığından dolayı:nazar:
ben zatern vermiyorumki deyincede şaşırmıştı maşallah demişti.
dvit de vermiyorum güneşe çıkarıyorum..

maşaallah kızına canım.:nazar:en iisi ben de tahlil yaptıriim.

sağol canım.6 ay emzirebildim mama takviyeli sütüm fazla olmadı.annemin hiç yokmuş, genetik.mamaların içinde de var fazlası zararlıdır belki.

bende ilk 5 ay su bile vermedim sadece emzirdim ama 5ayında az kilo aldığını öğrenince ek gıdalara erken başladık..şimdi emziriyorum ama sütüm çok az..süt olayı genetikmi yaa benim annem çok emzirmiş bizi ama benimki azaldı :KK43:
dr sordunmu peki canım?

bende ilk 5 ay su bile vermedim sadece emzirdim ama 5ayında az kilo aldığını öğrenince ek gıdalara erken başladık..şimdi emziriyorum ama sütüm çok az..süt olayı genetikmi yaa benim annem çok emzirmiş bizi ama benimki azaldı :KK43:
dr sordunmu peki canım?

neler yapmadım süt olsun diye,sağdım olmadı,yedim olmadı,su içtim olmadı.sadece uyuyunca ve yürüyüş yapınca geliodu :KK43: genetikmiş maalesef süt olayı.bebeğin emmiyoken sütünü sağabilirsin tatlım belki o zaman artar.ek gıdalara başlayınca bebek daha az emermiş çünkü.

canım bende mamayla besledım ama ferrum ve demırı hala verıyorum kızım 9 aylık doktor 1 yasına kadar kullan dedı ama sen cok fazla verıyorsun 3 damla ferrum 4 damla d3 ver 10 damla cok fazla

canım bende mamayla besledım ama ferrum ve demırı hala verıyorum kızım 9 aylık doktor 1 yasına kadar kullan dedı ama sen cok fazla verıyorsun 3 damla ferrum 4 damla d3 ver 10 damla cok fazla

canım merhaba,bende anne sütü yok die dr 10 damla önerdi ama bana da fazla gelio bu miktar.mamalarda da var çünkü d3 ,demirkafamçokkarıştı

benim kızımda mamayla besleniyor devit 3 ben günde 3 damla veriyorum çünki hergün güneş görmüyoruz malesef kışta geliyor şimdi devit 3 ver bence
ama demire gelince bunda kafam benimde çok karışık doktora göre hergün 9 damla
ama 5 veriyorum ve hergün değil bir yanım hergün ver diyor bir yanım gereksiz verme diyor
hergün et yiyen bebeklerde gerek yok deniyor ama benim kızım her gün et yemiyor
napsam diye düşünüyorum

yurt disinda mama ile beslenen bebeklere d vitamin verilmiyor.[/QUO

delikafadulden ciddi misin?akannehir

niye ciddi olmayimki.evet hele yazin hic vermezler.yalniz kisin devamli bebek izleniyor ve ona gore bir miktar verilir onu da yineden cok dikkatli kullanirlar.Tr gibi yok 1 yasa kadar mutlaka verilir.Bebek 1 yasana gelince bebege bakmadan brakin derler.Tabi her dr oyle degil ama cok kez boyle.Flor haplari daboyle bebegin kana bakilir ana gore verip verilmeyecek karari alinir.Bizim dr flor vermedi ama neye uzerinde bu sonuca geldi anliyamadim,Evet fazla flor da zararlidir ama bebegimin eksigi varsa ne olacak?Kimse dusunmuyot onu.CADIARZU

niye ciddi olmayimki.evet hele yazin hic vermezler.yalniz kisin devamli bebek izleniyor ve ona gore bir miktar verilir onu da yineden cok dikkatli kullanirlar.Tr gibi yok 1 yasa kadar mutlaka verilir.Bebek 1 yasana gelince bebege bakmadan brakin derler.Tabi her dr oyle degil ama cok kez boyle.Flor haplari daboyle bebegin kana bakilir ana gore verip verilmeyecek karari alinir.Bizim dr flor vermedi ama neye uzerinde bu sonuca geldi anliyamadim,Evet fazla flor da zararlidir ama bebegimin eksigi varsa ne olacak?Kimse dusunmuyot onu.CADIARZU

bizdeki sistemi düşününce ciddi misin dedim.haklısın arkadaşım valla yerden göğe.tahlil mahlil yapmadan paso dayıyolar vitamini,damlayı.eksik mi fazla mı araştırmıolar.:eek:lmaz:

kafamı karıştıran bişi var.kızım 9.ayını doldurdu.devam maması ie besliyoruz.bu devam mamalarında demir,d3 vitamini,c vitamini,a vitamini var.ilaveten acd3 vitamin her gün 10 damla ve demir damlası ferrum her gün 10 damla kullanıorum ve bana bu oran fazla geliyor.sizce normal mi yoksa mama alan bebeklerde bu damlalar farklı doz mu ayarlanıyor?fisfisfis

mama veriyorsan icinde d vitamini var zaten.bence acd3 damlasini biraz aziltmak lazim 10 degilde 7-8 damla olursa daha iyi olur,sen yineden bir kac dr ile danis.Cunku vazla d vitamini de bebeklerin gelisimine kotu etkilebilr,ogrnegi bas funtinelin erken kapanmasi bu da begin gelisimini etkilecek.sırnaşık şey

X