Bebek Beslenmesi bebeğim gece uyumuyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

zolgacar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2009
22
3
43
slm

benım 3 aylık bir oğlum var.Gece uykusuna saat 22.00 da geciyor .ilk yatışında 3 saat uyuyor fakat sonrasında ıkı saatte bır uyanıyor.Arkadasların yazdıklarını okuyorum 5 saat bıle aralıksız uyuyan var .Mesela dun gece 1 saatte bır uyandı .Sadece anne sutu ıle beslenıyor fakat neden bılmıyorum bır haftadır sutum azaldı.Sütümü sagdıgımda 50 cc ancak çıkıyor onceden 100 çıkıyordu.Acaba doymadıgı ıcın mı uyanıyor?

3 aylık bebek kac saatte bır beslenmeli anne sutu ıle. ve kac dakıka emmelı* şimdıden tesekkur ederım

benım bebıs 4 aylık,her arandıgında veriyordum.su anda bile 2 saati gecmez,genelde 1-1,5 saat arayla içiyor sütüm de var.önceden gece 11 de dalıyor sabah 8-9 gıbı uyanıyordu,ve arada acıkınca 2 defa kaldırıyoredu benı.2 haftadır hasta olduktan sonra gece uykusuna 1 de 2 de yatıyor ve sureklı uyanıyor,neredeyse saat başı.sabah 10 da kalkıyor.süütm de yetiyor rahatsızlıgı da yok.anlamadım gitti

bende ilk başlarda illede anne sütü tututurmuştum bebeğime mama vermek istemiyordum mamayı verince geliyordu banaki bebeğimi zehirliyorum.ama bebeğim hep aç kalıyordu kıyamet kopuyordu.herkes her telden bişey söylüyordu.aç kaldığı içinde geceleri sık sık uyanıyordu sabahlara kadar uykusuz kaldığım çok zaman oldu. tabi stres yaptıkça zaten az olan sütüm iyice azalmaya başladı inat ediyordum mama vermeyeceğim aç bırakacağım ama mama yok. baktım olacak gibi değil emzirdikten sonra mama vermeye başladım. ayrıca gece yatmadan öncede hjazır mama verdim öyle öyle bebeğim rahat etti gece uykuları düzene girmeye başladı.seninde bebeğin daha üç aylık bu ayın sonuna doğru uykusu yavaş yavaş düzene girecek.bence yatmadan önce emzirebildiğin kadar emzir emzirdikten sonrada mama ver ona gece uyandığında anne sütü veya yine mama ver.o kadar pişmanımki bebeğimi nasıl aç bırakıyordum biz ebeveynler yarım saat açlığa dayanamazken. ben bi zman öyle yaptım hem anne sütü hem mama verdim hem gece uyurken ve sabah uyandığında emzir bebeğini.yardımcı olduysam ne mutlu bana.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kızlar ama ılk ay 1300 2.ay 1000 3.ay 800 aldı...ne bıleyım doymasada ortalıgı ayaga kaldırmaz mı aglayarak..mesela tam doymadıgında memeyı cektıgımde çıldırıyor verınce hemen susuyor...bır sure sonra bıraz emdıkten sonra kendı atıyor..ne bıleyım ya burda dığer arkadasların yazdıklarını okuyunca ( bebeğim 4 saat uyuyor vb...) ben bırseylerı yanlış mı yapıyorum kı dedım..

gece mama vermeye gelınce ya neden bılmıyorum bende sankı şimdi sütüm varken bebege gece mama verınce zehırlıcem kötu bır sey verıyormusum gıbı gelıyor..bılıyorum kı çok sacma bır dusunce ..bu aysonu tekrar kontrolumuz var zaten yeterlı kılo alımı olmassa bende mamaya baslıcam..ben bır sure daha gece uyanmalarına devam edıcek gıbı gorunuyorum...

çok zor oluyorrr......

canım bu aylardaki bebekler için çok normal,benim bebeğim hala 3 saatte bir uyanıp emiyor,ben uykusuz bir şekilde işe gitmek zorunda kalıyorum,ama gece emmesinin bebeğe daha çok faydası olduğunu söylüyorlar,deliksiz emiyor ya... Ben de 4 saat üstüste uyuyan annelere imreniyorum ama nerdee... Neyse bebişlerimiz için çekiyoruz uykusuzluğu,yeterki hasta olmasınlar ,malum anne olmak zor...

bende de aynı problem var bazen saat başı kalkıyor daa.. ama sadece açlık değil gaz da olabilir sıkıntısı.. gazdan da emmke isteyince biz aç zannediyoruz onları..

canım benim bebeğimde 3aylık aynı senin bebeğin gibi doğru dürüst uyumuyodu hep uykusuz kalıyodum sütüm kendilinden akıyodu bende doyuyo sanıyodum ama malesef bazı süt bebeği doyurmuyo su niyetine içiyo benimki öyle çünkü ne kadar emerse emsin uyumuyo uyusada 10dk. sonra uyanıyo şimdi emziriyorum arkasından 120cc mama veriyorum akşam 11.30gibi uyuyo sabah 6da kalkıyo maşallah deyin :ecrin_bebek: sadece emziriyorum uyuyo sonra 8de uyanıyo bidaha uyumuyo gündüzleri az uyuyo biraz karışık oldu ama inş. anlatabilmişimdiropuyorumnanaktan

Tesekkurler kzlarr..Sadece benım bebegım degıl o zaman uyumayan:) bursadan sevgıler....

arkadaslar benimde oglum var 2 yasinda ama bende yasadim bu sorunu doktora gittim o bana cocugun gece ve gunduzu karistirdigini soyledi.bende gunduzleri daha az uyutarak geceleri cok iyi besledim ve alistirdim. gece ve gunduz sorunu bi cok kisidede duymustum ben. benimki gittikce 4 5 6 saat gibi araliksiz uyku duzeni olusmaya basladi.cocuk buyutmek ciddi bi emek ve sabir gerektiriyor.
allah cumlemize yardimci olsun

bizde aynı problemi yaşıyoruz.benim bebeğim 4. ayını bitirmesine rağmen hala geceleri saat başı uyanıp emiyo.aylık tartı alımı da 1,500 kg yani gayet iyi.karnı doyuyor gaz problemide kalmadı ama yinede 1 saatte 1 uyanıyor.3 aylıkken 4.ayında uykusu düzene girer dediler olmadı.gece aralıksız uyuyan bebeklere maaşallah diyorum ama bu bizim için mümkün görünmüyor.ben anladım ki benim bebeğim zor bir bebek yapacak birşey yok.aslında alıştım artık madem anneyiz katlanmak zorundayız diye düşünüyorum.

benim kızımda 4 buçuk aylık gece 12de mama içiyor gece maması ama 2 3 saat ancak uyuyor ondan sonrada hep uyanıyor mama biraz farkettiriyor ama çok değil bence
ve ben hiç süt veremiyorum kızıma 2 3 gibi uyandıgında yine mama içiyor ama hemen 1 2 saat içinde yine uyanıyor

X