Ak m, Mantk m ?

E

EU3

Ziyaretçi
Nerden baslayacagimi bilemiyorum... Okdr karisik ve bi okdrda icim acio

Iki kisi arasinda kaldim. Bi yanimda 2.5 senedir birlikte oldugum mutlu oldugum insan var ama bna hicbsy veremeyecek... Ztn cok zor olan hayatima dha cok zorluk katacak..

Oteki tarafta eski sevgilim var Herseyiyle bna uyan, Yani mantigimin en uygun gordugu

Aska inanmiorum... ozmn mantigini sec diye dusundum busfer kendi kendime
Ama buseferde 2.5 senedir birlikte oldugum insanla okdr seyler yasadimki sadece o gzll gunler hatirina icim acio. Onun benden sonra cok aci cekecegini bildigim icin canim acio...

Insan ici aciya aciya kalbi baska derken mantigina gidermi ?

of :KK43: cok zor...bu ıkısı arasında kalmak ınsanı cıldırtır..ask mı mantık mı...zor yerden sordun ya..
ne desem bılemedım kı..
ben hayatımda hıc bır seyı mantıgımla yasamadım acıkcası..hep kalbımın sesını dınledım ve hıcte pısman olmadım..ama senın kı oyle basıt bır mevzu degıl..butun hayatını etkıleyecek bır sey..eskı erkek arkadasım dıyorsun da eskı olmasına ragmen hıc mı bır sey hıssetmıyorsun?

Dedigim gibi aska ztn inanmayan bi insanim. Eski erkek ark cok iyi biri beni anlayabilecek bi insan onunla bi hayat surdurebilirim

Ama 2.5 yillik bi iliskide okdr seyler yasandiki iyisiyle kotusuyle onlara kiyamiorum. Ama kiymak zorundayim bu benim icimi acitio...
Gecermi bu duygu ?

Eski sevgilinizle her şeyiniz uyuyorsa niçin ayrıldınız ?

aşk mı? mantık mı?

ikisi de çok uç noktalar.

bunu harmanlayabilen yeni bir erkek bulman senin için çok daha makbul*

unutma uç noktalar insana sadece zarar verir.

walla o duygu gecer mı bılmıyorum kı..keske dermısın acaba..pısman olurmusun..bunu yasamadan goremezsın maalesef.keske gorebılsen...
evet eskı erkek arkadasından neden ayrıldınız kı o zmn?

ben böyle durumlarda ikisinden de vazgeçmek gerektiğini düşünürüm
çünkü ne tarafa gitsen diğer tarafta kalacaktır aklın
vazgeçtiğin taraf bi salkım üzüm olur gözünde(koruk bile değildir belki)
ki zaten böyle bi ikileme düşmüşsen iki taraf için de yoğun duygular/düşünceler hissetmiyorsundur.
eğer güçlü bi aşkın içindeysen.mantık diyen taraf aklını çelemez
kolay gelsin...

Eski erkek arkla neden ayrildin diye sormussunuz. Ayrilmistik Biz ikimizde mantik yonunde bi iliskiye baslamistik tanistirilmistik dha dogrusu. Ve dha bi aylikken ben Tatile fln gittim derken birbirimizi hic arayip sormadik oylece bitmisti kendiliginden. Ama bgnlerde hergun gormeye basladim onu cunki bizim mahalleye dukkan acti. Konustuk bi kac kez fln. Ama pek bsy belli deil dha

degermi o hiç arayıp sormayan bi insan için 2,5 yıllık bi mutlulugu aşkı biitrmeye?
bişe veremeyecek derken maddi durum içinmi dediniz.iyide ne belliki yarının neler olacagını kim bilebilirki eger ozmn hala aynı fikirdeyseniz bitirirsiniz.ama biri için sizi seven birinden vazgeçmek heleki o kişi hiç arayıp sormadan bi iilişkiyi bitirebilecek bi kapasitedeyse??

bencede eskisi için 2,5 yıllık bi sevgiyi silip atabilir miisn
ne diyceksin kusura bakma sevgilim eski sevgilimemi dönmeliyim ?

bence erkek arkadaşını çok sevsen eskinin kesinlikle adını bile anmazdın ?
sevmiyorsan ayrıl ! seviyorsan sahip çık !

ben buna inanmıyorum bir insan gercekten aşık oldugunda mantık bacadan ucar gider cunku demekki sen sevgilini cok fazla sevmiyorsun ki aklın baskasına kayabiliyor acaba omu olsun diyebiliorsun o yüzden ayrıl askada inanmayan biri için hatırları silmek cok zor olmaz die düşünüorum

Konu tamamen yanlis biyere saptirilmis. Arkadasim ben ztn aska inanmadigimi belirttim. Ztn sevmis olsaydim tabikide vazgecemezdim
Ben sadece anilarin canimi yaktigini, Galiba bu 2.5 senede ona cok alistigimi belirtiim ama bunun adi ask veya sevgi deil. Biliyorum buda gececek ama suan icim acio ben o insanla birlikte uyudum, uyandim simdi ise onu birakmaya mecburum...

aşka inanmıorsanızz peki neden başka ilişki istiyorsunuzki?? hiç kimseyle olmayın.

C hiç biri otur babanın evinde aşaa zemuszemus
en rahatı güzeli ooo :hulya:

pardon ama yasınız kaç ki?aska inanmıyorsunuz belkide bunun sebebi hiç asık olmadınız?hem ask hem mantık olan birini bulabilirsiniz..

kesınlıkle mantık derım...
guzel seyler yasamıs olmus olabılırsınız ama gelecekde bıle bıle sıkıntıc ekıcegnızı soyluyosunuz ozaman nıye o yola gırmeyı dusunuyosunuz kı..
aşk karın doyurmaz vallahı bıten tukenen bısıdır..
aklınız varsa mantıga gore hareket edınız mutlulugu yakalayabılırısnız ozaman..

aska ınanmamak nedır yahu
o zaman mantık dıyeceksın tabıkı
mantık da neyseee artık

Aşkı da Allah kulları için yaratmış bence bu konuyu bi daha düşün

X